» »

Android tv box

Android tv box

««
66 / 148
»»

slon ::

Lep pozdrav
Podal bi nekaj info za VORKE Z6 PLUS
Zadevo dobil v 4 dnevih. Dostavil DPD.
Vklopil se je brez problema.
Gor je kodi 17.6. Kateri mi je delal brez problema.
4K vsebin nisem probal. Tv je samo FHD. Youtube apklikacija dela.
T2 to go televizija dela. Apk snel iz trgovine play.
Tok sem na hitro probal
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Mare2 ::

slon je izjavil:


Gor je kodi 17.6. Kateri mi je delal brez problema.


Katere dodatke si (boš) dodal v Kodi?

slon ::

Sem nov v tem.
Kaj priporočate?
Sem vcerja testiral filme in igre.
Je delal, vendar temperatura vec kot 75 stopinj.
Bom najverjetneje odpiral in nekaj naredil za boljse hlajenje.
Najprej preveril ce se da hladilnik zamenjat, drugace pa vent na 5v.
Delata tako tvin in t2 iz google play.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Mare2 ::

Za Kodi
https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&...

Kako pa to izmeriš temperaturo. Jaz sem dal roko zgoraj in spodaj, pa ni bilo nič vroče. Komaj zaznavno toplo.
Ne vem pa, če bi odprl in pipnil ploščo. :)

Si gledal "vroče" filme? :)

phyton40 ::

slon je izjavil:

Sem nov v tem.
Kaj priporočate?
Sem vcerja testiral filme in igre.
Je delal, vendar temperatura vec kot 75 stopinj.
Bom najverjetneje odpiral in nekaj naredil za boljse hlajenje.
Najprej preveril ce se da hladilnik zamenjat, drugace pa vent na 5v.
Delata tako tvin in t2 iz google play.


Pa kaj lih vsak android box ima iste probleme s tem pregrevanjem????

Mater clovek pride vesel,ker si omisli tako stvarco pol pa kot slon pravi se zelo segreva.....

A na to ne mislijo nic tam v proizvodnji ko jih delajo al kaj? Ne testirajo nic??

Mare2 ::

phyton40 je izjavil:

slon je izjavil:

Sem nov v tem.
Kaj priporočate?
Sem vcerja testiral filme in igre.
Je delal, vendar temperatura vec kot 75 stopinj.
Bom najverjetneje odpiral in nekaj naredil za boljse hlajenje.
Najprej preveril ce se da hladilnik zamenjat, drugace pa vent na 5v.
Delata tako tvin in t2 iz google play.


Pa kaj lih vsak android box ima iste probleme s tem pregrevanjem????

Mater clovek pride vesel,ker si omisli tako stvarco pol pa kot slon pravi se zelo segreva.....

A na to ne mislijo nic tam v proizvodnji ko jih delajo al kaj? Ne testirajo nic??


Kitajska jajčka, pač. :)

spyker123 ::

meni je tako kitajski box pregorel in z sabo vzel še 1tb disk..nikdar več kitajske elektronike..ni vredno

ramiz?! ::

malce off-topic, pa vseeno povezano ...a ma kdo izkušnje z naročilom iz geekbuying, evropsko skladišče (nemčija), kolk časa hodi, če piše 2-7 dni standard pošta? ... sem naročil xiaomi mi box 4k
Never regret anything, there's always a reason things happen.

slon ::

Lep pozdrav
Ker mi zilca ni dala, sem ga odpru.
Hlajenje je narejeno amatersko.
Zakaj:
1. Mali hladilnik je prileplen na cpu.
2. Na zgornji del ohisja privijacen raven kos zeleza.
Na zelezo prilepljen kos termoprevodnega traka.
Ko sestavis skupaj se cpu hladilnik dotika termoprevodnega traku, kar pomeni slabo prevodnst toplote na zelezo. Nad zelezom pa ni lukenj za odvajanje toplote.

Moram pa vseeno pohvalit predvajalnik, da po eni uri predvajanja filma ni vroč.
Moje mnenje je, da bi bilo boljše če bi kitajci dali večji hladilnik in luknje
na zgornjem delu ohisja.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

slon ::

Sam za info. Po 2 urnem gledanju filma z VLC predvajalnikom
in v ozadju je program Cpu monitor meril oz belezil temperature.
Cpu monitor je zabelezil, da je bila
max temperatura 73 stopinj
min 57 stopinj
povprecje 63 stopinj.
Predvajalnik ni v tem casu nic stekal.
Upam, da so korisne informacije.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Mare2 ::

slon je izjavil:


Cpu monitor je zabelezil, da je bila
max temperatura 73 stopinj
min 57 stopinj
povprecje 63 stopinj.
Predvajalnik ni v tem casu nic stekal.
Upam, da so korisne informacije.


A ni tam nekje do 80 stopinj še nekakko vzdržno? A ti boš vseeno en ventilator vgradil? Sem videl to na youtubu. :)

Evo, navodilo za @phyton40-ov Mecool M8S Pro L:


Jaz ne vem, če bom tole vgradil. :) Človek zdrži do temperature 40 stopinj, jaz samo do 34, TV box pa do 80.

slon ::

Lep pozdrav
Ker je to moj prvi Tv box po Extremerju
ne morem trdit, da so to prevelike oz normalne
temperature. Višino max. temperature najbolje lahko komentira
Polde66( veliko izkušenj z različnimi tv boxi). Edino kar lahko
komentiram je izvedbo hlajenja.
Glede na video si na mojem tv boxu take izvedbe ne morem
privoščit. Prvi problem je ze postavitev tipke za vklop
tv boxa. Če ga bom obdržal (kupil sem ga zaradi testiranja)
bom šel v nakup termalnega traku in večjega hladilnika (če je možno bakrenega).
Seveda bi tudi izvrtal dodatne luknje na zgornjem delu ohišja( premera 3mm).
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

slon ::

Ramiz moje izkusnje so 4 delovne dni.

Mare2
Pri vgradnji ventilatorja vedno pazim,da ne
vgradim malih hitrih ventov, kateri pri svojem delovanju
piskajo.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Mare2 ::

ramiz?! je izjavil:

malce off-topic, pa vseeno povezano ...a ma kdo izkušnje z naročilom iz geekbuying, evropsko skladišče (nemčija), kolk časa hodi, če piše 2-7 dni standard pošta? ... sem naročil xiaomi mi box 4k


Poglej, če so ti dali Tracking number. :) Zadnji moj nakup preko Gekbuying je iz [Poland Stock], trajal kakih 5 dni, skupaj s soboto in nedeljo. :)

Če piše 2-7 dni, po mojem maximalem čas 7 dni naj ne bi bil prekoračen. :)

ramiz?! ::

Mare2 je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

malce off-topic, pa vseeno povezano ...a ma kdo izkušnje z naročilom iz geekbuying, evropsko skladišče (nemčija), kolk časa hodi, če piše 2-7 dni standard pošta? ... sem naročil xiaomi mi box 4k


Poglej, če so ti dali Tracking number. :) Zadnji moj nakup preko Gekbuying je iz [Poland Stock], trajal kakih 5 dni, skupaj s soboto in nedeljo. :)

Če piše 2-7 dni, po mojem maximalem čas 7 dni naj ne bi bil prekoračen. :)

Ja, v mailu ob naročilu piše, da naj bi mi poslali mail s tracking št., ko bojo odposlali, pa nisem nič dobil. Je pa pisalo da je na zalogi in 2-7 dni in nemško skladišče ... naročil pa sem v petek... dans sem že komaj pričakoval poštarja in dobil samo reklame :))
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Mare2 ::

ramiz?! je izjavil:

Mare2 je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

malce off-topic, pa vseeno povezano ...a ma kdo izkušnje z naročilom iz geekbuying, evropsko skladišče (nemčija), kolk časa hodi, če piše 2-7 dni standard pošta? ... sem naročil xiaomi mi box 4k


Poglej, če so ti dali Tracking number. :) Zadnji moj nakup preko Gekbuying je iz [Poland Stock], trajal kakih 5 dni, skupaj s soboto in nedeljo. :)

Če piše 2-7 dni, po mojem maximalem čas 7 dni naj ne bi bil prekoračen. :)

Ja, v mailu ob naročilu piše, da naj bi mi poslali mail s tracking št., ko bojo odposlali, pa nisem nič dobil. Je pa pisalo da je na zalogi in 2-7 dni in nemško skladišče ... naročil pa sem v petek... dans sem že komaj pričakoval poštarja in dobil samo reklame :))


Ja, pa so sploh že odposlali?
Poglej na My account
My orders. :)

ramiz?! ::

Mare2 je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

Mare2 je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

malce off-topic, pa vseeno povezano ...a ma kdo izkušnje z naročilom iz geekbuying, evropsko skladišče (nemčija), kolk časa hodi, če piše 2-7 dni standard pošta? ... sem naročil xiaomi mi box 4k


Poglej, če so ti dali Tracking number. :) Zadnji moj nakup preko Gekbuying je iz [Poland Stock], trajal kakih 5 dni, skupaj s soboto in nedeljo. :)

Če piše 2-7 dni, po mojem maximalem čas 7 dni naj ne bi bil prekoračen. :)

Ja, v mailu ob naročilu piše, da naj bi mi poslali mail s tracking št., ko bojo odposlali, pa nisem nič dobil. Je pa pisalo da je na zalogi in 2-7 dni in nemško skladišče ... naročil pa sem v petek... dans sem že komaj pričakoval poštarja in dobil samo reklame :))


Ja, pa so sploh že odposlali?
Poglej na My account
My orders. :)

To pa ne vem, če sem se sploh prijavil, ker sem direkt s paypalom plačal brez registracije, če me spomin ne vara...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Mare2 ::

Si ob prijavi dobil email, da se prijavi in boš videl Tracking. :)

ramiz?! ::

mah ničesar nisem dobil ... bom pač čakal, sam se neučakan...

EDIT: sem pisal na support in so mi rekli, da so 23. 7. v ponedeljek torej odposlal in mi dal tracking number
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

RockyS ::

A se lahko kako ureja ikoni za netflix in youtube na teh boxih? Sem odstranil youtube aplikacije (bile so tri), sedaj pa ta velika ikona za youtube vec ne deluje. Na forumih sem bral da se naj ne bi dalo, upam da temu ni tako.

Mare2 ::

RockyS je izjavil:

A se lahko kako ureja ikoni za netflix in youtube na teh boxih? Sem odstranil youtube aplikacije (bile so tri), sedaj pa ta velika ikona za youtube vec ne deluje. Na forumih sem bral da se naj ne bi dalo, upam da temu ni tako.


na teh boxih? Nočeš povedat, na katerem?

Po mojem bi moralo it. Probaj z miško. :)

RockyS ::

Uf, dobra :) h96mini. Ne gre tudi z misko

phyton40 ::

Mare2 je izjavil:

slon je izjavil:


Cpu monitor je zabelezil, da je bila
max temperatura 73 stopinj
min 57 stopinj
povprecje 63 stopinj.
Predvajalnik ni v tem casu nic stekal.
Upam, da so korisne informacije.


A ni tam nekje do 80 stopinj še nekakko vzdržno? A ti boš vseeno en ventilator vgradil? Sem videl to na youtubu. :)

Evo, navodilo za @phyton40-ov Mecool M8S Pro L:


Jaz ne vem, če bom tole vgradil. :) Človek zdrži do temperature 40 stopinj, jaz samo do 34, TV box pa do 80.


mare sem preklical naročilo. Odkar berem same pizdarije okol pregrevanja itd sem ga preklical. Bom zaenkrat kar laptop imel se naprej,dela mi brez problema ze 3 leto,pregrevanja ni tako da....

Mi je pa en kolega mal firbec zbudil spet s tem modelom https://www.geekbuying.com/item/T95Z-Pl...

vecina mnenj na internetu je odličnih ,sam pa še vedno ne vem kaj naj naredim....:(((((

Mare2 ::

phyton40 je izjavil:

,sam pa še vedno ne vem kaj naj naredim....:(((((


Ne predstavljam si več življenja brez Vorke TV box-a. Zavedaj se, da imajo nekateri manijo na montažo ventilatorjev.

Itak 60 EUR ni nič v primerjavi z nenehnim prestavljanjem prenosnika v dnevno sobo itd.

phyton40 ::

Mare jah Vorke....uporabnik slon si ga j tud nabavil in testiral in napisal naslednje:
Lep pozdrav
Ker mi zilca ni dala, sem ga odpru.
Hlajenje je narejeno amatersko.
Zakaj:
1. Mali hladilnik je prileplen na cpu.
2. Na zgornji del ohisja privijacen raven kos zeleza.
Na zelezo prilepljen kos termoprevodnega traka.
Ko sestavis skupaj se cpu hladilnik dotika termoprevodnega traku, kar pomeni slabo prevodnst toplote na zelezo. Nad zelezom pa ni lukenj za odvajanje toplote.


Kaksen komentar s tvoje strani glede tega? Kako si ti resil to segrevanje?

Drugace pa imam doma 2 penosnika,eden nov in en star in starega imam vedno na istem mestu zraven tvja in je priklopljen nonstop nanj.:))

Mare2 ::

phyton40, moj Vorke na otip (ohišje) sploh ni vroč, kvečjemu mlačen. Ni nobene potrebe po ventiliranju.
Deluje brezhibno.

phyton40 ::

Hmmm pa kaj je pol odvisno od srece kakega trefis....?

Kje si ga nabavil? Geek?

Mare2 ::

phyton40 je izjavil:

Hmmm pa kaj je pol odvisno od srece kakega trefis....?

Kje si ga nabavil? Geek?


Ja. :)

Saul Goodman ::

Če bi kdo rad zastonj igral Fortnite in ostale iger prek Geforce NOW Beta (nvidia je prenovila svojo gaming sekcijo) ima možnost z nvidia shieldom. Pogoj je dobra internetna povezava, saj igre laufajo na nvidia serverjih in jih streamaš. priklopiš usb tipkovnico in miško, in si good to go.

sem kar zadovoljen, da nism random kitajca kupoval.

OK.d ::

A z gamepadom pa se ne da igrati?
LPOK.d

Tsunamii ::

Mene jezi pri Shieldu, ker prenovljeni nima S/PDIFa kakor je imela prva verzija. Dont ask..ampak jaz zal to rabim. Skoda ker ne dobim starejse verzije, ker bi preci kupil Shielda !

T_F_7 ::

Bom izkoristil to temo, ker nisem našel nobene primernejše. Iščem media player, na katerega se lahko po možnosti prpopata 2 HDDja in ima integriran transmission ali kakšen drugi torrent client. OS je lahko katerikoli. Kaj mi svetujete?

AndrejFB ::

Zdravo,

Malce berem pa se tezko odlocam ob vsej debati, tako da bi bil hvalezen za pomoc.

Kupujem Android TV Box. Doma imam 55 inch Oled od LG-ja.

Rad bi predvsem nekaj, kar bo gladko predvajalo 4k HDR filme. Netflix imam ze integriran v TV, tako da ni nuja. Iger pa tudi ne bom igral.

Uporabljal kot box, na katerem bom dwnloadal torrente (primarno 4k vsebino).
Budget imam nekje do 150eur.

Hvala ze vnaprej za predloge.

robertus23 ::

AndrejFB
Povečaj vsto za nakup android boxa in nabavi Nvidia Shield, ne bo ti žal.Če ne pa ti priporočam Minix NEO U 9h za cca 130€.Bil sem zelo zadovoljen z navedenim Minixom ampak sem mato preklopil na Nvida Shield.

Badwolff ::

Vsi uhd boxi omogočajo vse to.
Poglej malo vise kateri je best buy za 60EUR.

AndrejFB je izjavil:

Zdravo,

Malce berem pa se tezko odlocam ob vsej debati, tako da bi bil hvalezen za pomoc.

Kupujem Android TV Box. Doma imam 55 inch Oled od LG-ja.

Rad bi predvsem nekaj, kar bo gladko predvajalo 4k HDR filme. Netflix imam ze integriran v TV, tako da ni nuja. Iger pa tudi ne bom igral.

Uporabljal kot box, na katerem bom dwnloadal torrente (primarno 4k vsebino).
Budget imam nekje do 150eur.

Hvala ze vnaprej za predloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

beni ::

Tanix TX9 Pro bi priključil preko telefona na LTE.

Recimo da bi gledal:
1. - TV programe (TVIN) na FHD,
2. - filme na Kodiju resolucije FHD in
3. - TV program na Kodiju (Live TV Serbia) na resoluciji, ki jo pač omogoča.

Kako se izračuna količina prenešenih podatkov / uro, oz. če ima kdo že izkušnje s preverjanje porabe.


LP
Pojma nimam ...

Badwolff ::

beni je izjavil:

Tanix TX9 Pro bi priključil preko telefona na LTE.

Recimo da bi gledal:
1. - TV programe (TVIN) na FHD,
2. - filme na Kodiju resolucije FHD in
3. - TV program na Kodiju (Live TV Serbia) na resoluciji, ki jo pač omogoča.

Kako se izračuna količina prenešenih podatkov / uro, oz. če ima kdo že izkušnje s preverjanje porabe.


LP


https://www.androidcentral.com/how-much...

beni ::

Hvala,

LP
Pojma nimam ...

beni ::

Še eno vprašanje. Na Tanixu TX9 Pro nastavim prenos zvoka na TV preko HDMI, vendar si ne zapomni nastavitve in moram ponovno nastaviti ob vsakem vklopu naprave.
Se ta nastavitev ne da nastaviti tako, da ostane tudi po izklopu in ponovnem vklopu enake ?

LP
Pojma nimam ...

cordoba ::

Mnenje za ta box?
https://edigital.si/multimedijski-predv...
Uporabljal bi aplikacije tvin, kodi, terrarium TV in tekoce predvajanje hd vsebine in surround zvok na ojacevalec. Mogoce kdaj YouTube in surfanje.
Fino bi bilo, da dela remote play s ps4.

Bo to OK zadeva?

Vidim tudi, da ima Bluetooth. Torej se da priklopiti tudi na BT zvocnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

T_F_7 ::

robertus23 je izjavil:

priporočam Minix NEO U 9h za cca 130€

Nikjer ne najdem, če podpira 2 HDDja naenkrat? Predvidevam da podpira bodisi ntsc bodisi fat32?

polde66 ::

@T_F_7 noben box ne podpira 2 HDD naenkrat. Tebi ne pride v poštev box ampak kak mini kompjuter ala Beelink S2, Beelink Gemini x55, Alfawise T1 in podobno.
Kvečjemu imajo: https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc... Zidoo X9S ima zunanji sata priklop...
Ampak če boš vlekel dol preko terrenta UHD filme, ki je recimo en v velikosti 40 gb ti bo tudi 1tb disk kmalu poln. Drugače imam THL super box v katerega lahko stlačiš kak 2.5 hdd vendar višine ssd-ja. Imam 4 doma pa noben ne paše not ker so previsoki. Drugače pa super zadeva, benchmark leti preko 50000, amlogic 912 predeliuje 4K vsebino zelo zelo dobro, wifi je pa odličen tako 2.4 kot 5 ghz. Z tretjim firmverjem so ga lepo stabilizirali in je ok.
V glavnem tvojim potrebam ne zadostuje noben od android tv boxov. Za predvajanje pa ni problema vse z Amlogic 912, allwinner H6, ali Realtek RTD1295 procesorjem.
polde

T_F_7 ::

@polde66: torej je treba HDDje ročno menjavati. sodelavec mi je omenil Xtreamer s 4K podporo in mi rekel, da podpira 2 hddja hkrati, sedaj ne vem, če to drži. xtreamer se mi ne zdi najboljša opcija že samo po reviewih. kaj omenjeni android boxi ne podpirajo 4TB hddjev?

polde66 ::

Extreamer ni android tv box temveč je media player. Ne spremljam situacije z Extreamer že nekaj časa tako da nisem na tekočem tako, da ne vem koliko so sploh še v igri. Če je to kaar mislim da je kolega omenil je že kar nekaj let stara zadeva in ne vem če je sploh še aktualna.
Zakaj potrebuješ dva diska? in kako si si omislil doljemanje torrentov? 4 tb podpira Beelink GS1, vsaj hvalijo se tako. Vtakneš preko usb in to je to.
Sam doma vlečem filme na komp katerega imam sheranega in potem gledam sherane zadeve preko mreže. Sicer ne vem kako bo uhd film vleklo preko mreže, wifi sigurno ne.
Sem pa našel tole: https://www.zidoo.tv/Product/index/mode...
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Badwolff ::

Sam vlečem direktno z boxom na WiFi. Nobenih problemov. Hitrost max kar dopušča moj vpn.

polde66 ::

Kakšne datoteke? UHD 40 gb?
polde

T_F_7 ::

en hdd ntsc, drugi fat32, rabim oba formata, zato dva. če ne gre drugače kot s preklapljanjem tudi v redu, bi pa rad da podpira vsaj 2TB, raje 4TB. pomembno mi je da ko preklapljam, da zazna takoj, ne kot transmission preko routerja, ki ko enkrat iztakneš disk, rabiš zagnat celo proceduro da ti začne spet delovati.
skušam razumeti kaj sploh rabim... kakšna pa je sploh razlika med media playerjem in android tv boxom?

polde66 ::

Potem se izogibaj Alfawise, ti se vedno ponovno zaženejo. Beelink GS1 je ok, lahko ti bo kaka stvar nagajala recimo google play store, ampak inštaliraš aptuide ali pa apkpure. Pa še USB 3.0 ima. Ima čisto soliden WIFI in se ne pregreva. Ali pa Zidoo x9s pa imaš na zunanji strani sata vhod, 2x usb 2.0 in 1x usb 3.0. 2 tb gre čez za 4 pa ne vem. Sicer pa če koga poznaš pa sprobaj. Koliko pa velikost FAT32 in čemu FAT32?
Za FAT32 bi lahko uporabil SD kartico seveda če ni premajhna. Mislim da gre 128 gb na oboje.
polde

T_F_7 ::

Ciljna naprava podpira le fat32 in mislim da exfat. vsaj 1tb, raje 2tb.

zagor256 ::

Omrežni share (samba) bi si rad pripel kot mapo v androidu tako do bi lahko do njega dostopal iz vseh programov (npr. retro emulatorji). Poskusil sem že več variant pa mi še ni uspelo. Pozna kdo kak način? Imam beelink gt1 z android tv (tilaz rom).
««
66 / 148
»»