» »

Android tv box

Android tv box

««
13 / 148
»»

Mavrik ::

4knative je izjavil:

Meni niti ne zažene Netflixa, kaj šele da bi bil v HD ali celo 4K. :)
Neki error. Sem bral malo forume in je baje Netflix problematičen vzdolž celega Androida.

Mogoče bi bil kakšen Mi Box najbolj kompatibilen s streaming servisi, saj ima edini Android TV gor. Kitajčki imajo namreč vsi po vrsti Android za mobilne naprave in tako se tudi obnašajo aplikacije - Netflix.


Na teh jajčkih s kitajskim Androidom Netflix verjetno ne bo deloval (rabi whitelist in delujoč DRM). Če hočeš delujoč Netflix, rabiš AndroidTV napravo (Nexus Player, MiBox 3 (pazi da je 3!), nVidia ShieldTV ali pa katerega od TVjev z vgrajenim Netflixom). Chromecast je tudi alternativa.
The truth is rarely pure and never simple.

matobeli ::

4knative je izjavil:


Meni dela KODI gladko kot puter na Raspberry PI 3. Gor sem dal LibreELEC, ki ima KODI 17. Na dva tedna pridejo posodobitve. Deluje super preko wifija. Strošek okoli 35 eur. Za daljinec pa uporabljam kar telefon.


Jaz tudi. Sem pa vzel kar OSMC ki je ubistvu Kodi.

Imam pa velike težave z predvajanjem malo boljših kvalitet preko wifija (stream iz synologija ki je na kablu). Že en BRrip z 8gb je dost da mi ne potegne. Sem tudi gledal na netu, wifi je švoh, en je testiral in je bilo 18mbps max kar je dobil.

Imaš kakšne podobne težave?

Deluje pa sistem res tekoče. Edin minus je da so aplikacije (ala youtube) dost nerodne. Na androidu ta segment bolje laufa.

Idealka bi bila da google končno nardi Android za Rpi.

moat ::

polde66 je izjavil:

@moat
Preko android boxa bi ravno tako gledal filme iz diska, gledal bi lahko filme, ki jih deliš iz svojega računalnika preko mreže ali wifi, gledal bi lahko vse kar gledaš preko kodija, lahko si naštelaš tudi vse kar imaš na svojem telefonu, seveda klicanje odpade. Ne poznam siolovega boxa koliko je podprt z raznimi kodeki filmov in zvoka vendar lahko trdim da je android box v tem sposobnejši. Kar se tiče izbire boxa je tvoja stvar. Tu smo se razpisali in povedali mnenja, lahko ti pa zopet vsak svojega pa boš naprej zmeden. Če dvomiš ali te zanima kateri pojdi na Youtube in poglej teste, katerih je za vsak aparat dosti in so dokaj objektivni.

Pa verjetno zgornjega mojega posta tudi prebral nisi, če ne bi si že odgovoril na svoje vprašanje.


Res si se potrudil. Potreboval sem jasen odgovor in ga dobil :). Saj sem zadovoljen s sistemom, ki ga imam zdaj. Deluje lepo, Siol box dobro predvaja filme in podnapise. Toda menim, da mi zaradi media serverja, ki ga omogoča usmerjevalnik FRITZ!Box 7360, le-ta malce preveč obremeni usmerjevalnik in posledično upočasni internetno povezavo in Wi-FI. Ne vem, nisem kaj prida poznavalec mrež. Je to možno? No, zdaj pa gremo brati priporočila, teste in gledati video predstavitve. Hvala, moat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moat ()

4knative ::

matobeli je izjavil:

4knative je izjavil:


Meni dela KODI gladko kot puter na Raspberry PI 3. Gor sem dal LibreELEC, ki ima KODI 17. Na dva tedna pridejo posodobitve. Deluje super preko wifija. Strošek okoli 35 eur. Za daljinec pa uporabljam kar telefon.


Jaz tudi. Sem pa vzel kar OSMC ki je ubistvu Kodi.

Imam pa velike težave z predvajanjem malo boljših kvalitet preko wifija (stream iz synologija ki je na kablu). Že en BRrip z 8gb je dost da mi ne potegne. Sem tudi gledal na netu, wifi je švoh, en je testiral in je bilo 18mbps max kar je dobil.

Imaš kakšne podobne težave?

Deluje pa sistem res tekoče. Edin minus je da so aplikacije (ala youtube) dost nerodne. Na androidu ta segment bolje laufa.

Idealka bi bila da google končno nardi Android za Rpi.


Wifi povezava je šibka, ampak dovolj dobra za KODI v smislu addonov in direktnega pretakanja. Ni to neka vrhunska kvaliteta, ampak dovolj za nezahtevnega uporabnika. Pretakanje iz diska preko wifija zna biti problem, celo če vzameš kakšne večje filme, z višjim bitrejtom. Tam rabiš ali kabel ali 5ghz wifi. 18mbps bi bilo dovolj če bi letelo to konstantno (1080p 264 je tam 10-15mbps). Vsi pa vemo kako to gre na wifiju.

https://www.raspberrypi.org/magpi/andro...
Ampak ne deluje glih ok.

Za kaj bolj resnega pa vstaviš samo drugo SD kartico s kakšno od Linux distribucij. Nemoreš Androida jemati resno.

bojsi ::

4knative je izjavil:

Meni dela KODI gladko kot puter na Raspberry PI 3. Gor sem dal LibreELEC, ki ima KODI 17. Na dva tedna pridejo posodobitve. Deluje super preko wifija. Strošek okoli 35 eur. Za daljinec pa uporabljam kar telefon.

Kje pa se dobi Raspberry Pi 3 za 35? Pa poleg rpi3 še rabiš ene par stvari, tako da je na koncu bolj proti 50-60, ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bojsi ()

4knative ::

Vzameš še uradno škatlico, adapter in kabelčk HDMI, ene 3 ali 4 micro SD kartice in je to to.
Na koncu res stane okoli 50, ampak je širše uporaben kot kakšen kitajski box.

Klemen86 ::

Zdravo,

nisem bral teme, par nasvetov za gladko predvajanje 4K vsebin, če ni že kdo prej, kaj o tem pisal.

Imam NEXBOX MXQ PRO tv box, Android 5.1, Amlogic S905 chipset, 1GB/8GB. Po manjšem tweekanju gladko predvaja 4K z Dolby TrueHD 7.1 zvokom, do vsebine dostopam preko 100mbit/s mreže. Average bitrate filma je 65 mbit/s.

Brez tweekanja se je zadeva rada sesula takoj po startu filma, če se ni, je pa občasno prihajalo do zatikanja pri delih z veliko dogajanja (eksplozije, efekti, ipd.).

Stvari, ki sem jih naredil:
- odinstaliral KODI 16.0, ki je bil priložen tv boxu, saj drugače ni mogoče updatati verzije KODIja (zaradi blotware-a in kdo ve česa, kar Kitajci noter zapečejo),
- instaliral KODI 16.1 (novejše verzije za S905 chipset niso primerne, saj ne podpirajo amcodec-a),
- za hardware pospeševanje sem pustil vklopljen samo amcodec, oba Mediacodec sem onemogočil,
- KODI se ob posnetku s tako veliki bitratom rad sesuje, saj ima v privzetih nastavitvah premalo cache-a,
- po naslednjih navodilih sem povečal velikost cache-a na 400MB: http://kodi.wiki/view/HOW-TO%3AModify_t...
- ne glede na to, da piše, da porabi 3x več rama, kot je nastavljen cache, to ne drži
- s filemanagerjem sem file skopiral v ustrezno mapo (pazi, mapa je "skrita mapa")

Še vsebina moje datoteke advancedsettings.xml:
buffermode = 1
cachemembuffersize = 400971520
readbufferfactor = 100


Uživajte v pravem 4K doživetju!

4knative ::

Ni to pravo 4K doživetje, ker 4K blu-ray še ni crackan do danes. To kar ti gledaš kot 4K je skompresiran film, ki ga skinejo iz stream servisa in mu dodajo zvok od 1080p blu-ray verzije. Toliko samo za informacijo.

budnost ::

Kupujem android box. Na prejšnji strani so opisani vsi ti predvajalniki od malce dražjih do najcenejših. Pomembno mi je, da bi mi delala TV2go. In seveda kakšen film brez zatikanja. Kateri predvajalnik bi bil za to primeren?

Matej_K ::

polde66 je izjavil:

Mini MXlll II je precenjena zadeva, nova je pa ravno toliko kot njen novejši brat Beelink G1. Jaz bi se definitivno odločil za G1.


Je to pravi (vem da obstaja še 16gb, verzija. raje bi imel 32gb)

Gearbest ( je kje ceneje)
Daljinec kot praviš je dovolj dober ta poleg? Je airmouse? Ne rabim kupovati posebej kakšen drug daljinec.
Se lahko ona tak box priključi naprimer Logitech komplet brezžične miške in tipkovnice? Potem to deluje v vseh aplikacijah?
Lahko to nadomesti brskanje po internetu na namiznem računalniku?
Siol TVIN kot razumem na takem boxu deluje brez problema?
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

Matej_K ::

Ta Gearbest ima celo 3GB rama. ??

Toliko modelov, da se nebom zafrknil pri nakupu.
... .. .

polde66 ::

@Matej_K
Gearbest je zaenkrat najcenejši sploh a 16 gb verzija. Več prostora lahko nadomestiš z vstavljanjem SD kartice , ki ti jo android 6 lahko spremeni v interni spomin. OK stvar odločitve je pa res par eur razlike.
Logitech miš in tipkovnica delujeta na USB brez problema. Siol TWIN deluje.
Ali lahko nadomesti brskanje namiznega računalnika, Da vendar ne tako konfortno kot to dela windows a vseeno da z logitechom. Kaj si pa mislil z namiznim računalnikom pa ne vem, problem se bo pojavil, če imaš nek monitor, ki nima HDMI vhoda. Potem boš potreboval še nek adapter iz HDMI v DVI ali VGA. Stane pa to par eur.
Daljinec ki je vključen deluje na RF kar v praksi pomeni da je bolj omejen kot pa recimo logitech ki deluje 2.4 Ghz. RF je omejen pri miškinem kazalcu, ki deluje samo gor-dol-levo-desno. 2.4 Ghz pa deluje brez omejitev na vse, vse ostalo je isto.

3gb ram za isto ceno kot 2gb, ne razmišljaj, vzemi 3 gb. Ćeprav ne vidim nikjer nobenega testa še na Youtubu. Amak kolikor sem gledal ostale 3 gb verzije androidov zadeve super delujejo.

za informacijo poglej tole, razlike med napravami pa niso velike.:
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Matej_K ::

Glede na to da je RF, potem pomeni, da si nemorem privoščit da bi box skril v omaro? Imam tu kakšno pametno rešitev. Rf repetitor?
Mi odgovoriš še za 3gb verzijo. Hvala
... .. .

4knative ::

Siol tvin je namenjen za mobilne naprave. Lahko se ga gleda tudi na TV, ampak se opazi nižja kakovost slike - slaba ločljivost in močna kompresija. Sam sem opazil tudi, da nekaj ni ok s številom sličic na sekundo - osveževanje.

Če bi zamenjal box za namizni računalnik je nujno vzeti še kaj takega:
http://www.logitech.com/en-us/product/w...

Dosti je teh boxov. 50 odtenkov rumene. Več ni nujno boljša izbira, zato pogooglaj malo kaj pišejo o napravi po forumih.

matobeli ::

A boxi z novejšim androidom ponujajo več uporabnikov na isti napravi?

kurjač ::

Pri Twinu sem tudi jaz opazil slabo osveževanje sličic. Pri ogledu recimo rokometa kjer so premiki hitri je gledanje preveč težavno. T-2tv2go teh težav nima. Slika se premika kot po maslu je pa opazna razlika v ostrini v prid Twinu.

slodreamer ::

matobeli je izjavil:

A boxi z novejšim androidom ponujajo več uporabnikov na isti napravi?

Nisem opazil te moznosti na android 6.0.1 nisem pa ful podrobno gledal.
Mi pa po zadnjem update (14.2.2017) beelink mxiii 2 pogosto droppa wi-fi povezavo, morem met na kabl za netflix in d3go, slednji mi pa npr. discovery chanell nove predvajat prek kabla, samo prek wi-fi (izbrana vsebina ni na voljo preko trenutnega omrezja) :O
ve kdo ce se da kaj nastavit, da ne bi locevalo med povezavama slucajno ali kaka druga pomoc?

4knative ::

Ponastavi, če je prej delalo normalno.

slodreamer ::

zgleda res deluje spet, po factory resetu

scipascapa ::

a vi gledate to tv preko wifija? t-2 tv 2go - samo tukaj ne moreš gledati vseh programov?

Matej_K ::

Jaz osebno imam namen. Ker sem odjavil televizijo pri T2, (gledam jo res premalo, mogoče kakšen šport enkrat na teden) in si bom na to napravo naložil T2 2GO in TVIN.
Accounte imam od staršev itd.

Verjamem pa da kvaliteta nebo vrhunska. Zato imam FULL HD filme in ostalo.
... .. .

slodreamer ::

Tudi tv ja, jaz sicer Telemachov d3go, kjer imaš omogočen časovni zamik (za nekatere programe). Kvaliteta se mi od oka ne zdi kaj slabša od normalne tv, se mi zdi pa da res ne moreš gledat čisto vseh programov.

4knative ::

Telemachov d3go app je zanič, tvin je nekje na sredini, t-2 app pa je zmagovalec.

budnost ::

Imam majčken problem...lastim si android box Beelink GT1. Zadeva je hitra, ima novejši čip in vse laufa hitro in solidno. Kodi lepo dela in ni pripomb. Edina stvar, kar me malo podraži je ta, da mi nagaja aplikacija za IPTV,T-2 t2go. Pri gledanju mi televizijski programi zatikajo in trzajo, sicer je slika lepa, tudi, če gledam v običajni SD resoluciji, kaj šele, če gledam HD ( Slo1 in Slo2). Imam hitrost 10/10, hitrost gotovo ni problem. Sem aplikacijo odinštaliral in jo spet naložil..isto. Medtem, ko pa na telefonu in tablici deluje vse tekoče. Kakšna rešitev, da bo zadeva gledljiva na TV?

4knative ::

Mogoče se 8-jedrnik ne razume dobro z operacijskim sistemom ali aplikacijo. Pobriši in še enkrat namesti. Trza tudi na low quality programih?

budnost ::

Problem je bil zgleda v temu, da sem imel nastavljeno na 720 pik (HD). Probal sem še malo nižje na 576 pik...še zmeraj trzalo. Na 480p pa je bilo ok in je slika čisto ok in se je umirilo.

koyotee ::

Kater dalinjec za beelink gt, da se bo lahko normalno premikalo po tvin kanalih? S priloženim se sploh ne da prestavljati strani? Izbrati se da samo kanale ki se vidijo na ekranu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kaka ::

koyotee je izjavil:

Kater dalinjec za beelink gt, da se bo lahko normalno premikalo po tvin kanalih? S priloženim se sploh ne da prestavljati strani? Izbrati se da samo kanale ki se vidijo na ekranu.

Naročil sem beelink gt1 ti imaš gt v čem je razlika...pa še to tudi jaz bom uporabljal za gledanje T2 M3U listo zanima me kako deluje T2 M3U lista ..a je kaj zatikanja ali gre tekoče za EXIDUS bi moralo delovati brez problema...

koyotee ::

No sej moj je tut gt1. A bo ta daljinec kompatibilen http://m.gearbest.com/mice-keyboards/pp...?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

slodreamer ::

koyotee je izjavil:

No sej moj je tut gt1. A bo ta daljinec kompatibilen http://m.gearbest.com/mice-keyboards/pp...?

bo

kaka ::

koyotee je izjavil:

No sej moj je tut gt1. A bo ta daljinec kompatibilen http://m.gearbest.com/mice-keyboards/pp...?

Škoda da ni takšnih daljincev , da bi imeli še šumnike...

4knative ::

Lahko naročiš od kitajcev in ti naredijo. Edino en manjši problem. Naročilo minimalno 10.000 kosov.

Vanadium ::

Da ne listam cele teme, kje se splača vzet mi box3? A obdtaja verzija z našim eu napajalnikom?

sennheiser ::

Kaj je bolje da grem v android box ali Raspberry Pi 3 in naložim androida? Ima kdo izkušnje?
Gre se predvsem za kakšen Kodi itd. Za igre in na splošno android imam tablico / telefon.

Raspberry Pi 3 pa mi omogoča še ostale stvari in igranje, kar me tudi dolgoročno zanima.
Gre se tudi za preprostost uporabe, ker bo zadeva v uporabi tudi iz strani starejših oseb.

matobeli ::

Ma rpi ne boš naložil polno funkcionalnega androida.

Ga imam trenutno za stream iz NASa (gor je kodi) in deluje dobro, CEC podpora je vrhunska. Ampak bom menjal na android box ker so aplikacije ala youtube, tunein ipd. tolk bolje podprte na androidu da to pretehta.

sennheiser ::

Ok, kater android box pa je potem da zadeva deluje tako kot treba. Zatikanje in počasno delovanje me ne zanima. V takem primeru rpi raje vzamem, ker se lahko igram še z drugimi stvarmi.

Je kak box da ga lahko preko LG tv dalinca upravljam? TV ima SimpLink, torej HDMI CEC.

bojanpo ::

Ce koga zanima, prodajam mini remix (Android PC).
Vreden nakupa.

matobeli ::

sennheiser je izjavil:

Ok, kater android box pa je potem da zadeva deluje tako kot treba?


Če najdeš nekaj ki bo za ugoden denar delovalo gladko, imelo dobro CEC podporo (in po možnosti še AC wifi) prosim sporoči :)

Jaz se prebijam čez gore modelov in 1001 review ampak še nisem našel ziher varjante.

OK.d ::

Tale na hitro, pa verjetno tudi novejši ampak potem ne bo cca.50€;)
https://www.amazon.com/Neo-X8H-Plus-And...
LPOK.d

RockyS ::

bojanpo je izjavil:

Ce koga zanima, prodajam mini remix (Android PC).
Vreden nakupa.

2GB?

Vanadium ::

matobeli je izjavil:

sennheiser je izjavil:

Ok, kater android box pa je potem da zadeva deluje tako kot treba?


Če najdeš nekaj ki bo za ugoden denar delovalo gladko, imelo dobro CEC podporo (in po možnosti še AC wifi) prosim sporoči :)

Jaz se prebijam čez gore modelov in 1001 review ampak še nisem našel ziher varjante.


http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid...

Samo še vprašanje kje ga kupit...

slodreamer ::

Vanadium je izjavil:

Samo še vprašanje kje ga kupit...

a ta ni pravi?

4knative ::

slodreamer je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Samo še vprašanje kje ga kupit...

a ta ni pravi?


Če bi rad mel kitajske menuje je pravi. Drugače pa je tale internacionalni:
https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh...

OK.d ::

OK.d je izjavil:

Tale na hitro, pa verjetno tudi novejši ampak potem ne bo cca.50€;)
https://www.amazon.com/Neo-X8H-Plus-And...

Evo še novejši;
https://www.amazon.com/MINIX-Octa-Core-...

LPOK.d

4knative ::

Ta Minix je res najbolj precenjena stvar na internetu. Hardware ima isti ko Beelink GT1 in stane 4x več.

bojanpo ::

RockyS je izjavil:

bojanpo je izjavil:

Ce koga zanima, prodajam mini remix (Android PC).
Vreden nakupa.

2GB?


Indeed!

OK.d ::

4knative je izjavil:

Ta Minix je res najbolj precenjena stvar na internetu. Hardware ima isti ko Beelink GT1 in stane 4x več.

Verjetno zaradi dragih licenc za zvok:|
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

4knative ::

Stavim da 90% folka misli, da je Dolby Atmos 7.1 neki namaz za na kruh - ko Nutella. Ma ni šans da majo tisti, ki kupujejo kitajske škatlice doma tudi sistem za zvok, ki stane 1200 eur in podpira eksotične standarde. To sta dve različni zgodbi pomoje.

sennheiser ::

A ima kdo H96 Pro Plus?

http://www.wirelesshack.org/review-h96-...

HW je videti dober edino spet vprašanje, kje zadevo nabaviti da se izognemo dodatnim davkom.

polde66 ::

Včeraj sem dobil najceneši SCISHION V88 z Rockčipom. Nič slabši kot ostali playerji. Sem bil kar pozitivno presenečen, se mi zdi da ista verzija plus z 2 gb rama ne dela nič hitreje, celo z inštaliranjem aplikacij z Googlestora sem se manj matral kot z 2 gb. Pričakoval sem večji šrot, pa to nikakor ni. Hvala carini, da mi je spet računala 4 eur za pot.
polde
««
13 / 148
»»