» »

Android tv box

Android tv box

««
74 / 148
»»

polde66 ::

http://www.bolha.com/avdio-in-video/vid...
drugače je pa beelink 2x boljši kot tole
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Mare2 ::

polde66 je izjavil:

http://www.bolha.com/avdio-in-video/vid...


Očitno je en jajc, da ga je ta prodajalec uporabljal le nekaj ur. Meni je žal za vse uporabnike kitajskih TV box-ov, ki imate težave, ki jih opisujete v tem forumu. V določenih primerih ni pomoči.

polde66 ::

@Mare2, dej povej kater box uporabljaš, pa keter ni kitajski, pa kater box nima problemov. Pišeš čisto nekaj na pamet. Vsaka stvar se da popravit, določeni uporabniki pa pričakujejo da jim bo stvar delala čudeže in to out of the box. Brez svojega vložka v box ne gre. Amen.
polde

Mare2 ::

polde66 je izjavil:

@Mare2, dej povej kater box uporabljaš, pa keter ni kitajski, pa kater box nima problemov. Pišeš čisto nekaj na pamet. Vsaka stvar se da popravit, določeni uporabniki pa pričakujejo da jim bo stvar delala čudeže in to out of the box. Brez svojega vložka v box ne gre. Amen.


Polde, še vedno imam VORKE Z6 Plus. K sreči še vedno deluje, potrkam. :)

polde66 ::

In ne boš verjel je kitajc. In zakaj nebi deloval?
polde

Mare2 ::

polde66 je izjavil:

In ne boš verjel je kitajc. In zakaj nebi deloval?


Govoriš, kot da prvič slišiš za nedelujoč kitajski TV box. :)

polde66 ::

Ne, ti govoriš kot da redek kakšen obstaja, ki deluje.
polde

mat11 ::

Evo imam novi box. ;)
Dobil kabel, prvo ga ni zaznal, ko sem ga hotel že razdirati, probim stranski priklop za USB na boxu, dela. :) Prvi rom se je ustavil na 4%, potem sem pa še enkrat probal atvxperience rom in je šel lepo skozi. Vse dela kot mora, če je hitrejše ne vem, saj je že prej bil box solidno odziven.Skoraj kot Shield. Všeč mi je, kako se ga izklaplja, tako da sem zadovoljen. Hvala za pomoč.
Škoda da atvxperience rom ni tudi za SCISHION V88 TV Box Rockchip 3229. Ta mi pa precej šteka. Mogoče kdo ve za boljši rom?
mat

firbec ::

mat11 je izjavil:

Evo imam novi box. ;)
Dobil kabel, prvo ga ni zaznal...

kateri kabel si nabavil ? LINK ?

mat11 ::

mat

polde66 ::

Rockchip 3229 je en najslabših procesorjev in tudi če bi bil rom prilagojen pa ne bo, odzivnost ne bo dosti boljša. Shisiona lahko spedenaš samo tako da odinštaliraš kup nesnage vključno z RKMC in addonKodi update ter ponovno inštaliraš vse sveže z google play stora. Drugače pa ne bo šlo. Čeprav potem služi svojemu namenu za gledanje flmov in serij, IPTV ter youtube v malce nižji resoluciji.
Lepo da si uspel zrihtat. Ti je ena mala šola bilo tole. Ampak iz napak se učimo. Super sem zadovoljen zate. Stroj imaš pa dober ne rabiš sanjat o drugih.
polde

mat11 ::

Shisiona imam v avtodomu, pa me občasno fino jezi. Vsaj od začetka zatika, potem se pa počasi pobere. RKMC kaj je to? Se pravi najboljše narediti hard reset, odinštalirat programe in nato inštalirat Kodi in Twin, to je tudi vse kar reabim na tem boxu?
Je pa zanimivo da mi je to drugi Shision, prvi mi je delal bp, dokler ga nisem skuril z 12volti.
Beelink z tem romom sedaj dela odlično, vsake toliko časa opazim kakšno novo stvar ki sedaj dela, recimo CEC. Prej mi ni hotelo izklopiti tv-ja z daljincem od boxa.
mat

polde66 ::

RKMC je Kodi za rokchip. Točno tako, hard reset pa potem vso nesnago odinštaliraš in inštaliraš samo kar potrebuješ.
polde

Saul Goodman ::

polde66 je izjavil:

@Mare2, dej povej kater box uporabljaš, pa keter ni kitajski, pa kater box nima problemov. Pišeš čisto nekaj na pamet. Vsaka stvar se da popravit, določeni uporabniki pa pričakujejo da jim bo stvar delala čudeže in to out of the box. Brez svojega vložka v box ne gre. Amen.


polde, ti poznaš odgovor na to vprašanje, mi ga pa tud. sam mal več zelencev je treba pljunit. nvidia shield.

polde66 ::

Nvidia shild ok če imaš vsaj malo game pedigreja in žilice, drugače pa zadeva za 30 eur spedenana tko k treba povsem zadosti povprečnega uporabnika (brez 4k podpore)
Tole: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1509... je top box za povprečneža, seveda ne out of the box ampak z urco in pol dela na njem (inštalacijo aplikacij, katere bi dal tudi na Nvidio ali katerega drugega) ter obvezno zamenjavo firmwera
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

M@73Y ::

polde66 je izjavil:

Nvidia shild ok če imaš vsaj malo game pedigreja in žilice, drugače pa zadeva za 30 eur spedenana tko k treba povsem zadosti povprečnega uporabnika (brez 4k podpore)
Tole: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1509... je top box za povprečneža, seveda ne out of the box ampak z urco in pol dela na njem (inštalacijo aplikacij, katere bi dal tudi na Nvidio ali katerega drugega) ter obvezno zamenjavo firmwera


Kateri firmware potem predlagaš za namestitev?
..jump into psytrance tunnel..

polde66 ::

Vseeno katerega samo ne najnovejšega
http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...
http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...
Tole je pa zakon, samo zgubiš prednjo uro na displeyu:
https://www.atvxperience.com/downloads/
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

m3k ::

polde66 je izjavil:

...Tole je pa zakon, samo zgubiš prednjo uro na displeyu:
https://www.atvxperience.com/downloads/

 www.facebook.com/atvxperience

www.facebook.com/atvxperience


We will release a fix, avtorji obljublajo popravek, sicer pa ura dela v prejšnjem v2B FW.
Mirko tipka na radirko ////

shadow_08 ::

Za popizdit!!!!!!!

Mene tako zajebava ta wifi na tanix tx9 pro da bom znorel....

Resetiram modem in ruter wifi se zazna in se pojavi ikonca zgoraj ob uri na zacetnem zaslonu,pol kar sam od sebe cez nekaj casa izgine in spet se moram jajcat kako ga zrihtat nazaj.....

Ko wifi izgine grem pogledat v nastavitve in tam kjer je wifi me caka obvestilo wifi ta pa ta is not in range.....a ko skeniram pa ga najde.

No fucking logic!

Polde in ostali kolegi,kaj mislite?? Je mozno,da je ruter kaj kriv,treba kaj nastavit v nastavitvah ruterja al????


Polde kaj ta rom,ki si ga prejsnjemu uporabniku objavil lahko instaliram oz flešam tud na mojga tanixa tx9 pro??

Ne bo nic narobe??

polde66 ::

Rom za amlogic 912 ja. Probaj.
polde

shadow_08 ::

Evo se bom lotil zdaj.....

Hmmm vidim v navodilih da treba nujno sd kartico met.....hmmm a ne ne se da tudi z usbjem vidim.

Mesar ::

shadow_08 je izjavil:

Za popizdit!!!!!!!

Mene tako zajebava ta wifi na tanix tx9 pro da bom znorel....

Resetiram modem in ruter wifi se zazna in se pojavi ikonca zgoraj ob uri na zacetnem zaslonu,pol kar sam od sebe cez nekaj casa izgine in spet se moram jajcat kako ga zrihtat nazaj.....

Ko wifi izgine grem pogledat v nastavitve in tam kjer je wifi me caka obvestilo wifi ta pa ta is not in range.....a ko skeniram pa ga najde.

No fucking logic!

Polde in ostali kolegi,kaj mislite?? Je mozno,da je ruter kaj kriv,treba kaj nastavit v nastavitvah ruterja al????


Polde kaj ta rom,ki si ga prejsnjemu uporabniku objavil lahko instaliram oz flešam tud na mojga tanixa tx9 pro??

Ne bo nic narobe??


Modem resetiraj
Your turn to burn!

shadow_08 ::

Ja sej to sem ze saj pravim.....in ce imam sreco se wifi pojavi in ostane nekaj casa pol pa spet izgine.

Mesar ::

Ja, problem je da moraš bolj pogosto modem resetirat
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

Mare2 ::

shadow_08 je izjavil:

Ja sej to sem ze saj pravim.....in ce imam sreco se wifi pojavi in ostane nekaj casa pol pa spet izgine.


Koliko metrov pa si stran od routerja? Malo približaj. Kitajska roba pač. :)

Mesar ::

ja najboljše je da modem nabiješ gor
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

shadow_08 ::

Ma ste smotani ej....:))))

Modem ,router in box so vsi skupaj v enem metru....

Mesar ::

en meter je predaleč modem moraš nabit gor na router in box vse skupaj zalepi z izolir trakom
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

Mare2 ::

Probaj še s tovarniškimi nastavitvami. Sicer pa flash, kot si že izvedel.

S tem si lahko zjebeš box, zato pojdi natančno po navodilih. :)

Mesar ::

verjetno je problem razdalija pa jaz bi na tvojem mestu še vseeno modem resetiral ker grejo včasih out of sync
Your turn to burn!

scipascapa ::

gearbest mi je poslal tole

https://drive.google.com/open?id=1HEsjf...

polde66 ::

odlično
polde

scipascapa ::

zdaj pa kako flashat lol.

shadow_08 ::

kaj pa je tisto scipascapa?

Ja fleshat ja.....tud jaz se zajebavam s tem....vceraj spet poskusil nalozit atvxperience na mojem tanixu tx9 pro ampak enostavno ne gre.

Ko v twrpju izberem fajl za fleshat in drsnik premaknem za zacetek fleshanja se takoj ustavi in vrze ven invalid zip file format.

Enostavno ne gre naprej. Sem moral rar fajl convertirat v zip.

Ne vem vec kaj.....

failcoder ::

za flešanje rabiš img file in male to male usb kabl.

gre pa nekak tako:
- ofneš usb burning tool
- naložiš img file
- klikneš start
- prklopš usb kabl, če ti komp ne zazna box-a probaj drug usb port
- prklopš power adapter od box-a (če ne, se zna zgodit, da dobiš error pri brisanju bootloaderja)
- počakaš minutko al pa dve

shadow_08 ::

zakaj pa mora zbrisat bootloader??

Kako mislis priklopis power adapter od boxa???sej box je priklopljen nonstop

bbobst ::

polde66 je izjavil:

4k x265 ne dela na nobenem amlogic x905W boxu ker je enostavno procesor preslab.

Sem dobil TanixTX3 mini in lepo poganja 4k x265 HDR filme. Do katerega bitrate še nisem sprobal, vendar je delal tudi film velik 58GB.
Toliko o tem, da je S905W preslab.

scipascapa ::

če bi vedel, da bo tx3 max imel težave z fw, ga sploh kupil ne bi.

polde66 ::

@bbobst če me že citiraš citiraj vse:
polde66 :: 14. avg 2018, 15:48citiraj
#
4k x265 ne dela na nobenem amlogic x905W boxu ker je enostavno procesor preslab. Kot pa sem prebral se napisali da ne zmore niti 720p filmov. Pardon dela na H96 mini.

Napiši ime filma v kompletu, da vidim ta 58 gb film kako ga tanix tx3 mini predvaja. Pa po možnosti še prek mreže. Prej ti pa en W95 ni predvajal 720p datoteke. Isti čip.
Wikipedia pravi:
Amlogic S905 - Quad-core ARM Cortex-A53-based SoC with a Mali-450 MP3 GPU running at 750 MHz,[16] supports hardware decoding up to 4K@60fps for multiple formats including H.265 10-bit, H.264, AVS+.
Amlogic S905X - Similar to S905 except it supports up to 4K@60fps VP9 profile-2 hardware decoding, HDR, HDMI 2.0a and having a built-in DAC.
Amlogic S905L - Similar to S905X except it supports HDMI 2.0b but lack VP9 decoding, camera interface and TS inputs.
Amlogic S905D - Similar to S905X except it supports DVP (Digital Video Port) interface[27].
Amlogic S905W - A low cost variant of the S905X, it supports video decoding only up to 4K@30fps.
Amlogic S905Z - Similar to S905X (VP9 hardware decoding, HDR, 4K@60fps...), but no more details known about it, used in the third generation Amazon Fire TV and the Fire TV Cube.
Amlogic S912 - Octa-core ARM Cortex-A53-based SoC (Big.LITTLE configuration 4x1.5 GHz and 4x1.0 GHz) with a Mali-T820 MP3 GPU running at 600 MHz.[16]

4k 30fps ni enako 4k 60fps.
Potegni si tukaj fajl 4K dol pa povej če ga predvaja: https://mango.blender.org/download/
potegni si te tukaj dol pa povej do kam prideš, katere predvaja in kaj več ne. Pa zraven je točno napisano kaj je 4k fajl.

Še ena iz wikipedie:
'''===2160p resolution===

Some 4K resolutions like 3840 × 2160 are often casually referred to as "2160p".[22][23] This name follows from the previous naming convention used by HDTV and SDTV formats, which refer to a format by the number of pixels/lines along the vertical axis (such as "1080p" for 1920 × 1080 progressive scan, or "480i" for the 480-line interlaced SDTV formats) rather than the horizontal pixel count (?4000 or "4K" for 3840 × 2160).

The term "2160p" could be applied to any format with a height of 2160 pixels, but it is most commonly used in reference to the 4K UHDTV resolution of 3840 × 2160 due to its association with the well-known 720p and 1080p HDTV formats. Although 3840 × 2160 is both a 4K resolution and a 2160p resolution, these terms cannot always be used interchangeably since not all 4K resolutions are 2160 pixels tall, and not all 2160p resolutions are ?4000 pixels wide. However, some companies have begun using the term "4K" to describe devices with support for a 2160p resolution, even if it is not close to 4000 pixels wide. For example, many "4K" dash cams only support a resolution of 2880 × 2160 (4:3);[24][25] although this is a 2160p resolution, it is not a 4K resolution. Samsung also released a 5120 × 2160 (64:27) TV, but marketed it as a "4K" TV despite its 5K-class resolution.[26][27]??!=-->->->->

4K resolution @ Wikipedia
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Pa ta UHD film (mogoče bad boys ?) prevrti ga malce naprej , pa še malo pa povej če dela zvok? Imam Peter Rabit 2018 46 gb uhd bluray remux hevc dts, na začetku na 905w dela ok potem pa mu zmanjka glasu in slika ni tekoča. Vir je Tanix TX3 max, isti čip samo ima še bluetooth.
polde

scipascapa ::

ima kdo usb to usb male kabel za posodit?

polde66 ::

polde

scipascapa ::

previsok ptt.

dobim refund na gearbest wallet :P

Zgodovina sprememb…

Ales ::

@scipascapa, obstajajo še drugi načini, kako flashat ta ROM na tvoj box. Znaš angleško, si probal vsaj poiskat malo po internetu? Ne moremo te za čisto vsako stvar držat za rokco, no...

scipascapa ::

sej vem baje se da še s spominsko kartico, bom še tam sprobal :P

bbobst ::

polde66 je izjavil:

@bbobst če me že citiraš citiraj vse:
polde66 :: 14. avg 2018, 15:48citiraj


Napiši ime filma v kompletu, da vidim ta 58 gb film kako ga tanix tx3 mini predvaja.

Avengers.Infinity.War.2018.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT , to je film ,ki ga vrti BP. Prevrtavam

naprej, nazaj ,gor,dol pa še veno dela, tudi zvok.
Sem se pa zatipkal ,velik je 51GB. Trentuno imam samo tega,dva pa sta na lagarju za doloteg.

polde66 ::

To je vse kontra temu kar piše za 905W procesorje in podporo 4k vsebinam. Lej lahko da res, kateri firmware uporablja Tanix? Zadnji firmware je TX3Mini-20180716, ki pa ga ne poznam. NI pa za maxa.
Tudi H96 mini vrti vse in še bolje kot 912 procesorji, kako in zakaj ne vem, drugače pa to ni običajno. Lahko pregledaš vse reviewe po youtubu. Če je tako potem uživaj v gledanju.
Kaj pa podpira ta čip pa ni moja ideja ampak je razlaga zanj taka kot je. Iz mojih dosedanjih izkušenj je pa to to kar sem napisal.
Ali je tvoj Tanix tx3 mini ali tanix tx3 mini L? Bom iz firbca enega naročil.
polde

bbobst ::

Samo mini brez L.
Naložil sem pa Poison 1.1 Rom.
http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...
Originalni je bil 20171220 in ga nisem nič sprobaval.
Mogoče je problem v napajalniku.
Sam sem takoj probal če dela zunanji disk, ki se ni hotel obrniti, če je bil box priklopljen na original 2A adapter.
S 4A adapterjem pa zunanji disk preko USB dela normalno.
Mogoče dobi procesor premalo toka. Bom v kratkem sprobal.

polde66 ::

USB 2.0 disk? 3.0 nima takih problemov. Lahko sprobaš tudi z USB hubom če ga imaš mogoče in nanj obesiš disk.
polde

scipascapa ::

ker fw je ok za tx3 max?

p281-ota-20180109
p281-ota-20180313
p281-ota-20180321

TX3Max-20180125
TX3Mini-20171220-Tanix_Box_Com
««
74 / 148
»»