» »

Android tv box

Android tv box

««
95 / 148
»»

krepki ::

Nabavil sem tale Mi BoxS na t2 ampak sem zelo razočaran,vsak dan ga je potrebno resetirat da deluje ok drugače se vse zatika,ko ga resetiraš dela dokler je prižgan ok potem ko ga ugasneš in čez par ur ponovno vklopiš pa se vse zatika enostavno ne deluje več tekoče.

vinkop ::

Mare2 je izjavil:

IztokG je izjavil:



oz, kaj mi priporočate do 50 eur?


Tale je sicer malo dražji, iz EU skladišča brez dodatnih dajatev - stroškov. Meni odlično služi že dolgo. :)


https://www.geekbuying.com/item/VORKE-Z...

a se je potrebno registrirati na njihovi strani ali posljejo na naslov, kateri je ze vpisan v paypalu?

SL4FKO ::

Prosim na kratko.

Prioriteta sta Siol TVIN in/ali Telemachov EON.

https://www.geekbuying.com/item/VORKE-Z...

ali raje tega:

https://www.ebay.de/itm/4GB-64GB-H96-MA...


Čipseta sta različna, eni očitno jamrajo nad RK čipsetom spet drugi nad S912.
Je razlika če ima android box 2, 3 ali 4 GB rama (prostora 32 GB itak folga...)?


Hvala za odgovore, lp!

Frenky ::

krepki je izjavil:

Nabavil sem tale Mi BoxS na t2 ampak sem zelo razočaran,vsak dan ga je potrebno resetirat da deluje ok drugače se vse zatika,ko ga resetiraš dela dokler je prižgan ok potem ko ga ugasneš in čez par ur ponovno vklopiš pa se vse zatika enostavno ne deluje več tekoče.

Hvala za info. Sem že skoraj naročil.
Šteka na splošno ves čas, ali samo ko gledaš T2?

krepki ::

Ne šteka ves čas,ko sem ga priklopil je vse delalo tekoče.tako t2 kot netflix in HBO GO,ko sem tv ugasnil in Mi Box je ob ponovnem zagonu vse štekalo t-2 sploh na začetku ni zalaufal enako HBO tudi premikanje po meniju je bilo oteženo počasno,ko sem box resetiral je spet vse delovalo hitro in tekoče.

Zdaj ga sploh ne ugašam in dela tekoče brez zatikanja ugasnem samo tv box pustim prižgan.

Tole zatikanje se je dogajalo ko je bil box dalj časa ugasnjen.Če si ga ugasnil in takoj nazaj prižgal je bilo vse ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

skylon ::

Hja, tale MI Box S ga res malo biksa.
Če ga ugasnem in takoj prižgem nazaj, deluje vse.

Če pa ga ugasnem in ga npr. prižgem nazaj drugi dan, pa zašteka (daljinec in miška se ne odzivata).

Če pa ga NE ugasnem, drugi dan daljinec deluje, kurzorja (puščice) od miške pa ni nikjer.
Gor-dol premikanje z kolescem na miški pa gre...

Daljinec je povezan preko bluetootha, miška pa preko USB.

Vanadium ::

Jaz ga vsak ve er ko neham gledat restartam (dolgi pritisk na on off knof)

skylon ::

Po restartanju pa pustiš prižganega ali ga ugasneš?

In vse ti naslednji dan dela?

Frenky ::

Pa je sploh smiselno ugašat napravo z arm procesorjem?

Vanadium ::

Vse dela naslednji dan normalno. Samo restart naredim zvečee al pa tisti dan ko pač uporabljam zjutri restart naredim.

krepki ::

In kje je težava,da se to dogaja?

Frenky ::

To je baje rešitev

Enable developer options by tapping 6x build in about.

Enable stay awake in developers options.

Disable hdmi cec in mi box settings to disable auto sleep.

Your mi box wont sleep and stable

Vanadium ::

je že kdo updejtal? Včeraj sem dobil popup za update.

beni ::

Tanix TX9 Pro je dobil noge (skupaj s tv in tipkovnico), zato rabim nekaj za na vikend.
Zraven bi vzel še manjšo tipkovnico s touchpadom.
Naj bo zadeva dovolj kvalitetna, da bo nekaj časa mir, zato cena ni bistvena.

LP
Pojma nimam ...

smrko ::

Minix Neo U9-H, imam novega, prevzem v Ljubljani, za ceno lahko sam pogledaš

opo ::

Kupil,bi nov android box ,vendar ta nov box,bi moral imeti nameščen ANDROID ZA TV,NE ZA MOBILNE NAPRAVE. Saj bi rad nanj namestil EON aplikacijo za TV, ter ga registriral z ono kodo na mojem Telemachu. Kje kupiti z čim manj dodatnimi stroški.
lp

skorp_jon ::

opo je izjavil:

Kupil,bi nov android box ,vendar ta nov box,bi moral imeti nameščen ANDROID ZA TV,NE ZA MOBILNE NAPRAVE. Saj bi rad nanj namestil EON aplikacijo za TV, ter ga registriral z ono kodo na mojem Telemachu. Kje kupiti z čim manj dodatnimi stroški.
lp



EON za TV lahko namestiš tudi na android za mobilne naprave. Testirano deluje.

opo ::

To vem za mobilne naprave,da deluje.Samo jaz hočem imet nameščen EON ZA TV ,katerega na takem boxu ne gre registrirat. Prednost tega EONA naj bi bila v tem,da delaš samo z pilotom kot na ANDROID TV.

Ales ::

Še enkrat preberi, kaj ti je skorp_jon napisal.

opo ::

Sem še enkrat prebral:D. Poiskusil ,res deluje:D. Pred 3 meseci ko sem kupil ta box ni delovalo. Zato hotel kupit novega, no sedaj pa bodo "denari" za kaj pametnejšega:).
HVALA OBEMA
LP

skylon ::

MI Box S - zadeve, ki jih uporabljamo, delujejo brez pripomb: T-2 tv2go in EON (obe aplikaciji za navadni android, uporabljamo miš za krmiljenje), Netflix, HBOgo, Youtube.

Ne morem pa rešiti problema s samodejnim vklopom boxa - ko ga izklopimo, se po nekaj minutah spet vklopi.
In pa to, da čez dalj časa (npr. naslednji dan) priključena miš več ne deluje in je potreben ponoven zagon, da spet deluje.

Pozna kdo kakšno rešitev za ti dve težavi?

Frenky ::

Zakaj uporabljate t2go in ne T2 app za Android TV?

Igor0 ::

Kakšna je poraba podatkov Android boxa v primerjavi z mobilnim telefonom ?

Sodelavec jamra, da je razlika ogromna. TVIN na mobilnem aparatu mu pobere cca 1GB/uro, Android Box pa 2,4GB/uro. Enako pobere pri TVIN in pri Kodi, čeprav je na Kodiju nižja resolucija.

Imel sem namen postaviti Android Box na vikendu, zato me zanima, ali je to res.
Sedaj uporabljam Miracast s telefona na TV, deluje OK, vendar bi raje imel svojo napravo za TV.

LP
LP Igor

modelno1 ::

tv2go ni omejen na IP naslov naročnika ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

skorp_jon ::

Igor0 je izjavil:

Kakšna je poraba podatkov Android boxa v primerjavi z mobilnim telefonom ?

Sodelavec jamra, da je razlika ogromna. TVIN na mobilnem aparatu mu pobere cca 1GB/uro, Android Box pa 2,4GB/uro. Enako pobere pri TVIN in pri Kodi, čeprav je na Kodiju nižja resolucija.

Imel sem namen postaviti Android Box na vikendu, zato me zanima, ali je to res.
Sedaj uporabljam Miracast s telefona na TV, deluje OK, vendar bi raje imel svojo napravo za TV.

LP


Nevem če bi to verjel. Verjetno mu na mobitelu vrti slabšo ločljivost.

Igor0 ::

Ima telefon SGS8, A-Box pa Tanix TX6.
Kakšne ločljivosti ima pa ne vem, verjetno to, kar Tvin ponuja.

LP
LP Igor

bandidosss ::

bandidosss je izjavil:

Če koga zanima, danes sem naročil Mi box S, preko strani Gearvita. Prvič tam kaj naročil, s kuponom "DMiBoxS" in priority line dostavo = 58EUR. Upam na najboljse, brez carine itd. :)


V vednost, kljub priority pošti je vmes posegla carina :( Torej ni enako kot drugod, je pa drugače bilo z nakupom vse ql.

Zgodovina sprememb…

GrX ::

Mene pa zanima, če za streamanje uporabljate VPN? In če ja, katerega.. Hvala!

scipascapa ::

dober nakup?

Tanix TX6 Android 9 H6 TV Box s kodo: GBCNTX6-A iz 40€ na 35€
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0098...

Frenky ::

Odvisno če ti je OK navaden android in nimaš potrebe po android tv.

bbobst ::

Bom še tukaj postavil vprašanje, ki zadeva USB ključke , tv box in avtoradio.
Zgodilo se je naslednje. USB ključek sem uporabljal v avtoradiu (NTFS particija - Ford radio).
Nato sem ga uporabil v boxu. Vse lepo in prav. Potem sem iz njega vse zbrisal in
zopet nanj naložil glasb in v avtu več nič ne dela.Radio ga sploh ne zazna.
Ga vtaknem v računalnik - dela. Nesem še enkrat v avto - ne dela.
Zbrišem particijo, še enkrat naredim NTFS particijo ki jo avtoradio podpira, naložim mp3, v avtu ključka ne zazna.
Pomislim da je fuč radio ,grem v ženin avto po drug ključek ki še ni bil nikoli v boxu in ta v mojem avtoradiu dela.
Poskusim še z drugim kjučkom,ki je bil tudi že v TV boxu in tudi ta ne dela v mojem avtu.
Potem poskusim ključka, ki v mojem avtu ne delata še v ženinem avtoradiu in tudi tam ne delata. obadva pa delata v boxu in računalniku.
Ni mi več nič jasno.

polde66 ::

Probaj sformatirat v exFAT je bolj vsestranski od NTFS.
polde

buttcrack ::

Rabim hitro pomoč, ki je gugl na hitro ni našel...
Kolega ima tanix tx3max in je priložen daljinec bolj kot ne šus v glavo. A se da kako to rešit s kakšno aplikacijo in miš manevrirat preko telefona?
Hvala

Badwolff ::

GrX je izjavil:

Mene pa zanima, če za streamanje uporabljate VPN? In če ja, katerega.. Hvala!


vedno
windscribe

Saul Goodman ::

GrX je izjavil:

Mene pa zanima, če za streamanje uporabljate VPN? In če ja, katerega.. Hvala!


nekaj zastonj serverjev ponuja tudi protonvpn, ki ima visoko stopnjo zaupanja in avtoritete med konkurenco vpn providerjev. je super za uporabo in strežniki so dovolj hitri za streamanje v fullhd. priporočam vsem, povsod in vedno. :P telefon, pc, android box.

psillon22 ::

Mi lahko kdo pomaga in svetuje, zakaj imam ko priklopim MIBOX3 na TV odsekane robove tako da manjka tudi kakšna črka ali pa je preveč zamaknjena slika levo desno gor dol ?
Hvala
 Slika tv

Slika tv

OK.d ::

Ja nastavi razmerje slike na tv ali na boxu.
LPOK.d

e-marko ::

V nastavitvah je tudi kalibracija zaslona in tam urediš.
...somebody, somewhere...

XS!D3 ::

psillon22 je izjavil:

Mi lahko kdo pomaga in svetuje, zakaj imam ko priklopim MIBOX3 na TV odsekane robove tako da manjka tudi kakšna črka ali pa je preveč zamaknjena slika levo desno gor dol ?
Hvala
 Slika tv

Slika tv


Izklopi overscan. Če prav vidim gre za LG, kjer bi moral imeti v nastavitvah slike pod razmerje stranic opcijo za vklop just scana.

polde66 ::

@psillon22 v nastavitvah ponavadi droid setings če pa ne android pa v nastavitvah na splošno pod ekran (display setings) nastaviš nastavitve display position (out) nastaviš na 92. Tako je na veliki večini android boxov.
@butch3r priloženi daljinci so na IR povezavi, lahko pa kupiš dodatni daljinec (kar je zelo priporočljivo) na wifi 2.4hz pa dluje kot miš na PC-ju. npr: https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_6...
ali pa navadna miš na usb od pc-ja. čeprav ne razumem kje bi ga lahko zafrkavalo, večina aplikacij lahko poganjaš z priloženim daljincem, razen kak eon ali podobne stvari.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

OK.d ::

Se je že začelo, tokrat na sony tv-jih za začetek
https://www.engadget.com/2019/04/05/and...
LPOK.d

buttcrack ::

Un original dalinc šteka in včasih se na YT sploh ne da izbrat določene zadeve. Sem upal da je kak BT modul in bi lahko preko fon appa kaj rihtal. Hvala, preverim link.

polde66 ::

Obstaja več aplikacij youtube: YouTube for Android TV_v2.05.03_apkpure.com pa sprobaj
polde

polde66 ::

pa probaj baterije zamenjat na daljincu, ker kolikor imam izkušenj z daljinci od tanixa je samo en od cca 250-ih štekal in to s tipko navzdol.
polde

buttcrack ::

Bom tnx, sem ga kupil za kolega in ga sedaj on uporablja. Zadnjič na obisku sem pa mislil da ga bom v steno zalučal :)

bushi ::

Imam MiBox 4, ter LG televizijo (stara 5-6) let. Ne deluje mi HDMI CEC. Pri punci doma imajo MiBox 3 in Toshiba telezivijo in HDMI CEC deluje brez problemov. Kaj bi še lahko uredil, da bi mi HDMI CEC deloval na relaciji MiBox 4 --> LG.
... In den Tränen suchen wir Beweise unserer Sehnsucht und geben uns nicht dem Schmerze hin sondern zeigen sie vor. ...

Mikrohard ::

Lahko zamenjaš TV... pa pri nakupu novega pazi, da ne bo spet LG, ki ima najslabšo podporo za CEC med vsemi proizvajalci.

bomber111 ::

Imam en čuden problem. Tanix tx3 max je deloval kakšno leto. Sedaj pa naenkrat več ne predvaja videa. Vmesnik in ostale stvari delujejo normalno le ko zaženeš film/oddajo je vse črno. Tudi med predvajanjem filma je meni normalen in tudi čas gre normalno. Tudi "slika oddaje" je normalno prikazana. Imel kdo podoben problem.

Zgodovina sprememb…

bomber111 ::

Ugotovil, da se mi to dogaja samo pri eon apkikaciji.

w4nkst4 ::

torej je nekaj v aplikaciji?

ce ne pa miracast pa prek telefona

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()
««
95 / 148
»»