» »

Android tv box

Android tv box

««
15 / 148
»»

4knative ::

Je pa pri taki slabi robi kot so tv boxi čisto možno da dve identični napravi delata zelo različno. Lahko se tudi zgodi, da dobiš že defektno napravo ali da se ti pokvari prvi teden. Pač to je tveganje take masovne proizvodnje brez quality controla in super ugodne cene.

igor53 ::

Kaka je včeraj pravil, kako dobro mu dela KM8 pro.

Ali si preizkusil to datoteko ? :
https://drive.google.com/file/d/0B4abCE...

Da nek box preizkusiš ni dovolj,da zaženeš samo kakšen film preko Exodusa.To je gledano preko IPTV. Za gledanje filmov je vsako s*anje zadosti dobro (tudi dvojedrno) . Šele pri IPTV se vidi ves blišč in vsa beda teh boxov . Imam tudi A95X ,ki mi to datoteko lepo tekoče predvaja, zaustavi pa se npr. pri SD resoluciji na "Pinkih". To drugo škatlo lahko poganjam tudi z Libreelecom z SD kartice(preklopi so malo boljši vendar težave ostanejo enake). Pri Libreelecu sem na zadnji verziji 12j, pa avtorji še poslabšajo stanje na novem softveru. Pri tej zadnji verziji moram resetirati prvo playlisto (ker se mi ob prvem vklopu sploh ne naloži), da potem lahko dela.

bosmla ::

Imam nek MXV Android 4.4 Amlgic S805 Quad Core box, ki sem ga dobil dobesedno za par €, predvsem za film&Co in vse predvaja ok na 1080P, tudi zgornjo datoteko. Uporabljam Kodi 16,1.

borisk ::

borisk je izjavil:

sam sem ravno naročil tegale:
https://www.aliexpress.com/item/Newest-...

 dalinc

dalinc



sm si pogledal nekaj video rewievov in je neki solidnega, sploh backlit mi je všeč. kako se bo dejansko obneslo bomo pa vidli.


pred parimi dnevi je prišel, zaenkrat se še moram navadit mahanja pred pred televizijo ampak je kr vredu. IS lerninga se še nisem lotil, backlit dela samo na strani ki se uporablja, se pravi zazna kako je obrnjen.

matobeli ::

Kako pa sveti? Je las vegas ali so res osvetljeni samo beli deli in je svetloba primerna za zatemnjeno sobo? Kaj pa kvaliteta izdelave? Recimo proti kakšnemu original od TVja

kaka ::

igor53 je izjavil:

Kaka je včeraj pravil, kako dobro mu dela KM8 pro.

Ali si preizkusil to datoteko ? :
https://drive.google.com/file/d/0B4abCE...

Da nek box preizkusiš ni dovolj,da zaženeš samo kakšen film preko Exodusa.To je gledano preko IPTV. Za gledanje filmov je vsako s*anje zadosti dobro (tudi dvojedrno) . Šele pri IPTV se vidi ves blišč in vsa beda teh boxov . Imam tudi A95X ,ki mi to datoteko lepo tekoče predvaja, zaustavi pa se npr. pri SD resoluciji na "Pinkih". To drugo škatlo lahko poganjam tudi z Libreelecom z SD kartice(preklopi so malo boljši vendar težave ostanejo enake). Pri Libreelecu sem na zadnji verziji 12j, pa avtorji še poslabšajo stanje na novem softveru. Pri tej zadnji verziji moram resetirati prvo playlisto (ker se mi ob prvem vklopu sploh ne naloži), da potem lahko dela.


Meni dela na KM 8 pro m3u lista super tud full HD mogoče začetka malo kocka pol pa nič več.... EXODUS itak deluje vredu sem poskusil tvojo datoteko brez problema.
Tudi na splošno vse tekoče ...Mi pa na KM 5 vse šteka še filmi na EXODUSU mi ne laufajo tako tekoče kot pa na KM 8 pro...res pa ne gledam preko wifija ampak imam utp kabel..

igor53 ::

Kaka
Vidim,da si bil zelo površen. Poslal sem bližnjico primerka kanala, ki ga moraš zavrteti na tem boxu (KM8pro), da vidiš kako šteka. Kolikor vidim iz tvojega odgovora to nisi storil,ampak še naprej lupaš kako ti vse dobro dela. Tudi meni nekateri kanali dobro delajo (tudi kak drug film na istem kanalu), vendar smisel bližnjice, ki sem jo poslal, je ravno v tem, da vidiš na konkretnem primeru in boxu ,kako slabo dela. Če ta isti posnetek zavrtiš na nekem drugem boxu bo ta isti posnetek morda dobro delal,morda pa tudi ne. Tako kot sem omenil,da mi na A95X cukajo "Pinki" v SD resoluciji (pa ne vsi),medtem,ko mi kanali v HD resoluciji delajo brez problema, pa tudi večina ostalih v SD resoluciji.

4knative ::

Čisto možno je, da njemu dela vse tekoče, tebi pa vse cuka na isti napravi. To je zato ker sta dala 25 eur za zadevo. En je mel srečo, drugi pač ne.

kaka ::

igor53 je izjavil:

Kaka
Vidim,da si bil zelo površen. Poslal sem bližnjico primerka kanala, ki ga moraš zavrteti na tem boxu (KM8pro), da vidiš kako šteka. Kolikor vidim iz tvojega odgovora to nisi storil,ampak še naprej lupaš kako ti vse dobro dela. Tudi meni nekateri kanali dobro delajo (tudi kak drug film na istem kanalu), vendar smisel bližnjice, ki sem jo poslal, je ravno v tem, da vidiš na konkretnem primeru in boxu ,kako slabo dela. Če ta isti posnetek zavrtiš na nekem drugem boxu bo ta isti posnetek morda dobro delal,morda pa tudi ne. Tako kot sem omenil,da mi na A95X cukajo "Pinki" v SD resoluciji (pa ne vsi),medtem,ko mi kanali v HD resoluciji delajo brez problema, pa tudi večina ostalih v SD resoluciji.


Šele zdaj sem odprl forum in mi je žal če sem te užalil ali kakorkoli že ...res nisem najbolj pozorno prebral oziroma nisem razumel kako zalaufati ta program , sem pač mislil , da si moram potegnit tvojo datoteko dol na usb ključ in ga predvajat na KM8pro...Če prav mislim hočeš vedet kako mi predvaja m3u lista tale HD CineStar Premiere2...Res mi velikokrat zakocka in zabrejka ...

borisk ::

matobeli je izjavil:

Kako pa sveti? Je las vegas ali so res osvetljeni samo beli deli in je svetloba primerna za zatemnjeno sobo? Kaj pa kvaliteta izdelave? Recimo proti kakšnemu original od TVja


Sveti lepo, daleč od tega da bi bilo preveč. osvetlitev ima malce zelenkast pridih, v osnovi pa bela. tipke so dobre in imajo dober občutek, edino stik med spodnjim in zgornjim delom ohišja se čuti in bi lahko bil malenkost boljši. za 10€, kolikor je v tistem trenutku stal je zelo dober dalinc.

speeedy ::

Kateri najcenejši box priporočate, pogoja sta HDMI CEC (TV+receiver) in pa audio HDMI bitstream; DTS HD-MA, Dolby TrueHD, Atmos,..? Dobrodošla bi bila tudi Gigabit mreža, ni pa nujna. Za playback bi uporabil Kodi. Hvala

4knative ::

speeedy poglej si Xiaomi Mi Box: http://www.mi.com/en/mibox/

P.s.: Pozdravi Gogija!

Vanadium ::

Evo naročil mibox zdej pa čakamo da pride. Me prav zanima kako se bo obnesel.

Matej_K ::

Jst sm trenutno zadovoljen z Beelink GT1 (3gb) rama.
Prvič v življenju uporabljam Kodi, in deluje super do sedaj (pogledal že par 1080 filmov)
Diska in mojih filmov še nisem priklapjal.

Je pa daljinec za v smeti, usmerit ga moraš 100% proti enoti da sploh kaj dela...
Tako da uporabljam miško in tipkovnico, kar mi pa tudi ne leži, saj se vidi da je android delan na touch.. Ampak se navajam.

Ne najdem pa pametnih igric na trgovini Play, kjer bi lahko igral z tipkovnico. Posebno dirkačine, Sphalt in Real Racing sploh ne delujeta, z miško pa ne mislim vozit...
... .. .

OK.d ::

In katero verzijo si naročil in za koliko, ker obstajajo različni.
https://www.aliexpress.com/w/wholesale-...

Matej_K je izjavil:

Jst sm trenutno zadovoljen z Beelink GT1 (3gb) rama.
Prvič v življenju uporabljam Kodi, in deluje super do sedaj (pogledal že par 1080 filmov)
Diska in mojih filmov še nisem priklapjal.

Je pa daljinec za v smeti, usmerit ga moraš 100% proti enoti da sploh kaj dela...
Tako da uporabljam miško in tipkovnico, kar mi pa tudi ne leži, saj se vidi da je android delan na touch.. Ampak se navajam.

Ne najdem pa pametnih igric na trgovini Play, kjer bi lahko igral z tipkovnico. Posebno dirkačine, Sphalt in Real Racing sploh ne delujeta, z miško pa ne mislim vozit...

https://www.mimovrste.com/igralni-plosc...
ali pa nekaj na BT
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Matej_K ::

Naročil sem tega GearBest
EDIT: AHA sprašuješ Vanadiuma

Pa potem taki Gamepadi delujeo ok z Android igricami, dojame, da ni toucha? Da so tipke itd? Je kaj nastavljanja? Kje?
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

matobeli ::

Matej_K, a si kaj testiral če deluje CEC? Oziroma če imaš možnost pa nisi, a bi mi naredil uslugo in malo testiral :)

Matej_K ::

Če prav razumem koncept HDMI CEC deluje.
Ko prižgem TV, se prižge tudi Beelink (in obratno ugasne(čeprav tu imam probleme, včasih slika se ne prikaže, čeprav lučka gori, pomaga le ugasnit tv pa še enkrat...to se random dogaja, moram še bolj stestirat, ker ga mislim zparet v omaro, da ga ne vidim),

potem tudi daljinec deluje v meniju od Beelinka, se sprehajam med aplikacijami. Samo back buttona nisem našel, zato sem nehal potem s tem testiranjem. Imam pa Samsung H6400
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

OK.d ::

Matej_K je izjavil:

Naročil sem tega GearBest
EDIT: AHA sprašuješ Vanadiuma

Pa potem taki Gamepadi delujeo ok z Android igricami, dojame, da ni toucha? Da so tipke itd? Je kaj nastavljanja? Kje?

plug&pray:)
LPOK.d

Vanadium ::

OK.d je izjavil:

In katero verzijo si naročil in za koliko, ker obstajajo različni.


Tega za 69$ kar znese cca 67EUR: http://m.geekbuying.com/item/-Official-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

slodreamer ::

a ima kdo slucajno kaksno resitev s temi cenejsimi boxi za HD netflix? al je treba kupit nvidia shield :O?

Tomson ::

Prvi Android 7.1 TV Boxi (Z28) so že na trgu. Zaenkrat z RK CPU, a glede na nekaj malega prebranih testov precej solidna zadeva, cenovno tudi ok.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

slodreamer je izjavil:

a ima kdo slucajno kaksno resitev s temi cenejsimi boxi za HD netflix? al je treba kupit nvidia shield :O?


Če nimaš za najcenejšo pametno televizijo, na kateri bi moral delovati Netflix brez težav, lahko preden kupiš Nvidia Shield in zapraviš 250 eur za slabo konzolo in predrag box, probaš še xiaomi mi box, ki ima pravi Android TV. Kitajski boxi imajo namreč Android za telefone, ki je načeloma malce premalo prilagojen za TV. Jaz sem probal Neflix na dveh boxih. Na enem je slika v nizki ločljivosti, na drugem pa sploh ne dela.

budnost ::

Pred nekaj dnevi sem si nabavil nvidia shield TV (2017) in sem res navdušen. Neke stvari, ki mi prej na android boxih niso delale, sedaj delajo tekoče in brez zatikanja. Vsekakor je vreden vsakega evra. Edino, kar mi je moteče, da gre lahko shield samo v spanje, ne da se ga povsem ugasniti. Lahko ga sicer ugasneš, moraš pa kasneje odklopiti in spet priklopiti kabel, kar je moteče.

OK.d ::

To funkcijo ima še vedno pro verzija 2017, da se ga da povsem ugasnit.
LPOK.d

Vanadium ::

Kaj pa ventilator? Se ga čuje? Meni je to največji turnoff od shielda ker drugače bi ga takoj imel če bi bil pasivno hlajen.

OK.d ::

Skoraj neslišen, sliši se ga edino če igraš kakšno zahtevno igro na mute.
LPOK.d

4knative ::

Če je neslišen, so verjetno čipi odviti res na minimalac. Potem je verjetno grafika bolj boga?

Vanadium ::

Pomoje pač neobremenjen se odvije in je zato ventilator na minimum rpm. Nevem meni je to največji turnoff ker vsak ventilator prej ali slej začne ropotat. Lahko bi gor dali en fajn heatpipe hladilnik (ala shuttle pc nvidia ion al kaj so že bili) pa bi zmagala zadeva.

OK.d ::

Imam ga že skoraj 2 leti in je stanje enako kot prvi dan:)
LPOK.d

kaka ::

Če komu ni težko odgovorit na moje vprašanje in sicer rad bi na Beelink GT1 moj sin zaigral kakšno igrico iz google play trgovine..zdaj pa me zanima iz vaših izkušenj ali bi delovala tale brezžični kontroler https://www.aliansa.si/izdelek/gamepad-...
Prosim za hiter odgovor, ker bi že jutri kupil...
Hvala

leiito ::

Tudi jaz prosim za nasvet: a) ali kak android box podpira HDR in 60FPS? b) ali Kodi dela gladko na boxih z amlogic s912?

Naročen imam namreč LG z obema HDR standardoma, Netflix in Amazon sta že na tiviju, za HDR vsebine, kolikor jih pač je, torej ne rabim android boxa, ob plačilu vsebin jasno, drži?

Rabim pa android box, če želim do vsebin dostopati nekonvencionalno in za stream športnih vsebin. Če prav razumem, športa v 4K še ni veliko, so pa vsebine v HD s 60FPS in upam, da Kodi omogoča stream takih vsebin.
Ampak ali android boxi podpirajo 60FPS v HD? Ker Amazon Fire TV npr. jih ne, 60FPS podpira samo pri 720p.

Nvidia Shield podpira tako 60FPS, kot tudi HDR, ampak Nvidie pri nas v trgivinah ni, je relativno draga, pa še nisem prepričan, da ne bo s kakim od naslednjih updejtov prišla blokada za Kodi oz. Add-Ons, ki omogočajo streaming "vprašljvih" vsebin.
Ali kak android box podpira to, kar podpira Nvidia, predvsem 60FPS v full HD, HDR, po možnosti še HD audio kodeke?

Drugo vprašanje je pa konkretno glede delovanja Kodija, namreč, ali se res na boxih z amlogic s912 zatika? Ker za filme ni problem uporabljat plejer, ki je inštaliran v samem boxu, kaj pa za šport?

OK.d ::

kaka je izjavil:

Če komu ni težko odgovorit na moje vprašanje in sicer rad bi na Beelink GT1 moj sin zaigral kakšno igrico iz google play trgovine..zdaj pa me zanima iz vaših izkušenj ali bi delovala tale brezžični kontroler https://www.aliansa.si/izdelek/gamepad-...
Prosim za hiter odgovor, ker bi že jutri kupil...
Hvala

Da, vendar ne delujejo vse igre na kontroler + za potrjevanje kakšne aplikacije moraš tudi kdaj potrditi s kurzorjem na daljinskem upravljalniku ali z računalniško miško.

leiito je izjavil:

Tudi jaz prosim za nasvet: a) ali kak android box podpira HDR in 60FPS? b) ali Kodi dela gladko na boxih z amlogic s912?

Naročen imam namreč LG z obema HDR standardoma, Netflix in Amazon sta že na tiviju, za HDR vsebine, kolikor jih pač je, torej ne rabim android boxa, ob plačilu vsebin jasno, drži?

Rabim pa android box, če želim do vsebin dostopati nekonvencionalno in za stream športnih vsebin. Če prav razumem, športa v 4K še ni veliko, so pa vsebine v HD s 60FPS in upam, da Kodi omogoča stream takih vsebin.
Ampak ali android boxi podpirajo 60FPS v HD? Ker Amazon Fire TV npr. jih ne, 60FPS podpira samo pri 720p.

Nvidia Shield podpira tako 60FPS, kot tudi HDR, ampak Nvidie pri nas v trgivinah ni, je relativno draga, pa še nisem prepričan, da ne bo s kakim od naslednjih updejtov prišla blokada za Kodi oz. Add-Ons, ki omogočajo streaming "vprašljvih" vsebin.
Ali kak android box podpira to, kar podpira Nvidia, predvsem 60FPS v full HD, HDR, po možnosti še HD audio kodeke?

Drugo vprašanje je pa konkretno glede delovanja Kodija, namreč, ali se res na boxih z amlogic s912 zatika? Ker za filme ni problem uporabljat plejer, ki je inštaliran v samem boxu, kaj pa za šport?

Mi box
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

4knative ::

Vanadium je izjavil:

Pomoje pač neobremenjen se odvije in je zato ventilator na minimum rpm. Nevem meni je to največji turnoff ker vsak ventilator prej ali slej začne ropotat. Lahko bi gor dali en fajn heatpipe hladilnik (ala shuttle pc nvidia ion al kaj so že bili) pa bi zmagala zadeva.


Moj PS4 PRO se lahko kosa z letalsko turbino pri kakem Uncharted 4.
Konzole je potrebno narediti skupaj za čimmanj denarja, zato lahko na kakšne napredne tehnike hlajenja pozabiš. Dobro vodno hlajenje stane več kot cela konzola.

leiito ::

OK.d je izjavil:

kaka je izjavil:

Če komu ni težko odgovorit na moje vprašanje in sicer rad bi na Beelink GT1 moj sin zaigral kakšno igrico iz google play trgovine..zdaj pa me zanima iz vaših izkušenj ali bi delovala tale brezžični kontroler https://www.aliansa.si/izdelek/gamepad-...
Prosim za hiter odgovor, ker bi že jutri kupil...
Hvala

Da, vendar ne delujejo vse igre na kontroler + za potrjevanje kakšne aplikacije moraš tudi kdaj potrditi s kurzorjem na daljinskem upravljalniku ali z računalniško miško.

leiito je izjavil:

Tudi jaz prosim za nasvet: a) ali kak android box podpira HDR in 60FPS? b) ali Kodi dela gladko na boxih z amlogic s912?

Naročen imam namreč LG z obema HDR standardoma, Netflix in Amazon sta že na tiviju, za HDR vsebine, kolikor jih pač je, torej ne rabim android boxa, ob plačilu vsebin jasno, drži?

Rabim pa android box, če želim do vsebin dostopati nekonvencionalno in za stream športnih vsebin. Če prav razumem, športa v 4K še ni veliko, so pa vsebine v HD s 60FPS in upam, da Kodi omogoča stream takih vsebin.
Ampak ali android boxi podpirajo 60FPS v HD? Ker Amazon Fire TV npr. jih ne, 60FPS podpira samo pri 720p.

Nvidia Shield podpira tako 60FPS, kot tudi HDR, ampak Nvidie pri nas v trgivinah ni, je relativno draga, pa še nisem prepričan, da ne bo s kakim od naslednjih updejtov prišla blokada za Kodi oz. Add-Ons, ki omogočajo streaming "vprašljvih" vsebin.
Ali kak android box podpira to, kar podpira Nvidia, predvsem 60FPS v full HD, HDR, po možnosti še HD audio kodeke?

Drugo vprašanje je pa konkretno glede delovanja Kodija, namreč, ali se res na boxih z amlogic s912 zatika? Ker za filme ni problem uporabljat plejer, ki je inštaliran v samem boxu, kaj pa za šport?

Mi box


Si poskusil Mi Box v real life? Ker po testih, vsaj na androidpolice, so težave že s 4K:
http://www.androidcentral.com/xiaomi-mi...

Po mnenju tega testerja, je dobra rešitev Chromecast Ultra, ki pa ga v Evropi ni najti v prodaji, čeprav na googlovi strani piše, da je za izdelek support tudi v evropskih državah.

Če ni Chromecasta, se mi zdi pa potem skoraj bolje Amazon Fire TV in potem sideload Kodi.

Btw, v Angliji se je s temi tv boxi razvila cela industrija, za non-techie publiko je preveč produktov in niso dovolj user-friendly, radi pa gledajo fuzbal in filme zastonj in zato bolj tehnološko sposobni kar po lokalih prodajajo tv boxe z že inštaliranimi add-oni za gledanje športa, potem je pa kak teden nazaj reagirala država in enemu od prodajalcev fully-loaded boxov nabila £250.000 kazni.
http://www.mirror.co.uk/tech/kodi-boxes...

OK.d ::

LPOK.d

leiito ::

OK.d je izjavil:

https://store.google.com/de/category/st...
+
https://www.cheaperandmore.com/
Za mibox ne bi vedel, ker imam shilda:|


OK, thx.

Vanadium ::

leiito je izjavil:

OK.d je izjavil:

kaka je izjavil:

Če komu ni težko odgovorit na moje vprašanje in sicer rad bi na Beelink GT1 moj sin zaigral kakšno igrico iz google play trgovine..zdaj pa me zanima iz vaših izkušenj ali bi delovala tale brezžični kontroler https://www.aliansa.si/izdelek/gamepad-...
Prosim za hiter odgovor, ker bi že jutri kupil...
Hvala

Da, vendar ne delujejo vse igre na kontroler + za potrjevanje kakšne aplikacije moraš tudi kdaj potrditi s kurzorjem na daljinskem upravljalniku ali z računalniško miško.

leiito je izjavil:

Tudi jaz prosim za nasvet: a) ali kak android box podpira HDR in 60FPS? b) ali Kodi dela gladko na boxih z amlogic s912?

Naročen imam namreč LG z obema HDR standardoma, Netflix in Amazon sta že na tiviju, za HDR vsebine, kolikor jih pač je, torej ne rabim android boxa, ob plačilu vsebin jasno, drži?

Rabim pa android box, če želim do vsebin dostopati nekonvencionalno in za stream športnih vsebin. Če prav razumem, športa v 4K še ni veliko, so pa vsebine v HD s 60FPS in upam, da Kodi omogoča stream takih vsebin.
Ampak ali android boxi podpirajo 60FPS v HD? Ker Amazon Fire TV npr. jih ne, 60FPS podpira samo pri 720p.

Nvidia Shield podpira tako 60FPS, kot tudi HDR, ampak Nvidie pri nas v trgivinah ni, je relativno draga, pa še nisem prepričan, da ne bo s kakim od naslednjih updejtov prišla blokada za Kodi oz. Add-Ons, ki omogočajo streaming "vprašljvih" vsebin.
Ali kak android box podpira to, kar podpira Nvidia, predvsem 60FPS v full HD, HDR, po možnosti še HD audio kodeke?

Drugo vprašanje je pa konkretno glede delovanja Kodija, namreč, ali se res na boxih z amlogic s912 zatika? Ker za filme ni problem uporabljat plejer, ki je inštaliran v samem boxu, kaj pa za šport?

Mi box


Si poskusil Mi Box v real life? Ker po testih, vsaj na androidpolice, so težave že s 4K:
http://www.androidcentral.com/xiaomi-mi...

Po mnenju tega testerja, je dobra rešitev Chromecast Ultra, ki pa ga v Evropi ni najti v prodaji, čeprav na googlovi strani piše, da je za izdelek support tudi v evropskih državah.

Če ni Chromecasta, se mi zdi pa potem skoraj bolje Amazon Fire TV in potem sideload Kodi.

Btw, v Angliji se je s temi tv boxi razvila cela industrija, za non-techie publiko je preveč produktov in niso dovolj user-friendly, radi pa gledajo fuzbal in filme zastonj in zato bolj tehnološko sposobni kar po lokalih prodajajo tv boxe z že inštaliranimi add-oni za gledanje športa, potem je pa kak teden nazaj reagirala država in enemu od prodajalcev fully-loaded boxov nabila £250.000 kazni.
http://www.mirror.co.uk/tech/kodi-boxes...


Jaz predlagam da se to prebere:

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid...

Jaz imam mibox naročen in ko pride pa potestiram pa povem kako se kaj obnese, ne pa pričakovat full review ker ga primarno nabavljenega za gledanje iptv + kaki film preko popcorna.

leiito ::

Mibox je Kodi Forumu pod recommended hw, androidpolice ga pa raztrga, vsaj kar se 4k tiče. Ampak zaupamo Kodijevim.

Kolikor doslej gledam sta opciji predvsem Nvidia Shield, ni poceni, ampak dobiš vse in še future proof, ali pa Minix 9, na Kodi forumu hvalijo, kot tudi sicer Minix naprave. Pri nas ga sicer nihče ne prodaja, amazon uk pač.

Za začetek bom pa Kodi s temi add-oni na MacBook Pro inštaliral, da vidim kako to v praksi sploh deluje. Poskusil sem kako leto nazaj, pa so bili streami tako nezanesljivi, da se mi vse skupaj ni zdelo vredno truda.

gregor ::

The best streaming video box for most people is a Roku
http://www.androidcentral.com/best-stre...

leiito ::

Morda res, ampak Roku Ultra, edini s 4K in HDR, ki je v ZDA $129, je v Evropi €250, za ta denar dobiš pa že Nvidia Shield s 16GB diskom. In če notranji spomin ni bistven, zakaj potem ne Chromecast Ultra za €70?

index ::

Zdravo
Če je človeku KODI prezaj.... in rabi samo nekaj da poganja vse movie formate vključno z 4K na Beelink minimx III, kateri program priporočate po vaših izkušnjah ?

leiito ::

Kako misliš prezaj...? Da ne dela zanesljivo, ali da je za povprečnega uporabnika prezapleten za uporabo? In kako veš, da je problem Kodi in ne škatla?

Na Kodi forumu namreč za 4K priporočajo zelo malo hw, škatle z Amlogic niso med njimi.

Sam sploh nisem več prepričan, da rabim box s 4K in HDR, tako naročnina na Netflix kot Amazon Prime je na razumni cenovni ravni, vsaj vse gladko dela, za šport je pa dovolj HD, če se ne motim, itak nihče ne streama fuzbala v 4K, vsaj ne da bi jaz vedel.

index ::

Da je preveč kar neki za nalagat, teh dodatkov pa preverjanj če bo zadeva delala ali ne. Po vsej verjetnosti obstaja kaki program kot recimo vlc, ki ga naložiš, daš gor film pa špila ?

leiito ::

index je izjavil:

Da je preveč kar neki za nalagat, teh dodatkov pa preverjanj če bo zadeva delala ali ne. Po vsej verjetnosti obstaja kaki program kot recimo vlc, ki ga naložiš, daš gor film pa špila ?


Mislim da ne, vsaj kolikor sem bral un gledal teste, vsi bolj resni izpostavijo, da ni realno pričakovati, da bo vse vedno delalo brezhibno. Še ko načelno dela, je problem buffering, bolj sofisticirani audio kodeki itd.

Ne vem kaj v bistvu rabiš, za filme in serije gledat je mogoče še vedno boljša varianta downloadat in potem nek media center a la Plex, ki, z izjemo 4K, brez težav predvaja vse formate

budnost ::

Prodajam GT1 Android Box, 2GB+32 GB. Samo danes grem s ceno na 60 evrov.

Bolha oglas

Invictus ::

Sam sem dal s poštnino vred za en box 36 EUR. Z Android 6.01.

Kaj kadite za take cene :D?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

budnost ::

Ta je mene prišel s Kitajske s carino vred 72 evrov. So seveda še cenejši..

slodreamer ::

budnost je izjavil:

Prodajam GT1 Android Box, 2GB+32 GB. Samo danes grem s ceno na 60 evrov.

Bolha oglas


odlična cena, če vse deluje kot mora!

skico ::

budnost: zakaj si pa menjal na shielda?

sam imam namreč ogledana GT1 in shielda, pa se še odločujem med enim in drugim.. :)

rabim pa večinoma za PLEX klienta. Oz. v primeru Shielda pa še za občasen gaming - otroci..

Ali ima Shield samo android igrice zastonj, če so free seveda, ali je tudi kakšna na geforce now zastojn? Kakšna je razlika v hitrosti med shieldom in gt1? Skratka ali lahko malce napišeš pluse in minuse ene in druge konzolce. hvala

lp, Boštjan
««
15 / 148
»»