» »

Android tv box

Android tv box

««
77 / 148
»»

polde66 ::

Ok
pojdi v nastavitve, odinštaliraj tisto Tv ne vem kaj namesto kodija, onemogoči nadalje v nastavitvah še addonkodi update. Nainštaliraj si frišen kodi iz neta.
Če ti bo to kaj pomagalo. Drugače pa tako kot so ti rekli, imaš defekten box. Meni to ne dela in ni delalo na nobenem (od preko 150 kom)
inštaliraj si še https://apkpure.com/cpu-monitor-tempera... pa poglej koliko se ti segreva CPU
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

shadow_08 ::

Hmmm na atv xperiance forumu se avtor roma nic ne javi. Zdaj naj bi delal rom tudi na 4gb boxih kot je blo omenjeno ze....samo ne vem kje naj dobim zip fajl ta posodobljen da ga probam nalozit spet.....avtor se ne javi nic.:(((((

d4vid ::

Če koga zanima, prodajam W95 box, naložen ATVexperience rom. S905w, 1GB ram, 8GB flash. Cca 25€.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

phixion ::

A Kodi je potrebno še naložiti na Tx3 mini? Je kakšen poseben postopek ali samo potegnem iz google playa? Sem mislil da pride že naložen zaradi tega; TANIX TX3 MINI Android 7.1 KODI

polde66 ::

Pride naložen njihov TV center( isto kodi). Če se hočeš znebit zatikanj in še kaj, ga odinštaliraj, in v nastavitvah pod aplikacije onemogoči in ustavi updatekodiaddon. Iz izkušenj mojih in še koga bo delovanje boljše. Kodi si potegni z google playa pa bo perfecto. V glavnem to velja za vse Tanixove boxe.
polde

phixion ::

Ok hvala. Ko probam naložiti Kodija mi napiše da ni kompatibilen z mojo napravo. Kakša ideja?

polde66 ::

Ker nisi zbrisal TV centra? Naloži tole: kodi-17.6-Krypton-armeabi-v7a
polde

phixion ::

Sem zbrisal. Nisem pa ustavil updatekodiaddon... Mogoče je bilo to krivo. No sedaj sem naložil tega tvojega. Ali moram narediti še kaj za boljše delovanje? Predvajalnik potrebujem samo za predvajanje iz usbja... Hvala.

polde66 ::

in zakaj nebi ustavil updatekodiaddon? Nima veze za kaj potrebuješ kodi, če ne boš vsega naredil pač ne bo delovalo 100%, ne samo ustavi tudi onemogoči ga drugače bo spet deloval ob novem zagonu.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

phixion ::

Hočem reči da prvič nisem naredil tega in mogoče zato ni šlo. Potem sem ga ustavil in onemogočil. Je potreben še kakšen tweak za optimalno delovanje?

T_F_7 ::

Dostopam na Box z ADBjem ali SSHjem in ko skušam inštalirati skripto, npr ./optware-etc.sh, mi javi 'permission denied', ko hočem kreirati mapo z mkdir, mi javi da 'Read-only file system'. A kdo ve kako se odstranijo te omejitve?

polde66 ::

@phixion, ne to je v glavnem vse. Lhko si inštaliraš tole da vidiš koliko se ti box greje: https://apkpure.com/cpu-monitor-tempera...
polde

skorp_jon ::

Pozdravljeni,

ali lahko kdo poizkusi, če mu ta datoteka gre normalno z TANIX TX3 mini boxom. Ali kakšnim drugim S905W boxom.

Prosim, če lahko probate v kodiju. Meni nikakor ne gre, da bi predvajalo čisto. Zvok zaostaja itd...

Na računalniku in drugje gre brez problema.

https://drive.google.com/file/d/1sOJsqT...

polde66 ::

Ta datoteka dela v Kodiju na tx3 miniju hudo dobro. Sem pa kolegu fleshal na minija kar firmware 20180125 ki je isti za maxa in ima Alice UX. Se mi zdi da mu še najbolj leži.
polde

ncc2000 ::

Tudi na tu je v miniju predvajanje brezhibno. Če imaš možnost, za štos poizkusi zamenjati napajalnik. Že videno..

skorp_jon ::

..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: skorp_jon ()

skorp_jon ::

Sem menjal napajalnik in ni nič boljše. Je pa čudno, da gre CPU na 100% in potem začne štekat. Pri SD tega problema ni. Ko pa vklopim HD stvari pa gre CPU na 100%.

link do slike:

LINK DO SLIKE

Sem dal gor 20180125 in ni nič boljše.

Mare2 ::

skorp_jon, če ni drugih rešitev, reklamiraj tole zadevco. Verjetno je še v garanciji. :)

skorp_jon ::

To sem že kupil lani oz. v začetku leta (ne vem točno) na gearbestu in nisem nič probaval. Sedaj pa sem vklopil in ni uporabno. Za 30EUR se mi ne ljubi zajebavat z garancijo in pošiljanjem na kitajsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: skorp_jon ()

ncc2000 ::

Kakšna pa je CPU zasedenost, če ustaviš predvajanje in pogledaš?

skorp_jon ::

ncc2000 je izjavil:

Kakšna pa je CPU zasedenost, če ustaviš predvajanje in pogledaš?


Če zaustavim je CPU na nekje 10%. Malo niha od 2 do 15.

polde66 ::

Odinstaliraj tv center in onemogoci updatekodiaddon.
polde

ncc2000 ::

No, sem pogledal sistem info na svojem. Pri predvajanju tvojega fajla iz USB-ja CPU niha med 45 in 87%, predvajanje je bp. Razlika tvoj/moj: pri meni še vedno kodi 16.1, rom je pa tak. Vsa, čisto vsa navlaka je odinštalirana oz. onemogočena, vključno z vsemi gugli, playstori ipd. Kodi nameščen kot apk.

polde66 ::

Pardon. Sem videl da si dal gor firmware 20180125. Potem samo onespisobi updatekodiaddon in v instalacijah pod aplikacije pocisti podatke v kodiju
polde

shadow_08 ::

Nic.....nobenega nasveta vidim....:((((

Bom pocakal pol ce se bo avtor roma na atv xperiance forumu javil....:(((

polde66 ::

@shadow_08
Taledva posta nad tabo sta oba teb namenjena, matr a se ti ne da brat al kaj
polde

shadow_08 ::

meni???? jaz sprasujem kako flashat atv xperiance rom. Nazadnje je avtor povedal da je pripravil verzijo za tiste boxe s 3 oziroma 4 gb rama.

In sedaj gledam in nikjer ne morem dobiti zipa,rara te posodobitve....

polde66 ::

Pardon nisi ti pravi, sori.
4b imajo samo rockchipi. Če imaš ti tanix tx9 pro ima ddr3 ram kolikor se meni zdi in ne ddr4, ddr4 ima tanix tx92.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

m3k ::

@shadow_08
Is there and s912 ddr4? ... yes we made a version
www.facebook.com/pg/atvxperience/posts

Kmalu bo na voljo nova verzija atvX v2FF FW za naslednje chipsete,
s905w, s905x 1G/2G, s905x ddr4, s912, s912 lpddr
www.atvxperience.com/downloads

8-)
s905w_atvXperience_v2FF.rar (569,9 MB)
Mirko tipka na radirko ////

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: m3k ()

shadow_08 ::

m3k:

hvala za nove linke. Tisto na koncu kar si dodal link za rar ni pravi. Jaz imam s912 in ne 905..... tako da moram zloadat tisti ta vecji fajl cez 1 gb....

Sam moti me ker je fajl spet rar in ne zip kot se ga rabi ce flesam s twrpjem.....

Ales ::

Eh? V čem je problem, rar je navadna arhivska datoteka...

V njem je v tem primeru ena .img datoteka. Torej odraraj da dobiš .img in nato ta .img zazipaj, če bi rad imel .zip.

m3k ::

Tako po domače (samo konvertirat arhiv iz rar v zip) pa to ne gre, .zip datoteka vsebuje razpakirano .IMG sliko FW, ki pa za v2FF zaenkrat še ni na voljo in je verjetno tudi ne bo, ker mora biti individualno prilagojena za posamezen box.

Drugače pa so na www.atvxperience.com/downloads na voljo že vse .img datoteke novega FW za naslednje Amlogic S905W, S905X in S912 chipsete.
Mirko tipka na radirko ////

skico ::

fantje..

kaj pa rečete na novi Telemach Android TV setupbox? ima kdo kakšne informacije kak hardware je notri?

lp

Vanadium ::

Če se ne motim je sledeči: https://sites.google.com/view/droid-tv/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

smrko ::

Imam par vprašanj za poznavalce:

Kupil bom android box za iptv, razmišljal sem o nakupu naročnine pri kitajcih, ker me zanima USA, UK in EX-Yu scena, predvsem šport (ameriške lige,sky, pa tudi kar naši predvajajo) ter dokumentarci.

Imam HD ready teve (se pravi 720p, ne 1080), bo kaj težav?

Kateri box priporočate, rad bi da je vsaj malo future proof in da ne bo kaj štekalo, raje dam par evrov več. Želaj je čimbolj špartanski izgled, se pravi mat črna in minimalno lučk.

Je kakšna alternativa kitajski naročnini, želja je čim dlje časa imeti mir, kar se tiče raznih nastavitev, odpravljanja napak, nalaganja, brisanja in vsega skupaj. Na računalniku sem se igral nekaj časa nazaj s Kodijem, pa kar naprej niso delali programi, enkrat eni, drugič drugi, pa kvaliteta je bila še bolj zanič kot sd...

Če ima kdo kaj pametnega naprodaj, se lahko tudi zmenimo.

Za kakršenkoli nasvet izven mojih vprašanj bom tudi hvaležen.

Se pa opravičujem vnaprej ker sem prelen, da bi vse za nazaj prebral.

Ales ::

O kakšni kitajski naročnini je tukaj govora?

smrko ::

Pojma nimam, na aliexpressu kupiš naročnino, imajo različno velike pakete (po številu programov) in za različna obdobja. Kaj več niti ni napisano, feedback kupcev vsaj kar sem jaz pregledal je pozitiven.

Je pa tako, da v primeru da tam kupim bom tudi box tam kupil, ker ne želim kakšnih težav z nekompatibilnostjo oz. region lock in podobnim sranjem.

Vsekakor bi raje cenejšo oz. po možnosti celo zastonj alternativo (programov, ne samega boxa), če je kvaliteta na nivoju. Lego kocke lahko gledam tudi preko nešteto linkov na netu.

Ales ::

Hm. A veš da tole preko AE še nisem videl, hvala za heads up, bom pogledal.

Imam nekaj izkušenj s temi naročninami recimo v Avstriji, kjer se ex Yu scena fura na široko. Velika skupnost gastarbajterjev, pa iznajdljiv folk, in posledica je IP TV na vsakem koraku. Čisto javno se oglašujejo, naročnine so poceni.

Dobiš kao IP TV preko aplikacije za smart TV, tablico, telefon, ali kupiš kar fizično napravo (jp, prodajajo boxe!) in zraven potem po želji še dostop do zbirke filmov, razreda 10.000 naslovov, s podnapisi ali brez, kakor naletiš. IP TV dela bolj tako tako, v bolj bogi SD kvaliteti, filmi delajo bolje. Sodeč po imenih so vsi filmi direkt piraterija z neta, podnapisi pa klasična on-line proizvodnja.

Posledično gre včasih tudi za kockica show, ampak večinoma kar dela. Vsaj IP TV se ne podre več kot 1x ali 2x na večer...

Razlika od teh free kanalov v Kodiju je predvsem v tem, da za ta stream dejansko nekdo skrbi. Malo le pazijo, da jim bandwidth ni ravno v pm... ni pa dosti nad tem, po mojih izkušnjah. In plačuje se lepo naročnina, četudi meni na uč izgleda, da ni prav nič legalnega tukaj. Tehnologija je pa seveda ista. Komot njihov stream spraviš v Kodi, z nekaj truda in malo znanja.

Če si kaj aktiven na ex Yu forumih, hitro prideš do kroga ljudi, ki to dejansko fura. Oboje, in free in plačljivo "IP TV", isti mangupi.

Nekako se mi dozdeva, da je tole na AE podobna ali ista zadeva... Mogoče isti folk? Ali pa so Kitajci spiratizirali ex YU pirate? Ali obratno..? Kdo ve, niti ni važno.

Je pa pod črto čisto vseeno, na kateri box ali smart TV počiš tako IP TV aplikacijo. Če je le naprava dovolj zmogljiva v osnovi, kar bi že kak Tanix TX3 MAX recimo ali sorodne naprave, morale biti.

Ampak profesionalne kvalitete ne pričakuj. Še take storitve, kot je npr. EON, za katerimi stojijo multinacionalke, imajo včasih težave, kaj šele tole...

shadow_08 ::

smrko poglej tole:

https://iptvwave.com/IPTV/

Jaz uporabljam tole ze pol leta in stvar dela in je vredna denarja. 24 urna support, mal drazje je ajde ampak vredno vsega denarja.

15€ je za en mesec pol mas se druge pakete.

Kar se tice programov pa ni da ni.....cel svet zajet. EXYU-sem spadajo Hrvaška,Bosna,Srbija,Makedonija, Slovenija je svoja panoga oz skupina. Imajo tudi epg!

Vzemi 24 urni test in probaj.

phixion ::

Meni tx3 mini šteka. Bi bil lahko problem v kablu ali je kaj drugega?

smrko ::

Shadow, hvala za info, zgleda v redu, pomoje bom res probal.

Glede boxa bom verjetno vzel Xiaomi Mi Box 3, ker ga ima znanec in pravi da je super, samo še na obisk se povabim da vidim zadevo.

Mare2 ::

smrko je izjavil:

Shadow, hvala za info, zgleda v redu, pomoje bom res probal.

Glede boxa bom verjetno vzel Xiaomi Mi Box 3, ker ga ima znanec in pravi da je super, samo še na obisk se povabim da vidim zadevo.


Če bosta že probala, uporabita kak film visoke resolucije (4k), preveri temperaturo po 20 ih minutah. Če je OK, potem je pač OK. :)

Ales ::

phixion je izjavil:

Meni tx3 mini šteka. Bi bil lahko problem v kablu ali je kaj drugega?

To je tako kot bi rekel mehaniku, da ti avto kolca in ali je lahko problem v luknjah na cesti.

Da, je lahko problem v kablu. Kaj pa je v resnici problem boš mogoče izvedel če na natančen in tehničen način opišeš situacijo, kjer se "štekanje" pojavi...

shadow_08 ::

Mare2 je izjavil:

smrko je izjavil:

Shadow, hvala za info, zgleda v redu, pomoje bom res probal.

Glede boxa bom verjetno vzel Xiaomi Mi Box 3, ker ga ima znanec in pravi da je super, samo še na obisk se povabim da vidim zadevo.


Če bosta že probala, uporabita kak film visoke resolucije (4k), preveri temperaturo po 20 ih minutah. Če je OK, potem je pač OK. :)


Jaz ne bom probal,ker ze uporabljam storitev pol leta in dela vse kot mora delat.
Smrko pa naj poroca....

Ales ::

Govora je o boxu, ne več o storitvi. Xiaomi Mi Box 3 ni ravno nek presežek zmogljivosti. Za streaming na nizkem bandwidthu bo verjetno ok, za kaj več pa pogosto klecne.

phixion ::

Ales je izjavil:

phixion je izjavil:

Meni tx3 mini šteka. Bi bil lahko problem v kablu ali je kaj drugega?

To je tako kot bi rekel mehaniku, da ti avto kolca in ali je lahko problem v luknjah na cesti.

Da, je lahko problem v kablu. Kaj pa je v resnici problem boš mogoče izvedel če na natančen in tehničen način opišeš situacijo, kjer se "štekanje" pojavi...


Štekanje se pojavi že skoraj na začetku predvajanja. Šteka tako da se slika praktično ustavi in to traja recimo skoraj celo minuto. Tudi samo predvajanje se mi ne zdi ravno gladko....


Video je:

Slika......: MKV | 1920 x 1080 | 9800 Kbps | 25 fps
Zvok.......: AC3 | 192 Kbps | 48.0 KHz | 2 Channels

smrko ::

Ales je izjavil:

Govora je o boxu, ne več o storitvi. Xiaomi Mi Box 3 ni ravno nek presežek zmogljivosti. Za streaming na nizkem bandwidthu bo verjetno ok, za kaj več pa pogosto klecne.


Kaj misliš s tem? Slabo povezavo pri uporabniku ali majhno količino prenosa podatkov, npr. video v 1080 kvaliteti namesto 4K?

Moja povezava je 100 Mbit/s, videa pa v 4k ne potrebujem (če in ko ga bom čez leta, lahko takrat kupim nov box).

Prosim če mi lahko razložiš in v primeru da res ni primeren zame, predlagaj alternativo.

Mislim resno, brez zajebavanja, ker se dejansko ne spoznam preveč na te stvari.

PS Ravno videl da ta box podpira tudi 4K, tako da mi je sedaj še manj jasno.

Shadow, povej mi kje je opcija za preizkusnih 24h?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smrko ()

smrko ::

AH, stupid me, sem našel free trial... Sprobam takoj ko kupim box

Kaj pa tale: MiniX NEO U9-H

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smrko ()

shadow_08 ::

smrko je izjavil:

AH, stupid me, sem našel free trial... Sprobam takoj ko kupim box

Kaj pa tale: MiniX NEO U9-H


Drugace lahko sprobas tudi v kodiju ali vlc player listo dokler cakas na box.:)))

skorp_jon ::

phixion je izjavil:

Meni tx3 mini šteka. Bi bil lahko problem v kablu ali je kaj drugega?


Moj tx3 tudi šteka. Sem probal zamenjal vse firmwarje. Vse zbrisat dol kar ni v uporabi in še vedno šteka. SD filmi grejo. Drugo pa nikakor ni gladko predvajanje. Sedaj nabira prah na polici.
««
77 / 148
»»