» »

Android tv box

Android tv box

««
110 / 148
»»

Invictus ::

Pozabi... Ni pametne rešitve...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

scipascapa ::

Ajde če bi bil Shield nekje 100-120€ max bi bil super nakup. Kaj lahko nabijate steam igre gor z gamepadom od PS4?

bbobst ::

Invictus je izjavil:

Poceni zadeve so čisto kul, gor pokneš KODI, če ga še ni, in zadeva čisto lepo deluje kot movie player.

Dokler deluje, deluje, potem vržeš stran.

Razen, če bi rad all-in-one box, skupaj z emulatorji za igrice, FB, nadomestek set-top-boxa od ISP, ipd... Pa še to je vprašljivo...

Gor pokneš Coreelec in deluje brez zatikanja.

Sheteentz ::

polde66 je izjavil:

Bravo,ko boš kupil en android stick ti bo šele postalo vroče. Zakaj? ker ima 2 USB vhoda, enega boš takoj rabil za eno miš, ki jo ni zraven, wifi vprašanje kako dela, mrežnega priključka pa ni razen če boš še en usb hub dal ali pa izkoristil drugi zadnji usb vhod. S tem potem zmanjka prostora za kak disk ali ključek. Če boš vzel kak 912 amlogic se ti bo pa grel do 100°, pa boš še en vent kupoval pa ga kam že vtaknil? Pa kakih testov ravno ni za sticke, tako da niti ne veš kaj kupiš. Soliden box stane že okoli 50 eur ajd do 60.

Da se pa ne bi dobilo enega spodobnega android sticka pa tudi težko verjamem. Miš bom imel na bluetooh, wifi bo pa verjetno že lovil na tiste pol metra do routerja. Glede gretja pa tudi močno dvomim, da bi se ob predvajanju enega ubogega 1080 filma stick stopil od vsega hudega.

A to pišeš iz lastnih izkušenj ali iz tračarij branjevk na tržnici?

Tomassi ::

Če hočeš stick, je FireTv čisto ok. Za predvajanje videa dela boljše kot marsikateri box. Kako se greje, nimam pojma, ker me to ne zanima, so pa performanse po 8 urnem delu še vedno enake.

OK.d ::

scipascapa je izjavil:

Ajde če bi bil Shield nekje 100-120€ max bi bil super nakup. Kaj lahko nabijate steam igre gor z gamepadom od PS4?

Tudi to se da, če imaš dobro linijo.
LPOK.d

Frenky ::

Je kaj novega s streaming appi?
Morph in UnlockmyTV čedalje manj uporabnih linkov najdeta. Sploh pri serijah. Popcorntime mi pa tudi po par minutah predvajanja neha delat.

Badwolff ::

Men se zdi precej bolj enostavno torrent + play. Sploh prek vpnja razne streaming aplikacije delujejo slabse.

polde66 ::

@Sheteentz predvsem izvem od branjevk na Ljubljanski tržnici, zraven onega ki ribe prodaja.
polde

Skylord ::

Sheteentz je izjavil:

polde66 je izjavil:

Bravo,ko boš kupil en android stick ti bo šele postalo vroče. Zakaj? ker ima 2 USB vhoda, enega boš takoj rabil za eno miš, ki jo ni zraven, wifi vprašanje kako dela, mrežnega priključka pa ni razen če boš še en usb hub dal ali pa izkoristil drugi zadnji usb vhod. S tem potem zmanjka prostora za kak disk ali ključek. Če boš vzel kak 912 amlogic se ti bo pa grel do 100°, pa boš še en vent kupoval pa ga kam že vtaknil? Pa kakih testov ravno ni za sticke, tako da niti ne veš kaj kupiš. Soliden box stane že okoli 50 eur ajd do 60.

Da se pa ne bi dobilo enega spodobnega android sticka pa tudi težko verjamem. Miš bom imel na bluetooh, wifi bo pa verjetno že lovil na tiste pol metra do routerja. Glede gretja pa tudi močno dvomim, da bi se ob predvajanju enega ubogega 1080 filma stick stopil od vsega hudega.

A to pišeš iz lastnih izkušenj ali iz tračarij branjevk na tržnici?


Ne verjemi preveč temu TROLU poldetu.
Je en navaden nakladač, ki pojma nima kaj piše. Ne zna drugega kot zavajat. Ko pa je potrebna konkretna pomoč pa se pokaka in začne metat ven takele trčarije. Če bi njega poslušal bi še danes buljil v prazen ekran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skylord ()

mat xxl ::

Skylord je izjavil:



Ne verjemi preveč temu TROLU poldetu.
Je en navaden nakladač, ki pojma nima kaj piše. Ne zna drugega kot zavajat. Ko pa je potrebna konkretna pomoč pa se pokaka in začne metat ven takele trčarije. Če bi njega poslušal bi še danes buljil v prazen ekran.


Ne piši neumnosti, sam, ko sem rabil še nekaj nasvetov, mi je korektno svetoval, kar sem sicer že tudi sam ugotovil, nato, pa ker ja, bi tudi sam postavil, samo vprašanje KAKO, sem ga prosil za pomoč..., mi je nesebično pomagal, želel je samo za stroške poti, ki mu niti goriva ne bi pokrili in, ker vem, kako je znanje danes cenjeno, jasno sem ga primerno nadgradil.

Tako, da ne piši nekaj v tri dni, imaš ljudi, ki jim je to pač hobby in zato, celo osebno, precej teh modelov naprav kupijo, in stestirajo in taki imajo znanje, ne pa nekdo, ki je tu gor Shielda kupil in veselo kriči Shield, Shield, ali, pa kaj drugega, kar je pač kupil, kar je po mojem neumno, je pa tako, vsak za sebe ve, kaj bi rad, cenovni razponi so majhni in npr. meni veliko več pomeni, da zadeva dela v nulo nulo, brezkompromisno in ima še precej rezerve, kot pa da kupim nekaj 50 eur cenejšega od tega nivoja, potem si pa že v 14 dneh populim pol las in živcev, ker zadeva nagaja ali ne dela, kot sem si želel. Ve pa vsak za sebe, tako, da enoumnega odgovora kaj za koga pač NI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Skylord ::

mat xxl je izjavil:

Skylord je izjavil:



Ne verjemi preveč temu TROLU poldetu.
Je en navaden nakladač, ki pojma nima kaj piše. Ne zna drugega kot zavajat. Ko pa je potrebna konkretna pomoč pa se pokaka in začne metat ven takele trčarije. Če bi njega poslušal bi še danes buljil v prazen ekran.


Ne piši neumnosti, sam, ko sem rabil še nekaj nasvetov, mi je korektno svetoval, kar sem sicer že tudi sam ugotovil, nato, pa ker ja, bi tudi sam postavil, samo vprašanje KAKO, sem ga prosil za pomoč..., mi je nesebično pomagal, želel je samo za stroške poti, ki mu niti goriva ne bi pokrili in, ker vem, kako je znanje danes cenjeno, jasno sem ga primerno nadgradil.

Tako, da ne piši nekaj v tri dni, imaš ljudi, ki jim je to pač hobby in zato, celo osebno, precej teh modelov naprav kupijo, in stestirajo in taki imajo znanje, ne pa nekdo, ki je tu gor Shielda kupil in veselo kriči Shield, Shield, ali, pa kaj drugega, kar je pač kupil, kar je po mojem neumno, je pa tako, vsak za sebe ve, kaj bi rad, cenovni razponi so majhni in npr. meni veliko več pomeni, da zadeva dela v nulo nulo, brezkompromisno in ima še precej rezerve, kot pa da kupim nekaj 50 eur cenejšega od tega nivoja, potem si pa že v 14 dneh populim pol las in živcev, ker zadeva nagaja ali ne dela, kot sem si želel. Ve pa vsak za sebe, tako, da enoumnega odgovora kaj za koga pač NI.

Pa pojma nima. Ne ti men nesebičen. Brezobrazen, aroganten trol.

polde66 ::

@Rockfeler maš prav, nimam pojma. Boš pa ti zdej človeku pomagal k si si pridobil toliko novih izkušej in boš nesebično delil svoje znanje. K si fajn tip.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Skylord ::

Zase znam dovolj. Hvala bogu, da mi ni treba več prosit za nasvete take brezobrazne, nadute trole, ki misli da, če je videl par napravic in pogledal nekaj youtube posnetkov, pa misli da boga drži za jajca.
Pober se v jamo iz katere si zlezel pa tam glej te tvoje boxe kolkr hočeš.

Skylord ::

polde66 je izjavil:

@Rockfeler maš prav, nimam pojma. Boš pa ti zdej človeku pomagal k si si pridobil toliko novih izkušej in boš nesebično delil svoje znanje. K si fajn tip.

Se ti pa zahvaljujem, ker si bil tako brezobrazen, sem bil prisiljen, da se sam naučim in nastavim določene stvari tako da
HVALA!

Frenky ::

Badwolff je izjavil:

Men se zdi precej bolj enostavno torrent + play. Sploh prek vpnja razne streaming aplikacije delujejo slabse.

To preko pc torrente furas pa potem mrezni disk oz plex al kako?
Si predstavlajm da tile android boxi tezko durajo torrente v ozadju, pa da se kvalitetno potem kaj predvajajo.

bbobst ::

polde66 je izjavil:

@Sheteentz predvsem izvem od branjevk na Ljubljanski tržnici, zraven onega ki ribe prodaja.

:D:D:D

polde66 ::

@Rockfeler najbolj brezobrazen in nadut in prostaški si na forumu ti. Ne samo v tej temi tudi na drugih sem te malo prebral. Sej mi ni jasno ali ti fali kak kolešček al pa samo osnove obnašanja ne poznaš. Če imaš probleme z obnašanjem pomaga kak terapevt.
polde

Skylord ::

polde66 je izjavil:

@Rockfeler najbolj brezobrazen in nadut in prostaški si na forumu ti. Ne samo v tej temi tudi na drugih sem te malo prebral. Sej mi ni jasno ali ti fali kak kolešček al pa samo osnove obnašanja ne poznaš. Če imaš probleme z obnašanjem pomaga kak terapevt.

Samo do takih kot si TI. Žalostno da vidiš samo sebe. Ko pa ti eden pove resnico v faco pa ves užaljen in čekirat kdo pa je to, da si upa take govorit o meni, jaz pa nisem tak.

polde66 ::

Načeloma naj bi bil forum kulturna zadeva z nekimi osnovami obnašanja. Kako in kaj pa naj presodi vsak sam.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

klinker ::

Ahh, to je nas GRT...just ignore ;)
Noben nima pojma, sam pa ne zna ene tehnicne besede izustit...nek zbugan bot pac :))

DrSergioDJ ::

Frenky je izjavil:


To preko pc torrente furas pa potem mrezni disk oz plex al kako?
Si predstavlajm da tile android boxi tezko durajo torrente v ozadju, pa da se kvalitetno potem kaj predvajajo.

Tole zacuda dela meni na minixu u1 ok. V ozadju se torentira, pri predvajanju (vecinoma vlc, 1080p in br rip ali remux vsebine) ne opazam nekih problemov.
...

Badwolff ::

Frenky je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Men se zdi precej bolj enostavno torrent + play. Sploh prek vpnja razne streaming aplikacije delujejo slabse.

To preko pc torrente furas pa potem mrezni disk oz plex al kako?
Si predstavlajm da tile android boxi tezko durajo torrente v ozadju, pa da se kvalitetno potem kaj predvajajo.


Vse preko boxa, nobenih problemov, če vse hkrati laufa.
Zeta torrent priporočam + nova player, lahko pa tudi kodi, men je nova bolj všeč.

Sheteentz ::

Tomassi je izjavil:

Če hočeš stick, je FireTv čisto ok. Za predvajanje videa dela boljše kot marsikateri box. Kako se greje, nimam pojma, ker me to ne zanima, so pa performanse po 8 urnem delu še vedno enake.

Kako ti je pa ratalo, da predvaja lokalne datoteke?

Tomassi ::

Naložiš plex in imaš enostavno domači streaming servis - zastonj.

scipascapa ::

Dumber ::

Novi Shield TV se mi zdi popoln za Android TV. Edino en USB bi lahko dodali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dumber ()

scipascapa ::

a cenejša verzija?

pa res nima usbja.....zdaj bodo starejše verzije poceni :)

Joseph033 ::

Pozdravljeni imam Android tv box Mecool KM9 PRO Classic na katerega bi rad naložil eon mobilno verzijo za katerega se za delovanje uporablja miška in sedaj me zanima kaj moram narediti,da bom lahko na ta android tv box naložil mobilno verzijo eona pri katerem mi seveda ne bo javilo napake,da naprava ni podprta s tem android tv boxom.Zelo bom vesel vsake pomoči in vsakega odgovora ter bom tako lahko potem brez težav gledal Eon.

Jesenican2 ::

Tudi jaz imam vprasanje za KM9 Pro Classic. Katero aplikacijo oz verzijo Nerflixa naloziti da dela? Pri tisti iz google play in aptoide tv mi napise da naprava ni podprta?

polde66 ::

@Jesen67890 pojdi v aptoide tv, izbriši trenutno verzijo in v isti vrstici poglej kjer priše predhodne verzije. Inštaliraj tisto iz recimo februar 2019 pa boš videl če deluje. Načeloma bi moralo.
@Joseph033 tudi zate enako. Probaj z popolnoma novo inštalacije ; https://apkpure.com/eon/com.ug.eon.andr...
če pa ne imaš pa spodaj tudi prejšnje verzije. Sprobaj
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

NejcSSD ::

Kaj pa TVIN ali NEO na recimo MI BOX S, torej AndroidTV
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

polde66 ::

Načeloma je meni na Beelinku isto pisalo da se ne veže Netfflix na verzijo mojega androida, Preko aptoide tv sem prenesel febriuar verzijo ki je TV verzija in jo lahko preko normalnega apotida posodobil na mobilno. Zadeva deluje.

Tvin deluje povsod, aplikacije če pač niso za android tv boš pa uporabljal dodaten daljinec z miško.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Yanez ::

Sem ponosen lastnik tako KM9PRO Deluxe kot tudi Classic. Oba delujeta odlično. Razlika v RAM se skoraj ne opazi, oba pa imam na mreži, tako da slabši WIFI pri cenejšem boxu niti ne pride do izraza. Še posebej je TV box funkcionalen z daljincem Air Remote mouse G30, ki se lepo spari z android boxi preko BT, razume slovenske glasovne ukaze, deluje kot miška in ima še naučljive tipke za IR. Tako je dovolj eden daljinec za vse! Super mi deluje tudi EON TV na TV boxu, tako da ga tudi kadar sem v tujini, vzamem s sabo. Sam sem si po svojih željah ustvaril prvo stran s pomočjo Top TV Launcherja, ker mi originalna ni ustrezala. Lepo in super tekoče mi deluje tudi IP TV (priporočam Perfect Player) z mojo listo 100 tih IP programov, ki vsebujejo tudi EPG, da o kodiju sploh ne izgubljam besed. Skratka iz starega TV sem s pomočjo boxa za dobrih 30€ in daljinca za manj kot 10€ in veliko dela ter testiranj (hvala Polde66 za kar nekaj nasvetov na tem forumu) dobil super funkcionalen pameten televizor le z enim daljincem (ki je po potrebi tudi miška) pred katerim se skrije tudi večina novih TV-jev.
Imam pa eno dilemo, ki je še nisem zadovoljivo rešil in se zato lepo priporočam za nasvet. Kot internetni Browser za Android TV uporabljam Puffin TV, ki je sicer hiter, pa vseeno malo okoren. Poskušal sem že tako Chrome, kot Firefox, pa Opero, pa Dolphin, pa nobeden od teh ni optimiziran za Android TV in se sesuvajo. Kakšne so vaše izkušnje, kaj predlagate kot optimalno za brskanje po internetu za KM9PRO TV box ali podobne boxe z Android TV? Miška ni ovira, ker jo imam na daljincu. Hvala za koristen nasvet!
Omnia mea mecum porto

polde66 ::

Uporabljam Puffin TV in Chrome, vendar ne brskam po internetu je samo za obšasno rešitev če je treba kaj poiskat.

Za brskanje je bolje uporabit kar telefon
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Joseph033 ::

Pozdravljen polde66 kar se eon mobilne aplikacije tiče me verzija 1.8.160 spusti naprej potem pa me ko hočem zagnati kakšen tv program enostavno vrže ven na začetni meni tv boxa zato me zanima katero verzijo naj še sprobam ali pa je tv box z kakšni root zaklenjen.

polde66 ::

Težko ti svetujem ker eona nimam, se pač igraj, eno dol drugo gor.
polde

jlorber ::

Lepo pozdravljeni,

tudi sam razmišljam o nakup tv boxa in sem našel tole super temo. Sem prebral precej strani nazaj, a imam še vedno nekaj vprašanj, na katere nisem našel odgovora ter bi bil nadvse hvaležen, če lahko kdo odgovori in pomaga :).

Torej, imel bi en tv (media) box, ki bi ga priključil na starejši "dumb tv", želje pa so sledeče:

1. nujno dober LAN priključek (MI box zato žal odpade, čeprav sem se zanj sprva zagrel)
2. če le možno, tudi ločen spdif out (digital audio out), ker imam ločen sistem zvočnikov in bi priklopil direktno iz boxa. To vidim, da imajo nekateri MeCool, a imam tam druge pomisleke (glej spodaj). Če ne gre, pa bom pač priklopil sistem iz tv-ja, verjetno niti ni kakšne razlike, če gre zvok;

box (preko hdmi) -> tv (preko spdif) - >zvočniki,
kot pa če gre
box (preko spdif) -> zvočniki

ali pač?


3. da podpira cromecast, ker ste nekateri naredili super reklamo zanj ene 8 strani nazaj. S tem odpade zgornji MeCool, ki ga ni na objavljenem seznamu certificiranih naprav. Se pravi, tukaj ni tako, da daš app na telefon in app na box in potem zadeva deluje, pač pa mora biti hardwersko to rešeno na boxu ali na TV?
4. usb priključek za zunanji disk ali usb ključ predvidevam, da imajo itak vsi
5. nujno mora omogočati predvajanje filmov preko LAN omrežja, tako da se poveže s PC v mreži (tam bi sharal mapo). To predvidevam, da ni problem, ker so za to predvajalniki ali file managerji tako na Androidu OS kot na Andoroidu TV OS?
6. precej raje bi imel Android TV OS, da ne rabim dodatne miške.
7. ravno 200 eur za shield ne bi dal :)
Je to sploh izvedljivo ali pa so zahteve prevelike ali nekompatibilne?

Vnaprej hvala vsem za odgovore.

Badwolff ::

5. vse filme naloži na disk, od tu dalje pa lahko vse te aktivnosti opravljaš direktno na boxu

Glede chromecasta, kaj pa castate, da se ne da direktno gledat? Youtube, ker je enostavneje? Še kaj drugega? Al je sam fajn, da nekaj najdeš na telefonu in na hitro pogledaš na velikem ekranu?

jlorber ::

@Badwolff: cromecast bi imel samo za gledat stvari na tvju ker je večja slika (se pravi kakšen youtube, slike/filma iz telefona in podobno). Igranje iger itd. ni potrebno.

polde66 ::

Dodatna miš te stane 10 eur. Pa jo lahko uporabljaš povsod. Ne gre se za to da android tv ne rabi dodatnega daljinca, gre se za to da določene aplikacije to potrebujejo. Če boš inštaliral tvin na android tv ali pa na navaden android boš v vsakem primeru dodatno miš potreboval ( tvin je samo za primer) tudi druge meni ljube aplikacije dodatni daljinec potrebujejo. Seveda razen če se boš osredotočil samo na take kjer dodatni daljinec ni potreben.
Če box choremacasta nima ima pa miracast, airscreen, screen mirror ali pa kako drugo aplikacijo da zadovolji potrebe po pretakanju vsebine. Youtube v 4k kvaliteti deluje na vsakem boxu.
Kar se tiče sheranja video vsebine in datotek iz tvojega pc na box pa je malce odvisno od tvojega znanja ali pa od aplikacije, ki jo boš namestil ( plex, serviio..) Ni problem v boxih ampak v windowsih ker ne omogočajo več SMB protokola zaradi varnosti kao. Se pa seveda tudi to da uredit.
Torej gledaš samo še boxe, ki imajo še SPDIF izhod, 2x usb (en daljinec in en ostalo) in mrežni vhod. Preprosto ane.
polde

polde66 ::

polde

jlorber ::

@polde: hvala za hiter odziv. Računam, da bom sharanje iz win računalnika že nekako uredil..vidim, da polno vodičev po netu.
Sem se sedaj nekako odločil za MINIX NEO T5, ki je na aliexpress 72 EUR + glede na izkušnje (in mojo srečo) še carinski DDV ali pa preko minipc-shop.eu, kjer pride s poštino cca 100 EUR

so kakšni večji pomisleki?

lp

stajerckozu ::

Torej Nvidia izdala 2 nova Shielda.

Standardni je menda 32 bitni.

Kdo ve kako to vpliva na PPSSPP in pa Psxe??

Lp

scipascapa ::

jlorber: malo drago ni?

OK.d ::

polde66 je izjavil:


Zanimivo, pa pravijo da je kao 25% hitrejši od 2017 modela, kar pa v posnetku to demantira.:)
LPOK.d

OK.d ::

Če ne drugega si pa lahko novi daljinc nabaviš.


https://www.nvidia.com/en-us/shield/sho...
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Kitajc01 ::

Za Shielda ne potrebuješ daljinca, ker je aplikacija za android super. Torej upravljaš s telefonom bp.

polde66 ::

@jlorber še nobenega testa za MINIX NEO T5 nisem opazil, na aliexpresu je 27 prodanih pa 5 ocen. To je za moje kriterije premalo podatkov. Sicer je pa tvoj denar. Pa tudi nikjer ne piše da netfflix deluje in da deluje v skladu z L1. Google assistent.apk pa lahko namestiš na vsak box in deluje z dodatnim aljincem, ki ima govorno tipko. Ima ddr3 škoda. Za to ceno bi že moral biti ddr4.
polde

OK.d ::

Kitajc01 je izjavil:

Za Shielda ne potrebuješ daljinca, ker je aplikacija za android super. Torej upravljaš s telefonom bp.

To je samo za B-plan.
LPOK.d
««
110 / 148
»»