» »

Android tv box

Android tv box

««
111 / 148
»»

jlorber ::

@scipascapa: se močno strinjam da :(, iščem dalje...

@polde66: hvala še 1x za odziv.

Kaj pa pravita na Beelink GT1 King (na aliexspressu je okoli 50 EUR + DDV)

Me pa moti, ker tukaj piše, da nima niti cromcasta, niti miracasta. A to pomeni na Beelink boxi nimajo castanja sploh? Pri Beelink GT1-A npr. piše isto.

vnaprej hvala

polde66 ::

za 50 eur je sigurno nateg. Beelink GT1 king je vedno nad 100 eur pa če je kak popust gre dol. To kar si dal ti je GT1 ultimate, amlogic 912 čip. Plus tega niti enega odziva kupca...
Sem ti napisal, če nima chormecasta ima pa kaj drugega, če ne pa si aplikacijo enostavno naložiš. Tudi za android obstajajao aplikacije za telefon namesto daljinca (CetusPlayTV pa še kak dober se najde).
polde

polde66 ::

Gt kinga sem 4 posodobil, da je prišel do končne posodobitve. Moram rečt da mi je po eni strani ok, vendar nima čisto nič takega kar nimajo boxi za 60 eur. Ok škatla je malce kvalitetnejša. Ampak govorim o odzivnosti in možnostih.
King je najcenejši : https://www.geekbuying.com/item/Beelink... plus koda GKB10PP (-10$) pa te pride manj kot 95 eur pa v 5 dneh pri tebi iz EU skladišča

Koda je s spletne strani da ne bo kdo ošpic dobu al pa se mu v grlu kaj zataknilo.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Tomassi ::

Če se ne mudi, se počaka na black friday in vzame shield.

Badwolff ::

jlorber je izjavil:

@scipascapa: se močno strinjam da :(, iščem dalje...

@polde66: hvala še 1x za odziv.

Kaj pa pravita na Beelink GT1 King (na aliexspressu je okoli 50 EUR + DDV)

Me pa moti, ker tukaj piše, da nima niti cromcasta, niti miracasta. A to pomeni na Beelink boxi nimajo castanja sploh? Pri Beelink GT1-A npr. piše isto.

vnaprej hvala


Beelink GT1A poteši vse moje potrebe.

Piše, da ima vdelan chromecast, ki pa ga vsaj z nba appom nisem vzpostavil. Drugega pa nisem probal.

Šteka ne, daljinec zelo ok, edin zavzame en usb port, še sploh nisem nastavljal minixa. Torrent dela super, nova tv tudi. Kodija ne uporabljam, ampak ne vem zakaj ne bi all. Netflix mi zgleda HD, 4k nimam, tako da težko komentiram. Android tv. Lan ima, sigurno dela tako kot želiš. Pa še en izhod ima, najbrž za zvok.

Cena mal po 60 se mi zdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

sfaljk ::

Pozdravljeni.

Pišem v to temo, ker vas je kar nekaj strokovnjakov glede Kodija in boxov.

Na Xbox One si želim nastavit Kodi in ga preko mreže povezat s QNAPovim NASom. Na Xboxu je naložen Kodi 18.4, kateri pa ne podpira več sambe. Torej imam možnost povezati samo preko NFS. Na QNAPU sem si nastavil Shared Folder, kjer sem vsem dovolil read / write, Guest Access rights je full access, NFS host access je read / write, squash options sem pa probal vse 4 naštete. V glavnem najde mi datoteke znotraj deljene mape, vendar mi noče filmov predvajat.

Nato sem enako storil na android boxu, ker sem mislil, da je težava v xboxu. Vendar mi tudi na android boxu zadeva ne špila. Razen preko sambe.

Se komu kaj sanja. Sem preguglal tuje forume vendar brez uspeha.

LP

RockyS ::

Je ze kdo uspel dodati partis med private providerje v elementum burst?

jlorber ::

@polde66, Badwolff in drugi: lepa hvala za pomoč in nasvete

Đekson Đek ::

Imam W95 android box in mi je crknil daljinc. Kupil sem 2 različna na aliexpress, vendar noben od njiju noče delat. Menjal sem tudi remote.conf datoteke in brez sreče. Daljinca, ki sem ju kupil sta na spodnjih povezavah. Zgledata isto kot originalni, ki je bil zraven.

https://www.aliexpress.com/item/3295808...

https://www.aliexpress.com/item/3284286...

polde66 ::

tvoj mora bit tak kot ta na sliki, razlika je v spodnjem delu daljinca. Zgleda kot drsna plošča, ampak ni. https://www.gearbest.com/tv-box/pp_7361...
se pravi takle: https://www.aliexpress.com/item/3291598...
polde

polde66 ::



Glede na to da Nvida ni naredila nekega skoka v tehnologiji, bo tole za pol cene za intuziaste ok?
polde

damirj79 ::

Brezveze, se vedno ni chromecasta, ni netflixa itd niti streamanja iger, kar zna shield.

Skylord ::

Ne verjet temu poldetu, ker vas farba, ko male otroke.
Ta je isti kot andrej iz teme o TVjih;)

polde66 ::

@rocfeler a luna še ni minila?
polde

neo5468 ::

Originalni Shield iz 2015 še vedno konstantno updatean na najnovejši operacijski sistem in še vedno najhitrejši/najboljši tv box brez kakršnih problemov. Pač investiraš malo več in nimaš problemov. Kupiš 1x pa imaš mir. Te kitajske škatlice ti ne bojo zdržale pa še garbage specifikacije/OS ponujajo, tako da on the long run, ko jih konstantno menjaš, daš na koncu še več kot za nov Shield, pa še frustriran si ker nč ne dela, se pregreva, pa počasi dela.

polde66 ::


aplikacije za stream iger za android (sicer z leta 2016 ampak samo da se vidi ali se to da ali ne)
https://play.google.com/store/apps/deta...

stream iger na Kingu, uporablja isto čipovje kot A95x max ali ugoos AM6.
ali se stream iger da?
Ni netflixa? ne ni dokler ga ne inštaliraš in potem dela. Dela mi na vseh boxih trenutno (Beelink King, Ugoos AM6, Ugoos X2, A95x F2, Beelink GT1 mini, še KM9 clasic pro)
Ni chromecasta, Ni potrebe ker ima dovolj lastnega prostora. Lahko pa uporabljaš Aisscreen, miracast ...druge android apk-je.
Se greje? amlogic S905X2, S905x3, s922x se grejejo tam okoli 50°. Pod hudim naporom tja do 60°.
Dela počasi? več ali manj nove škatle uporabljajo ddr4 ali lpddr4. Deluje presenetljivo.
polde

damirj79 ::

Miracast je neuporaben za ta namen na teh skatlicah. Ce se motim, mi prosim daj link na apk enega takega miracast receiverja, da se prepricam. Airscreen ok, ampak ne deluje ravno stabilno, 50% ne deluje.

Kodrnusa ::

Rabil bi en poceni box za v spalnico, kjer imam samo kabelsko televizijo. Zahteve so:
soliden Lan prikljucek (slab wifi signal v sobi), da lahko preko kljucka brez problemov pogledam 1080p film (brez zatikanj! in da so podnapisi (mx player maybe)), da ima chromecast, oziroma nekaj kar lahko streamam preko telefona t2 aplikacijo na tv (miracast ali mirroring odpade ker je slab signal in ne bo lepo predvajalo mirroringiz telefona ( chromecast nalozi svoj app in iz tega laufa, telefon deluje potem samo kot daljinec), da bo kodi tekel gor zaradi nba league pass add ona (brez zatikanj!). Ce je kaj poceni prosim na dan z besedo. Imam tudi netflix in hbo narocnino samo to mi ni tok pomembno za v spalnico...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

polde66 ::

Poanta je da daš lahko različne apk-je namesto chromecasta. Kater ti paše pa je na tebi. Za mene je airscreen čisto ok za tist 0.3% kar ga uporabljam. Če imaš pa solideno povprečen tv, ti pa tudi na tv-ju dela. Tako da o tem sploh nebi zgubljal besed. Poanta mojega posta je da je vse možno tako ali drugače.
polde

polde66 ::

@Kodrnusa čemu bi stremal t2 aplikacijo preko telefona če jo lahko inštaliraš na box? Meni t2 aplikacija dela super. Netflix ti dela z najmanj sd kvaliteto na vsakem boxu. Hbo nimam zato ne vem.
Predlagam ti android box z anlogic S905X2 procesorjem. Kaj pa od teh težko rečt. Vsi so solidni na lan priključku. Vsi imajo bluetooth in se ne grejejo in so tudi solidni za odšpilat kako igrico. Najcenejši je Mecool KM9 clasic pro (2gb ram, 16gb prostora, L1 ceritficiran, android tv) Enim je android tv kul enim ne, meni osebno ne, je pa na koncu čisto vseeno.. Priporočljivo je imeti še kak dodatni daljinec z miško, lahko pa uporabiš tudi apk.
Drug poceni in soliden box je A95X F2 imaš variante z 32 gb placa in 64, razlike je 5 eur, s tem da 32 verejtno ne bo imez 5ghz wifi. Oba imata 4gb ram.
Kodi dela povsod ok.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

neo5468 ::

Kodrnusa je izjavil:

Rabil bi en poceni box za v spalnico, kjer imam samo kabelsko televizijo. Zahteve so:
soliden Lan prikljucek (slab wifi signal v sobi), da lahko preko kljucka brez problemov pogledam 1080p film (brez zatikanj! in da so podnapisi (mx player maybe)), da ima chromecast, oziroma nekaj kar lahko streamam preko telefona t2 aplikacijo na tv (miracast ali mirroring odpade ker je slab signal in ne bo lepo predvajalo mirroringiz telefona ( chromecast nalozi svoj app in iz tega laufa, telefon deluje potem samo kot daljinec), da bo kodi tekel gor zaradi nba league pass add ona (brez zatikanj!). Ce je kaj poceni prosim na dan z besedo. Imam tudi netflix in hbo narocnino samo to mi ni tok pomembno za v spalnico...

Xiaomi Mi Box S je najcenejši, ki podpira Chromecast. Za nekje 60-70€ ga dobiš.

polde66 ::

Zahteve so soliden soliden LAN priključek. Mi box???
najcenejši box, ki podpira chromecast je: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0098...
Razlika med tema dvema procesorjema je pa 5 let.
polde

Kodrnusa ::

Ja tale meecool zgleda OK ja. A je dost 2gb rama? Da bi bilo vsaj 4gb, da je mal future proof? Kaki predlogi, pa da ma android vsaj 8 ali 9 gor. Ker dvomim da se pr kitajcih software posodablja ?

Edit
Aja sem videl da tale a95x f2 ima vse to.. pol tole vzamem pa bo mir al kako ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

polde66 ::

Razlike med 2 gb in 4gb ram praktično ni, Tale mecool dosega v benchmarku rezultat okoli 60000 točk, naspram recimo mi boxu S okoli 34000 tisoč, A95x gre okoli 70000 točk.
Bo pa A95X F2 boljša izbira. Na vsak box stlačiš t2 aplikacijo, netflix vse stream apk-je in Kodi. Youtube je v 4k kvaliteti.
tile je za manj kot 50 eur:
https://www.geekbuying.com/item/A95X-F2...

1111GKB02 - koda za minus 2$ (ravnoo za poštnino)

Tudi tole ni švoh a je zopet 2gb ram in 16 gb internega prostora, so pa druge kvalitete. : https://www.geekbuying.com/item/X2-CUBE...
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Kodrnusa ::

Hvala Polde66. Ram pac prav pride za multitasking ?. Sintetični benchmarki me ne zanimajo... Važno da bo delalo tekoce (t2, kodi nba league pass, filmi 1080p s podnapisi...) Drugo me trenutno ne zanima..
Tukaj je še ceneje:

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0094...

polde66 ::

Dal sem ti eu povezavo s kjer dobiš zadevo v parih dneh, s tvoje gearbest pa je že nekaj časa razprodano, hodilo ti bo kak mesec dni in ne veš ali boš plačal še carino ali ne. pa vzemi 4/64 varianto par evrov več ampak boljši
polde

Kodrnusa ::

Aha ok hvala

Kodrnusa ::

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0098... Tole je v akciji zdej za 36EUR. A se tole bol splača zame k nisem heavy user ? al raje A95X F2 vseeno? Kot sem rekel , kodi, filmi tekoče da delajo t2 aplikacija, lan port, če je možno google cast.. Carina ni problem, majo vsi posredovanje prek evropskih skladišč in nikoli ni carine še bilo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

polde66 ::

Rajš f2 iz dveh razlogov, eu skladišče v parih dneh pri tebi, in malce boljši. Če ga boš prodajal naprej se vprašaj kaj bo folk rajši vzel.:))
Kar se carine tiče in eu priority ti iz lastne izkušnje povem da sem plačal 27 eur. Sicer sem se zdilal z njimi po odprtem ticketu da mi povrnejo stroške. Po 14 dneh.
Je pa tvoj denar in tvoja odločitev. Drugače pa še zdaleč ni švoh. Je pa cena vedno ista. Par centov gor dol.
polde

Kodrnusa ::

https://www.geekbuying.com/item/A95X-F3... tole je ista cena pa boljsi kao. Je res?

polde66 ::

Nesprobano
polde

damirj79 ::

polde66 je izjavil:

Zahteve so soliden soliden LAN priključek. Mi box???
najcenejši box, ki podpira chromecast je: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0098...
Razlika med tema dvema procesorjema je pa 5 let.


Pa zakaj mu tlacis zastarel dizajn? Lan prikljucek ok, ampak je samo 100mbit. Wifi je samo do max n standard, se pravi 150 ali max 300mbps, ceprav tole ze skoraj dvomim. Tko da za eno spodobno mrezno hitrost spet rabis nek usb wifi adapter. Mi Box ima wifi ac in tako zmore konekcijo na 433mbps. Lan prikljucka v resnici niti ne potrebujes, prek wifi namrec zmore realno vec kot 2x vec od 100mbps lan prikljucka (okoli 250mbps, vec pa zal te skatlice niti ne zmorejo). Nvidia shield ima peak nekje na 700mbps, samo za info.

V bistvu je zalostno, da cheap kitajci se sedaj po 5ih letih nimajo nic boljsega od tega kitajca.

polde66 ::

@damirj79, če bi prebral njegove zahteve bi razumel. Gledanje 1080p filmi, lan v sobi ne wifi in nezahtevna škatla. Čez 100 lan gre vse kar se rabi. In če ima daleč stran wifi misliš da mu bo 5,8 ghz vlekel???? Kakšen zastarel dizajn???? Ne bit užaljen. Preberi še enkrat njegove zahteve. Meni osebno je 100 lan vrh glave.
Lahko mu pa svetuješ kaj drugega, fant je odprt za predloge.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

neo5468 ::

Pač Shield za 200€ ali pa Xiaomi Mi Box S za 70€ je edino kar se splača priporočit. Če res hoče LAN priključek, naj dokupi usb to ethernet adapter. Ostalega se ne splača kupit.

polde66 ::

A dej dej:))
polde

damirj79 ::

Ne, saj so se drugi predlogi, ampak izpostavit 100mbit lan prikljucek kot decision faktor, je pa bedasto.

polde66 ::

Tvoje mnenje, moje je pa drugačno.
polde

PARTyZAN ::

Damir ima kar prav.

MiBox S bo dosegal kaj več kot 100Mbit z USB Gigabit Ethernet donglom. Glede na reddit uporabniki dosegajo cca. 30% večjo hitrost od tipičnega 100Mbit etherneta; okoli 130Mbit, če res rabi žično povezavo. Poleg tega dobi pa še HD/4K Netflix streaming brez šušmarjenja, also Amazon Prime Video preko google castinga in ... posodobitve. Na kakršnekoli popravke pri noname boxih pozabi.

polde66 ::

Samo zate je bedasto. Moja praksa pa pravi drugače. Pretok datoteke velike do 10 gb ali stream filmov iz kakšrnega koli vira ki je HD, SD, gledanje TV v HD je 100 lan čez glavo.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Invictus ::

damirj79 je izjavil:

Ne, saj so se drugi predlogi, ampak izpostavit 100mbit lan prikljucek kot decision faktor, je pa bedasto.

Danes 10Mbit LAN?

Vsak, ki bi mi to predlagal bi letel iz službe. Čeprav bi bilo mogoče dovolj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

damirj79 ::

Invictus je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Ne, saj so se drugi predlogi, ampak izpostavit 100mbit lan prikljucek kot decision faktor, je pa bedasto.

Danes 10Mbit LAN?

Vsak, ki bi mi to predlagal bi letel iz službe. Čeprav bi bilo mogoče dovolj...


10 ali 100mbit?

PARTyZAN je izjavil:

Damir ima kar prav.

MiBox S bo dosegal kaj več kot 100Mbit z USB Gigabit Ethernet donglom. Glede na reddit uporabniki dosegajo cca. 30% večjo hitrost od tipičnega 100Mbit etherneta; okoli 130Mbit, če res rabi žično povezavo. Poleg tega dobi pa še HD/4K Netflix streaming brez šušmarjenja, also Amazon Prime Video preko google castinga in ... posodobitve. Na kakršnekoli popravke pri noname boxih pozabi.


130mbit se mi zdi nekam nizko. Na ATV6 je bilo to zagotovo visje, po spominu cez 200mbit, prve verzije ATV8 so zmogle tam 100-130mbit kot pravis, kasneje so pa to popravili in je zopet tam kjer mora biti, okoli 200mbit. Bom se enkrat potestiral. Prek wifi ac pa nikoli ni bilo neke tezave, limita je tako sam SoC ki vec kot 200-250mbps ne zmore prek svojih internih vodil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

polde66 ::

Tvoj wifi ac ne bo nikoli delal 2 sobi stran z tvojim mi boxom, pa tudi z drugimi ne. Dela pa z Ugoos AM6 ampak ga poglej kakšen je. Meni doma 100 lan vhod na boxu požre vse kar mu dam. Pa če vseeno če ste zaradi tega nesrečni, Govora je o 100 lan vhodu v en navaden tv box ne o domači mreži.
polde

damirj79 ::

Wifi ac dela dve sobi stran :) Ampak OK obstaja možnost da ne bo. Ampak roko na srce, mu dodaš USB-LAN pretovrnik in je boljši kot 100mbit lan na tem tvojem boxu.

polde66 ::

Še enkrat preberi zahteve ki jih je človek postavil. Nezahteven box predvajalnik. Jao jao.:O In tak nezahteven box predvajalnik bo požrl vse. Tvoj Mi box pa garantirano 2 sobi stran ne bo delal. Povej koliko se greje tvoj mi box med gledanjem kakih filmov. https://apkpure.com/cpu-monitor-tempera...
Tile novi x2 in 22x se grejejo okoli 50°. Kam bo dal usb disk ko bo v edini prosti usb vtaknil nek usb lan? bo vzel potem še usb hub? Potem pa poglej kakšna novoletna jelka bo ratal tvoj mi box in še koliko je zaradi tega narasla cena.Še vedno bo star procesor na njem in ddr2 z 8 gb internega prostora.
Ne rabijo vsi shilda za predvajalnik, ni švoh nikakor ampak ga ne rabijo.
polde

Kodrnusa ::

Pa kaj je z enim folkom kle gor!!! Rekel sem , da rabim Lan port! Zgornji del hiše nalašč nimam dobro pokrito z ruterji, ker mam otroke, in vseeno nočem, da jim seva preveč ko spijo! Kot je Polde66 rekel, ne rabim top of the top... Rabim nekaj kar bo predvajalo filme vsaj 1080p, t2 2go aplikacijo, kodi za league pass. Netflix pa Hbo lahko gledam v dnevni sobi, saj jih tako ali tako ne gledam veliko... Imam polno xiaomi zadev (sesalec, ščetko, uro...), vendar mi Mi box ne diši ker nima lan porta in je star vsaj par let stara že (zastarela)! Bom kupil prvič poceni kitajca pa bomo videli. Saj 40€ ni veliko. Če se bom pa nategnil, bom pa drugič kupil boljše zadeve. Ne vem kaj se folk krega in posiljuje svoje stvari.. Kot vojna med android Apple fani..
Nisem še naročil ker čakam kak review za a95x f3, je vseeno novejši in boljši procesor.
Peace out

polde66 ::

@kodrnusa to je vedno tako tukaj,če nisi zagovornik nvidia shilda ali Xiaomi mi boxa.
polde

Invictus ::

Kupi raspberry Pi 3 ali 4 z libre/coreELEC.

Tudi dolgoročno najboljša rešitev zaradi podpore...

Moj Android TV box bo šel v smeti, ker Google hoče updatati aplikacije, Android je pa prestar za novejše. Catch 22... Ampak za 20 EUR se ne bom sekiral... Mogoče bom staknil kak libre/coreELEC zanj, če je podprt... Samo trenutno nimam časa za to...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

damirj79 ::

Ti sploh bereš za sabo, kar pišeš? Napisal si, te citiram samo en del "da ima chromecast". Odpade več kot 95% boxov. Pa še tisti kitajski, ki to imajo (Mecool) je veliko vprašanje ali bo delovalo vedno tudi vnaprej. Eden takih je tudi Beelink GT model (ne vem več kateri) za katerega so na veliko pisali, da chroemcast ima, pa so potem na reviewih ugotovili, da nima (več). Če preživiš brez tega, potem pa je Ok, kupiš lahko karkoli, kupi seveda nekaj kar ima čimnovejši SoC, 905x2 je OK, x3 ki je sedaj nov ni kaj veliko boljši od x2.

polde66 ::

Ljudje ki imajo na boxih več kot 8 gb placa ne potrebujejo toliko chromecast:))
polde

damirj79 ::

Si ti en LOL :D tudi 32GB ni nekaj zelo uporabno, za 4k pa še 64GB ne. Sploh pa kaj ti bo 32GB placa na boxu, filme boš itak prek USB ključka gledal, ki ga boš vtikal v box, kar pomeni, da je teh 8Gb tudi dovolj.
««
111 / 148
»»