» »

Android tv box

Android tv box

««
109 / 148
»»

Tomassi ::

Ko castaš, lahko delaš s telefonom kar hočeš.

FrancaT ::

Tisti ki imate eon app za telefone na android boxu in vam se vedno deluje. Kateri box imate? Iscem nekaj na cem eon app za telefone deluje. Hvala za pomoc.

Yossarian ::

FrancaT je izjavil:

Tisti ki imate eon app za telefone na android boxu in vam se vedno deluje. Kateri box imate? Iscem nekaj na cem eon app za telefone deluje. Hvala za pomoc.


Tanix TX3 Mini
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

mat xxl ::

GT King

Ales ::

FrancaT je izjavil:

Tisti ki imate eon app za telefone na android boxu in vam se vedno deluje. Kateri box imate? Iscem nekaj na cem eon app za telefone deluje. Hvala za pomoc.
Načeloma deluje na vsakem Android boxu. Kaj bi zdaj rad, seznam vseh boxov? ;((

birtija ::

Pozdravljeni,
X96 max sem pomotoma priklopil na HDMI izhod namesto na vhod televizorja.
Box normalno boota, ura se postavi na boxu, slike pa ni več. Enkrat že poskusil hardreset, pa nič.
Ima že kdo tako slabo izkušnjo? Lahko kaj pomagate?

Hvala!

polde66 ::

Da bi HDMI ARC to naredil malce dvomim.
Ok si sprobal drug hdmi kabel? Lahko tudi uporabiš AV izhod z čičnči. Vsaj toliko da vidiš ali slika je. Verjetno si potem premestil hdmi v kak drug vhod?

Upam da si dal pravi izhod HDMI na tv za box?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

birtija ::

polde66 je izjavil:

Da bi HDMI ARC to naredil malce dvomim.
Ok si sprobal drug hdmi kabel? Lahko tudi uporabiš AV izhod z čičnči. Vsaj toliko da vidiš ali slika je. Verjetno si potem premestil hdmi v kak drug vhod?

Upam da si dal pravi izhod HDMI na tv za box?



Ja, z AV izhodom se da dobiti slika na TV, HDMI pa je izgleda mrtev.

polde66 ::

:'(
polde

Samson ::

Jaz imam tudi en box kjer ne dela hdmi. A je cipek za hdmi v chipsetu al je kje posebej. Ve kdo da ne iscem? :)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

birtija ::

A je kdo že uspel povezat katerikoli TV box preko:

-MHL adapterja, ali
-Slim port adapterja

iz USB na HDMI?

W|lDChILD ::

Imam X96 Max android box. Zadeva sicer deluje ok, me pa zanima ena stvar:
A je mogoče kako urediti dual boot na taki škatlici, da bi lahko izbiral med Android in Android TV operacijskim sistemom?

Badwolff ::

Eno vprašanje glede casting.
Dobil sem novega GT1A.
Na telefonu pritisnem cast to EON, dobim sliko filma na eonu, ki se tudi sam aktivira in prižge tv.
Če dam cast to beelink, se ne zgodi nič. Bi moral kaj aktivirati. (tv in box sta bila prižgana in aktivna, tako da tistega dela nisem sprobal). Kaka ideja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

damirj79 ::

Kot cast mislis google cast? Tega Beelink nima.

Badwolff ::

Pravi, da ima.
Glede atv sem zaenkrat še ne prepričan. Ima prednosti in slabosti.

Jesenican2 ::

Vprasanje za tiste, ki ste se malo bolj igrali s temi boxi, jih odpirali, itd. Imam Tanix TX3 max in ker je sel rakom zvizgat, sem se odlocil da ga odprem in pogledam notranjost, samo iz firbca. In ko ga odprem najdem notri na plati nalepko TX3 mini 2gb+16gb. Je to normalno ali so me nategnili, ko sem ga narocil? Nic se ne pritozujem, dokler je delal je bil super, samo malo me firbec daje, kako imajo to.

polde66 ::

Zadeva je čisto ista kot tanix tx3 max le da ima max še bluetooth.
@Badwolff če je box na istem wifi kot tvoj telefon mora delati, če imaš box preko žice potem pa... ne bo nič
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Badwolff ::

Je na WiFi, ki dela. Telefon je najbrž tudi bil. Bom še mal probval. Ni mi ravno prioriteta.

Bolj me moti, da moram do youtuba dostopa preko sideloaderja in da ne vidim nikjer, a je vpn on al ne, razen v appu.

Tomassi ::

Če hočeš cast na box, more box to podpirat. Oblika povezave nima veze, važno, da je v istem omrežju.

polde66 ::

Res je dela na istem omrežju ne glede na povezavo. Ponavadi ima večina android boxov aplikacijo: https://apkpure.com/airscreen-airplay-g...
Če jo nimaš gor si jo pa inštaliraj.
polde

Badwolff ::

Kitajski bot odkril SloTech?

DrSergioDJ ::

Trenutno imam Minixa U1 in bi ga zamenjal. Kodi sploh ne deluje več (probal več verzij, ne predvaja ničesar), precej šteka večino časa (meniji), ne pomaga factory reset in postavitev vsega na novo.

Kaj je trenutni best buy?

Uporabljam za gledanje filomv/serij in občasen youtube. Želje so optični izhod za audio ter ethernet priklop. Ter opcijo torentiranja na priklopljen disk.
...

Zgodovina sprememb…

Gagarin ::

Daj gor CoreElec preden vržeš v kanto

NejcSSD ::

Mi Box S ima že kaj novejšega od Android 8.1 ?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Badwolff ::

DrSergioDJ je izjavil:

Trenutno imam Minixa U1 in bi ga zamenjal. Kodi sploh ne deluje več (probal več verzij, ne predvaja ničesar), precej šteka večino časa (meniji), ne pomaga factory reset in postavitev vsega na novo.

Kaj je trenutni best buy?

Uporabljam za gledanje filomv/serij in občasen youtube. Želje so optični izhod za audio ter ethernet priklop. Ter opcijo torentiranja na priklopljen disk.


Sam sem se odločil za Beelink Gt1-A. Zaenkrat zadovoljen. Ne uporabljam pa Kodija, tako da težko komentiram. Chromecast mi na prvo žogo ni delal, ampak se nisem kaj dosti ukvarjal s tem, ker mi ni ravno pomemben.

webmaher ::

@Badwolff no ga pa jaz in vse dela v nulo vključno s HBOgo in Netflix (4k HDR) addonom...tudi EON dela zadovoljivo...

dragansi ::

je tole https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0093... primerljivo z MECOOL KM9 Pro recimo ...

je Amlogic S905X3 nadgradnja Amlogic S905X2 ?

Ales ::

dragansi je izjavil:

je tole https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0093... primerljivo z MECOOL KM9 Pro recimo ...
Poglavitna razlika je v tem, da ima Mecool KM9 Pro Android TV, X96 Air pa navaden Android.

je Amlogic S905X3 nadgradnja Amlogic S905X2 ?
Recimo da je, ampak kolikor sem videl po testih, je razlika v praksi minimalna. Na spletu imaš bolj podrobne primerjave...

V vsakem primeru je smiselno za vsak konkreten box pogledati točne specifikacije in teste, ker se tudi boxi z istim čipsetom lahko razlikujejo med sabo. Pri dveh boxih z Amlogic S905X2 in Amlogic S905X3 bi sam prej gledal druge razlike, preden bi dal kakršno koli težo razliki v točnem modelu čipseta.

polde66 ::

Kakšne razlike ni. X3 uporablja Cortex-A55 napram X2 ki uporablja Cortex-A53 CPU. Seveda je to pogojeno tudi kako bodo box spakirali z kakšnim ramom. Če bo x3 uporabljal ddr3 potem nima smisla. Boxe gledaš kot celoto od CPU, GPU, kakšen ram ima...
https://androidtvbox.eu/s905x2-vs-s905x...
polde

OK.d ::

Tako je, kupiš shielda in imaš potem mir;)
LPOK.d

DrSergioDJ ::

Novi shield naj bi bil na voljo čez nekaj dni.
...

scipascapa ::

Stane pa 200€+....

togo ::

menjal bi svoj beelink gt1 za kaj novejšega boljšega
kak predlog?
lp

dragansi ::

Ales & polde66 hvala :)

Invictus ::

scipascapa je izjavil:

Stane pa 200€+....

Če laufajo gor vsi retro emulatorji, je to potem done deal ;).

Sam že nekaj časa hočem sestaviti TV Box, kjer bi gor laufal še spectrum, C64, Amiga emulatorje...

200 EUR je pol še poceni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanadium ::

Sej so black friday akcije. Sam vem da bo naslednji box shield sploh če si bom omislil kako emuliranje spectruma, comodore, ipd....

Badwolff ::

OK.d je izjavil:

Tako je, kupiš shielda in imaš potem mir;)


Lastniki shieldov ste še bolj dosadni kot lastniki japčkov. Kaj če bi si dal v podpis, da je shield top!

Pa če nam razložiš, kaj ima ta draga mašina, kar ne moreš delat s trikrat cenejšim boxom.

Tomassi ::

Software

OK.d ::

Že 5 leto dobivamo updejte, kar pri drugih naprav lahko le sanjaš;)
LPOK.d

Vanadium ::

Se popolnoma strinjam z OK.h. Imam Mibox s, z vsakim updejtom je slabše... tko da naslednjič raje neki od resne firme kot je nvidia, ki mogoče celo neki pomisli ko da svoj logo na izdelek kot pa tale jajčka od xiaomi, ki jim je samo da poberejo na hitro keš (se pa strinjam da so njihovi telefoni kar vredu samo preveč različnih modelov imajo....)

Sheteentz ::

Jaz bi rad kupil eno android škatlico da bi si občasno pogledal kakšen film na enem prastarem 1080 televizorju, ki novejših formatov, kot so H.265, ne bere. Verjetno bo za ta namen zadostova že najcenejša škatlica, ane? Rad bi pa vseeno imel še bluetooh, če mi bo zapasala miška in/ali tipkovnica.

Moram pazit na kakšno foro, na kakšen zastarel chipset pri kupovanju teh zadev? Bolha jih je namreč polna kot listja.

Invictus ::

Greš na aliexpress, pogledaš specifikacije in kupiš.

Pozabi na Bolho...

Evo še link...

https://www.aliexpress.com/wholesale?ca...

Seveda pozabi na update...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Ales ::

Sheteentz je izjavil:

Jaz bi rad kupil eno android škatlico da bi si občasno pogledal kakšen film na enem prastarem 1080 televizorju, ki novejših formatov, kot so H.265, ne bere. Verjetno bo za ta namen zadostova že najcenejša škatlica, ane?
Ne, ker boš po petih minutah zabrisal daljinski v televizor in škatlico skozi okno. Kupi nekaj vsaj približno spodobnega, razlike v ceni so minimalne.

Rad bi pa vseeno imel še bluetooh, če mi bo zapasala miška in/ali tipkovnica.
Hitro boš ugotovil, da je marsikaj fajn imeti...

Moram pazit na kakšno foro, na kakšen zastarel chipset pri kupovanju teh zadev? Bolha jih je namreč polna kot listja.
Pozabi Bolho. Kupi direktno (AliExpress, Gearbest, eBay, ...). Sicer pa ja, paziti moraš točno kaj kupuješ, ker je kar velika razlika med nekim zastarelim šrotom (oz. nečem, kar je že kot novo bilo podn) in nečim vsaj približno normalnim.

Si pa uletel v temo kot da ti nič ni jasno... :)

Saj vidiš, koliko strani ima in kaj vse je bilo že povedano in vprašano... tako da ti je že po tem lahko jasno, da stvari niso tako enostavne kot kupovanje štruce kruha. Pač, kupujes mini računalnik z Androidom. Gledati moraš čipset, RAM, mrežno povezljivost, število in vrsto USB portov, verzijo OS, itd.

Za začetek poglej par strani nazaj da vidiš, kaj je trenutno popularno in malo poglej cene, pa boš videl, med čim približno izbiraš...

Sheteentz ::

Potem dejansko je razlika med temi noname jajčki, ki imajo vsi enake generične daljince in kakšnim mi box s, ki je dvakrat dražji (da ne omenjam Shielda, ki gre že v rang par sto evrov)? Sam imam namreč zgolj eno potrebo po tej škatlici, gledanje filmov, razni streami me ne zanimajo, še manj kakšne igre ali podobne reči. Obvezno mora imet wifi in bluetooth. Lahko bi tudi v usb tlačil bluetooh dongle, ampak to je zopet dodaten strošek kake 10€. Predvajat video bo pa verjetno znal vsak, a ne?

Tomassi ::

Robustna in poceni zadeva je kakšen fireTV. Vsake toliko je v kaki akciji cca 25€

Ales ::

Sheteentz je izjavil:

Potem dejansko je razlika med temi noname jajčki, ki imajo vsi enake generične daljince in kakšnim mi box s, ki je dvakrat dražji (da ne omenjam Shielda, ki gre že v rang par sto evrov)? Sam imam namreč zgolj eno potrebo po tej škatlici, gledanje filmov, razni streami me ne zanimajo, še manj kakšne igre ali podobne reči. Obvezno mora imet wifi in bluetooth. Lahko bi tudi v usb tlačil bluetooh dongle, ampak to je zopet dodaten strošek kake 10€. Predvajat video bo pa verjetno znal vsak, a ne?
NE.

Lej, najcenejšega sranja ne kupuj in vsaka škatla ni enaka drugi škatli samo zato, ker od daleč podobno izgleda. Opazne razlike so med njimi. Ne vem kako naj ti bolj jasno povem. Mogoče boš takole razumel: nekatere slabše škatle bodo slabše delale kot tvoj star tv, meniji ti bodo štekali in kak sodobnejši film ne bo sploh predvajalo.

Mimogrede, Mi Box ni ravno tako dober, kot se zdi po pogostosti omenjanja. Veliko ljudi ga ima in so zadovoljni, marsikdo pa tudi ni. Če razmišljaš o njem, si poglej še alternative.

Vsaj toliko si oglej sceno, da ugotoviš kateri čipset bi rad, da ima tvoj bodoči box in ali želiš navaden Android ali Android TV.

Invictus ::

Poceni zadeve so čisto kul, gor pokneš KODI, če ga še ni, in zadeva čisto lepo deluje kot movie player.

Dokler deluje, deluje, potem vržeš stran.

Razen, če bi rad all-in-one box, skupaj z emulatorji za igrice, FB, nadomestek set-top-boxa od ISP, ipd... Pa še to je vprašljivo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sheteentz ::

Invictus je izjavil:

Poceni zadeve so čisto kul, gor pokneš KODI, če ga še ni, in zadeva čisto lepo deluje kot movie player.

Dokler deluje, deluje, potem vržeš stran.

Razen, če bi rad all-in-one box, skupaj z emulatorji za igrice, FB, nadomestek set-top-boxa od ISP, ipd... Pa še to je vprašljivo...


To pa niti pod razno ne bi rad. Kot sem rekel, rabim samo nekaj za gledanje filmov, televizijskih programov pa itak ne gledam, ker so drek.

Še bolje, kupil bom en android tv stick, in vso to šaro skril za televizor.
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca...

polde66 ::

Bravo,ko boš kupil en android stick ti bo šele postalo vroče. Zakaj? ker ima 2 USB vhoda, enega boš takoj rabil za eno miš, ki jo ni zraven, wifi vprašanje kako dela, mrežnega priključka pa ni razen če boš še en usb hub dal ali pa izkoristil drugi zadnji usb vhod. S tem potem zmanjka prostora za kak disk ali ključek. Če boš vzel kak 912 amlogic se ti bo pa grel do 100°, pa boš še en vent kupoval pa ga kam že vtaknil? Pa kakih testov ravno ni za sticke, tako da niti ne veš kaj kupiš. Soliden box stane že okoli 50 eur ajd do 60.
polde

freesty ::

Imam H96+ pro, rad bi streamal igre s kompa in igral na boxu. Ima kdo kak predlog za optimizacijo, da bo vse delalo tekoce?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0
««
109 / 148
»»