» »

Android tv box

Android tv box

««
58 / 148
»»

Oldi ::

Sem na Tanixu mini odszranil Media Center in instaliral Kodi iz Play store in je ista figa. Simple IPTV Client šalta program dobrih 5 sekund, video plugini delujejo ubibože počasi. Ker nimam 17ke nikjer drugje me zanima, ali je to značilnost Kodija 17.x ali je nekaj narobe s Tanixom.

ncc2000 ::

Kodi 17

gregyk ::

En mogoče zanimiv predvajalnik z nameščenim Android TV sistemom in glasovnim upravljanjem: A95X PRO Android TV Box with Voice Control za 30.36€ s kodo GBA95X1

OK.d ::

Ali ga imajo kje v EU skladišču?
LPOK.d

bbobst ::

Živjo. Kupil sem tale box : https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...
Sedaj pa res ne vem več, v čem je problem.
Vse sem pustil na default, vstavil USB ključek , na katerem imam testne datoteke od 720p naprej in
testiral z prednaloženim kodijem. In spet ista pesem. Niti 720p ne teče brez zatikanja. Nimam idej.

TOP ::

Kar se tiče Kodija mam jaz isti problem na TV stem,da mi KODI lepo čisto dela do HD,ko dam kak film UHD je pa zatikanje.Probaj kak VLC recimo.Kako pa na Kodiju poženeš podnapise,ko predvajaš film.

freesty ::

bbobst probaj skopirat file direkt na box pa od tam predvajat. Ne pa s kljucka. Js mam disk prenosni gor prikloplen pa mi vse lepo spila.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

gregyk ::

Znižan ( Official International Version ) Original Xiaomi Mi TV Box na 48.42€, če koga zanima nakup.

polde66 ::

Oj,
včeraj sem prejel Alfawise Z28 pro, ki po specifikacijah 2x wifi, 3x usb od teh 1x 3.0, 1000 mLan, bluetooth....na rockčipu 3328 kateri naj niti nebi bil slab sploh za 33 eur. Ok prvi vtisi, Google play store ni deloval, v nastavitvah pod prikaz se je redno sesul, nima spodnje orodne vrstice ampak to je stvar okusa in se jo lahko tudi dodatno doda z aplikacijo. Wifi mi je nekako metalo ven, ni konstantno deloval.
Kar se tiče aplikacij kot so terrarium, kodi, tvin je vse delovalo super tudi nekateri 4k fajli so se lepo predvajali, tako da tu nimam pripomb, ko sem hotel preiskusiti benchmark se je tudi zatikalo. Pomoje sem dobil okvarjen model ampak s to izkušnjo sem se raje odločil za povrnitev stroškov na GB wallet kot pa da mi pošljejo nov model. Tudi browsanje z wifi daljincem ni izkušnja kot bi jo pričakoval, ker stran nikakor ne gre gor ali dol razen na ist nač.in kot pri navadnem daljinci z smernimi tipkami dor dol. Tudi sam daljinec je med najslabšimi kar sem jih imel.
Če bi vse delovalo kot treba bi bil top shit box za ta denar.
Nikjer ni posodobitev za ta model, prav tako na freaktabu so modifikacije roma vendar za verzijo matične plošče V10, moj model pa je V11. Se pravi da ni nič kar bi bilo ok.
Čakam še Alfawise H96 mini in močno upam da me ne bo tako razočaral kot tale primerek.

Tako tole malce v opozorilo, lahko pa tudi kdo dobi boljši primerek. Skratka še enkrat, boxi brez podpore ne pridejo v poštev pa če se še bolj sijejo. Na youtube je nekaj testov, ki sploh niso slabi ampak.....najboljši je tisti ki ga narediš sam, ker toliko jeze kot jo pri tem osebno doživiš ne moreš prejeti na youtube.

P.S.: primerek sem zamenjal za Tanix TX3 max (še vedno moj najboljši box v spodnjem razredu)
polde

bbobst ::

freesty je izjavil:

bbobst probaj skopirat file direkt na box pa od tam predvajat. Ne pa s kljucka. Js mam disk prenosni gor prikloplen pa mi vse lepo spila.

Na hitro sem probal en testni file kopirat na notranji Rom boxa in nič ne šteka.
Šteka pa tudi iz prenosnega diska.
USB vhod je 2.0.
Zanimivo pa je,da ko priklopim zunanji disk ,ali USB ključek direktno na Sony 9005 na USB 2.0 vhod , vse bere tekoče.
Sumim ,da bo treba naložiti LibreELEC , ker bom box uporabljal izključno za predvajanje filmov in nadaljevank.

polde66 ::

Daj na factory reset, potem odinštaliraj čisto vse kar ne potrebuješ obvezno pa odinštaliraj kodija, potem pod aplikacije poglej če imaš updatekodiaddon ter ga onemogoči, ker se ga odinštalirati ne da. Nakar snemi z neta ali pa z google play stora čisto svež kodi in ga inštaliraj. Tisto predinštalirano sranje ti dela težave. Kupil si box za 60 ali 70 eur zato da boš nanj inštaliral libreelec????? Pametno. Za predvajanje fimov in nadaljevank je cel kup zelo dobrih aplikacij ala Terrarium, Morpheus ....
polde

_commandos_ ::

a so kakšne napovedi kdaj pridejo v prodajo boxi z androidom 8 ter novimi amlogic procesorji

polde66 ::

polde

bbobst ::

polde66 je izjavil:

Daj na factory reset, potem odinštaliraj čisto vse kar ne potrebuješ obvezno pa odinštaliraj kodija, potem pod aplikacije poglej če imaš updatekodiaddon ter ga onemogoči, ker se ga odinštalirati ne da. Nakar snemi z neta ali pa z google play stora čisto svež kodi in ga inštaliraj. Tisto predinštalirano sranje ti dela težave. Kupil si box za 60 ali 70 eur zato da boš nanj inštaliral libreelec????? Pametno. Za predvajanje fimov in nadaljevank je cel kup zelo dobrih aplikacij ala Terrarium, Morpheus ....

Bom probal,ko bo čas.
Filme in nadaljevanke gledam izključno preko USB-ja, iz ključka ali zunanjega diska.
Zanimivo je, da ko sem danes še enkrat probal Jellyfish HEVC test iz notranjega spomina, je štekalo čisto vse od 40-mbps naprej.

Oldi ::

Zakaj filme in nadaljevanke iz USB, kako jih na njega spraviš.
Terrarium nainštaliraj, na eni mašini so bili celo podnapisi.net po defoltu vklopljeni in ti sam poudi podnapise, no enega nastavljanja Terrariuma.

Saj res, kako vam dela download filmov s Terrariumom. Dvakrat sem to probal (imel sem slab WiFi in je šlo, samo naslednjič, ko hočem film shranit na disk, ga pa ni bilo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

bbobst ::

Oldi je izjavil:

Zakaj filme in nadaljevanke iz USB, kako jih na njega spraviš.
Terrarium nainštaliraj, na eni mašini so bili celo podnapisi.net po defoltu vklopljeni in ti sam poudi podnapise, no enega nastavljanja Terrariuma.

Saj res, kako vam dela download filmov s Terrariumom. Dvakrat sem to probal (imel sem slab WiFi in je šlo, samo naslednjič, ko hočem film shranit na disk, ga pa ni bilo več.

Ja skopiram jih na ključek, ali prenosni disk ,sem malo starokopiten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

modelno1 ::

Gledam Mi Box z geekbuying, a kdo ve kako je s carino iz evropskih skladišč?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

polde66 ::

Iz eu skladišč ni carine, je pa spodaj poštnina. Preračunaj s kje se bolj splača DE ali IT spodaj je še poštnina. V vsakem primeru pa dobiš v parih dnevih.
Razmisli ali se ti ne splača rajši: https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-...
polde

modelno1 ::

Sem potem opazil, da je iz DE le prednaročilo, sem potem naročil iz IT, z vračilom v Italijo je prišlo 69.22 EUR. Kar ok.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Oldi ::

Je kdo probal iz TV boxa narest NVR.
Probal sem s tremi poceni boxi in s tinyCam Pro, a posnetek ni tekoč, vsako cca sekundo izpade nekaj frejmov. Če sem apk ganjal v otadju, je pa pri zaznavi gibanja hudo velik zamik, mislim na veliko sekund gibanja, predno se vklopi snemanje.

Probal tudi z nekaj let staro precej hudo tablico in je bil posnetek tekoč

bbobst ::

Me zanima ,če ima kdo enako mnenje o teh boxih.
Noben ne dela "out of the box" kot je treba.
Tako tisti za 30, kot za 70 €.
Priključiš box , vstaviš USB ključek in šteka že najosnovnejša zadeva , X264 film.
V bistvu res ne vem,kaj se splača kupiti, da bi vse delalo iz prve, kot moj 10 let star xtreamer,
ki še vedno bere x264 brez problema, nažalost pa ne podpira x265.
Najprej sem kupil W95 Amlogic S905W,ki brez Libreelec ni prebavil niti 720p, nato Beelink GS1,ki je takoj
"crknu", sedaj pa Alfawise H96 Pro+ in tudi ta je nikakav. Enkrat film šteka, drugič ne.
Box rabim izključno za gledanje filmov in nadaljevank.Kot je rekel polde66, zakaj kupujem tak box samo za filme,
ker bi pričakoval, da box z boljšo strojno opremo dela OK, pa ni tako.
Bo treba res kupiti nekaj dražjega , ki bo delalo "out of the box " brez problema.

OK.d ::

Imam shielda od 2015 in teh problemov nimam katere opisuješ-so pa drugi:D
Tako da, nobeden box ni brez napak;)
LPOK.d

e-marko ::

Uporabljam Alfawise S92 in dela vse kar potrebujem. Priklopljen je kabel in gledam iz Synology NAS DS215j. Kodi za filme, serije, včasim malo muzike, pa youtube, seveda.
Na SD kartici imam še Libreelec za test in je praktično vseeno kje poganjam kodi.

Sestri sem nabavil TX3 mini za Amis mobio, youtube (otroci itak...) in Kodi (prej sem moral odstraniti tisti media predvajalnik seveda) in gleda filme z zunanjega diska WD esentials 2TB. Nič ne jamra, da kaj ne bi delalo.

Lp
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Daniel ::

Meni Alfawise H96 pro+ dela ok. Predvajam pa iz mrežnega diska. 4k ne gledam.

Joze_K ::

Minix Neo U9-H
predvajam iz Asustor NASa - deluje 99,99% vse ok... (včasih edino KODI skoči ven iz filma, vendar ponudi takoj predvajanje od tistega časa dalje - imam sicer Audio Passthrough na receiver pa mogoče kaj tukaj heca)

zadovoljen...

polde66 ::

@Bbobst, če bi statistično črto potegnil si kupil 3 boxe ki so čisto ok, tudi W95 je čisto soliden izdelek ko je pa v akciji pod 25 eur je pa absolutno čisti zmagovalec.
zakaj ti boxi štekajo?
1. ali si nadgradil firmware
2, lahko najprej narediš hard reset v tovarniške nastavitve, itak je to priporočljivo, če narediš update firmware.
3. Ali si odinštaliral prednaložen kodi (zelo priporočljivo ali kar obvezno)
4. ali si onemogočil updatekodiaddon,če ga box ima?
5. kakteri player uporabljaš za gledanje serij in filmov ( določeni ne podpirajo ac3 zvoka, eni ne dts, drugi ne....)
6. večina aplikacij ki jih ne rabiš odinštaliraš ter naložiš svoje (zopet je dobro vedeti ali so heckane ali niso pa so prisotne moteče reklame)

Jest mislim da ni problem v boxih temveč v uporabniku. So določena pravila, ki se jih je treba držat. Da W95 ne podpira x265 kodeka je mimo, ker ga. Ne podpira pa x265 HEVC kodeka. Ker preprosto čip ne požre take visoke ločljivosti.
GS1 je čisto soliden player, ki ga pa seveda zelo hitro lahko zaj.. če delaš nekaj po svoje. Imam doma že drugega. Sicer je firmware eno skropucalo nedodelano, ampak vrti mi vse kar dam vanj edino googleplay store ne dela. Čisto vseeno ker uporabljam aptuide. Ta predvajalnik je moj sekundaren, ki preko wifi repaeterja deluje svetovno dobro. Do asusovega sekundarnega routerja brezžično nato v box žično. Speedtest je enak kot bi bil priključen na glaven router.
Najbolj optimalen za gledanje filmov in serij iz ključka je sigurno Kodi, ki podpira vse. Seveda pa kodi ni sprogramiran po uporabnikovih željah ampak ga moraš sebi malce še prilagotiti (regija, velikost podnapisov barva, serverji s katerih podnapise pobira, če je povezava SMB je treba dobiti tudi povezavo med PC in boxom, kar je v velik problem od zadnjih posodobitev microsofta, vendar obstaja tudi programček Serviio, ki lepo deluje preko protokola UpNP. Na tem pa ne deluje SPMC.
Katere addon dodajaš v kodi je pa zelo priporočljivo skoraj dnevno spremljat, ker obstasjajo takšni in drugačni razlogi zakaj kakšen ne dela.
Hočem rečt da za laika tak box ravno ni.
Prodal sem Zidoo X9s pa mi je bilo kmalu žal tako da sem vzel še enega in ta je moj primarni. Podpira bluray datoteke, Openwrt, lahko ga nastaviš kot access point, podpira 4k vsebine tako kot amlogic 912 čip.... nadgradnje so pogoste, čeprav je izvorni box star leto in pol.
Vsi boxi na čippu amlogic 905W delujejo ok, vsi delujejo na zlo enak princip, ves hardvere si je med sabo zlo podoben, pri določenih playerjih enak, včasih so si enaki še launcherji..Tako da tu z boxi ne vidim nobenega problema. Problem lahko nastane zaradi pregrevanja teh majhnih škatljic, ki se lahko rešijo pri tanixu z drugim firmwerjem, ali pa z malo ampak malo spretnosti z dodajanjem pasivnega hladilnika.
Bbobst jaz osebno verjamem da je največji problem v uporabniku, Težko je verjeti, da si naletel na 3 slabe boxe zaporedoma.

Slabi boxi obstajajo seveda, obstajajo pa tudi napake uporabnika- oboje vem iz lastnih izkušenj.
polde

user-pass ::

Daniel je izjavil:

Meni Alfawise H96 pro+ dela ok. Predvajam pa iz mrežnega diska. 4k ne gledam.

Meni tudi dela OK, 4k tudi prebavi, samo na zacetku par sekund se mu malo kolca. Imam pa gor priklopljen SSD.

Badwolff ::

Imam že prastar Mini xiii (bo ravno prva obletnica).
Ne uporabljam 4k, ker nimam tvja, nimam pojma a ga mini sploh prebavlja
Dela pa vse kot mora, s tem, da je edini uporaben predvajalnik kodi. Della je že outofthebox, sem ga pa nekje vmes tudi deinstaliral in na novo naložil.
Uporabljam ga izključno preko wifija, uporaba za youtube, torrent in sportne streame. Vse dela brez zatikanja.
Tko da nben ne dela out of the box ne bo držalo. Mogoče pa sem imel samo srečo.

TOP ::

Rabim en nasvet pri Kodiju.Film predvajam iz USB ključa in Kodi res predvaja vse živo,zanima me kako pa aktiviram podnapise,ki so gor na USB ključu poleg filma,ker direkt jih ne pobere,kot recimo VLC.Hvala

polde66 ::

Ikona podnapisi in omogoči, če jih tam ni pojdi na ikono zvočnik in bolj spodaj so zavihki podnapisi (prebrskaj za podnapisi in greš na ključek kjer je shranjen tvoj podnapis)
polde

Badwolff ::

kodi ima add on, ki ti takoj na začetku zažene subtitle downloader (lahko naštimaš vire in jezike), pa si na začetku vsakega videa zbereš podnapise

TOP ::

Badwolff je izjavil:

kodi ima add on, ki ti takoj na začetku zažene subtitle downloader (lahko naštimaš vire in jezike), pa si na začetku vsakega videa zbereš podnapise

Kaj mi lahk napišeš kako ali je kje kakšen video o tem.Hvala

Badwolff ::

TOP ::

Okej Hvala bom probal sam mene zanima,če so podnapisi gor na USB poleg filma kako jih zaženeš.

m3k ::

polde66 je izjavil:

Ikona podnapisi in omogoči, če jih tam ni pojdi na ikono zvočnik in bolj spodaj so zavihki podnapisi (prebrskaj za podnapisi in greš na ključek kjer je shranjen tvoj podnapis)


Mirko tipka na radirko ////

polde66 ::

Vse kar koga zanima je enostavno : how to..... v prazen okenček youtuba pa bo, tako smo se eni učil
polde

krneki32 ::

A mogoče kdo ve če tvin deluje na Samsungovih tv-jih s Tizenom? Ima kdo v bližini link da lahko sprobam?

polde66 ::

https://play.google.com/store/apps/deta...
Seveda deluje, in to takoj ko nanj priklopiš android tv box.
polde

d4vid ::

Sicer kolikor berem, ma Tizen ACL, ki podpira android aplikacije, tko da potegni dol TVIN in probaj...

Ce ne dela, pa vrzes 20€ kitajcem pa ti posljejo android box ;)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

_njc ::

Iščem za uporabnika preprost Android TV box, primarno za poganjanje A1 NOW ter filme/serije iz USB diska/ključka (720p, 1080p).
Kakšna priporočila, po možnosti iz kakšnega EU skladišča?

Najlepša hvala!

Tomson ::

Kakšen Mecool M8S Pro+ za 37€ iz EU GW4 ali Alfawise S95 za 32€ iz EU GW4 skladišča bo povsem na mestu ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

d4vid ::

A1 now je kr kul drugace kar se vmesnika tice... Drugace pa ne vem, meni na mecool m8s pro+ s android tv romom steka video, nalaga vcasih v nedogled, vcasih ni zvoka... Se se komu to dogaja ali samo meni?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Tomson ::

A imaš box iz leta 2017? Preveri tole:

Sept.2017:
There's a bad batch of M8S Pro+ boxes which are experiencing regular freezing and crashes. We've narrowed the source of the problem down to a Samsung eMMC 5.1 chipset (KLMAG1JENB - B041), batches SEC 652 to 713, and these usually shipped from the factory with version 20170829.121614.V0321 of the OEM firmware. If you have one of these, it's highly recommended that you not flash any ROM (custom or OEM), as the prolonged block writes seem to result in serious data corruption.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

d4vid ::

No ja, stock rom pojma nimam kak je bil. Narocen je bil 8.9 iz banggood. Mozno da je ta serija, ampak dela vse super ze dlje casa, razen a1 now je tak cuden :)

PS: stekanje itd videa se dogaja samo na a1 now.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

polde66 ::

@_njc :
https://www.geekbuying.com/item/TANIX-T...
kar je iz mojih izkušenj pa sem jih naložil ene 3 ali 4 komade zadovoljiv kos opreme. Amlogic 912 procesor, 3gb ram, bluetooth, 32 notranje površine, zadnja posodobitev je super, tako da box tudi pod obremenitvami dela okoli 60°, edini minus kao je da nima normalnega optičnega izhoda. Zanj boš odštel kak evro čez 60 bo pa v parih dneh pri tebi. Z razliko od amlogic 905W čipovja boš odštel okoli 20 evrov več ampak se splača. Če A1 now deluje gor ne vem ker nisem sprobal. Ampak mislim da nebi smel bit problem.
polde

Oldi ::

Ali na V88 Mars II dela EON. Probati ne smem, ker ima novi lastnik dovoljeno eno samo dovoljeno instalacijo programa.

Oldi je izjavil:

Je kdo probal iz TV boxa narest NVR.
Probal sem s tremi poceni boxi in s tinyCam Pro, a posnetek ni tekoč, vsako cca sekundo izpade nekaj frejmov.

Če box podpira pospeševanje h264 videa (tanix mini ga, V88 marsII in A95X R1 pa ne), potem eno kamero lepi prikazuje, monitorira premike in snema s polimi 25fps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

_njc ::

@Tomson in polde66
Najlepša hvala za predloge!
Bom pregledal in nekaj naročil. Moram biti na kaj posebno previden pri naročanju preko Gearbest oz. Geekbuying?

OK.d ::

Zanimiv spisek, kako se android tv boxi širijo med operaterji po svetu, samo pri nas pa nam staro tehnološko opremo prodajajo kot suho zlato.;)
https://sites.google.com/view/droid-tv/...
LPOK.d

damirj79 ::

Xiaomi Mi Box dobiva Android 8.0 Oreo update:
https://www.xda-developers.com/xiaomi-m...

Eliaz ::

Vrasanje: Lahk te android boxe uporabis kot "dvd predvajalnik" racunalnika? Torej laptop bi prek modrega zoba al pa brezzicnega omrezja dostopal do te skatle in skatla bi predvajala film al pa windows namizje na televizorju?
««
58 / 148
»»