» »

Android tv box

Android tv box

««
20 / 148
»»

Tomson ::

Če komu prav pride, Sunvell R69 (Android 6.0, Allwinner H2, ARM A7, Mali400, 8/1GB) je trenutno v akciji za 19€, kar pomeni, da je uvoz v Slo brez dodatnih stroškov, končna cena 19€. Glede na ceno precej soildna zadeva - KLIK in KLIK.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

OK.d ::

Še dodal bi, če imaš srečo ni dodatnih stroškov;)
LPOK.d

scipascapa ::

tomson: pa še lep zgleda hehe.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

OK.d je izjavil:

Še dodal bi, če imaš srečo ni dodatnih stroškov;)

Če je pravilno izpolnjen obrazec, jih nimaš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

4knative ::

Pacienti, še kupujete ta kitajska jajca?

NejcSSD ::

Js svojega M8II uporabljam vsak dan, bomba za 35evrov
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

matobeli ::

4knative je izjavil:

Pacienti, še kupujete ta kitajska jajca?


Zgolj za nadaljno prodajo vam tu v sloveniji :))

d4vid ::

4knative je izjavil:

Pacienti, še kupujete ta kitajska jajca?


No, kaj pa ti uporabljas ali si prisel trollat? In zakaj so jajca ce ponujajo za tist drobiz ogromno?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Oldi ::

Šele sedajle ukapiral, da je teh a95x več vrst. Na carinski pošti je moj R1 z RK32298.
Ali ima kdo to verzijo, kaj pomeni Brand name Zeepin. Kako čim več iztisniti iz njega.

Pa ne da sem se spet zafrknil, moraš res za vsak nakup zabiti par večerov, da skužiš vse finte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

4knative ::

d4vid je izjavil:

4knative je izjavil:

Pacienti, še kupujete ta kitajska jajca?


No, kaj pa ti uporabljas ali si prisel trollat? In zakaj so jajca ce ponujajo za tist drobiz ogromno?


Ker 90% teh jajc sploh nima Android TV, pač pa neki grdi Android, za telefone, samo malo modificiran. Pa še ene tri do pet verzij za aktualnim Androidom.

NejcSSD ::

KODI in TVIN laufa ostalo me ne zanima :D
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

krop ::

Za 20€ dajo kr veliko. Zelo uporabna zadeva:D
Hvala Tomson, sm kr še enega naročil na 2 podlage

polde66 ::

@4knative in kaj ima tu izgled veze z uporabnostjo. Če ti ni všeč grdi android si daš gor drug lancher. Po moje niti ne veš kaj za kaj se gre pa mal nabijaš. Poceni zadeve od kitajcev delujejo skoraj enako kot vse ostalo kar ni poceni. Me zanima kaj ti uporabljaš, da si tako daleč pred nami pacienti?
polde

d4vid ::

Jaz mam kodi + launcher, sploh ne ves da je box na androidu.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

NejcSSD ::

Kater launcher?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Mavrik ::

polde66 je izjavil:

@4knative in kaj ima tu izgled veze z uporabnostjo. Če ti ni všeč grdi android si daš gor drug lancher. Po moje niti ne veš kaj za kaj se gre pa mal nabijaš. Poceni zadeve od kitajcev delujejo skoraj enako kot vse ostalo kar ni poceni. Me zanima kaj ti uporabljaš, da si tako daleč pred nami pacienti?


AndroidTV je točno določena verzija Androida s točno določenim setom softwara in konfiguracije ki pač ni ista kot to kar dobiš na kitajskih boxih (Z izjemo MiBoxa :P ). Razlika je predvsem v tem da ima AndroidTV svoj set aplikacij, ki delujejo samo na njem in jih na navadnem kitajskem boxu ne boš videl.

Te razlike se ne da popraviti "samo z drugim launcherjem", niti ne moreš dati drugega ROMa (ker Android TV software ni del AOSP).
The truth is rarely pure and never simple.

Oldi ::

Tomson je izjavil:

Če komu prav pride, Sunvell R69 (Android 6.0, Allwinner H2, ARM A7, Mali400, 8/1GB) je trenutno v akciji za 19€, kar pomeni, da je uvoz v Slo brez dodatnih stroškov, končna cena 19€. Glede na ceno precej soildna zadeva.


Zanimivo, ima Android 6. Za to verzijo boxa ne najdem nobene ocene. Bi libreelec šel na to šlatlo

polde66 ::

@mavrik, če govorimo o izgledu navadnih kitajskih jajc, si preberi še enkrat post in tega ki si ga skopiral, SE GA DA SPREMENITI Z LUNCHERJEM. Razumel bistvo? O flešanju romov ni nikakršnega govora.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

pierch ::

Oldi je izjavil:

Tomson je izjavil:

Če komu prav pride, Sunvell R69 (Android 6.0, Allwinner H2, ARM A7, Mali400, 8/1GB) je trenutno v akciji za 19EUR, kar pomeni, da je uvoz v Slo brez dodatnih stroškov, končna cena 19EUR. Glede na ceno precej soildna zadeva.


Zanimivo, ima Android 6. Za to verzijo boxa ne najdem nobene ocene. Bi libreelec šel na to šlatlo

Kot sem na hitro pobrskal, ne.
Ima pa isti Soc kot OrangePi Zero (samo več rama), mogoče obstaja kakšen ROM zanjga. Je pa res, da moraš potem paziti da ima ROM vse potrebne ostale driverje (predvsem seveda WiFi).

Na splošno pa trenutno velja, da če nemeravate uporabljati libreelec, se priporoča boxe z Amlogic SoC (trenutno sta S905 in S905x kar dobro podprta s strani communitija). Občasno se najde kakšna akcija, da se izogneš DDVju (jaz sem svojega dobil na eBayu v avkciji).
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

Mavrik ::

polde66 je izjavil:

@mavrik, če govorimo o izgledu navadnih kitajskih jajc, si preberi še enkrat post in tega ki si ga skopiral, SE GA DA SPREMENITI Z LUNCHERJEM. Razumel bistvo? O flešanju romov ni nikakršnega govora.


Če kdo ne razume bistva, si to ti. Nov launcher ti ne bo omogočil namestitev aplikacij ki so posebej prirejene za Android TV, niti dodal funkcionalnosti ki jo AndroidTV (za razliko od kitajskih škatlic) nima. Ti lahko drkaš launcherje kakorkoli hočeš, sam Android TV verzije Netflixa, Huluja, Spotifya, Google Play, YT, itd. pač ne boš dobil. In na to je meril avtor. Prosim ne mešati teh stvari, ker NISO ekvivalentne (čeprav je poimenovanje podobno).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

4knative ::

NejcSSD je izjavil:

KODI in TVIN laufa ostalo me ne zanima :D


Zatarele tehnologije. KODI je za silo, če nisi preveč zahteven. Malo mešano na žaru 480p, 720p, zvok takšen in drugačen. Odvisno od sreče pač.
Tvin je mpeg2 do 5mbps pretočnosti in 720p. Ko daš to na dostojni televizor se ti obrne v želodcu. Ampak ok, za silo je. Na setupboxu maš vseeno mpeg4 (bolj učinkovita kompresija) in ene 2x večji bitrate, posledično boljša slika.

Mavrik ::

4knative je izjavil:



Zatarele tehnologije. KODI je za silo, če nisi preveč zahteven. Malo mešano na žaru 480p, 720p, zvok takšen in drugačen. Odvisno od sreče pač.
Tvin je mpeg2 do 5mbps pretočnosti in 720p. Ko daš to na dostojni televizor se ti obrne v želodcu. Ampak ok, za silo je. Na setupboxu maš vseeno mpeg4 (bolj učinkovita kompresija) in ene 2x večji bitrate, posledično boljša slika.


Kaj pa ti bluziš? KODI je media player ki bo komot predvajal tudi 4K pri 50Mbit če HW zmore.
The truth is rarely pure and never simple.

polde66 ::

Še enkrat @mavrik. Luncher spremeni izgled. Izgled nima veze s funkcijami ampak izgledom, postavitvijo ikon, menijske tipke kaj vem kaj vse v zvezi z izgledom. Nikoli pa preberi še enkrat nisem pisal o funkcionalnosti če namestiš nov luncher. Jao.
polde

BadWolf ::

A ni na androidtv jako omejen nabor aplikacij? Na android box pa imaš na voljo vse aplikacije z Google Play.

OK.d ::

BadWolf je izjavil:

A ni na androidtv jako omejen nabor aplikacij? Na android box pa imaš na voljo vse aplikacije z Google Play.

Uradno, drugače se te stvari sideloada na android tv-je, če ti jih ne ponudi play;)
LPOK.d

polde66 ::

Oboje je res.
polde

d4vid ::

Mavrik je izjavil:

4knative je izjavil:



Zatarele tehnologije. KODI je za silo, če nisi preveč zahteven. Malo mešano na žaru 480p, 720p, zvok takšen in drugačen. Odvisno od sreče pač.
Tvin je mpeg2 do 5mbps pretočnosti in 720p. Ko daš to na dostojni televizor se ti obrne v želodcu. Ampak ok, za silo je. Na setupboxu maš vseeno mpeg4 (bolj učinkovita kompresija) in ene 2x večji bitrate, posledično boljša slika.


Kaj pa ti bluziš? KODI je media player ki bo komot predvajal tudi 4K pri 50Mbit če HW zmore.


Kodi je za moje pojme najboljsi media center software, drugi se lahko skrijejo. Jaz preko njega gledam TV ker mam en dev board viska in gor android (opi pc+). Mam eno playlisto v tvheadend za live TV, ker mi je skoda placevat dodatni sprejemnik za tiste pol ure na teden ko gledam TV. Skoda mi je tud kupovat npv TV, pa mam se CRT, ki dela. Za mene dovolj, tolk pred spanjem mal pogledam.

Ce pa v kodi nabasem se razne addone sem pa itak zmagal, ker imam vse pri roki (ni potrebe po torrentih).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Oldi ::

Kaj pomeni "dobra podpora communitija"?
Da v Kodiju, VLC in MX Playerju dela HW dekompresija videa?
Ker bom na boxu poganjal tudi Mobia TV (A1 timeshift TV aplikacija, ki bo ta teden prenovljen in na voljo v vseh HTML5 browserjih), me libreelec v bistvu ne zanima. Po izkušnah je poleg HW dekompresije bistveno, da se HDMI izhod da nastaviti na 1080p 50Hz.
Kaj v zvezi z napisanim pomeni RK3229 in Mali-400 MP.

In kaj Allwinner H2 z Mali400MP2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Oldi ::

Sunvell R69 v akciji na vrhu strani ima Android 4.4, malo čudno.

BadWolf ::

Gearbest iz Kitajske je pa hitro. Naročil 31.5., včeraj dobil obvestilo iz carine. Zdej bo najbrž sicer trajalo do drugega tedna še.

pierch ::

Oldi je izjavil:

Kaj pomeni "dobra podpora communitija"?

To pomeni, da so na voljo driverji za HW, Android source koda od proizvajalca, etc. Z vsem tem lahko potem nekdo naredi nov build (androida ali kak drug *nix OS). In če je HW popularen se najde tudi nekdo ki naredi libreelec build. In trenutno je tukaj Amlogic daleč najbolj podprt.
Pierch

krop ::

Oldi na strani piše, da ima android 6.0. Upajmo, da res

Tomson ::

Naj bi bil Android 6, če pa slučajno ni je pa sigurno na voljo posodobitev. Sicer sem skoraj prepričan da je, ker je tale box letošnja zadeva...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

BadWolf ::

Kak zunanji disk seprporoča, usb al z lastnim napajanjem?

Oldi ::

Tomson je izjavil:

Naj bi bil Android 6, če pa slučajno ni je pa sigurno na voljo posodobitev. Sicer sem skoraj prepričan da je, ker je tale box letošnja zadeva...

V dveh reviewih piše, da gre za 4.4.

Kako lovite akcije na ebayu in aliexpresu, se da naročiti za obvestila (z izborom tipa artikla)

pierch ::

Tomson je izjavil:

Kako lovite akcije na ebayu in aliexpresu, se da naročiti za obvestila (z izborom tipa artikla)

Na eBayu se da. Potem ko izvedeš nek search se lahko prijaviš z "Follow this search" in dobiš na mail ko je kaj novega. Priporočam pa da si prej nastaviš ustrezne filtre (avkcija, novi artikel, free shipping, max ceno itd.)
Za Ali-ja pa žal nevem.
Pierch

Tomson ::

Oldi je izjavil:

Tomson je izjavil:

Naj bi bil Android 6, če pa slučajno ni je pa sigurno na voljo posodobitev. Sicer sem skoraj prepričan da je, ker je tale box letošnja zadeva...

V dveh reviewih piše, da gre za 4.4.

Kako lovite akcije na ebayu in aliexpresu, se da naročiti za obvestila (z izborom tipa artikla)


Res hecno ja. Na Gearbest sicer povsod piše Android 6,v testih pa omenjajo 4.4. Tudi mnenja kupcev so deljena, eden iz aprila piše da je slabost Android 4.4, drugi iz junija ja da je prednost tega boxa Android 6. Zdaj pa vedi če lahko. :-)

Kakor koli, glede na to, da gre za najcenejši Android box nekih presežkov ni za pričakovat, tudi Android 4 je sprejemljiv, glede na to, da po testih ugotavljajo da je vmesnik odziven, vsebine do 1080p pa delujejo popolnoma tekoče.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Oldi ::

V bistvu kupujem 3 boxe, zame, za 90 letna starša in sosedove, tako da mora biti samo tretji nakup optimalen. Je kdo probal z AutoStart and StaY s Kodijem https://play.google.com/store/apps/deta...
Enkrat sem se igral z enim starim TV boxem in kolikor se spomnim, je delovalo. Obstaja tudi samo AutoStart. Fino je tudi, da lahko nastaviš Kodija, da ti štarta z določenim TV programom. V play listo bom dodal lokalno IPTV in varnostne kamere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

neo5468 ::

13€ je Chromecast 2 na eBayu, pa je pomoje boljše kot ti kitajski boxi. Lahko z malo igranja vzpostaviš kodi, pa še od Googla je torej bodo posodobitve. Samo en starejši android telefon rabiš, ki bo vedno ob televizorju kot dedicated chromecast naprava in ga uporabljaš tudi kot daljinec.

Matej_K ::

Chromecast je samo sprejemnik, a ni? Še vedno rabiš napravo ki predvaja video...
... .. .

neo5468 ::

Saj sem omenil da rabiš še nek android telefon. Jaz imam star s3 z počenim ekranom, ki ga noben ne bi kupil, zato je perfektna naprava za dedicated Chromecast. Drugače pa ni Chromecast samo screen mirroring, razen če aktiviraš to funkcijo da ti cel zaslon telefona pokaže na TVju. Če predvajaš preko supported aplikacij, recimo Netflix, Youtube ali Twitch, potem je telefon samo remote control. Video obdelava in feeding gre vse preko Chromecast naprave in wifi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

facepalm ::

V tem primeru, prisparas se 13eur in povezes telefon direkt na tv, upravljas ga pa s svojim telefonom ali brezzicno tipkovnico/misko.
To sem nameraval narediti s starim Asus Zenfone2, pa sem ugotovil da ne podpira mhl:/

neo5468 ::

Potem bi rabil kupit še en HDMI kabel, pa še uporaba ne bi bila brezžična preko wifi. Prav tako bi več baterije pokurilo in bi bil problem z polnjenjem telefona in istočasno castanje na TV. Brezžične tipkovnice/miške tudi ne bi imel, ker bi bilo preveč stvari na mizici, pa še nerodno bi bilo uporavljanje. Chromecast je res najbolj elegantna rešitev. Imaš kodi za vse filme/serije, Twitch in Youtube, to je vse kar rabim. Če pa hočem gledat pravi BluRay film z 11 Mbps+ bitrateom, lahko pa direktno v televizor priklopim usb ključek.

facepalm ::

Jaz sem imel chromecast na testu in je taka resitev dalec od elegantne (stuttering). Raje dam par eur za mhl adapter. Telefon priklopim na elektriko in v tv. Nadziram ga preko svojega telefona. Nanj lahko namestim tudi torrent client.
Pac bi samo eliminiral enega nepotrebnega posrednika.

neo5468 ::

Stuttering misliš buffering? Jaz pomoje ne bom imel teh težav ker imam dovolj dobro linijo. Pa si imel na testu original chromecast, ali novejši chromecast 2? Ker novejša verzija ima boljše wifi antene.

pierch ::

mah, imam oboje doma, tako Chromecast 2 kot Android box in nikakor ni primerljivo. Chromecast je valda boljše za tiste native applikacije alla NetFlix, youtube, ...za ostalo pa Kodi na kitajskem jajcu še vedno zmaga (BTW ne uporabljam androida na njem ampak libreelec).
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

neo5468 ::

Si sprobou naštimat kodi preko chromecasta, preko LocalCast (imaš tutoriale na netu)? Ali pa Videostream for Chromecast?

pierch ::

Zakaj bi, če imam Kodi na kitajskem jajcu in dela super? Ne vidim nobene potrebe niti prednosti.
Pierch

facepalm ::

neo5468 je izjavil:

Stuttering misliš buffering? Jaz pomoje ne bom imel teh težav ker imam dovolj dobro linijo. Pa si imel na testu original chromecast, ali novejši chromecast 2? Ker novejša verzija ima boljše wifi antene.

ma dejansko je bil stuttering.
linijo imam 100/20mbit, router pa rt-ac68u. chromecast je bil 1.gen (ddaljen 20cm od routerja).
zatikalo se je pri streamanju kodi-ja iz win pcja. youtube app je obcasno, brez razloga, dal posnetek na pavzo.
to je to kar se spomnim iz glave.
sedaj sem narocil android box. ce ta ne bo zadovoljiv bo naslednja opcija (zadnja in najdrazja) windows htpc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

neo5468 ::

pierch je izjavil:

Zakaj bi, če imam Kodi na kitajskem jajcu in dela super? Ne vidim nobene potrebe niti prednosti.

Sem mislil če si probou preden si mel kitajski android box. No, ko dobim Chromecast 2 bom stestirov gor Kodi pa poročam kako predvaja. Linija naj ne bi bila problem ker mam 100/25.
««
20 / 148
»»