» »

Android tv box

Android tv box

««
81 / 148
»»

less ::

Trenutno je v akciji Tanix TX3 Max za okoli 28€. Ali je kakšen drug box boljši ali enak za takšno ceno, ki bi ga priporočali?
Uporabljal bi ga za Netflix, Plex, EON (če gre?), youtube.

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1509...

Zoro3 ::

Jaz tega uporabljam za netflix in eon pa deluje brez problema.

webmaher ::

je komu uspelo namestiti Netflix na Telemachovem čudežnem EON Kaončku :)

Vanadium ::

bbobst je izjavil:

Zakaj večina T-2 programov na TV boxu (Tanix mini) preko Kodija šteka ,nekateri se niti ne zaženejo , za razliko
od MulticastTV na računalniku ,kjer vse dela tekoče?


Probaj SPMC. Pri mami na tx3 mini + atv rom deluje b.p. (SD playlista)

joegsm2000 ::

A na tanix tx3 max deluje t-2 tv aplikacija?

neo5468 ::



Kot kaže deluje boljše kot originalen mibox, kljub istemu hardwareu. Verjetno so ga bolj optimiziral?

Oldi ::

Ali se na Aliexpresu v razprodaji dobi kaj pametnega pod carinsko mejo )ali je še vedno 22€).
Kako je z zaračunavanjem pregleda, mesec nazaj so mi opilili 5€ da so me vprašali kaj je v paketu od žlahtnice iz USA, čeprav je vse lepo pisalo na paketu; darilo vredno 100$. Bil sem zlo hepi, ker mi niso zaračunal carine oz DDV.;(

gavrin ::

Ma teli na pošti se mi zdi da vsi po vrsti nimajo žlahte nikjer samo v slo al pa preko kolpe.
Men tudi eno darilo ni šlo skozi ne da bi oni si vzeli nekaj zraven. Res so telet...

damirj79 ::

neo5468 je izjavil:



Kot kaže deluje boljše kot originalen mibox, kljub istemu hardwareu. Verjetno so ga bolj optimiziral?


Ne vidim razlike, nekako enako deluje kot stari.

Mare2 ::

Eno je predstavitev nekega izdelka na YT, drugo pa test, torej, ko hočeš v resnici pogledat kak 4K filmček ali pa IP TV. :)

damirj79 ::

IPTV ne rabim, 4k filmčki pa delajo čisto OK

Veron ::

Prejšnji teden sem dobil Mi Box 3, za vikend se je nadgradil na Android 8.0 in meni deluje vse brez težav.
Vendar šele ob priklopi "izvedel", da moj T2 priključek nima multicasta, tako da ga bom vrnil.

Če ima slučajno kdo željo po boxu, mu ga lahko prodam (kupljen v Sloveniji, 2 leti garancije v Slo)

polde66 ::

Da ne boste razočarani z 4k filmčki. Mogoče bo 30 mbps še deloval potem pa...http://jell.yfish.us/. Youtube tudi na 905W teče v 4k kvaliteti. Odvisno katero verzijo youtuba inštaliraš.
Če je isti hardwere kot na prejšnjem izdelku ne vidim nobenega razloga ali izgovora, zakaj na starejših boxih ne deluje vse kot treba. Tako, da za mene je to šlamparija. Drug je samo daljinec. V teh časih je 8gb prostora zelo zelo malo. Za ta denar dobiš soliden 912 box z 2x usb, mrežno in še kaj, če pa rabiš govorni daljinec pa tudi. Mene tale Mi box ne prepriča.
polde

damirj79 ::

Eh Jellyfish 4k deluje 120mbps več nisem probaval, prek USB. Bom pogledal še dropped frames za vsak slučaj in poskusim še ostale.
Fora Mibox-a pred ostalimi je popolno delujoč Cromecast in zato prepriča.

orreel ::

neo5468 ::

polde66 je izjavil:

Da ne boste razočarani z 4k filmčki. Mogoče bo 30 mbps še deloval potem pa...http://jell.yfish.us/. Youtube tudi na 905W teče v 4k kvaliteti. Odvisno katero verzijo youtuba inštaliraš.
Če je isti hardwere kot na prejšnjem izdelku ne vidim nobenega razloga ali izgovora, zakaj na starejših boxih ne deluje vse kot treba. Tako, da za mene je to šlamparija. Drug je samo daljinec. V teh časih je 8gb prostora zelo zelo malo. Za ta denar dobiš soliden 912 box z 2x usb, mrežno in še kaj, če pa rabiš govorni daljinec pa tudi. Mene tale Mi box ne prepriča.


Lahko pogledaš da ima 4k 60 fps video 0 dropped frames (na 6:00 v videu), prejšni mibox jih je pa imel. Ta verzija ima 8.1, starejši mibox še nima te posodobitve in tudi ne vem če jo bo dobil, verjetno so to verzijo bolj optimiziral ker pač box launcha z njo. Tudi chromecast kot kaže deluje veliko bolje, na prejšnem je blo pa unusable. Vsi ostali 20-30€ cheap boxi pa odpadejo že zaradi tega ker nimajo pravega android TV interface-a in chromecast compatibilityja. Prav tako nimajo daljinca z google assistentom.

damirj79 ::

Zakaj je bil Chromecast na prejšnjem unusuable?

neo5468 ::

Kolikor sem bral, cast ni delov reliably na vseh appih. Vsaj ne tako dobro kot navaden chromecast.

damirj79 ::

Ne vem, sem našel samo en app, kjer CC ni deloval, ampak je težava v tem app-u. Vsi ostali delujejo BP. Pa tudi če je samo en app, kjer ne deluje, težko rečemo, da je unusable, kaj praviš?

neo5468 ::

Ogromno complaintov je bilo glede chromecasta na originalnem miboxu, sam ga nimam in zadeve nisem stestiral, ampak če zate deluje brez problemov, potem odlično zate.

damirj79 ::

Kakšen link o tem?

neo5468 ::

Nimam točnega linka o tem problemu, ampak ko sem spremljov reddit.com/r/AndroidTV sem videl veliko komentarjov glede težav z mibox castom v komentarjih. Še posebej z zadnjimi updatei. Veliko ljudi priporoča da downgradeaš na starejšo verzijo ki je bolj stabilna.

bbobst ::

damirj79 je izjavil:

Eh Jellyfish 4k deluje 120mbps več nisem probaval, prek USB. Bom pogledal še dropped frames za vsak slučaj in poskusim še ostale.
Fora Mibox-a pred ostalimi je popolno delujoč Cromecast in zato prepriča.

Kje pogledaš za dropped frames?
Bi rad še na mojih boxih preveril.

neo5468 ::

Pri youtube odpreš "stats for nerds". Pri kodi pa malo v settingsih poglej, ne vem kako je z android boxi, ampak na tipkovnici maš tipko O ali pa ctrl+shift+O si mi zdi.

polde66 ::

In kaj se počne preko cromecasta: Tega ne uporabljam pa me zanima.
polde

neo5468 ::

Pač vse castaš iz telefona, namesto z daljincom po UI. Uporabno če hočeš pokazat kakšno sliko/video preko telefona na tv, ali pa za predvajanje glasbe.

Moje priporočilo je vedno bilo kupit Chromecast (43€), Mibox (70€) ali pa Nvidia Shield (200€), odvisno od potreb in koliko € si pripravljen odštet. Po mojem se splača počakat na kakšen black friday deal, ker se zna zgodit, da bo nvidia shield padel na 140-150€.

polde66 ::

Za take stvari imajo android boxi miracast. Če že potrebuješ, recimo smislno za slike ali pa kako predstavitev. Vse ostalo je na boxu ala youtube in ostalo. In miracast deluje super.
polde

Mikrohard ::

Miracast ni ravno primerljiv s chromecastom. Kot da bi primerjal kolo z avtom. Z obojim se lahko vozis po cesti...

neo5468 ::

Miracast je največji drek kar sem ga videl. Razumem da ne uporabljaš chromecasta in ne razumeš njegovih prednosti, ker ti to vidiš samo kot phone mirroring, ampak chromecast nič ne zrcali iz telefona ampak vzema iz interneta. Če je moja zadnja opcija uporabljati miracast, potem rajši TV ugasnem in ne gledam nič.

Mare2 ::

neo5468 je izjavil:

Miracast je največji drek kar sem ga videl. Razumem da ne uporabljaš chromecasta in ne razumeš njegovih prednosti, ker ti to vidiš samo kot phone mirroring, ampak chromecast nič ne zrcali iz telefona ampak vzema iz interneta. Če je moja zadnja opcija uporabljati miracast, potem rajši TV ugasnem in ne gledam nič.


Evo razlika:
Chromecast 2 Review – Demo Videos, Games, Photos. Smartest TV Yet.


Mirror your Android device's screen with Miracast

damirj79 ::

polde66 je izjavil:

Za take stvari imajo android boxi miracast. Če že potrebuješ, recimo smislno za slike ali pa kako predstavitev. Vse ostalo je na boxu ala youtube in ostalo. In miracast deluje super.


Ja imajo, samo kaj ko dela precej slabše kot pa recimo screen mirroning na PCju na Windows. Ne najdem razlage zakaj tako, ampak pač tako je, ta miracast an android boxih je slaba kvaliteta, ne vem niti če pride na HD resolucijo, kaj šele FullHD.

Stanislav0 ::

Prodam omenjeni tv box

Pozdravljeni

Prodaja se Venz v10pro plus, kupljen preko extremdigital doatavljen s kurirsko sluzbo dpd.
Zraven dobite original skatlo, adapter, daljinec,navodila in napravo, racun garancije ima 3 leta

Naprava je stara dva meseca
Connections
o 1 x HDMI 2.0 A out
o 3 x USB ports (1, 2 Host OTG)
o 1 x Ethernet LAN port RJ-45 10/100Mbs
o 1 x AV Output
o 1 x Optical audio output
o 1 x slot for microSD
o 1 x Power Connector
Technical Specifications
o Chipset/Processor - Amlogic s912/Octa Core ARM Cortex A53 64 bit up to 2 GHz
o GPU - Dual Core ARM mali-t830 up to 750 MHz (DVFS)
o Memory - 2 GB of RAM DDR4
o Internal memory - 16 gb eMMC Flash
o Wireless - Dual Band 2.4 GHz and 5.8 GHz 802.11 ac/b/g/n WiFi, Bluetooth receiver 4.1
o Video Output: HDMI 2.0 port up to 4 K UHD @ 60fps
o Audio Output: HDMI 2.0 A, optical output, 2 channel stereo output
o Power supply: ACS DC SPS 5 V/2 A (FCC, CE, CCC certified)
o Support video: 720p, 1080i, 1080p FHD, 3d mode, UHD 4 K @ 60fps 10-bit
o Decoder Format: 10-bit vp9 - 10 profile-2 up to 4 K * 2 K @ 60fps, H.265 HEVC, H.264 AVC 4 K * 2 K @ 30fps, H.264 MVC up to 1080p @ 60fps vp9, AVS +, MPEG1/2/4 ASP, WMV/VC-1, RealVideo8/9/10
o Video formats: MKV, WMV, MOV, MP4, AVI, MPG, MPEG, DAT, VOB, FLV, 3 GP, DIVX, F4 V, ASF, M2 V, DAT, AVI, MOV, ISO, RM
o Music formats: Audio MP3, AAC, WMA, WAV, OGG, M4 A, MP4, AAC, APE, FLAC, Dolby and DTS
o Image formats: JPG, MJPEG, JPEG, BMP, PNG, TIFF, GIF
o Subtitle Formats: Sub, SMI, SSA, SRT, IDX + SUB
o Networking features: PPPoE, VPN, portable Wi-Fi hotspot, sharing, Samba, DLNA
o File System Support: ext3, FAT32, NTFS
o USB 2.0 Host: A USB host * 2 and a USB OTG * 1
o Network: RJ45 Socket for cable support LAN Speed at 1000 Mbps (Gigabit LAN)
o Operating system: Android 7.1.2
Cena naprave 60 evrov cena ni zadnja

Kontak preko zasebnega sporocila ali mail majcen.stanislav@hotmail.com

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

brzina ::

Najprej sem prebral temo od zacetka do konca in danes dobil v 2 dneh Vorke z6 plus prvi vtisi odlicni.

52€ + 4,5€(DHL) iz Italije, trenutno https://m.geekbuying.com/item/VORKE-Z6-...

Mare, Polde in ostali hvala za vse nasvete, zelo ste mi pomagali pri odlocitvi, naslednja bo se verjetno Tanix skatlica za otrosko sobo.

polde66 ::

Dobra cena, sam sem vzel Beelink gt1 ultimate zopet za pokušino po dooooolgem času - preko Poljskega geekbuyinga. @brzina cenim, da si si vzel čas in prebral.
polde

jb_j ::

brzina je izjavil:

Najprej sem prebral temo od zacetka do konca in danes dobil v 2 dneh Vorke z6 plus prvi vtisi odlicni.


ta ma še usb 3.0, in en giga več rama + da je že ddr4, pa še uro kaže na displayu, če je slučajno kdo nima.
ima pa isto bt, dual band wifi, in gigabitno mrežo

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0092...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

fruc900 ::

neo5468 je izjavil:

Miracast je največji drek kar sem ga videl. Razumem da ne uporabljaš chromecasta in ne razumeš njegovih prednosti, ker ti to vidiš samo kot phone mirroring, ampak chromecast nič ne zrcali iz telefona ampak vzema iz interneta. Če je moja zadnja opcija uporabljati miracast, potem rajši TV ugasnem in ne gledam nič.


No da malo pokemntiram tale Miracast: Pred dnevi sem naročil Any Cast M4 PLUS, zadeva se z TV-jem preko telefona Huawei preko ikone MirrorShare poveža takoj, seveda moraš imeti vklopljen Wifi, slika za normalnega uporabnika je čist ok...kaj pa lahko potem na TV-ju gledaš pa mislim da nima smisla razlagat...,če kdo rabi na hitro preslikavo telefona na TV je to super rešitev za cca 12-15 evrov pač odvisno iz kje naročiš zadevo...

damirj79 ::

Miracast je OK, ampak tale izvedba na Android Boxih je za en drek. Gre za SW zadevo, resolucija je zeo nizka, ni niti HD, kaj šele FullHD. Na uč bi rekel, da je ranga 640x480, in še dosti laga ima.

polde66 ::

Boxi uporabljajo različne aplikacije za miracast. Niso vse enake in ne delujejo vse enako. Najbolje je da se pogleda test na kakšnem youtubu za posamezni box. Itaq pa je možnost naložiti različne miracast.apk-je. Tako da je zadeva zelo gibljiva. Moč navade je čemu se miracast ali chromecast uporablja. Mislim da 95% folka ali še kakšen več te možnosti ne izrablja (z mano vred) Vse kar potrebujem je že na boxu. Z boljšo kakovostjo.
polde

damirj79 ::

Na 4ih boxih sem našel povsod enako apliakcijo Miracast in delala je enako slabo. Predvidevam, da lahko tukaj nalepiš apk takšne miracast aplikacije, ki deluje dobro?

fruc900 ::

polde66 je izjavil:

Boxi uporabljajo različne aplikacije za miracast. Niso vse enake in ne delujejo vse enako. Najbolje je da se pogleda test na kakšnem youtubu za posamezni box. Itaq pa je možnost naložiti različne miracast.apk-je. Tako da je zadeva zelo gibljiva. Moč navade je čemu se miracast ali chromecast uporablja. Mislim da 95% folka ali še kakšen več te možnosti ne izrablja (z mano vred) Vse kar potrebujem je že na boxu. Z boljšo kakovostjo.


To se pa strinjam do sedaj sem imel dva tv boxa x96 mini in MECOOL M8S PRO+ in to drži...ta anycast (miracast) je bolj začasna, "hitra" rešitev :) pač dokler ne dobim novega boxa :)

togo ::

polde66 je izjavil:

Dobra cena, sam sem vzel Beelink gt1 ultimate zopet za pokušino po dooooolgem času - preko Poljskega geekbuyinga. @brzina cenim, da si si vzel čas in prebral.

Sam imam navadnega GT1, pa če lahko potestiraš, ko ga dobiš. Pa še to, a pol ni carine, če ga dobiš s Poljske npr..

Mare2 ::

togo je izjavil:

polde66 je izjavil:

Dobra cena, sam sem vzel Beelink gt1 ultimate zopet za pokušino po dooooolgem času - preko Poljskega geekbuyinga. @brzina cenim, da si si vzel čas in prebral.

Sam imam navadnega GT1, pa če lahko potestiraš, ko ga dobiš. Pa še to, a pol ni carine, če ga dobiš s Poljske npr..

Iz Poljske (Gearbest skladišča) ni carine. So jo že oni plačali. :)

kriwc ::

polde66 je izjavil:

In kaj se počne preko cromecasta: Tega ne uporabljam pa me zanima.

Jaz ga uporabljam, da z google assistantom z glasovnim ukazom vžigam/ugašam TV, glasovno ukažem kaj naj predvaja na youtube na tv, glasovno upravljanje glasnost, predvajam radio..

Ok google , turn on tv itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriwc ()

polde66 ::

Iz EU skladišč so izdelki malce dražji kot od kitajcev in upoštevati je treba še stroške pošiljanja, ki se gibljejo Poljska okoli 1 eur, Italija od 4-5 eur, nemčija okoli 7 eur in Španija okoli 25 eur. Carine logično ni ker je EU. Pa tudi v EU skladiščih ni možno dobiti vse robe. Če porebuješ greš na net preveriš ceno enega izdelka na GB in drugega na Geek pa vidiš kaj ti je boljše. Dejstvo pa je da je suport na gearbestu veliko boljši od geekbuyinga. Po mojih izkušnjah. Tudi izdelki se po posameznih eu skladiščih lahko razlikujejo v ceni. Cenovno nisi ne vem koliko prišparal če sploh, je pa izdelek v parih dneh pri tebi, prav tako kot gearbest eu skladišča (tam nekje do 5 dni). Geekbuying je cenovno nekoliko dražji od gearbesta, vendar v kakšnih akcijah ali kuponih če ne drugega dobiš isto stvar hitreje če že ne ceneje.
polde

shadow_08 ::

polde66 je izjavil:

@RockyS
jaz tega nebi delal na tvojem mestu, razen če imaš original firmware. >>Ker ga boš zabrickal . Zip ne obstaja, obstajajo pa samo img fajli. Zadnji img za tanix - bluetooth ne dela, tebi pa verjetno ne bo delal niti wifi pol pa še kakšne apolikacije. Tvoj box je čist kul tak kot je.


Tu se popolnoma strinjam s Poldetom.....tudi sam sem z vsemi mukami poizkusal naloziti ta atvxperiance in po dolgih mukah mi je tudi uspelo. Vmes se mi box ni hotel sploh vec prizgat in sem s pomocjo enega programa ozivil box nazaj,bil je pa popolnima mrtev.

Zdaj imam zadnji firmware tock in sem vec kot zadovoljen,dela vse kot mora,skatlica je popolna in super taka kot je.

goldrake ::

Stari extreemer je mrtu zato iscem primerno zamenjavo za povezavo v mrezo z PCjem kjer so shranjeni filmi...tudi 4K.
Hvala za pomoč pri izbiri.

polde66 ::

@togo kaj te pa zanima v zvezi z ulitamete? Med navadnim in ultimate ni bistvene razlike. Benckmark je blizu 48000 točk. Vse ostalo je isto.
polde

RockyS ::

shadow_08 je izjavil:

polde66 je izjavil:

@RockyS
jaz tega nebi delal na tvojem mestu, razen če imaš original firmware. >>Ker ga boš zabrickal . Zip ne obstaja, obstajajo pa samo img fajli. Zadnji img za tanix - bluetooth ne dela, tebi pa verjetno ne bo delal niti wifi pol pa še kakšne apolikacije. Tvoj box je čist kul tak kot je.


Tu se popolnoma strinjam s Poldetom.....tudi sam sem z vsemi mukami poizkusal naloziti ta atvxperiance in po dolgih mukah mi je tudi uspelo. Vmes se mi box ni hotel sploh vec prizgat in sem s pomocjo enega programa ozivil box nazaj,bil je pa popolnima mrtev.

Zdaj imam zadnji firmware tock in sem vec kot zadovoljen,dela vse kot mora,skatlica je popolna in super taka kot je.


Imaš h96mini? Ker sedaj imam box s katerim si ne morem nič začeti saj ni nobenega roma zanj. Sicer se mi je javil tip iz atvxperience ampak vprašanje kdaj bo nova verzija za dual wifi

polde66 ::

Ne nimam več, sem dal naprej. Mogoče mogoče bi pasal rom od Vorke Z5 (dual wifi, bluetooth, samo z5 ima display.) Obstaja pa niva verzija H96 mini+, probaj, mislim pa da sem nekje videl rom zanj.
polde

krnekaj ::

Zdravo.

torej trenutno kateri box izbrati, ranga okoli 60€; potrebujem ga za predvajanje filmov preko zunanjega diska (usb 3.0), priklop na receiver 5.1, wi-fi; delovanje seveda brez zatikanja (na 1080p)..

Trenutno imam: MXIII-G Amlogic S812 Quad core 2G/16G BT 4.0 Android 5.1 TV Box 2.4 GHz WiFi KODI H.265 MXIII G Smart TV Box

pa je počasi čas za menjavo (zatikanje, določenih fimov ne predvaja,...), za predvajanje sem uporabljal ali mxplayer ali kodi
««
81 / 148
»»