» »

Android tv box

Android tv box

««
78 / 148
»»

Mare2 ::

skorp_jon je izjavil:

phixion je izjavil:

Meni tx3 mini šteka. Bi bil lahko problem v kablu ali je kaj drugega?


Moj tx3 tudi šteka. Sem probal zamenjal vse firmwarje. Vse zbrisat dol kar ni v uporabi in še vedno šteka. SD filmi grejo. Drugo pa nikakor ni gladko predvajanje. Sedaj nabira prah na polici.


Prodaš, pa je. Morda nekdo drug ne potrebuje 4k resolucije. :)

skorp_jon ::

Bom verjetno naložo SNES emulator ali kaj takega, pa bo za stare igrice :)

phixion ::

Mare2 je izjavil:

skorp_jon je izjavil:

phixion je izjavil:

Meni tx3 mini šteka. Bi bil lahko problem v kablu ali je kaj drugega?


Moj tx3 tudi šteka. Sem probal zamenjal vse firmwarje. Vse zbrisat dol kar ni v uporabi in še vedno šteka. SD filmi grejo. Drugo pa nikakor ni gladko predvajanje. Sedaj nabira prah na polici.


Prodaš, pa je. Morda nekdo drug ne potrebuje 4k resolucije. :)



Slika......: MKV | 1920 x 1080 | 9800 Kbps | 25 fps
Zvok.......: AC3 | 192 Kbps | 48.0 KHz | 2 Channels

firbec ::

kateri so obvezni addonsi oz buildi za naložit na nov tv box,pa kateri launcher uporabljate?
Je kaka stran, kamor vsi hodite dol pobirat te zadeve?

polde66 ::

Zdravo,
če ima kdo nedelujoč Tanix tx max ali mini in nima z original daljincem kaj početi mu ga odkupim.
polde

damirj79 ::

smrko je izjavil:

Ales je izjavil:

Govora je o boxu, ne več o storitvi. Xiaomi Mi Box 3 ni ravno nek presežek zmogljivosti. Za streaming na nizkem bandwidthu bo verjetno ok, za kaj več pa pogosto klecne.


Kaj misliš s tem? Slabo povezavo pri uporabniku ali majhno količino prenosa podatkov, npr. video v 1080 kvaliteti namesto 4K?

Moja povezava je 100 Mbit/s, videa pa v 4k ne potrebujem (če in ko ga bom čez leta, lahko takrat kupim nov box).

Prosim če mi lahko razložiš in v primeru da res ni primeren zame, predlagaj alternativo.

Mislim resno, brez zajebavanja, ker se dejansko ne spoznam preveč na te stvari.

PS Ravno videl da ta box podpira tudi 4K, tako da mi je sedaj še manj jasno.

Shadow, povej mi kje je opcija za preizkusnih 24h?


Mi Box zagotovo deluje BP 4k30Hz, kot je tudi uradna specifikacija, seveda prek USB ključka. Testiral sem filme veliksoti tam 40-60GB in te vse lepo prebavi. Ne vem koliko zmore točno prek Wifi, bom en dan malo poskusil, ker streamam drugače samo prek google casta in tu je mislim da že itak omejen samo na FHD resolucijo in ne tudi 4k, kar zmore edino Chromecast Ultra, kolikor vem. Je pa dejansko edini od teh poceni Android škatlic, kjer goole cast deluje

m3k ::

Če se odločate na svoj android box naložiti atvXperiance firmware, je najbolj zanesljiva metoda preko usb kabla, saj v nekaterih primerih nalaganje iz sd kartice ne dela vedno prav.

Mirko tipka na radirko ////

shadow_08 ::

m3k je izjavil:

Če se odločate na svoj android box naložiti atvXperiance firmware, je najbolj zanesljiva metoda preko usb kabla, saj v nekaterih primerih nalaganje iz sd kartice ne dela vedno prav.



jaz sem si 2 vecera nazaj uspel koncno naloziti ta opevani atvxperiance zadnjo verzijo.....

Ko startam box se pojavi napis VORKE???!!!WTF??

Prvi zagon ni sel smooth,moral ugasnit box in restartat in pol je slo.Ni mi bilo vsec vse skupaj zato poskusil nalozit prejsnjo verzijo v2f al kaj je ze... in ko se je instalacija zakljucila in je sledil reboot pa šok.....

Box se ni hotel vec prizgat,samo led lucke na strehi boxa so svetile,spredaj lcd pa tema in neodzivno....nikakor vec se ni dalo box uzgat...

Pol semna sreco nasel nanetu navodila da se s programom usb burning tool da box spet ooziveti in mi je tudi uspelo....nalozil zadnji stock firmware in mislim,da bo tudi tako ostalo zavedno. se ne grem vec tega sranja...
Box mi dela tukaj v nulo in to mi je dovolj.

hvala lepa vsem za pomoč.

leiito ::

Ali ima kateri od IPTV ponudnikov v shemi šport v 4K Ultra HD? Morda celo HDR? Ali pa vsaj 60FPS HD? Ker vsebina je, BT Sport Ultra HD, BeIN Connect...

Btw, m3u paketi postajajo smešno poceni, Rusi jih prodajajo za $1 mesečno, IPTV aplikacije zdaj obstajajo celo za iOS, zakaj se sploh še rabi box, če gledaš samo šport?

Mare2 ::

shadow_08 je izjavil:


Box se ni hotel vec prizgat,samo led lucke na strehi boxa so svetile,spredaj lcd pa tema in neodzivno....nikakor vec se ni dalo box uzgat...

Pol semna sreco nasel nanetu navodila da se s programom usb burning tool da box spet ooziveti in mi je tudi uspelo....nalozil zadnji stock firmware in mislim,da bo tudi tako ostalo zavedno. se ne grem vec tega sranja...
Box mi dela tukaj v nulo in to mi je dovolj.

hvala lepa vsem za pomoč.


Box je za uporabo in ne za igračkanje. OK. Malo se že poigraš ne pa pretiravat s tem in izgubljat dragocen čas. :)

Praviloma tudi mora delat že z originalnim "firmware". :)

Zoro3 ::

A ve kateri mogoče kako se v atvXperiance firmware inštalira, da bi mi delovala ura na displayu imam Tanix TX3 Max. Na spletni strani vidim, da imajo gor patch [UPDATED 20/10]Vorke Z5 Clock Display Patch (FLASH WITH TWRP)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zoro3 ()

polde66 ::

@Zoro3
Tam kjer si površno pogledal, da je vorke Z5 display patch je tudi Tanix TX3 mini, ki je enak maxiju. Potegneš zip dol, ga daš na ključek in greš v update sekcijo. Najdeš iz ključka in zaženeš kot update. Preprosto. Vendar se tu preprostost konča, Bluetooth ne dela v novi verziji atvX. Poleg tega nekateri jamrajo o IPTV, sam pa mam slabe izkušnje z Tvin aplikacije v kateri ne dluje pregled za nazaj. Kako in zakaj ne vem vendar ne deluje. Nekateri imajo tudi problem z wifi.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Zoro3 ::

Ok hvala za info...katera verzija pa je potem okej ali priporočaš kateri drugi rom?

polde66 ::

Ostani na originalu.
polde

polde66 ::


Odlično pojasnilo.
polde

d4vid ::

Malo pomoči, prosim :)

Nekaj časa že imam Mecool M8s pro+. Kmalu po nakupu sem ga flešal na tale rom: http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...

Sedaj pa bi rad ruknil gor atvxperience, vendar mi nikakor ne gre, parkrat sem že formatiral kartico, pa še vedno ne gre. Obstane (tudi čez celo noč) na recimo 2% in nikakor ne gre menjat roma. Potegnil sem img iz uradne strani za s905x, ga flešal s Burn Card Maker, pa ne gre. Je pa res, da ko obkljukam možnost format, vrže ven error7.

Kakšna ideja?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

m3k ::

@d4vid

Če se odločate na svoj android box naložiti atvXperiance firmware, je najbolj zanesljiva metoda preko usb kabla, saj v nekaterih primerih nalaganje iz sd kartice ne dela vedno prav.


;) mimogrede, član atvX ekipe je objavil svoje gradnje za naslednje boxe;

for anyone who wants to try my personal atvx builds .... all u have to do is change remote.conf to whatever device u have

M8S_PRO_W_ATVX.img
S905W_X96mini_ATVX.img
S905X_A95X_ATVX.img
S905X_MXQPRO_ATVX.img
S905X_TX5_ATVX.img
S912_A1-Q3_ATVX.img
S912_KM8_ATVX.img
S912_Sunvell_ATVX_9377ONLY.img
S912_Sunvell_ATVX.img

Download (MEGA.nz)
Mirko tipka na radirko ////

nixnix ::

Pozdravljeni, zanima me android box in malo sem si prebral temo. Vidim, da enoznačnega odgovora pri izbiri ni, tako da se še odločam, kaj bi sploh nabavil. Morda Mecool KM8?

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0093...

Pri vsem skupaj pa nikjer nisem zasledil (ali pa sem spregledal), s čim točno lahko gledam TV programe? Je to Kodi? Ali je ta namenjen bolj domači videoteki, ki jo imam na disku...

Imam T2 in bi rad signal namesto v njihov Amino pripeljal na ta novi box, pri čemer lahko menda potem gledam vse kanale v HD (tudi tiste, ki so zdaj zaklenjeni). Drži? Ali torej box predvaja TV2GO ali kako? Verjetno moram imeti neko minimalno TV shemo naročeno? Kako je s časovnim zamikom na tem boxu? Vnaprej hvala za pojasnila!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nixnix ()

nixnix ::

Aja, uporabljam Netflix.

Zdaj sem pogledal A95X, ki je pri več rama in diska še celo cenejši od KM8, vendar bi želel priklop za mrežni kabel. Pričakujem zanesljivo delovanje, ne da se mi zezat z wifi, čeprav je router povsem blizu, bi raje izkoristil kabel, na katerem je zdaj Amino. Na slikah od A95X ne vidim vhoda in tudi med specsi ne.

X96 mini in MeCool m8s pro sta super poceni, imata RJ45... vendar zadnji samo 1Gb ram 8 Gb rom. Ram verjetno že nekaj vpliva na zanesljivejše delovanje?

Potem je tu Alfawise T9, ki ima RJ45, enako spomina kot A95X, vendar drug CPU. Menda to nima preveč veze, kakor sem zasledil nekje v tej temi? Potem pa še najdražji kar sem gledal Beelink GT1 Ultimate - in več kot toliko denarja raje ne bi dajal.

Zraven bi vzel nekakšen daljinec/tipkovnico, npr tole ali pa tole.

Locoroco ::

Tudi jaz iščem android box in ker je tega res ogromno, kaj bi mi priporočali do 80€, recimo na gearbestu? Med vsemi podatki sem čisto izgubljen, rad bi pa imel nov model in zmogljivega.
i7-2600K 3.4GHz@4.8GHz,Hladilnik Alpenföhn K2,AsRock Z68 Fatal1ty,2X4GB DDR3
G.Skill 2133MHz,240GB SSD Samsung,Zotac GTX 960 4Gb AMP Edition,6TB HDD,
Thermaltake Xaser III,BX2450,Z5500,Logitech G9,Razer BlackWidow Ultimate

nixnix ::

Meni je v oči padel še Sunvell 3+32GB za 58 eur. Pojma pa nimam, kako se obnese...

smrko ::

Top šit: MiniX NEO U9-H

Locoroco ::

Kaj pravite na ta player Mecool KM9 https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0095...
Ima vse ali mu kaj manjka? Je dovolj zmogljiv, ker ima samo 4 jedra ali bi moral imeti 8 jederni procesor? Samo z osem jedernim procesorjem pa ni nobenega novega modela, vsi so brez USB 3.0.
i7-2600K 3.4GHz@4.8GHz,Hladilnik Alpenföhn K2,AsRock Z68 Fatal1ty,2X4GB DDR3
G.Skill 2133MHz,240GB SSD Samsung,Zotac GTX 960 4Gb AMP Edition,6TB HDD,
Thermaltake Xaser III,BX2450,Z5500,Logitech G9,Razer BlackWidow Ultimate

L1nK ::

dober dan, zanima me enako kot locoroca: kateri android TV smart box za Telemachov EON, kodi in še kaj (youtube, netflix, curiositystream, amazon prime video, tidal). Nočem, da se mi karkoli zatika, da je torej strojno dovolj močan, odziven, da so periferne naprave uporabne (daljinec). Tanix kateri model? pa M8S pro pravite, da je dober? Še kaj?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

d4vid ::

m3k je izjavil:

@d4vid

Če se odločate na svoj android box naložiti atvXperiance firmware, je najbolj zanesljiva metoda preko usb kabla, saj v nekaterih primerih nalaganje iz sd kartice ne dela vedno prav.


;) mimogrede, član atvX ekipe je objavil svoje gradnje za naslednje boxe;

for anyone who wants to try my personal atvx builds .... all u have to do is change remote.conf to whatever device u have

M8S_PRO_W_ATVX.img
S905W_X96mini_ATVX.img
S905X_A95X_ATVX.img
S905X_MXQPRO_ATVX.img
S905X_TX5_ATVX.img
S912_A1-Q3_ATVX.img
S912_KM8_ATVX.img
S912_Sunvell_ATVX_9377ONLY.img
S912_Sunvell_ATVX.img

Download (MEGA.nz)



Hvala, mi je uspelo flešat :)
Sem mislil, da bo sedaj začela delovat funkcija CEC, da se ob vklopu TVja vklopi tudi TV box, pa žal ne dela... Je pa to edina težavica, ki me res moti pri tem boxu, ker vse upravljam s daljincem od TVja, box moram pa s posebej daljincem vklopit...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

polde66 ::

Jaz bi zaenkrat z novimi čipi amlogic 905y2 in 9052x še malo počakal do prvih odzivov na youtube. Vzel sem pa Eachlink H6 mini za pokušino. Bomo videli. Prvi odzivi niso negativni tako da se pustimo presentit.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Locoroco ::

Nekaj me še zanima, če kupim en predvajalnik preko strani gear best ali bom moral plačati tudi carino ali samo ceno predvajalnika?
i7-2600K 3.4GHz@4.8GHz,Hladilnik Alpenföhn K2,AsRock Z68 Fatal1ty,2X4GB DDR3
G.Skill 2133MHz,240GB SSD Samsung,Zotac GTX 960 4Gb AMP Edition,6TB HDD,
Thermaltake Xaser III,BX2450,Z5500,Logitech G9,Razer BlackWidow Ultimate

bbenci2 ::

Carino plačaš poštarju ob dostavi, če zadeva presega 22EUR.

L1nK je izjavil:

dober dan, zanima me enako kot locoroca: kateri android TV smart box za Telemachov EON, kodi in še kaj (youtube, netflix, curiositystream, amazon prime video, tidal). Nočem, da se mi karkoli zatika, da je torej strojno dovolj močan, odziven, da so periferne naprave uporabne (daljinec). Tanix kateri model? pa M8S pro pravite, da je dober? Še kaj?


T95Z plus in M8S pro L normalno predvajata EON in youtube.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

polde66 ::

Eon deluje na W95 brez problema, največ jih pa dajem na Tanix TX3 max. Vsi uporabniki več kot zadovoljni.
polde

Ales ::

Locoroco je izjavil:

Nekaj me še zanima, če kupim en predvajalnik preko strani gear best ali bom moral plačati tudi carino ali samo ceno predvajalnika?

Odvisno, če se pošilja iz njihovih EU skladišč, se te pošiljke carini izognejo ali pa je bil postopek že opravljen, skratka, ti ne plačaš nič. Če se pošilja iz skladišč zunaj EU, pa odvisno od vrste dostave. Pri enih gre mimo (imajo zgleda utečeno pot šverca) oz. ponujajo celo garancijo, da povrnejo stroške, če ti pošiljko carina ujame, pri drugih pa boš kar lepo plačal dajatve.

Pa še 1718., nad 22 EUR ni carine temveč se plača DDV in stroški postopka. Carina je šele nad 150 EUR.

bbenci2 ::

Kar koli je za dajatve, imaš dodatne stroške. Med drugim tudi provizija pošte za plačilo po povzetju. Jaz zadnje čase raje naročam preko ebay.de, ker pride v par dnevih in še cena je enaka, kot če naročiš iz Kitajske in z vsemi dajatvami. Seveda moraš paziti, da je poslano iz Nemčije.
So pa zadnje čase čudni na tej naši carini: kamera za 20EUR se je ustavila na carini in sem plačal cca 8EUR stroškov postopka, merilni instrument za 40EUR pa je šel skoz brez dajatev.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

L1nK ::

Hvala vsem za pomoč.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

kimjongun ::

Pozdravljeni
za v spalnico bom kupil en android box. Budget nekje do 60€, raje tudi manj. Uporabljal ga bom recimo 2x na teden. Mora delati tvin aplikacija, po možnosti tista prirejena za tvbox. In pa kodi, da si dam phoenix reborn addon. Kaj priporočate oziroma kaj kupiti. Malce sem gledal tanix tx28, ima 4gb rama, cena okoli 50€, močan wireless in usb 3.0. Na youtubu sem gledal reviewe in pravijo da se ne da kodija inštalirati, ker ima vgrajenega svojega "kao" kodija. Je to res ali se nekako da rešiti? Drugače sem gledal tudi tanix tx3, je pol cenejši. Ne bom gledal 4k filmov ker nimam takega tvja v spalnici. Kaj mislite?
Bom pa rabil še en box za v službo. Ta mora biti na voljo v sloveniji in mora ga prodajati firma zaradi računa. Gledal sem na mimovrste xiaomi mibox. V službi se bo uporabljalo večinoma kodi. Ali bo to v redu ali se tudi ne da naložiti kodija?
Hvala za pomoč in predloge.
LPL

Morda kaj takega, še iz Nemčije pošljejo. Tudi ima 4gb rama
https://www.ebay.de/itm/MX10-4-32G-Andr...

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

4gb ram je samo za marketing, ker Rockchip ne zna izkoriščati vseh 4ih ampak samo 2 gb ram. Za v službo bi priporočal nekaj kar ima zadaj vhod za mrežno, ker če je nimaš vprašanje kje ti router stoji in kakšen wifi signal dobiš. Sicer se komot da na Xiaomi spravit usb mrežno kartico, vendar ti hitro potem zmanjka USB vhodov. Moje izkušnje z tanix tx3 max so do sedaj super in ima zelo dober wifi na njem pa dela vse tudi bluetooth ima. Tudi vse izhode in vhode, ki jih povprečen uporabnik potrebuje. Je pa dejstvo da z tovarniškim firmverjem zadeva ne špila ok.
Kar se tiče RK boxov, ni res da se ne da naložit kodija, vendar je pa treba prej njihovega odinštalirat. Če te kdaj prime želja po njihovem predvajalniku še vedno lahko obnoviš na tovarniške nastavitve. Phoenix rebornbuild ti bo pa delal povsod, tako na tvojem ali njihovem kodiju. Še vedno pa lahko inštaliraš sorodno verzijo kodija vzporedno. Kaj pametnega v SLO boš težko dobil (z računom seveda).
polde

hojnikb ::

Od kje ti ideja, da ne zna izkoriščat 4G rama ????
RK3328 seveda podpira 4GB rama.
#brezpodpisa

nixnix ::

smrko je izjavil:

Top šit: MiniX NEO U9-H


MiniX je videti super, samo se mi zdi preveč denarja. Mogoče poskusim s tem, kar kot relativno zanesljivo omenja Polde: Tanix TX3 mini/max. Moram samo premisliti, ali rabim bluetooth ali ne. Čeprav po svoje me pa tudi ima, da bi stestiral te nove čipe, ki jih tudi omenja, da še ni priporočil ja ali ne.

Hvala za nasvete in se priporočam še za kakšnega!

polde66 ::

@hojnikb Ima ga, ne zna pa ga izkoriščat, lahko pa mi napišeš kakšna je prednost med 4gb ramom v boxu in 2 gb, v čem je 2gb slabši. Sicer za novejše čipe ala 905x2 in 905Y2 z LPdd4 v boxih pa ne vem kako ker praktičnega testa zaenkrat še nisem zasledil.
polde

hojnikb ::

Seveda ga zna izkoriščat, sej SoC lahko addressa kompletnih 4GB. Je pa res, da za TV box namene načeloma ta moment nerabiš 4GB, zato je tudi model z 2GB ok.

Ni pa to varjanta, da bo 2GB rama ostalo praznih, ker v najslabšem primeru bo android pokešal razliko.
#brezpodpisa

roki11 ::

Pozdravljeni,

iščem en poceni android box za tv...kjer v bistvu rabim samo KODI in EON TV od telemacha...pa sem nagledal tole:
https://www.aliexpress.com/item/SCISHIO...

Kako se vam zdi? Bo EON TV app za android (ne za smart tv) delal? Menda neko verzijo Kodija pa tudi ima.
Hvala za vsako konstruktivno pripombo,
lp

joegsm2000 ::

A vam epg za iptv (recimo T2) na androidboxu dela? Verjetno se v kodijo lahko m3u lista naloži in pa epg fajl... Polde66 maš na lageru kakšen box? Lahko tudi pod zasebno..

LP, Joe

zmaki ::

Zaradi pojava novega modela Xiaomi Mi Box 3S je cena starega modela Mi Box 3 že precej padla
https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comm...
Kdor kupuje, se verjetno splača počakati še par dni da se padec občuti tudi pri nas.

Spock83 ::

Se že da kupit Xiaomi Mi Box 3S ?

polde66 ::

Tale šišon je je rockchip star dobere 3 leta, jaz osebno ga nebi. Počasna zadeva, ne vem kako teče EON na njem. Lej tvoj denar.
polde

scipascapa ::

polde66 ::

Mi box 3s se da kupit že kaki 2 leti
polde

scipascapa ::

nekdo je spraševal za slo podjetje, da bo dobil račun na firmo.

Mavrik ::

Torej, kakšno škatlico če so zahteve:
- Voyo
- Torrent client, dostopen od zunaj
- Slot za SD kartico ali USB ključ
- Kodi
- Plex klient

Sklepam da nekaj kar zna laufat Android TV. Ali sem preveč optimist?
The truth is rarely pure and never simple.

Jesenican2 ::

Razen plexa, ki ga ne uporabljam, mi vse to deluje na Tanix TX3 Max.

bushi ::

Zdravo, tudi jaz potebrujem Android Box Tv za gledanje TVIN-a (ali T2 2 Go iz Playstora). Drugo ne rabim. Kaj je best buy price/performance za do 100 € in deluje preko WIFI?

Tnx in lp.
... In den Tränen suchen wir Beweise unserer Sehnsucht und geben uns nicht dem Schmerze hin sondern zeigen sie vor. ...

Spock83 ::

Verjetno od Xiaomi
««
78 / 148
»»