» »

Android tv box

Android tv box

««
21 / 148
»»

Oldi ::

Chromecast ima dva kretenska problema, ne zna plejat videa direkt iz mrežnega diska (rabiš DLNA server) in ne podpira divx in xvid.

Oldi ::

R69 je bil na testu zelo bogi, glejte video, kjer so rezultati testov.
https://englishsubtitles.online/videos/...

Tomson ::

Mislim da je vsem jasno, da bo za 19€ in najnižjo ceno med Boxi tudi performanse najslabši ... A za predvajanje do 1080p vsebin deluje, glede na teste, povsem tekoče in odzivno ...

Sam trenutno testiram H96 Pro Plus (S912/3GB/32GB/Android 7.1), prvi vtisi so precej pozitivni, vmesnik zelo odziven, predvajanje vsebin tip top, glede na ultra specifikacije in precej visoko ceno (90€) malo presenenečen nad ne povsem gladkim poganjanjem nekaterih iger ala Asphalt 8 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

scipascapa ::

BadWolf ::

Prišel je beelink mini.
En problem, mkv ne da zvoka od sebe. Pri ostalih formatih deluje normalno.
Ne glede na player, default, mx, vlc...
Kake ideje?

Mavrik ::

BadWolf je izjavil:

Prišel je beelink mini.
En problem, mkv ne da zvoka od sebe. Pri ostalih formatih deluje normalno.
Ne glede na player, default, mx, vlc...
Kake ideje?


V kakšnem formatu pa je zvok v tem MKV?
The truth is rarely pure and never simple.

BadWolf ::

ac3

polde66 ::

A to direkt v TV? Probaj v nastavitvah pod zvokom digital sounds dati na HDMI.

Prepozn vidu AC3. Ac3 pa ne boš predvajal z playerji ker kodeka ni podprtega. Predvajal ga boš z Kodijem, SPMCjem.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

BadWolf ::

tx, deluje
a tudi dodajanje ac3 kodeka mx playerju ni omogočeno?

BadWolf ::

drgač mi zaenkrat zgleda zelo ok, edin vpn se mi noče zastartat ob bootu
je kaka rešitev, ki bi kričala 'nisi na vpn!!!"?

BadWolf ::

Kateri daljinec na telefonu uporabljate? Jih vpn zmede?

papasmrk ::

BadWolf je izjavil:

Kateri daljinec na telefonu uporabljate? Jih vpn zmede?


Jaz sem včeraj končno dobil svoj tv box in sem preizkusil nekaj remote controll app-jev. Edini s katerim sem lahko upravljal box je bil RemoteIME.
Obstaja kakšna boljša remote aplikacija, da upravljam svoj android box ?

matobeli ::

Evo jaz tud in sicer tistega poceni šišona v88. Priložen dalinc je itak zanič, dobrega sem pa pozabil naročit.

Bom malo raziakoval kaj bi se dalo nardit.

OK.d ::

Ena miška za 3€ povsem zadostujehttps://www.aliexpress.com/item/Souris-...
LPOK.d

polde66 ::

Miska za pc ni miska za box. Zakaj? Misko za pc uporabljas na podlogi kjer je tudi pc. Tako mis ne bos udobno uporabljal iz nslanjaca, postelje ali kjer koli brez podloge. Na gearbest imas daljinec za boxe za 5 eur in kusur. Jaz priporocam takega. Samo moje mnenje.
polde

matobeli ::

Jaz imam sicer MX anywhere 2, ki jo lahko uporabljam na katerikoli podlagi precej natančno.

Ampak mi je zaenkrat še ni uspelo povezat z boxom.

Za box se itak kupi airmouse+keyboard+univerzalni dalinc da lahko še tv prižgeš z njim.

BadWolf ::

En hecen problem
Uporabljam Beelink Mini MXIII + VPN
Neki nikakor nisem dobil nobenega streama na kodiju, pa tudi namesnke aplikacije, recimo freefliq niso našle ničesar. Torrent, internet in ostalo dela bp.
Potem probam še z izključenim VPNjem in naenkrat oživita Kodi in FreeFliq.
Je kje v settingih kaj za naštimat, al bo treba pač živet s tem?

OK.d ::

polde66 je izjavil:

Miska za pc ni miska za box. Zakaj? Misko za pc uporabljas na podlogi kjer je tudi pc. Tako mis ne bos udobno uporabljal iz nslanjaca, postelje ali kjer koli brez podloge. Na gearbest imas daljinec za boxe za 5 eur in kusur. Jaz priporocam takega. Samo moje mnenje.

Jaz že 5 let uporabljam takšno kombinacijo in ni bilo nikoli težav;)
LPOK.d

polde66 ::

http://m.gearbest.com/mice-keyboards/pp...
Jest pa par takih. Simpl in pocen.
polde

Tomson ::

Sam sem nekaj časa nazaj uporabljal TOLE varianto za 7€, mi je bila super, AirMouse in tipkovnica v enem ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

papasmrk ::

Jaz se pa trudim, da se remote povežem na box s Teamvier-jem. Nekaj časa dela, potem pa ta box ni več dosegljiv in se moram na boxu assignat da spet deluje. Kako pa drugi dostopate na box...seveda direktno preko HDMI-ja nimam težav. Če boljša polovica gleda tv bi se rad remote povezal.

papasmrk ::

Mi je uspelo nadgraditi svoj H96 Pro+ na Android 7.1.1. Kakšnih drastičnih sprememb v performansah ni opaziti. Moram priznat, da nisem preveč navdušen nad android boxi. Upravljanje in skakanje iz menuja v menu mi je nekako odveč. Pa saj android je primarno namenjen screen touchingu in ne drkanju po daljincu za vsak drek...

demzi ::

Zdravo,
zanimam me, če ima še kdo težave s T2 TV2GO s temi zadevcami. Ne deluje niti na mi box 4x niti na A95x (oba bazirana na S905x). Aplikacija se sicer zažene, tudi zvok kanala je slišati, slike pa ne dobim. Ko kliknem na pomanjašanje slike, se mi le ta v okvirčku pojavi. Pozna nekdo morda kakšno rešitev za to.
lp

d4vid ::

Pozna kdo kake igre ki so primerne za na TV, torej da igram s tipkovnico, daljincem ali necem pac.
Naceloma igram bolj dirkaske v smislu NFS, kak GTA itd, kadar pac igram (parkrat letno). Zahteven pac nisem, vazno da zabijem kdaj pol urce.
Hocem pa da deluje kolikor toliko gladko na Opi PC plus (quad core, 1GB ram...)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Tomson ::

Ufff... Android 4.4 ?

Poglej malo kaj bi ti bilo zanimivo od teh iger, ki so med najboljšimi za na TV Boxe: klik, klik, klik ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

demzi ::

demzi je izjavil:

Zdravo,
zanimam me, če ima še kdo težave s T2 TV2GO s temi zadevcami. Ne deluje niti na mi box 4x niti na A95x (oba bazirana na S905x). Aplikacija se sicer zažene, tudi zvok kanala je slišati, slike pa ne dobim. Ko kliknem na pomanjašanje slike, se mi le ta v okvirčku pojavi. Pozna nekdo morda kakšno rešitev za to.
lp


Vsem dela t2tv2go bp? Prosim, če mi vsaj kdo napiše na katerem modelu komu dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: demzi ()

Alamar ::

Za T2go nisem probal in ti žal ne morem pomagati. Dela pa preko kodija komplet T2 shema plus EPG lahko urediš. Edino, menjavanje kanalov seveda ni tako tekoče kot preko stbja.

https://sloepg.wixsite.com/home

Oldi ::

Preko WiFija tole ne dela.

facepalm ::

Narocil H96pro+ pri geekbuying za 56eur in sem ga dobil danes, po 12ih dnevih, brez posredovanja carinske poste:)

Priporoca kdo kak pameten launcher? Defaulten je za en k..

Oldi ::

Včeraj dobil A95X R1. Sem alijevcu naročil, da napiše pravo ceno, pa je dal 8.5$. K sreči se pošta ni vtaknila v pošiljko.
Problem je, da ne morem zagnati IPTV Simple Client, v menijih gre vse kot je treba, čez čas pa javi couldn't be loaded. V log fajlu nisem nič našel, na guglu pa, da gre za poznan problem.
Inštaluram zadnji SMPC, kjer se client inštalira, samo Live TV opcija se ne pojavi, začetno loadanje kanalov normalno steče.
Odinstalam SPMC in original Kodi in naložim 16.1 in dela.
Predvajanje 1080p iz mrežnega diska lepo dela tudi z obema instaliranima plejerjema.
MobiaTV (A1 IPTV) dela.
Kako original box prepričati, da bodo numerične tipke vnašale črke? Levo spodaj ima tipko 1Aa, vendar nič od nje, vedno samo cifre. Ima pa daljinec miško na smerne tipke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Oldi ::

Vsakih nekaj let se spotaknem ob Kodija in vsakič ga prekolnem. Koji klinac ne morejo narest, da odpiranje neaktivne spletne kamere ne zašteka Kodia za par minut, če imaš srečo. Pa pol ukazov najlepše dela z navadnim daljincem, za druge pol pa rabiš miš. In miš samo duzneš in ti prekrije podnapise za pol minute.
Pa ničesar si ne zapomni, ne moreš pavzirat filma, it v setingse popravit jezik podnapisov in nadaljevat. Vedno vse Jovo na novo. Gabi se mi.
A je to namenoma tako, da bi ga uporablhali samo mazohisti.

Tomson ::

Ne vem kako ga ti uporabljša in katero verzijo imaš, osebno imam HTPC in KODI 16 (niti ne zadnje verzije) in lahko brez težav pavziram film in grem opravit željene nastavitve, ter se vrnem in nadaljujem film. Imaš dve opciji, ko klikneš na pavzo stisneš OK in imaš zgornji menu z nastavitvami, desno so podnapisi, levo tudi nekaj nastavitev s podnapisi, že pa želiš globlje nastavitve, pa namesto OK klikneš dvakrat BACK (ali EXIT), pokaže se ti osnovna vrstica, pavziran film še vedno vidiš v ozadju v celotnem procesu, opraviš željene nastavitve, dvakrat klikneš BACK (EXIT) in si zopet na celi sliki filma. Klikneš play in nadaljuješ. Meni celoten proces vzame nekaj sekund.

Meni osebno je KODI top. Res je malo več nastavitev v samem štartu, a ko si enkrat nastaviš in kostumiziraš vse glede na svoje potrebe je zadeva, vsaj zame, 1A.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

OK.d ::

Na shieldu tudi teh težav ni, pavziraš in nastavljaš po želji.
Uporabljam pa SPMC, kateri je bolj optimiziran za android od KODI-ja.
LPOK.d

Oldi ::

S pavzo pa nisem nikoli probal.
Kaj pa tudi večminutna blokada ko odpreš nedelujočo kamero, recimo v EarthCam, tam je takih skoraj pol.

papasmrk ::

Pozdravljeni
bi kdo kupil H96 PRO+ nadgrajen na Android 7.1.1 ?
Za komentiranje se moraš prijaviti

Assass1n ::

Odvisno od količine €
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

papasmrk ::

Željena količina € : 40
Za komentiranje se moraš prijaviti

Assass1n ::

ZS dalje.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Oldi ::

T95D ravno pod mejo 22€ obljublja 4K video.
http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp...

Oldi ::

Tule je zelo kritična ocena, samo 4K je testiral s 60Hz med tem ko je deklariran za 30Hz. Drugje nič ne najdem.

Oldi ::

Se je že kdo pozabaval z R69. Kodi je tako "sfriziran", da mi nikakor ne uspe zalaufati PVR IPTV Simple Clienta. Ni nobenega PVR clienta, prek zip fajla ni šlo, v File managerju pa ne moreš dodati repozitorija.
V Kodiju je kup adonov že "vgrajenih", par jih je že enejblanih, druge pa poiščeš v Find more. Je jih ogromno, adult pa komajda kateri.
Skratka edina varianta odstraniti Kodi. V Play storu dobim, da Kodi ni kompatibilen z mojo naprabo, je pa inštaliran. Odstranim ga lahko v setingsih Androida.
Na Play storu mi ponudi samo SPMC, z njim ista zgodba kot pri A95x R1, ne ponudi opcije TV. Odstranim in instaliram 16.1, ki ga dolpovlečem. TV dela

polde66 ::

Ni ti treba odinštalirat, samo počisti podatke pa bo kodi svež in prazen.
polde

Oldi ::

Glede repozitorijev sem se verjetno zafrknil, na vse v kodiju zadostuje enojni klik, na dodaj moraš pa klikniti dvakrat:(
MobiaTV ni kompatibilna, vseeno sem našel apk fajl, jo instalal, a zajamra pri prijavljanju - napačni UN ali Pass, svašta.

Kaj moram instalirat na TV Box, da bo delovalo šeranje zaslona. WiFi-Display sink player mi dela, samo resolucija izgleda sila majhna, nisem pa še kupil polne verzije in imam spodaj reklamo in pomanjšan ekran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Oldi ::

R69 ima probleme, če se fps videa ne ujema s fps HDMIja. V eno smer slika ni tekoča, v drugo pa se pojavlja tresenje delov slike. Pri A95X R1 tega nisem zaznal.

LuGi ::

Si kdo lasti Khadas Vim (S905X 2G/8G WIFI) ?

http://www.geekbuying.com/item/Khadas-V... - 35.07EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

BadWolf ::

ve kdo, kako mini mxiii prepričati, da ne gre v standby po pol ure, kar je max nastavitev?
Druga stvar, kako starta kodi na video/local library (ext disk)

urosh ::

Tudi sam iscem neko alternativo za xtreamer MK1. Zeljeno je da dela tako, kot je do sedaj xtreamer. 4k je velik plus, ce ni pa je cena nizka, ni panike. Kaj bi bilo primerno? Tudi LAN je plus - wlan se mi ne zdi najbolj primeren... Kabl je kabl :)

Lp

OK.d ::

LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

pierch ::

Ravno danes dobil na mail.

Se da dobiti še ceneje če si vztrajen pri iskanju. Seveda se, da za več denarja dobiti boljše boxe, ampak to so minimalne specifikacije katere bi jaz vzel (Amlogic S905x, 1GB ram in 8GB ROM).
Pierch

hafo123 ::

Kupujem android tv box,ki mora imeti SPDIF priključek, da ga lahko priključim na ojačevalec.
Podpirati mora tudi zvok DTS, ki ga ima večina mojih mkv datotek.
Cena približno 100€.
Katerega predlagate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hafo123 ()
««
21 / 148
»»