» »

Android tv box

Android tv box

««
141 / 148
»»

PARTyZAN ::

Na miboxu težav ki jih omenjaš ni.

d4vid ::

Imam en mecool box, s ATVxperience romom in nagaja vedno, na miboxu sem tako predvideval da mora delovat bp, glede na to, da je uradno podprt.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Reaper ::

Imam original MiBox (brez S-a), Apple TV3 in FireTV 4k. Prva dva sta v omari od kar sem kupil FireTV 4k. Na slednjem deluje vse BP, Youtube streamanje na TV, Netflix, Kodi, VLC, Plex.... Drugega sploh več ne uporabljam. Vem da moj MiBox ni enak kot S model, ki naj bi deloval bolje ampak MiBox pri meni ni kljub začetnemu navdušenju nikoli zares zaživel, ker je preveč štekal in sem ga dnevno moral resetirati, ko sem želel gledati kakšne vsebine na njemu.

Ales ::

Dnevni lockupi in resetiranja pri tovarniško ponastavljenem MiBoxu (ali pri Mecoolu, vseeno) pomenijo v 99% primerov okvarjen box ali napajalnik. To ni naravno stanje...

Vanadium ::

Jaz imam in mi box in mi box s in teh lockupov in resetiranj nisem zaznal, je pa zadeva na pol skupaj zmetana. Pač zadeve niso optimizirane kakor bi pričakov za stock android TV napravo. Naslednja naprava če se bom še ukvarjal z boxi bo ziher shield

d4vid ::

Kupljen Fire TV stick, sedaj pa piše purchase failed, ko hočem namestit kako aplikacijo... Sem prijavljen v svoj mail, alexa dela, 1click aktiviran, povezava je... Kaj še lahko naredim?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Reaper ::

Vanadium je izjavil:

Jaz imam in mi box in mi box s in teh lockupov in resetiranj nisem zaznal, je pa zadeva na pol skupaj zmetana. Pač zadeve niso optimizirane kakor bi pričakov za stock android TV napravo. Naslednja naprava če se bom še ukvarjal z boxi bo ziher shield


Resetira se ne sam, jaz ga resetiram oz. sem ga. Potem sem si enkrat vzel čas in onemogočil zadeve med aplikacijami, ki niso bile v uporabi in je bilo boljše. Bi prej rekel, da je Ram management problem na tem boxu.

zanci ::

Imam A95X F2 Android 9.0 TV BOX S905X2. Ob predvajanju z usb ključka vsake toliko časa slika ni tekoča.
Usb ključ je hiter 3.0

kaj bi to lahko bilo? Ni bil še nič updejtan.

fruc900 ::

zanci je izjavil:

Imam A95X F2 Android 9.0 TV BOX S905X2. Ob predvajanju z usb ključka vsake toliko časa slika ni tekoča.
Usb ključ je hiter 3.0

kaj bi to lahko bilo? Ni bil še nič updejtan.


Pri meni tekoče deluje tako USB ključek kot disk, ki ga priklopim preko USB-ja, pa si poskusil dati v drug USB ker en je 3.0 drugi pa 2.0

polde66 ::

Kater player uporabljaš, imaš mogoče zraven še wifi usb daljinec? če kje na katerem portu je kater vtaknjen. Si sprobal fajl predvajat drugje, gre to za en fajl ali več fajlov, si isto zadevo sprobal z drugim usb ključem?
polde

skylon ::

Reaper je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Jaz imam in mi box in mi box s in teh lockupov in resetiranj nisem zaznal, je pa zadeva na pol skupaj zmetana. Pač zadeve niso optimizirane kakor bi pričakov za stock android TV napravo. Naslednja naprava če se bom še ukvarjal z boxi bo ziher shield

Resetira se ne sam, jaz ga resetiram oz. sem ga. Potem sem si enkrat vzel čas in onemogočil zadeve med aplikacijami, ki niso bile v uporabi in je bilo boljše. Bi prej rekel, da je Ram management problem na tem boxu.

Kaj konkretno pa si onemogočil?

Jaz imam z Mi box S dve težavi.

Prva je, da ko ga prižgem (zbudim iz spanja, ugasnit se ga itak ne da), večkrat ne deluje normalno (zatikanje,...).
Potrebno ga je ročno resetirat, da potem spet dela normalno.

Druga pa je pri uporabi T-2 tv2go aplikacije (nameščeno imam aplikacijo za navaden android).
Pri uporabi te aplikacije se box občasno sam od sebe resetira.

d4vid ::

Evo fire TV dela, greje se pa tudi tam za TVjem, enkrat mi je zmrznil med ogledom yt, drugace pa vse spila.

Je tukaj kaka dobra duša, ki bi odstopila podatke za NEO/EON/T2 TV proti placilu? A1 ima plan releasat TV aplikacijo do konca leta, kolikor poznam te talente, bo aplikacija zunaj leta 2032.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

XS!D3 ::

d4vid je izjavil:

Evo fire TV dela, greje se pa tudi tam za TVjem, enkrat mi je zmrznil med ogledom yt, drugace pa vse spila.

Je tukaj kaka dobra duša, ki bi odstopila podatke za NEO/EON/T2 TV proti placilu? A1 ima plan releasat TV aplikacijo do konca leta, kolikor poznam te talente, bo aplikacija zunaj leta 2032.

https://www.bigbang.si/eon-tv-prepaid-3...

pravnik ::

Na Beelink-u GT King bi rad gledal filme iz zunanjega diska. MX player (mislim da je tak naslov), mi iz neznanega razloga ne predvaja zvoka. Potem sem instaliral VLC ter še dva druga playerja, ki normalno delujeta. Na eksternem disku imam ogromno DVD-jev, ki pa jih noče predvajati noben od teh predvajalnikov.
Zanima me skratka:
1. Kateri DVD predvajalnik iz android marketa bi predlagali (je lahek za uporabo, ...),
2. Ali obstaja kak predvajalnik (ali drug način), da bi vse filme videl v thumbnailih (vsak film imam v svoji mapi skupaj s sliko *.jpg). Torej podobno kot v namenskih media predvajalnikih (npr. Mede8er).

Hvala za kak nasvet!

OK.d ::

Kodi
LPOK.d

stara mama ::

polde66 je izjavil:


Pri istalaciji A1 xplore aplikacije za android tv naprave pa mi ni dal, da se prijavim in je javljal napako. Ok pac ta aplikacija ne podpira telefonov in tablic.

Kje vi dobite A1 Xplore za smart TV?
Iščem, pa ne najdem nikjer
Ekologija™ in Trajnost™

polde66 ::

@stara mama. Ni ga več na netu. Potegnil sem ga preko aurora stora. Najprej sem se zaj. in sem potegnil dol tega potem sem ga inštaliral na A95X f2 pa je jamral za neko napako, nakar sem ugotovil da bo pravi A1 explore go. sedaj gledam in te aplikacije ni več. Svojo sem pa tudi zbrisal.
polde

Reaper ::

skylon je izjavil:

Reaper je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Jaz imam in mi box in mi box s in teh lockupov in resetiranj nisem zaznal, je pa zadeva na pol skupaj zmetana. Pač zadeve niso optimizirane kakor bi pričakov za stock android TV napravo. Naslednja naprava če se bom še ukvarjal z boxi bo ziher shield

Resetira se ne sam, jaz ga resetiram oz. sem ga. Potem sem si enkrat vzel čas in onemogočil zadeve med aplikacijami, ki niso bile v uporabi in je bilo boljše. Bi prej rekel, da je Ram management problem na tem boxu.

Kaj konkretno pa si onemogočil?

Jaz imam z Mi box S dve težavi.

Prva je, da ko ga prižgem (zbudim iz spanja, ugasnit se ga itak ne da), večkrat ne deluje normalno (zatikanje,...).
Potrebno ga je ročno resetirat, da potem spet dela normalno.

Druga pa je pri uporabi T-2 tv2go aplikacije (nameščeno imam aplikacijo za navaden android).
Pri uporabi te aplikacije se box občasno sam od sebe resetira.


No to so težave s katerimi sem se soočal tudi jaz. Če gre naprava v spanje, recimo čez noč, ko jo zbudiš trokira, tako v menijih kot tudi aplikacijah. Po restartu pa deluje normalno, do prvega spanja. Iskal sem app, nek scheduler, ki bi vsak dan ob 24:00 recimo resetiral box ampak nisem našel ničesar. Mogoče bi se dalo to rešiti s kakšnim taskerjem ampak bi najbrž potreboval root.

kar se pa TV2Go aplikacije tiče sem jo pa samo enkrat na kratko testiral in ker nisem imel air mouse sem zadevo odstranil. Bom mogoče probal ob prvi priložnosti.

Kar se tiče zadev, ki sem jih onemogočil pa moram preveriti, bom probal narediti kakšno sliko, ko bom box vzel spet iz omare.

brok ::

Da ne prebiram vseh strani, prosim za čisto enostaven odgovor glede boxov. Torej box bi se priklopil na starejšo tv, naložil bi se gor Tvin od Telekoma, gledal bi se tudi youtube, filmi, mogoče odigrala kakšna igra iz stora. To je v glavnem to.

Kaj se priporoča?

Zaenkrat sem gledal zgolj tole:

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-...

Hvala za predloge in mnenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brok ()

zmaki ::

@ pravnik
2. preizkusi "Mizuu"
poročaj tukaj če si zadovoljen, pa tudi če nisi

polde66 ::

@pravnik, tako kot je OK.d napisal. Kodi je predvajalnik, ki ga ti potrebuješ. Mx player je zadeva, ki je free in ne podpira ac3 zvoka, če boš kje snel pa MX player pro je pa to druga zgodba. Tu pa deluje vse. Ampak ni ga čez kodi, kjer pa vse deluje in še ogromno več, Tvoji dvd filmi so mala malica za Kodi.
@brok, tale mecool je sicer ok ampak za tvin boš potreboval še dodatni wifi daljinček s katerim boš hodil po meniju in programih in ko boš iskal vsebine za nazaj.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Luk as ::

brok je izjavil:

Da ne prebiram vseh strani, prosim za čisto enostaven odgovor glede boxov. Torej box bi se priklopil na starejšo tv, naložil bi se gor Tvin od Telekoma, gledal bi se tudi youtube, filmi, mogoče odigrala kakšna igra iz stora. To je v glavnem to.

Kaj se priporoča?

Zaenkrat sem gledal zgolj tole:

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-...

Hvala za predloge in mnenja.

Zelo v redu zadeva je tudi A95X F3 Amlogic S905x3
Zadostuje za vse tvoje potrebe in še za marsikaj več. Kot pa je že povedal polde, pa za določene aplikacije kot so Tvin in podobne, je priporočljiv še dodaten airmouse daljinec ali pač v kombinaciji z priloženim daljincem še BT miška, kar pa je malo nerodno.
riba smrdi pri glavi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Luk as ()

fruc900 ::

brok je izjavil:

Da ne prebiram vseh strani, prosim za čisto enostaven odgovor glede boxov. Torej box bi se priklopil na starejšo tv, naložil bi se gor Tvin od Telekoma, gledal bi se tudi youtube, filmi, mogoče odigrala kakšna igra iz stora. To je v glavnem to.

Kaj se priporoča?

Zaenkrat sem gledal zgolj tole:

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-...

Hvala za predloge in mnenja.


Glede nato za kar ga boš uporabljal je tale Mecool TV varianta androida, ki je malo oskubljena, predlagam box z mobilnim androidom in seveda dodaten daljinček z zračno miško :))

Luk as ::

No, ko smo že pri teh airmause daljincih. Jaz sem danes dobil
 Wechip W1

Wechip W1

riba smrdi pri glavi

polde66 ::

https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_0...
Tudi jaz sem jih dobil danes, seveda v akciji euro dražje. Brez akcije se bolj splača. Je pa prispelo neverjetno hitro, v 2 tednih iz Gearbesta.
@brok, tistle Mecool je ok ker je x2 procesor, ampak iz IT te stane še skoraj dodatnih 8 eur. TVBOXPC01 tale koda je za 3$ popusta.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

fruc900 ::

Luk as je izjavil:

No, ko smo že pri teh airmause daljincih. Jaz sem danes dobil
 Wechip W1

Wechip W1



Teh daljincev je morje in na koncu moraš najti točno takšnega, ki ti bo odgovarjal za tisto za kar boš uporabljal box...kako kaj deluje ta daljinec ???

Glede nato da sem sam iskal daljinca izključno za EON smart TV (televizijsko verzijo) no na koncu sem našel tega ki deluje v nulo za EON:
Saj za EON obvezno potrebuješ tipko pg+/pg- (teh daljincev z to funkcijo da so air mouse ni veliko na trgu), da malo razložim zadevo s tem daljincem upravljaš EON smart TV aplikacijo popolnoma s tipkami, krogec ki je zgoraj z OK v sredini je potreben za ogled za nazaj, listanje oddaj v programu za naprej in nazaj, oz. sporeda, tipka pg+/pg- pa je obvezno potrebna če želiš prestavljat kanale, običajno ti daljinci z air miško nimajo te tipke...sem imel že kar nekaj daljincev in ta je zakon...sem ga pa dobil po zaslugi "poldeta" (menjava daljincev ) :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

Luk as ::

fruc900 je izjavil:



Lahko podaš link do tega daljinca?
Hvala.
riba smrdi pri glavi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Luk as ()

-valvoline- ::

polde66 je izjavil:

najboljša alternativa je PavooTV build. Ima svoje fore ampak ok. Build obsega vse kar ima balkan green (filmi in serije) in je pretežno posvečen IPTV. Najdeš tudi delujeoče Slo tv programe (hbo2, hbo3, športni programi..) Se pa občasno najde da ne dela, ampak kratek čas.
Kar mi gre malce na... je to , da tale pavoo non stop šalta po tem svojem buildu in potem skozi posodabljaš PVR. ni neka huda stvar ampak jbg, namen builda naj bi bil da ga postaviš pa maš potem vsaj tri mesece mir.
Kdor želi naj se včlani v pavootv skuino in tam imaš poslikane in prikazane vse napotke kako in kaj. Trenutno je to najboljši build.
https://www.facebook.com/groups/1379666...

pavoo ima svoj build, ali zgolj addon za kodi?

polde66 ::

Build sam mi gre res na jetra ker ga vsak dan popravlja. http://pavootv.com/repo/?fbclid=IwAR1iU...
polde

-valvoline- ::

polde66 je izjavil:

Build sam mi gre res na jetra ker ga vsak dan popravlja. http://pavootv.com/repo/?fbclid=IwAR1iU...

to je za box ali win?
Ti obvladas box sceno,kaj je boljse amlogic 905x3 ali 912?

pravnik ::

#zmaki => verjetno se nisva razumela kaj potrebujem. Rad bi, da bi se pri filmu (na mojem externem disku) pokazali thumbnaili. Ta program je kot sem ga spoznal samo za streaming ali kaj (izpiše sicer MovieBase ali nekaj podobnega - sem ga deinstalital pa ne vem več)

#Polde66 => imam instaliran KodiBalkan, tako da je že zaseden in mi kodi ne pride kot možnost.

Bi pa rad izprobal zadevo. Hotel sem kupiti Beelink GS King X (android player z dvema HDD). Samo, če je toliko težav z vsem tem bom raje ostal na mojem starem (ampak zanesljivem) Mede8er 1003d.

-valvoline- ::

Kater pocen box se splaca vzet da bi njegov prilozen daljinec podpiral xploretvgo in se dalo enostavno programirat dodatne tipke za osnovne funkcije tvja, vklop/izklop ter glasnost?

polde66 ::

@valvoline X3 vs 912? zakaj bi ga imel je boljše vprašanje. verjetno razmišljaš o Tanixu tx9s? Ta je za svoj denar odličn.

Mislim da ima pavoo tv za oboje, poglej na faceboku. Kar se tiče vklopa izklopa TV in boxa jaz to delam v glavnem z cec funkcijo. Tisti daljinec zgoraj katerega sem prilimal ima funkcijo učenja IR tipke on/of z original daljinca. Ko to stori original daljinec pospravim v škatlo, ker ga ne potebujem več. Vklop izklop pa delam preko cec funkcije. Odvisno od boxa ima cec tudi možnost upravljati glasnost na tv. In seveda upravljaš z boxom tudi z daljincem od tv, le miši ni v tem primeru.

@pravnik. tega nisem ravno razumel, če imaš inštaliran kodi balkan potem kao ne moreš gledati stvari iz svojega diska ali kako? Klikni na zavihek filmi, potem ko se včita zadeva v kodi 2x klikni na 2 pikice zgoraj v prazni prostor tako da prideš do datotek, klikni datoteke in tam vidiš svoj disk. Isti jajc ti je ali imaš prazen kodi ali z buildom, vedno lahko dostopaš do svojih datotek. Saj je ravno v tem fora kodija. Jaz si pod zavihek filmi ustvarim še podzavihek video tako da ne rabim toilikokrat klikat v prazno da pridem do svojih datotek. No potem ko si tam v svojem disku je pa uporaba upam da jasna naprej.
polde

strel ::

Imam X99 MAX Plus Amlogic S905x3 vse deluje ok. Na zunanjem disku imam shranjene filme, ki bi jih včasih gledal tudi na PC-ju. Ima kdo idejo kako si naložim SMB server, da si nastavim share. Poskusil sem že par programov, vendar s free verzijo noben ne deluje OK. Ali je omejitev hitrost ali pa kaj drugega. Saj ne, da mi je škoda dat 3 €, bi pa vzel enega, ki preizkušeno dobro deluje .

polde66 ::

Kam bi si dal smb server? Pa komu bi sheral?
polde

strel ::

smb server na box, gledal bi na PC-ju ..

-valvoline- ::

kak pa instaliras pavoo build na boxu? addon sem sproval, hr programi laufajo slo pa ne

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

Na fb pod pavootv imaš vse poslikano narisano in ne moreš zgrešit. Slovenski programi tudi delujejo, ne pa v taki meri kot so delovali pred ukinitvijo amisovega serverja.
@strel ne znam pomagat, čeprav ne razumem zakaj enostavno nebi izklopil diska iz boxa ter ga vklopil v pc.
polde

strel ::

:) zakaj bi ? Na box-u mam vse pripravljeno, tudi torrent clienta in 95% gledam na TV. Včasih pa je TV zaseden in bi gledal v drugi sobi na PC-ju.

Tomassi ::

Mogoče poskusiš kje najti apk za plex server, pa klienta na PC...

Luk as ::

Luk as je izjavil:

fruc900 je izjavil:



Lahko podaš link do tega daljinca?
Hvala.

Našel.
...
riba smrdi pri glavi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Luk as ()

OK.d ::

#Polde66 => imam instaliran KodiBalkan, tako da je že zaseden in mi kodi ne pride kot možnost.

8-Oin kaj potem čakaš?
LPOK.d

-valvoline- ::

kak pa instalirat vec razlicnih kodi buildov skupaj na enem boxu? Je sploh mozno al ne gre? Na telefonu mam dual apps tam se gre nekak.

fruc900 ::

če koga zanima, zadeva je kot kaže na zalogi:

A95X F2 S905X2 4GB RAM 32GB ROM 5G WIFI bluetooth 4.2 Android 9.0 4K TV Box Support HD Netflix 4K Youtube - EU: https://www.banggood.com/A95X-F2-S905X2...

A95X F2 S905X2 4GB RAM 64GB ROM 5G WIFI bluetooth 4.2 Android 4K TV Box Support HD Netflix 4K Youtube - EU: https://www.banggood.com/A95X-F2-S905X2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

-valvoline- ::

Jaz pa tega hocem narocit, x96 max plus 905x3, hitra dostava prek spanije za 36e z popustom 64gb model, daljinec ima programabilne gumbe za vk/izk in glasnost tvja.
https://www.aliexpress.com/item/3292818...
A bo ok tole.

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

Jest bi na tvojem mestu vzel od fruca ponudbo 4/64 varianto. okoli 50 eur z EU priority. Prvič bo na njem delal eon tako kot se zagre in drugič boš imel v stanovanju zdele verjetno ene 4°manj. Tvoj denar pa tvoja odločitev.
https://www.geekbuying.com/item/X99-MAX... tole tud ni švoh, z novim firmwerjem deluje občutno boljše. Pa koda za -3$ TVBOXPC01
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

-valvoline- ::

tega x99 max sem tudi gledal, ni nobene razlike v specsih primerjano z x96 plus, al sem jaz kaj spregledal? Tist a95x f2 ima starejsi cpu, v cem bi bil boljsi?

polde66 ::

V tem da je 15°c hladnejši in 1% slabši v specifikacijah od x3, in v tem da eon podpira dočim da F3 ne. Meni hladnejša škatla več pomeni kot 1% več na benchmarku.
polde

stara mama ::

polde66 je izjavil:

Meni hladnejša škatla več pomeni kot 1% več na benchmarku.

Lahk si z njo zvečer ogreješ termofor pred spanjem.

Luk as ::

polde66 je izjavil:

V tem da je 15°c hladnejši in 1% slabši v specifikacijah od x3, in v tem da eon podpira dočim da F3 ne. Meni hladnejša škatla več pomeni kot 1% več na benchmarku.

Zanimivo, da jaz imam doma:
A95XF2 S905X3 4GB RAM/64GB in A95XF3 S905X3 4GB RAM/64GB in se F2 bolj greje kot F3.
Ob gledanju EONa temperatura kaže 75-80 stopinj medtem, ko F3 ne preseže 60 stopinj.
Sklepam, da sam procesor nima veze z temperaturo.
Oba delata brez problema, brez kakršnega koli "zmrzovanja"(itak na taki temp.;(()zatikanja...
riba smrdi pri glavi
««
141 / 148
»»