» »

Android tv box

Android tv box

««
14 / 148
»»

4knative ::

polde66 je izjavil:

Včeraj sem dobil najceneši SCISHION V88 z Rockčipom. Nič slabši kot ostali playerji. Sem bil kar pozitivno presenečen, se mi zdi da ista verzija plus z 2 gb rama ne dela nič hitreje, celo z inštaliranjem aplikacij z Googlestora sem se manj matral kot z 2 gb. Pričakoval sem večji šrot, pa to nikakor ni. Hvala carini, da mi je spet računala 4 eur za pot.


A ni bil pod 22 eur?

polde66 ::

Bil ampak se carinska pošta obregne in košta 4 eur. Računajo poštnino od njih do mene. Banda.
polde

4knative ::

Nimaš kaj. Včasih je sreča, da ti gre skozi kaj za 100, včasih jih pa dobiš na suho za 22.

Tomson ::

Glede na to, da je pod 22EUR, sem skoraj prepričan, da bi še en dopis z jasno obrazložitvijo in nestrinjanjem glede dodatnih 4EUR stroškov na tvoji strani padel na plodna tla, kar se pritožbe tiče. Konec koncev ni tvoj problem, da so ustavili paket na poti k tebi, ugotovili da nisi dolžan ne davka, ne carine in posledično tudi ne dodatnih stroškov, ki so jih po nepotrebnem ustvarili na caricni. To enostavno v tem primeru ni tvoj strošek, čeprav bodo na carini sprva trdili drugače. Osebno bi jim sigurno zatežil s kakšnim dopisom ali dvema. Obrni se tudi na ZPS, kakšno imajo mnenje glede teh dodatnih stroškov na strani potrošnika pri dokazani vrednosti paketa pod 22EUR. V kočni fazi ne gre toliko za 4EUR ampak za princip ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Magic1 ::

Nimaš kaj mutit, ker v 99% imajo argument, da CN obrazec ni bil pravilno izpolnjen. Jim pa lahko gladko zavrneš plačilo in jim rečeš da imajo izbiro, ali zastonj tebi pošljejo, ali pa na Kitajsko (lahko tudi od prodajalca zahtevaš povračilo v tem primeru). Ti itak dobiš vrnjeno od paypala, če ne dobiš. Odvisno če ti je teh 4EUR faktor, ali ti je mesec dni čakanja na nov izdelek več vredno...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Tomson ::

Pri meni gre bolj za princip in ugotovitev, kaj se dejansko lahko doseže na to temo. Me mika da en komad naročim pa da vidim kaj se da dogovorit, če si vztrajen in nepopustljiv. V končni fazi jih pride ceneje poštnina Slo-Slo kot Slo-China...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

ncc2000 ::

Vanadium ::

4knative je izjavil:

slodreamer je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Samo še vprašanje kje ga kupit...

a ta ni pravi?


Če bi rad mel kitajske menuje je pravi. Drugače pa je tale internacionalni:
https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh...


Ta je čisto ql samo imaš spet pol z carino opravka
A obstaja kaka varianta da gre mimo carine kot pri telefonih?

Magic1 ::

ncc2000 je izjavil:

https://carinska.posta.si/Help/Import

Gearbest cannot be held responsible for any package that does not make it through the local customs and is destroyed due to the item being illegal in the destination country. Customers are solely responsible for complying with their local laws. We can also not be held responsible for any import tax that may occur and it is the customers sole responsibility to pay this fee, if any.
Should the buyer refuse the package due to import duties or taxes, the buyer takes full liability for all the costs involved in the process.

Tukaj je razlika v okoliščinah. Pošiljke do 24€ so oproščene DDV-ja in tako kot kupec ne pričakuješ dodatnih stroškov. Če Kitajci narobe izpolnijo CN obrazec, ima carina več dela in ti to lahko zaračuna. Kdo je zdaj kriv za dodatne stroške? Gearbest lahko muti, a Paypal bo v tem primeru ukrepal v tvojo korist, ali kot vračilo plačanega dodatnega zneska za obdelavo pošiljke, ali vračila kupnine, v kolikor zavrneš paket.
Magic

slodreamer ::

Jaz običajno ob naročilu za manj kot 22EUR napišem v opombe naj vpišejo pravo vrednost na CN obrazec. Potem se Gearbest težko izgovori, da ni njihova krivda, če ti na carini zaračunajo strošek ugotavljanja prave vrednosti ...

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Magic1 je izjavil:

ncc2000 je izjavil:

https://carinska.posta.si/Help/Import

Gearbest cannot be held responsible for any package that does not make it through the local customs and is destroyed due to the item being illegal in the destination country. Customers are solely responsible for complying with their local laws. We can also not be held responsible for any import tax that may occur and it is the customers sole responsibility to pay this fee, if any.
Should the buyer refuse the package due to import duties or taxes, the buyer takes full liability for all the costs involved in the process.

Tukaj je razlika v okoliščinah. Pošiljke do 24€ so oproščene DDV-ja in tako kot kupec ne pričakuješ dodatnih stroškov. Če Kitajci narobe izpolnijo CN obrazec, ima carina več dela in ti to lahko zaračuna. Kdo je zdaj kriv za dodatne stroške? Gearbest lahko muti, a Paypal bo v tem primeru ukrepal v tvojo korist, ali kot vračilo plačanega dodatnega zneska za obdelavo pošiljke, ali vračila kupnine, v kolikor zavrneš paket.


Bo kr 22€ in ne 24€.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

TOP ::

Ti kar vrni je eden moj frend,tudi zavrnu,ko je kupu za 17e pa je dobil obrazložitev odpiranje paketa in ponovno zapiranje 3e.Nič ne moreš in pika.Se vedno nekaj znajsejo.

polde66 ::

Za imetnike SCISHION V88 eno vprašanje. Zanima me ali se vam iz ugasnjenega boxa z daljincem vklopi s power tipko ali ne. Tipke vse delujejo, gre tudi v speči položaj od koder ni problema zagnat napravo, vendar pa iz ugasnjenega ne gre prižgat. Potrebno je ročno izštekanje in vštekanje kabla.
polde

ncc2000 ::

Ugasnjen V88 se ne da prižgat z daljincem.
V petek dobil 2kos V88/1G. Ločeni pošiljki pod 22€. Na CN obrazec je garbest napleskal 7,99€ oz. s carine so me obvestili, da razpolagajo s tem zneskom. Za vsako pošilko sem plačal carinsko posredovanje 4€. Eden od obeh V88 je že ob prvem priklopu nekaj štekal, se občasno resetiral, po 2 urah delovanja pa zasmrdel in crknil. Napajalnik je ok. Gearbest support sem kontaktiral včeraj, danes dobil tale predlog poravnave:

1. Keep the item and accept refund on GB Wallet (store credit)
In this case, you can keep the item and do not need to return it to us for this time.
We can offer 20USD on your GB wallet and exceptionally reward you with extra points (e.g. If your refund is 1USD = 2 points ,3USD=3*2 points => get 6 points etc)
2. 20USD directly refund back on PayPal


Povračilo na GB Wallet mi je čisto OK, itak bom ponovno kupil enakega. Edino tele cifre v USD se mi zdijo kanček premale, za V88 sem plačal 21,73€. Ali bodo tiste gratis pike (20USD x 2 = 60 pik) odtehtalo razliko od 20USD do 21,73€, kolikor sem sam plačal? Kdo ve, kako gre to s tem pikam?

Ne me narobe razumet, dol mi visi za tale drobiž, itak je V88 z napajalnikom, HDMI kablom in daljincem za to ceno res totalna totalna premija. Ne vem, kako gre tole s pikam oz. koliko pik moram dobit, da bom ponujeno kompenzacijo lahko nabavil novega (pod 22€, ko bo spet na voljo za to ceno).

Sam drugače rabim V88 samo za Kodi. In je čisto OK. Drugače pa v primeravi z GB-BACE-3160 ga slednji v popolnoma vseh parametrih nabaše za konkretno X-krat. Sevada tudi tudi v ceni :D

Kako bi jim vi dogovorili?

polde66 ::

@ncc2000: Sem imel isti primer z A95X boxom. Po enem tednu mi je crknil, dobil sem novega oz. doplačal sem 4 evre za carinsko pošto (kljub vsemu dopisovanju in posredovanju dogovorov z Geaarbest tehnično službo.). Ali boš zamenjal za novega ali ne je tvoja stvar, mislim kakor ti bolj ustreza, lahko pa dobiš točke in vzameš naknadno kaj boljšega pa se ti potem upošteva taka cena minus točke. To je tudi ok za našo carinsko službo, ker bo morala upoštevati ceno plačano za aparat, odbitki so pa tvoja olajšava.

Kar se tiče tega V88 je čisto kul izdelek namenjen gledanju filmov. In v tem je dober oz enak drugim. Jutri dobim še enega, bom videl razliko. Tudi moj Minix za 160 eur se ne prižge z daljinca če je ugasnjen. Motilo me je edino to ker nisem bil prepričan, če je hiba ali dejansko stanje. Bo lepo darilo.

Sem tudi sam gledal GB bace 3160 pa sem se na koncu odločil za ZOTAC zbox BI 323, bolj mi ustreza aktivno hlajenje, ima nekako več video izhodov, 2x ram tako da uporabljam 2x 4gb. Imel sem težabo z inštajacijo win7 a smo pogruntali da je programje za izdelovanje usb ključa na njihovi spletni strani koristna zadeva, u bistvu manj kot starejša verzija. Kmalu sem prešaltal na WIN10 ker me je zafrkaval bluetooth. Ko sem ugasnil zvočnik se mi je naprava sama resetirala. Tako da laufa win10. Imam ga za torrente in kot hišni NAS. Zadeva teče 24/7. tudi cena je bila ugodna, 140 eur preko Italjanskega Amazona, a so ga kmalu malce podražili.

Kakšno mnenje o tvojem bi tudi prav prišlo.
polde

OK.d ::

slodreamer je izjavil:

Jaz običajno ob naročilu za manj kot 22EUR napišem v opombe naj vpišejo pravo vrednost na CN obrazec. Potem se Gearbest težko izgovori, da ni njihova krivda, če ti na carini zaračunajo strošek ugotavljanja prave vrednosti ...

LPOK.d

ncc2000 ::

OK.d je izjavil:




Vrhunska :D

Čez carinski pregled morajo zakonsko izi vse pošiljke iz tretjih držav. Tako da na ta strošek je treba računati. Če carina verjame podatkom, ki jih dobi, pošiljko lahko pošlje naprej brez pregleda, ni pa nujno. Tako da bi načeloma lahko pregledali čisto vsako pošiljko, pa bi ravnali čisto po zakonu. Zato je ropotanje čez carino zaradi stroška pregleda popolnoma brezvezno. Če pa je prodajalec komu povrnil stroške carinskega pregleda v primeru, da je deklariral pošiljko z napačno, prenizko ceno, pa naj ta deli izkušnjo z ostalimi, da se ve.

@polde66

konkretno vprašaj, kakšne izkušnje glede Brixa te zanimajo. Okvirno lahko povem le to, da je čisto ornk PC, za win in Linux okolje, vse deklarirane funkcije delujejo, odličen pc za pisarno, internet, multimedijo, overkill za nas, sub UHD tv box ipd, ni pa za gaming in procesorko bolj zahtevne programe. Vsekakor pa mnogo mnogo zmogljivejši kot vse android phone based SoC variante. Z SSD-jem in rami je bil slabih 200€ pri funtech. Ima pa tudi ta Brix vgrajen ventilator, čeprav je menda deklariran kot silence. Ga pa slišiš le, če škatlo nasloniš na uho.

slodreamer ::

ncc2000 je izjavil:

Ne vem, kako gre tole s pikam oz. koliko pik moram dobit, da bom ponujeno kompenzacijo lahko nabavil novega (pod 22€, ko bo spet na voljo za to ceno).

60 pik je 1€

ncc2000 ::

slodreamer je izjavil:

ncc2000 je izjavil:

Ne vem, kako gre tole s pikam oz. koliko pik moram dobit, da bom ponujeno kompenzacijo lahko nabavil novega (pod 22€, ko bo spet na voljo za to ceno).

60 pik je 1€


To pomeni, da če mi ponujajo 20USD + 1€ je to dobrih 19€ in to je cca 2€ premalo. Packi.
Jim to napišem, pa da vidimo. Hvala.

4knative ::

Da ti en box crkne takoj in naročiš še enega takega si pa majster. Vzemi mogoče kaj za odtenek boljšega. Maš lahko vsaj malo boljši filing.

ncc2000 ::

4knative je izjavil:

Da ti en box crkne takoj in naročiš še enega takega si pa majster. Vzemi mogoče kaj za odtenek boljšega. Maš lahko vsaj malo boljši filing.


Predlog, katerega?

polde66 ::

Jaz gledam Beelink MXIII 2
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

slodreamer ::

Beelink Mini MXIII II, MXIII.G II, Beelink GT1, Alfawise H96 Pro+ ... nimaš kaj zgrešit po moje :))
bodo pa vse s carino okoli 70€ ...

4knative ::

Za 43 eur:
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/...

Ne poznam ravno dosti modelov, ampak za tega vem da je zelo prodajan in ima zelo dobre reviewje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

perci ::

A morda kdo ve, zakaj mi Gearbest noče poslati Beelink GT1 v SLO iz EU skladišča? Še v Romunijo, Bolgarijo in Hrvaško se da, SLO pa...?
Ne da se mi zajebavat s carinsko pošto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

perci ::

Mimogrede, kje dobite Scishion pod 22 EUR? Gearbest ima ponudbo za 23,71 EUR.

OvCa77 ::

perci je izjavil:

A morda kdo ve, zakaj mi Gearbest noče poslati Beelink GT1 v SLO iz EU skladišča? Še v Romunijo, Bolgarijo in Hrvaško se da, SLO pa...?
Ne da se mi zajebavat s carinsko pošto.

Zato, ker imajo samo brezcarinsko cono in naša carina to pogrunta in upali DDV, Hrvatom pa pač ne.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

polde66 ::

@perci, email price je 22,88 potem pa še kakšna točka za review in nakup pa si za evro dol.
polde

mat11 ::

http://www.ebay.com/itm/282124964857?_t...
Jaz sem ga včeraj tukaj naročil, nekaj manj kot 21 evrov.
mat

kod ::

Uporablja kdo Mele f10 deluxe air mouse v kombinaciji z beelink gt1?
Ker meni ne premika kursorja od miške, pa me zanima če je potrebno še kaj nastavit da bo delalo.

slodreamer ::

kod je izjavil:

Uporablja kdo Mele f10 deluxe air mouse v kombinaciji z beelink gt1?
Ker meni ne premika kursorja od miške, pa me zanima če je potrebno še kaj nastavit da bo delalo.

Jaz sem ga imel, ni bilo potrebno posebej nastavljat, pač vštekaš usb in dela.
Ne spomnim se kako je bilo pri tistem, ampak pri rkm mk705 se miška izklopi, če obrneš s tipkovnico navzgor.
Prav tako ima gumb za izklop miške, ki pa mislim da se resetira, če ugasneš in ponovno prižgeš daljinec, tako da ne bi smelo motit.

kod ::

Pri meni je fora v tem da če pritisnem gumb za vklop miške na daljincu se pojavi kurzor, vendar se ne premika. Če držim pritisnjen gumb za levi klik pa se premika premika.

4knative ::

Najverjetneje gre za defektni produkt, žal.

koyotee ::

Ma tist dalinjec zravn beelinka ni vreden da ga pes poščije. Jaz sem priklopil gor brezžično miško, da se da vsaj normalno delat.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

OK.d ::

Jaz imam daljinec edino za prižgat in ugasnit, drugače je pa miška alltheway;)
LPOK.d

krop ::

kod je izjavil:

Uporablja kdo Mele f10 deluxe air mouse v kombinaciji z beelink gt1?
Ker meni ne premika kursorja od miške, pa me zanima če je potrebno še kaj nastavit da bo delalo.


Meni deluje normalno sicer na drugem android boxu

kod ::

Mi deluje kot da bi bilo kaj narobe ba android boxu, ker če priklopim airmouse na pc dela pravilno.
Si bom sposodil drug air mouse, da vidim če dela z drugim.

OK.d ::

Sam sem imel podobno izkušnjo z airmouse zadevo - na sliki.

Nikakor mi ni hotelo delovati z android boxom, kar neki po svoje je skakal gor kurzor in klikal po svoje.
LPOK.d

dolfi ::

Ali deluje T-2 iptv na android napravah, če nimaš naročenega Tv-ja, samo internet?

Matej_K ::

Ne, tako mi je zagotovila referentka, probal pa še nisem, ker čakam tv box.
Aja na telefonu mi ne deluje več, tako da tudi tam ne bo. Par dni je SLO 1, 2 in lokalni še delovalo.
... .. .

sennheiser ::

Ne dela, ker ni multicast omogočen. To omogočijo samo če si naročnik TV storitve.

Vzel sem H96 Pro plus 3gb verzijo.... čakam da box pride in bomo videli če je za kaj.

ncc2000 ::

ncc2000 je izjavil:

slodreamer je izjavil:

ncc2000 je izjavil:

Ne vem, kako gre tole s pikam oz. koliko pik moram dobit, da bom ponujeno kompenzacijo lahko nabavil novega (pod 22€, ko bo spet na voljo za to ceno).

60 pik je 1€


To pomeni, da če mi ponujajo 20USD + 1€ je to dobrih 19€ in to je cca 2€ premalo. Packi.
Jim to napišem, pa da vidimo. Hvala.


No, sem se zdilal za slabih 25USD povračila. Na zgubi 4€ radi carinske kontrole, imam pa daljinca, HDMI kabel ter 5V napajalc. In pa TV box, ki se noče prižgat.

Znotraj, če koga zanima, je pa tale roba:

budnost ::

A komu na boxu dela T2-t2go v hd resoluciji? Meni dela tekoče samo do 480p. Pri višjih resolucijah zatika in je moteče. Imam pa beelink GT1.

polde66 ::

@ncc2000, poiskusi dobiti firmware za to škatlo, priklopi na PC z USB A-A kablom ( http://www.techtrade.si/product.asp?pf_... ) potegni si dol burning tool pa probaj, v najslabšem primeru bo isto, lahko imaš pa potem 2.
Pozabil sem še dodati, dobi si najprej napajalni kabel, da boš zihr da ti ni kabel šel. meni je šel kabel. Sem iz aliexpresa naročil novega za okoli 3 eur pa je blo.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

@budnost,kakšno povezavo pa imaš, pa .... malce več specifike pa tudi lahko napišeš. (wifi oddaljenost, stene, hiša blok????
polde

polde66 ::

@kwodre, če ima tvoj air mouse možnost kalibracije ga probaj skalibrirat. Na moje Tronsmartu z tipkovnico zadaj mi je miška neprestano silila iz enega konca do drugega. Sem že skoraj čisto obupal potem sem šel še enkrat čez navodila in tako potem z držanjem 3 sec na gumb levo in gumb desno skupaj po parih poskusih uspel kurzor čisto umiriti. Sem bil žepred tem da daljinec zabrišem stran.
polde

kod ::

Ja mora bit neki s tem air mousom, ker si tistim ki sem si ga sposodil dela ok.
Bom še enkrat pogledal navodila. Fora je da sedaj ko sem še mal testral sem ugotovil da mi v štartu ko ga priklopim dela 1 do 2 minuti potem pa ne več.

4knative ::

budnost je izjavil:

A komu na boxu dela T2-t2go v hd resoluciji? Meni dela tekoče samo do 480p. Pri višjih resolucijah zatika in je moteče. Imam pa beelink GT1.


A ni to 8 jedrni procesor? Sem vam govoril da več ni vedno boljše, pa me ni nihče jemal resno. Samo 5 eur razlike v ceni, v delovanju pa...

budnost ::

4knative je izjavil:

budnost je izjavil:

A komu na boxu dela T2-t2go v hd resoluciji? Meni dela tekoče samo do 480p. Pri višjih resolucijah zatika in je moteče. Imam pa beelink GT1.


A ni to 8 jedrni procesor? Sem vam govoril da več ni vedno boljše, pa me ni nihče jemal resno. Samo 5 eur razlike v ceni, v delovanju pa...



Ja je 8 jedrni procesor. Zanima me a komu dela popolnoma tekoče na HD kvaliteti? Pa da ima GT1?


polde66 je izjavil:

@budnost,kakšno povezavo pa imaš, pa .... malce več specifike pa tudi lahko napišeš. (wifi oddaljenost, stene, hiša blok????


Povezava je preko utp kabla, samo meter kabla, hitrost je 10/10. Hitrost je ok.

kaka ::

Jaz imam KM8 Pro Android 6.0 TV Box ima enak procesor pa deluje tekoče vse od HD filmov in m3u lista v HD-ju...Sem pa naročil še KM5 TV Box Quad Core, ki pa je prava katastrofa proti KM8 Pro Android 6.0 TV Box....Sem pa še naročil Beelink GT1 Android TV Box Octa Core, ki pa ga še nisem dobil ..bom videl kako bo meni deloval ...
««
14 / 148
»»