» »

Android tv box

Android tv box

««
85 / 148
»»

TOP ::

Seveda je.

OK.d ::

Nemmo je izjavil:

Ali na novem Mi boxu dela Netflix brez problemov? https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0098...

Če ne drugega, se splača vzeti ta mi box zaradi vgrajenega 4K chromecasta-ultra, originalni chromecast stane skoraj 80€
https://store.google.com/de/product/chr...
LPOK.d

Corleone ::

Pozdravljeni

Kupil sem tv box W95 2GB/16GB in imam z njim dve težavi. Prva je zelo počasen prenos ob povezavi na wifi in sicer speedtest pokaže okoli 1 Mbps, čeprav kaže, da je signal odličen, razdalja do routerja je 5m in na enaki lokaciji pokaže mobilni telefon hitrost cca 40 Mbps. Zanimivo je da box tudi ko je priklopljen s kablom ne preseže hitrosti okoli 20-21 Mbps. Kaka ideja kako urediti, da bo zadeva preko wifi delovala hitreje? Box bom namreč prestavil v drugo sobo kjer nimam možnosti priklopa utp kabla.

Druga težava, ki se pojavlja ni nujno povezana z boxom ampak morda s programom EON TV. Uporabljam torej namensko aplikacijo EON TV za televizije, ki sem jo inštaliral na box zraven standardne EON aplikacije za android. Druga, ki ni namenjena televizijam deluje brez problema, pri prvi pa se pri sliki pojavlja popačenje slike, na daleč so vidne predvsem horizontalne črte na delu slike, kjer se dogaja hitro gibanje. Težava se pojavlja samo pri EON TV aplikaciji, ne glede na nastavitve kvalitete in kodiranja, ki jih omogoča aplikacija. Popolnoma enaka težava se pojavlja na dveh identičnih boxih.

Prilagam fotografijo in video. Pri videu je težava lepo vidna pri 00:17, ko človek zmaja z glavo.

https://www.dropbox.com/s/jd34kvkwzmwc5...

I'll give you an offer you can't refuse!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Corleone ()

polde66 ::

Imaš pomoje kak update firmwerja? Drugače pa kak atvXperiance rom, še prej pa obvezno ali najti stock firmware al pa backup narest. W95 je čist ok box samo wifi ima pa slab. Pa prej mislim da je z aplikacijo EON kaj narobe kot z boxom.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Corleone ::

Polde66 hvala za hiter odgovor. Vidim, da obvladaš zadeve, zato sem ravno na tvoje priporočilo nabavil W95 (iskal sem poceni box samo za EON). Ta atvXperiance rom je najboljša zadeva ali je bolje najprej poskusiti z uradno nadgradnjo?
I'll give you an offer you can't refuse!

polde66 ::

Po moje je bolj težava v eonu kot v boxu. Tako da ali najdi kakšno starejšo verzijo pa probaj. Na W95 vse dela ok samo wifi je pa res slab. Uradna nadgradnja je boljša ker je prirejena posebej za ta box, imaš jo pa v nastavitvah v update. Sam se nebi niti trudil z atvxperiance, ker mi tam par stvari ni všeč pa še vprašanje kako bo delalo vse skup, sam sem jo dal na Tanix tx3 pa v tvinu nisem mogel iti na možnost za gledanje nazaj.
polde

PerS ::

Katera škatla je trenutno najbolj price/performance? Nimam praktičnih izkušenj, želja pa je
-predvajanje v 4k
-youtube / netflix
-predvajanje iz zunanjega diska / ključka
-če bi bila še možnost torrent clienta za direkten download na ključek pa sploh zmaga
-kompatibilnost z Logitech Harmony

Iščem čim bolj plug and play in user friendly varianto, da se ne zajebavam z raznimi firmware-i, hacki in podobno. Moja hekerska leta so mimo, zdaj mi je bolj važno da prižgem in dela, tudi če je zato v osnovi malo dražje.

Gledal sem Xiaomi Mi TV box S. A bi zadostilo mojim potrebam?

Prej nisem poznal, gledam zdaj tudi Nvidia Shield. Samo ne vem kako se kaj obnese, bi pa ubil dve muhi na en mah, ker mularija počasi že sprašuje po kakšnih konzolah. Ampak sem čisto out, tako da bom vesel nasveta iz prakse.

Mare2 ::

Corleone je izjavil:

Prva je zelo počasen prenos ob povezavi na wifi in sicer speedtest pokaže okoli 1 Mbps, čeprav kaže, da je signal odličen, razdalja do routerja je 5m in na enaki lokaciji pokaže mobilni telefon hitrost cca 40 Mbps. Zanimivo je da box tudi ko je priklopljen s kablom ne preseže hitrosti okoli 20-21 Mbps. Kaka ideja kako urediti, da bo zadeva preko wifi delovala hitreje?


WIFI imaš: 2.4G

Za normalno delovanje kupi Tv box z oznako:
Wireless connection: 2.4G WIFI, 5G WIFI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Mare2 ::

PerS je izjavil:

gledam zdaj tudi Nvidia Shield. Samo ne vem kako se kaj obnese, bi pa ubil dve muhi na en mah, ker mularija počasi že sprašuje po kakšnih konzolah.


Z Nvidia Shield zagotovo ne boš falil.

Malo prečekiraj še to namensko temo. :)
NVIDIA Shield

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Ales ::

Mare2 je izjavil:

Corleone je izjavil:

Prva je zelo počasen prenos ob povezavi na wifi in sicer speedtest pokaže okoli 1 Mbps, čeprav kaže, da je signal odličen, razdalja do routerja je 5m in na enaki lokaciji pokaže mobilni telefon hitrost cca 40 Mbps. Zanimivo je da box tudi ko je priklopljen s kablom ne preseže hitrosti okoli 20-21 Mbps. Kaka ideja kako urediti, da bo zadeva preko wifi delovala hitreje?


WIFI imaš: 2.4G

Za normalno delovanje kupi Tv box z oznako:
Wireless connection: 2.4G WIFI, 5G WIFI

Zakaj komentiraš stvari, o katerih nimaš pojma? 5 Ghz ni noben božji dar, v nekaterih pogojih je lahko zadeva počasnejša od 2.4 Ghz.

Wi-Fi na 2.4 GHz s predpotopno povezavo v 802.11b načinu zmore od oka 5 Mbit, pri 802.11g kakih 20 Mbit, pri 802.11n pa tam 40 Mbit in vse do 80 Mbit in več, odvisno od zmogljivosti naprav. Govorim o hitrostih v praksi, ne o maksimumu na papirju. Maksimumi so še precej višji.

Hitrost povezave 1 Mbit na 5m razdalje, pri čemer se druge naprave povezujejo z 40 Mbit, pomeni, da je nekaj zelo narobe.

Ne vem pa, kaj pri tem boxu probati, da bo zadeva vsaj količkaj normalna. Sploh če ima sloves, da njegov Wi-Fi ni ok. Če ni kake druge stare naprave v omrežju, bi prvo poskusil na routerju v wi-fi nastavitvah izklopiti b in g, pustil samo n in preveril, ali vse naprave delujejo. Zna pomagati, ker podpora starim standardom povzroča nižje hitrosti tudi pri novejših napravah.

polde66 ::

@Mare2 ti resnično nimaš pojma.
polde

Saul Goodman ::

neo5468 je izjavil:

Meni je bilo jasno. Jaz sem samo omenil, da ne rabiš dobre internetne povezave, če že imaš gaming PC. Cloud gaming pa še ni na takem nivoju, da ne bi rabil pc riga. Poglej malo teste. Še vedno je opazen delay in artifacts ob hitrem premikanju, tako da si omejen na kakšne slow indie igre. Čez par let bo stvar boljša.


jaz nimam nobenih problemov. od logitecha gaming miška in keyboard, hotkeyi za menjavo DPI delujejo, komot se da zmagat igro fortnajta, npr. slow indie igre? prosim, ne pretiravat. pri 100mbitih jaz nimam nobenega problema z lagom. je pa res, da bodo z leti stvari še boljše. ampak že danes je playable.

Zgodovina sprememb…

e-marko ::

Medtem pa se eni mučimo pri 5 Mbps in smo veseli ko LTE potegne do 15... ;)

Lp
...somebody, somewhere...

Saul Goodman ::

e-marko je izjavil:

Medtem pa se eni mučimo pri 5 Mbps in smo veseli ko LTE potegne do 15... ;)

Lp


ja, če imaš slabo internteno povezavo je klinčevo vse skupaj, tudi streamanje enga kanala v HD. ampak T-2/telekom optika ni več taka eksotika v sloveniji, prav tako niso eksotične cene za 100mbit. to je žal pogoj, da taki servisi kot je nvidia now delajo kot se spodobi. omenim v vsakem postu. :)

Mare2 ::

Ales je izjavil:


Ne vem pa, kaj pri tem boxu probati, da bo zadeva vsaj količkaj normalna.

Sem mislil, da ti pa imaš pojma. Zgolj slučajno pa vgrajujejo dual wifi v novejših, dražjih tablicah, TV bo-ih. :)

damirj79 ::

Nemmo je izjavil:

Ali na novem Mi boxu dela Netflix brez problemov? https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0098...



Dela BP

PerS je izjavil:

Katera škatla je trenutno najbolj price/performance? Nimam praktičnih izkušenj, želja pa je
-predvajanje v 4k
-youtube / netflix
-predvajanje iz zunanjega diska / ključka
-če bi bila še možnost torrent clienta za direkten download na ključek pa sploh zmaga
-kompatibilnost z Logitech Harmony

Iščem čim bolj plug and play in user friendly varianto, da se ne zajebavam z raznimi firmware-i, hacki in podobno. Moja hekerska leta so mimo, zdaj mi je bolj važno da prižgem in dela, tudi če je zato v osnovi malo dražje.

Gledal sem Xiaomi Mi TV box S. A bi zadostilo mojim potrebam?

Prej nisem poznal, gledam zdaj tudi Nvidia Shield. Samo ne vem kako se kaj obnese, bi pa ubil dve muhi na en mah, ker mularija počasi že sprašuje po kakšnih konzolah. Ampak sem čisto out, tako da bom vesel nasveta iz prakse.


Nvidia Shield ali MiBox, drugo glej samo, če se zavedaš pomanjkljivosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

polde66 ::

Če misliš da ti bo mi box vrtel vsebino 4k si se pa malce zmotil. Do 30 fps da ostalo pa pozabi. Pa glede na to da nima mrežnega vhoda me resno zanima kako boš vse to spravil po wifiju. Aha pa fajn je imeti še drug daljinec, ki ga boš vtakmil v prosto edino usb režo, aja kam pa disk?
polde

damirj79 ::

Torej 4k30fps je 4k ali ni 4k ? Če te manjko LAN porta moti, priklopiš USB GLAN adapter in pa spotoma uzameš takega, ki ima še USB hub. GLAN port zmore potem gigabit povezavo, ampak realen prenos je pa zaradi USB2.0 standarda okoli 250Mbps. Kar je resnici na ljubo enako, kot zmorejo ostale škatlice z GLAN portom, ker so strojno podhranjene. Wifi AC zmore sicer okoli 180Mbps, kar je spet nekje max, kot zmorejo te škatlice. 100Mbps je za 4k30 več kot dovolj, saj imaš le redke vsebine s takšnim bitrateom, da ne govorimo celo o internet streamingu, kjer Netflix rabi za 4k resolucijo nekih 20Mbps, Youtube malenkost več, tako da smo še daleč od probmetične hitrosti. USB predvajanje ni problem. Za primerjavo, Nvidia Shield, ki je v bistvu maks, kar od teh škatlic dobiš, zmore na GLAN portu prenos nekih 450Mbps.

Ales ::

Point je da ima tudi MiBox konkretne pomanjkljivosti, ki se jih moraš pred nakupom zavedati. Malo prej zgoraj si pisal, da jih nima. Tlačiti prav tega v isti rang z Nvidia Shield pač ne gre.

damirj79 ::

Drži, ampak govorimo o pomankljivostih predvajanja in predvajalnika, ki niso rešljive. Vse te HW pomanjkljivosti so rešljive in delujejo BP. Meni je tudi 150€ za Shielda preveč, Chromecast pa premalo, nekaj vmes bo ravno prav. Temu in takim potrebam zadosti Mibox. Ne vem kam bi utaknil ostala kitajska predvajala, ker v bistvu ne znajo veliko več kot Mibox, na nekih področjih pravzaprav zelo veliko manj, na nekih področjih malo več, hkrati pa niti približno ne zmorejo toliko kot Shield.

~Panter~ ::

Pozdravljeni.
Ker bo šel stari TV na senkunarno lokacijo bi zanj potreboval en poceni TV box.
Zahteve so nizke. Resolucije ne potrebujem večje kot fHD, mora pa bit možnost inštalacije KODIja in pa TV2GO.
Če ima WiFi in LAN je super, ni pa obvezno. Kaj predlagate?
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

polde66 ::

Tanix tx3 max
polde

neo5468 ::

MiBox S je trenutno v flash saleu za 53€, by far najboljše za ta denar, če nočeš nvidia shield za 150€+. Jaz sem ga vzel. 4k60fps predvaja brez dropped frameov. Tukej maš video za oboje. Pri 5:50 pokaže 1080p in 4k60fps brez dropped frames, na 4:00 pa pove, da 4k predvaja veliko bolje kot prejšni MiBox, čeprav je isti hardware. Prav tako dela netflix z hdr brez težav. Pa še pravi Android TV user interface imaš, tako kot nvidia shield, ne pa tablet UI, kot pri ostalih android boxih. Dodej še native chromecast ultra support in Google Assistant, pa se popolnoma vsi boxi do 120€ skrijejo, potem maš pa itak že nvidia shield price point.

teddy81 ::

Eno vprašanje za vse tiste, ki uporabljate Telemach in EON, a EON aplikacija na Android boxu prepozna box kot Android TV ali kot navadno Android napravo. Ker namreč EON imaš lahko samo na enem Smart TV-ju in še ostalih 4ih napravah. Torej se Android box tretira kot TV ali kot druge naprave?

Hvala vsem.
Torej priporočate MI BOX S tega za 53€. Kaj pa cenejša jajca? A so uporabna za EON ali pa Tvin aplikacijo?
My vlog: http://vlog.teddy.si
My web: http://www.teddy.si
Instagram: https://instagram.com/tadeypremusic

Mikrohard ::

Gleda se na tip aplikacije... imaš app za telefone/tablice in app za smart TV-je. App za smart TV-je lahko aktiviraš samo na eni napravi... mobilni app pa na večih. Seveda lahko tudi mobilni app naložiš na tv box... ampak bo uporaba štorasta.

damirj79 ::

V skrajni sili uporabiš Chromecast.. upam, da so to naredli na EON

neo5468 ::

Za 53€ je mibox daleč najboljši, ne vem pa kako je z EON aplikacijo. Mibox je uradno certificiran od Googla in njihov Android TV bo definitivno prepoznalo app za TV in ne mobilno verzijo.

sladjo3 ::

zdravo..imam amatersko vprasanje ker se cist nic ne spoznam na te stvari :)
sicer bi rad mami uredil na tv neko zadevo da bo lahko gledala kak program tv vec in malo poslusala youtube na tvju..je pa stvar taka da je sama in nima nekih dohodkov zato bi jaz to financiral in sicer internet dostop bi uredil hoferjev LTE. Kaj predlagate za en box da bo delala app mobiaTV in youtube? Hvala za odg.

scipascapa ::

Kaj so potem naredili pri Xiaomiju, da bolje teče?

polde66 ::

Na youtubu ni niti enega posnetka, ki bi dokazovalo da 60fps teče ok. Pa ima še vedno kar nekaj problemov. Seveda če potrebuješ chromecast in Google assistent potem nimaš kaj razmišljati. Sam tega nisem uporabil nikoli in nimam potrebe po tem. Mi pa veliko več pomeni dodatni USB in mrežni vhod. Pa meni osebno Android TV ne pomeni nič, samo več dela z nalaganjem in več komplikacij. To je čisto moje osebno mnenje.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

birtija ::

polde66 je izjavil:

Tanix tx3 max


A na tem boxu dela HDMI-CEC (upravljanje z daljincem od Samsung TV)?

polde66 ::

Ne vem nimam Samsung tv. Na LG pa deluje lepo.
polde

birtija ::

Ta podatek sem rabil. Hvala!

teddy81 ::

Na Tanix tx3 max bi delal Tvin ali pa EON? Strokovnjaki... bi priporočali ta Android Box?
My vlog: http://vlog.teddy.si
My web: http://www.teddy.si
Instagram: https://instagram.com/tadeypremusic

fruc900 ::

teddy81 je izjavil:

Na Tanix tx3 max bi delal Tvin ali pa EON? Strokovnjaki... bi priporočali ta Android Box?


Na Tanix T3 max dela eon in tvin kot je treba brez kakršnih koli problemov :)

teddy81 ::

fruc900 je izjavil:

teddy81 je izjavil:

Na Tanix tx3 max bi delal Tvin ali pa EON? Strokovnjaki... bi priporočali ta Android Box?


Na Tanix T3 max dela eon in tvin kot je treba brez kakršnih koli problemov :)


ZAKON! Hvala za ta info.
My vlog: http://vlog.teddy.si
My web: http://www.teddy.si
Instagram: https://instagram.com/tadeypremusic

neo5468 ::

Polde, malo višje maš link, kjer lahko vidiš, da predvaja 4k 60fps brez dropped frames. Še timestampov sm kdaj pokaže.

polde66 ::

Youtube ja, tako dela tudi amlogic 905W (tanix tx3 max čudovito dela 4k v youtube), brez problema, dočim fajli pa dvomim da bodo šli.
polde

neo5468 ::

Sem takoj najdu na youtubeu en test, ko je predvajou v kodiju 4k hdr 60fps v hevc iz usbja, brez težav:



Aja, pa to je originalni, starejši MiBox, novejši naj bi mel še bolj optimizirano. Razumem, če ti ni všeč Android TV operacijski, pač stvar okusa, sam ne pol pisat, da fake android boxi predvajajo brez problema, mibox pa ne more.

Ko sem pa pogledov tele tanix reviewe, ki jih omenjaš, pa vidim da sploh nimaš 4k opcije na youtubeu?

http://prntscr.com/ltmr4i

Moraš neke posebne apkje sideloadat, da zadevo sploh detecta? Kako je to zate boljši user experience? Tut ko je dal predvajat 4k hevc video v kodiju, je zgledalo kot da ima video dropped frames.

JamesBond ::

Kateri tv box/key za 1080p? Pa da pošljejo v SLO v desetih dneh?

Ales ::

fruc900 je izjavil:

teddy81 je izjavil:

Na Tanix tx3 max bi delal Tvin ali pa EON? Strokovnjaki... bi priporočali ta Android Box?


Na Tanix T3 max dela eon in tvin kot je treba brez kakršnih koli problemov :)

Imaš HBO paket? Na rootanem boxu HBO v EON-u ne dela, vsaj meni ni. HBO GO aplikacija tudi ne, če se prav spomnim. Je bilo potrebno skriti root.

Pa to ni težava prav Tanix TX3 Max, pač pa katerega koli rootanega boxa, če root ni pravilno skrit.

polde66 ::

@neo5468 test 4k 60 fps Mi box S test prosim. Ne youtube ampak semple. To bi rad vidu. Pa še enkrat to je čisto moje mnenje in ne se pizdit. Imam pač svoje mnenje. Fake android box????? Tis mal mem.
 Youtube 4k tanix

Youtube 4k tanix

polde

polde66 ::



A bo tole ok in to iz domačega loga
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Mare2 ::

polde66 je izjavil:



A bo tole ok in to iz domačega loga


Lep kuža. :)

polde66 ::

Tistle zgorej je fake android box ki se mu reče Tanix tx3 max in ne more predvajati 4k vsebine iz youtuba. :))
polde

neo5468 ::

Reviewer je pokazov, da gre max do 1080p, mogoče si ti kakšen drug youtube apk zloudov? Ne vem. Tist yt link, ki sem ga dal, pokaže 4k60fps sample v kodiju, ne na youtube, ne vem kakšne dokaze hočeš.

Pa ko rečem "fake" android box, s tem mislim, da ni uradni android tv. Android tv je operacijski sistem od googla, ki je namenjen prov za TV in je certificiran od googla, prav tako so vse aplikacije v play store optimizirane za TV, tistih za touch pa sploh ne pokaže. Pri fake android boxih imaš pa OS kot na telefonu/tablici in tudi vse aplikacije na play store so optimizirane za touch, ne za TV, ker user interface ni bil narejen za televizorje. Recimo na mibox bo Plex aplikacija popolnoma drugačna kot na telefonu ali pa tanixu. Isto z youtube in pretty much vsemi aplikacijami. To je velika razlika med temi fake android boxi, ki jih nikoli ne omenjaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

Ales ::

Če nek box nima android TV, še ne pomeni, da je "fake" Android. Samo znati moraš ločiti med Android in Android TV. Bo šlo?

Kar se mene tiče, je box z Androidom bolj vsestranski kot tak, ki ima Android TV. Pa pri večini teh boxov, o katerih se pogovarjamo v tej temi, moraš nekaj malega vedeti, kaj delaš, če jih želiš kvalitetno uporabljati.

mitko25 ::

''Kar se mene tiče, je box z Androidom bolj vsestranski kot tak, ki ima Android TV.''

To je tema o Android TV Box-u :)

polde66 ::


da ne bo dilem

@mitko25 vsi so android tv boxi samo ločijo se na android OS (telefonski) in android TV OS.
polde

polde66 ::

Meni je precej jasno kaj je Android OS in kaj je android TV OS.
neo5468 nobenih dokazov ne potrebujem, samo začel si z Mi box S reviewom, za katerega še vedno ni nobenih testov kako resnično gre v fajlih video 4k skoz, prilepil si pa potem test navadnega Mi boxa v 4k . Precejšnja razlika se ti ne zdi. Ni mi cilj prerekanje okoli tega samo povem da za novi mi box S še ni nekega rewieva s katerega bi se dalo videti kako tečejo 4k . To je vsa poanta. Če bi prebral tako kot sem napisal nebi bilo nobene potrebe, da se čutiš napadanega ali pa kaj vem kaj. Ker to ni bil moj namen. Samo povem da za novi Mi mox S še ni otipljivih testov. Si pa videl da gre na navadnem Tanixu tudi 4k video na youtubu brez problema čez. Ja fora je v tem kakšno aplikacijo točno inštaliraš nanj. Pa tudi novejše posodobitve določenih aplikacij vedno niso najboljše.
polde
««
85 / 148
»»