» »

Android tv box

Android tv box

««
75 / 148
»»

m3k ::

Najbolj stabilen FW je 20180125 datuma, z najmanj zatikanja (freezing).

LibreELEC is a new compilation forked from adam88 repo. LE version is 8.9

Android part has some changes:

1 Updated Airscreen, Netflix, Google Play Store
2 New function at Settings > More Settings: WiFi emulator (when you are connected by Ethernet, the APPs will think you are using WiFi)
3 Added "Run TWRP recovery" option from Recovery screen

Tanix TX3 mini/MAX FW:
TX3Max-Mini-20180125.img - samo Android
TX3Max-Mini-p281-ota-20180125.zip - samo Android
LE-TX3Max-20180125.img - Android + LibreELEC = dualOS
Mirko tipka na radirko ////

scipascapa ::

sem dobil refund :)

Mare2 ::

scipascapa je izjavil:

sem dobil refund :)


Refund, pa še TV box usposobiš. :)

Mare2 ::

bbobst je izjavil:


Avengers.Infinity.War.2018.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT , to je film ,ki ga vrti BP. Prevrtavam

naprej, nazaj ,gor,dol pa še veno dela, tudi zvok.
Sem se pa zatipkal ,velik je 51GB. Trentuno imam samo tega,dva pa sta na lagarju za doloteg.


bbobst kateri predvajalnik si uporabil? :)

scipascapa ::

mare2: prej sem ga upsosobil, samo je nehal nato še wifi delat lol.

bbobst ::

Mare2 je izjavil:

bbobst je izjavil:


Avengers.Infinity.War.2018.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT , to je film ,ki ga vrti BP. Prevrtavam

naprej, nazaj ,gor,dol pa še veno dela, tudi zvok.
Sem se pa zatipkal ,velik je 51GB. Trentuno imam samo tega,dva pa sta na lagarju za doloteg.


bbobst kateri predvajalnik si uporabil? :)

Kodi 17.6

DINAMIK ::

Potrebujem android box...,samo za predvajanje Tvina na tv...,kakšnega naj kupim?

Mare2 ::

Vorke Z6 plus. :)

polde66 ::

W95 za 26 eur.
polde

phixion ::

Kakšno pa je mnenje o tem boxu?

Xiaomi Mi TV 3?

M@73Y ::

Mi lahko prosim nekdo pove, kako zamenjati, odstraniti, ali premakniti bližnjice na homescreenu na TV boxu Tanix TX3 Max. Ima original tovarniški firmware Alice UX. Bližnjice se da dodajat samo da klikneš na plus v krogu, odstranit bližnjice pa ne znam.
..jump into psytrance tunnel..

m3k ::

Isto, kot da bi jih dodajal, samo da klikneš tiste s kljukico, da jih odstraniš - razvščajo pa se samo samodejno.
Mirko tipka na radirko ////

sb22 ::

polde66 je izjavil:

W95 za 26 eur.


Kako je ta box v primerjavi z TX3 max. Tanixa imam že kar dolgo in sem zadovoljen z njim, vendar potrebujem še en box. Kaj priporočate v tem rangu? Lahko tudi kaj dražjega.

No, še glede Tanix. Kupil sem ga po priporčilu s te teme. Zaenkrat zadovoljen, uporabljam ga kar dosti. Firmware še nisem menjaval,imam pa to vplanu v bližnji prihodnosti.
Naredil sem tudi en upgrade glede hlajenja. Box je bil ob uporabi vedno blizu 80 stopinj celzija, zato sem naredil luknjo v ohišje in namestil večji hladilnik. Original hladilnik zgleda kot neka šala, nevem kaj so razmišljali kosoga konstuirali. Sedaj po namestitvi večjega hladilnika je temperatura okoli 60 stopinj.
http://i64.tinypic.com/s3pjt2.jpg[/IMG] ]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sb22 ()

polde66 ::

W95 je Beelink. Cenovno bolj ugodna linija. Obstajajo posodobitve, predvajal ti bo vse kit tanix. Nima pa bluetotha. Lej za ta denar je super. Obvezno 2/16 gb. Zadaj ima vse priklope in izhode samo wifi je slabsi kot pri tanixu. Se enkrat pa za ta denar super.
polde

kody ::

ok...
moj "smart" samsung se je odlocil, da več ne bo predvajal modernih filmov...
kateri smart tv za solidno ceno...recimo 50€, pa da ne bom potreboval vsega na novo "sprogramirat"...
moj način je...film na usb in v tv...
zdaj bo pač...film na usb in v tv box...

phixion ::

kody je izjavil:

ok...
moj "smart" samsung se je odlocil, da več ne bo predvajal modernih filmov...
kateri smart tv za solidno ceno...recimo 50€, pa da ne bom potreboval vsega na novo "sprogramirat"...
moj način je...film na usb in v tv...
zdaj bo pač...film na usb in v tv box...


Samsung 55NU7402 problem s sliko pri nogometu/kodeki za filme

Očitno imaš isto težavo kot jaz:) Pa tudi sam bom verjetno raje kupil box kot se vsakič zafrkaval z dekodiranjem...

x4en0n ::

Tudi mene zanima kateri box je trenutno best buy glede na price/performance. Pogoji so samo, da je možno predvajat filme preko HBO GO, USB ključka in pa youtube. Če obstaja kaj, ko lahko upravljam s telefonom preko BT je še toliko bolje :)

Hvala

Ales ::

Že par vas je tukaj vprašalo v smislu: "...samo da je možno predvajati filme preko USB ključka... HBO GO..."

Kaj vam ni jasno??? :))

Vsak box lahko predvaja filme preko USB. Skoraj vsak HBO GO.

Če vam ta odgovor zadošča, kupite praktično karkoli hočete. Kekca in Valter brani Sarajevo bo predvajal vsak.

Ampak pravo vprašanje je, s katerimi vse codeci zakodirane filme še lepo prebavi, katere resolucije > Full HD, itd. in potem ste tam, kjer so vsi ostali, ki kupujejo take boxe - pri tuhtanju, ali je 4k pogoj, kateri codec, v kaki kvaliteti, kateri ROM bo najboljši za prijetno uporabo, itd.

V tej temi je bilo vse to že napisano in predebatirano. In ni čisto enoznačnega odgovora, tistih par najbolj popularnih boxov pa smo že 17x omenili.

beta1 ::

Tak situacija je sledeča. Tudi jaz bi vprašal za telekom tvin, točno kateri android box dela BP. Tanix mini?

Imel sem amazon fire tv. > Katastrofa, crashala aplikacija.

Sedaj imam MXQ PRO Android 7.1 Amlogic S905W 2GB/16GB 4K. Zadeva ne crasha. Video stream šteka ali se vrti krogec v prazno. Internet je OK. Nisem zadovoljen že od nakupa. Pa še par stvari me moti.

Hvala za informacije.

Scorpy84 ::

Na mi3 dela, za ogled nazaj je pa treba imet misko. Uporabljam pa shekano.

NejcSSD ::

@beta1 Si probal internet po kablu, ne prek wifija. To je na mojem Alfawise-u S95 rešilo problem.
Uporabljam na vikendu samo tvin prek kitajca za TV.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

beta1 ::

Ja. Preko kabla ja. Ni nobene razlike preko wifija.

Mislim da je to problem v samem boxu. Ker tvin preko spleta pa dela OK.

Imam pa net 20mbit. Prost.

tanix mi3? nabavim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

beta1 ::

PS: Zdaj sem naročil tanix tx3 mini iz geekbuying, italija. Za 42EUR skupaj s poštnino.

Če bo delalo bo. Če bo pa isto, te pa pač nebo delalo in bom prodal. Pač nebom imel tvin-a.

lp

m3k ::

m3k je izjavil:

polde66 je izjavil:

...Tole je pa zakon, samo zgubiš prednjo uro na displeyu:
https://www.atvxperience.com/downloads/

 www.facebook.com/atvxperience

www.facebook.com/atvxperience


We will release a fix, avtorji obljublajo popravek, sicer pa ura dela v prejšnjem v2B FW.

Popravek za uro - v2f atvX FW
 lcd display

lcd display


Unzip
Replace it to your system/bin
Don't forget to grant permissions
Reboot after that


preinstall.zip
Mirko tipka na radirko ////

shadow_08 ::

m3k

mi zaupas ti ali pa kdo drug navodila dobesedno kako si nalozim atvxperiance na tanix tx9 pro??

gledal sem na youtube ampak ne vem kaj vtika zadaj eno drvo v eno luknjo in zakaj treba to.

preko twrpja sem ze probal in noce ker javi napako glede zipa oz rara,ki ga moras pretvorit v zipin noce.

Hvala vnaprej

m3k ::

@shadow 08,
Tanix TX9 PRO (DDR4), trenutno še ni podprt, verzija atvX FW za S912 je samo za naprave z DDR3 ramom.

DDR4 AND LPDDR3 version releasing on sunday
, kot danes

forum.atvxperience.com
Mirko tipka na radirko ////

scipascapa ::

tanix tx3 max tudi ne?

m3k ::

Ne, na tx3 max, dela perfektno.
 v2F na tx3 max

v2F na tx3 max

Mirko tipka na radirko ////

Scorpy84 ::

A kdo ve kako na mi3 izklopiti, da upravlja s tv-jem prek hdmi. Namrec tamala pogruntala neko zaporedje in prizge box, ta pa samodejno tv prizge in prestavi na hdmi od boxa. In tamala (ko me ni v dnevni) zdej zna sebi risanke nastimati.

m3k ::

Nastavitve / HDMI CEC *
Mirko tipka na radirko ////

Ales ::

Just a thought - raje tamali štimaj prave vsebine za gledanje, namesto da ji delaš dodatne ovire. Tako ali tako bo hitro pogruntala tudi to... no ja, sicer pa ji s tem višaš sposobnosti reševanja problemov, tako da mogoče ima tudi pozitivne vplive.

Scorpy84 ::

Ales je izjavil:

Just a thought - raje tamali štimaj prave vsebine za gledanje, namesto da ji delaš dodatne ovire. Tako ali tako bo hitro pogruntala tudi to... no ja, sicer pa ji s tem višaš sposobnosti reševanja problemov, tako da mogoče ima tudi pozitivne vplive.


sicer ni stvar debate, ampak ne zelim otroka ki bo odvisen od tvja in ga raje drugace poucujem.

Scorpy84 ::

m3k je izjavil:

Nastavitve / HDMI CEC *


Pregledal nastavitve in nikjer ne najdem hdmi cec....

Mavrik ::

Izklopi stvar na TVju - ime nastavitve je odvisno od znamke TVja. Napiši znamko pa ti lahko pomagamo.
The truth is rarely pure and never simple.

T_F_7 ::

na beelink gs1 sem naredil factorty reset in sedaj mi ne dela Google Play. Za aplikacije iz apkpure mi javlja da so corruptane. Kako spravit Google Play nazaj v delovanje?

Scorpy84 ::

Mavrik je izjavil:

Izklopi stvar na TVju - ime nastavitve je odvisno od znamke TVja. Napiši znamko pa ti lahko pomagamo.


Ze resil, skrival se je pod easy link, hvala.

polde66 ::

@T_F_7
a ti nisem dal naZS ime aplikacije za povezovanje v googleplay?
polde

T_F_7 ::

@polde66: link?

shadow_08 ::

m3k je izjavil:

@shadow 08,
Tanix TX9 PRO (DDR4), trenutno še ni podprt, verzija atvX FW za S912 je samo za naprave z DDR3 ramom.

DDR4 AND LPDDR3 version releasing on sunday
, kot danes

forum.atvxperience.com



Torej danes naj bi izsla verzija za moj box.....

Kak link za zip download?

phixion ::

Ta je dostikrat omenjen v tej temi:

Tanix TX3 Max TV Box

Je dober nakup za predvajanje filmov iz usb-ja? Ostalo je nepomembno...

shadow_08 ::

Ja je.Vse ti bo delalo ok.

m3k ::


m3k je izjavil:

Tanix TX3 mini L, nova verzija tega boxa, brez LED displeja

polde66 je izjavil:

To je dolgradnja starega tanixa, ima tudi slabši daljinec in nima več optičnega izhoda.


:O presenečenje, poganja pa ga stock Android TV OS (glej video) 8-)

Mirko tipka na radirko ////

Killermode ::

Ker box do 100€ je trenutno best buy? ogled netflix, youtube, kakšen app za stream videa, nič v 4k, fullhd maximum, pa da internet deluje normalno ter kakšen malo boljši daljinec priložen zraven?

phixion ::

shadow_08 je izjavil:

Ja je.Vse ti bo delalo ok.


Potem je to to za denar? Ali ima kakšna trgovina v evropskem skladišču?

shadow_08 ::

phixion je izjavil:

shadow_08 je izjavil:

Ja je.Vse ti bo delalo ok.


Potem je to to za denar? Ali ima kakšna trgovina v evropskem skladišču?



https://www.geekbuying.com/item/TANIX-T...

phixion ::

Hvala, nisem poznal te trgovine. Kakšna pa je razlika med Mini in max verzijo?

https://www.geekbuying.com/item/Tanix-T...

polde66 ::

Razlika je precejšnja,
Mini ima slabše odzivni daljinec, oz moraš kar centrirati daljinec proti boxu dočim je na maxu odzivnost precej boljša
mini nima bluetootha max ga ima
display na miniju je sivo bele barve na maxiju pa modre.
Max ima Alice UX, mini pa navaden Tanix launcher.
Meni osebno vsekakor boljši max, če pa hočeš prišparat 4 eur pa vzemi mini.
polde

phixion ::

Ok hvala, ampak sem potem že prej naročil mini. Upam da to z daljincem ne bo taka težava. Za ostalo me ne skrbi, saj ga bom imel samo za predvajanje preko usb-ja...

Yossarian ::

phixion je izjavil:

Ok hvala, ampak sem potem že prej naročil mini. Upam da to z daljincem ne bo taka težava. Za ostalo me ne skrbi, saj ga bom imel samo za predvajanje preko usb-ja...

Jaz imam minija, pa nimam težav z daljincem.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Mare2 ::

Yossarian je izjavil:

phixion je izjavil:

Ok hvala, ampak sem potem že prej naročil mini. Upam da to z daljincem ne bo taka težava. Za ostalo me ne skrbi, saj ga bom imel samo za predvajanje preko usb-ja...

Jaz imam minija, pa nimam težav z daljincem.


Super. :) Seveda, obrneš ga v smeri proti TV boxu.
««
75 / 148
»»