» »

Android tv box

Android tv box

««
41 / 148
»»

polde66 ::

Vmes so bili 11.11, črni petek, cyber ponedeljek... Tako da so prodali robe še pa še. In posledično se vse upočasni.
polde

bbobst ::

Tomson je izjavil:

Dobra opcija ta hip je sicer kakšen Tanix TX3 S905W 2/16GB Android 7.1 s kodo: BlackfridaySI16 iz 27€ na 22€

Pod 20€ pa je najboljša opcija X96 Mini S905W 1/8GB Android 7.1 s kodo: Bfriday092 iz 21€ na 17€

Kolikor gledam slike, noben nima S/PDIF out, kar bi nujno rabil.
Kateri media player podpira (če sploh kateri) auto native resolution OUT, torej ,da TV sam upscala resolucijo. ker verjetno to naredi kvalitetneje ( vsaj Sony 9005) kot sam box?

pierch ::

Sicer nimam možnosti, da bi preveril, ampak a niso ti audio izhodi tudi S/PDIF (seveda ne optični)? Primer za MiBox.
Pierch

zrataj4201 ::

Prosim za pomoč. Pri igri Call of duty Heroes na TV boxu ne morem startati igre. Z miško lahko prvo okno normalno zaprem, za začetek igre pa ne morem startati ne z usb miško, niti z daljincem. V čem je finta? Na tablici pa na dotik igra prime start. Najlepša hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

Matej_K ::

Dej prst na TV :-)

Večina špilov niso narejeni za miške/tipkovnice. Sam še nisem našel pametnega špila android da bi igral preko tipkovnice/miške.
... .. .

kajetan ::

bbobst je izjavil:

Tomson je izjavil:

Dobra opcija ta hip je sicer kakšen Tanix TX3 S905W 2/16GB Android 7.1 s kodo: BlackfridaySI16 iz 27€ na 22€

Pod 20€ pa je najboljša opcija X96 Mini S905W 1/8GB Android 7.1 s kodo: Bfriday092 iz 21€ na 17€

Kolikor gledam slike, noben nima S/PDIF out, kar bi nujno rabil.
Kateri media player podpira (če sploh kateri) auto native resolution OUT, torej ,da TV sam upscala resolucijo. ker verjetno to naredi kvalitetneje ( vsaj Sony 9005) kot sam box?



kaj je to zadosti zmogljivo za gledanje tv prek TVIN? ker pač nimam tukaj siol boxa pa bi gledal preko tvina...+ obstaja tudi kaka taka zadeva, ki ima vgrajen digitalni sprejemnik za dvb-t?

hojnikb ::

sam v vednost, tanix tx3 ima GUI vmesnik v 720p, kjub temu da prklopiš na 1080p ali 4k tv. Zgleda kr nazgravžno, če uporabljaš še za kej druga kot video (video layer je sicer v pravi resoluciji)
#brezpodpisa

jonystar ::

XS!D3 je izjavil:

A je kdo naročal zadnje čase na Gearbestu? Je šlo vse normalno skozi?

Mi Box TV sem naročil 11. nov, par dni kasneje je bil kao shipped out, po več kot mesecu boxa od nikodar, na trackingu pa pisalo, da pošta sploh še ni prejela paketa ampak samo info o pošiljki, medtem ko me support prepričuje, da je box na poti in naj še malo počakam. No sedaj vidim, da se je 13. decembra, torej več kot en mesec po naročilu šele spremenil status v "bpost has received the item". Tako da vprašanje kdaj bo. Za božička, kot je bil mišljen, očitno ne.

Pozdravljen!

Jest sem Mi Box TV naročil 12. novembra in danes ko sem prišel iz službe domov me je paket čakal, tako, da se trenutno glih igram. Ni bilo pa potrebno plačat nobene carine ali kakšne druge dajatve, tako, da Tomson še enkrat hvala za kodo, da je bilo ceneje in navodila kako spravit zadevo v Slovenijo brez carine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jonystar ()

XS!D3 ::

A kaj veš, če je blo že prej vidno na trackingu, da je na poti?

jonystar ::

Nisem nič gledal nobenega trackinga, tako, da ti nebi znal povedat.

dc10 ::

@jonystar, a imaš mogoče doma telemach, da bi EON app sprobal kako deluje?

toni296 ::

Kakšen je kaj novi Beelink GS1?
Pomoč pri nakupu boxsa da bi delal odlično zvok preko optičnega kabla?

jonystar ::

@dc10, žal nimam. Imam T2.

Tomson ::

@toniudrih

Katerikoli od teh Boxov, ki ima optični SPDF in novejši KODI bo ok. Tretno imaš npr. v EU skladišču Beelink GT1 (S912, 2/16GB, Android 7.1, 5.8G WiFi, Bluetooth, 1000M LAN, SPDIF) s precej dobrimi specifikacijami s kodo: EUGBNLSI08 iz 56EUR na 41EUR ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

bbobst ::

Ali kateri od teh boxov daje na HDMI-ju avto native resolution?

Belcebub ::

Danes prejel Xiaomi Mi Box. Seveda sem najprej ugotovil, da v paketu (4MixL), ki ga imamo pri Telemachu ni EONa za smart TV... Bemtiš ;(
OK, hočem inštalirat EON apk za telefone ali tablice, pa pride samo do izbire jezika in nič... :(
Na tablici in telefonu si lepo inštaliram EON in Google Play-a in zadeva teče.

Kakšni predlogi kaj naj še poizkusim?
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

bbobst ::

Tomson je izjavil:

@toniudrih

Katerikoli od teh Boxov, ki ima optični SPDF in novejši KODI bo ok. Tretno imaš npr. v EU skladišču Beelink GT1 (S912, 2/16GB, Android 7.1, 5.8G WiFi, Bluetooth, 1000M LAN, SPDIF) s precej dobrimi specifikacijami s kodo: EUGBNLSI08 iz 56EUR na 41EUR ...

Za ta box v specifikacijah piše
Support 5.1 Surround Sound Output: No
Kaj ge potem na S/PDIF ?
2.0 PCM ?

polde66 ::

Beelink z kodo EUGBNLSI08 iz eu sklaišča te pride malce manj kot 80 eur.
polde

Tomson ::

Ah ja, ta EU-3, vedno pozabim na nerazložljivo visoko poštnino. :( @bbobst, pozabi. Tiste navedbe pri opisih pa so velikokrat čisto mimo ... Ima pa tisti Tanix 3 malo višje za 22EUR sicer SPDIF optični priključek ...

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

bbobst ::

Tomson je izjavil:

Ah ja, ta EU-3, vedno pozabim na nerazložljivo visoko poštnino. :( @bbobst, pozabi. Tiste navedbe pri opisih pa so velikokrat čisto mimo ... Ima pa tisti Tanix 3 malo višje za 22EUR sicer SPDIF optični priključek ...


Kako pa je z native auto resolucijo na hdmi?
Verjetno TV naredi boljši upscaling kot box.

dc10 ::

Belcebub je izjavil:

Danes prejel Xiaomi Mi Box. Seveda sem najprej ugotovil, da v paketu (4MixL), ki ga imamo pri Telemachu ni EONa za smart TV... Bemtiš ;(
OK, hočem inštalirat EON apk za telefone ali tablice, pa pride samo do izbire jezika in nič... :(
Na tablici in telefonu si lepo inštaliram EON in Google Play-a in zadeva teče.

Kakšni predlogi kaj naj še poizkusim?

.. ja rabiš miško ali kakšen drug "daljinski upravljalnik", da boš lahko potrdil izbiro jezika, potem bo delalo...

Cosmo ::

Btw - a je kakšna razlika v kvaliteti streamanja med Eonom za Smart TV in za telefone/tablice?

Hvala!
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

d4vid ::

Kar se GB tice tudi jaz cakam od konca sredine oktobra pa paketa se kar ni... Upam da ni postar ga vzel za sebe, ker sem ze dobil paket iz GB prej kot v 14 dneh.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

w4nkst4 ::

Kaj kdo potrdi kaksna je moc wifi sprejemnika v mibox3??? Trenutno imam minix 8x-h in mam povezan preko kabla ker je wifi sprejemnik v .... Ce dam router 2metra.stran od miboxa je ze kar 2x manjsa hitrost....da ne govorim o blutooth povezavi...na 2m sploh ne najde naprave...slab hardware ali slab software.android 442 ???

eos1911 ::

Zdravo!

Zanima me, kateri android box (S905 ali S912) bi bil zanesljiv za predvajanje izključno 4k remuxed filmov (vključno z delujočimi zunanjimi podnapisi), za 1080p/3D uporabljam Mede8er Med1000x3d. 4k filme bi predvajal z računalnika preko gigabit ethernet povezave.

Tomson ::

Katerikoli S905/S912 z gigabitnim LANom bo ok. Če potrebuješ na hitro imaš npr. v EU skladišču dva dobra modela (S912, 2/16GB, Android 7.1, 5.8G WiFi, Bluetooth, 1000MB LAN, SPDIF) in sicer H96 Pro Plus za 46EUR ali Sunvell T95Z Plus za 52EUR, če se ti ne mudi pa iz China skladišča Alfawise H96 Pro+ 3/32GB s kodo: CMondaySI03 iz 57EUR na 35EUR
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

eos1911 ::

Glede na to, da v roku nekaj dni dobim receiver Yamaha RX-V683 bi rad videl, da bi mi preko android box-a delal tudi Dolby TrueHD in DTS-HD Master Audio. Pred tedni, ko sem na netu zanimal o teh stvareh, so pisali, da naj bi bilo to mogoče preko Libreelec-a, ne pa tudi preko Kodi-ja. Je to res?

OK.d ::

SPMC to omogoča.
LPOK.d

bbobst ::

Če naročim iz China skladišča, ali je potem kaj carine ?

Tomson ::

Najmanjša verjetnost za to je, če izbereš "Unregistered mail without tracking" in brez dodatnih opcij. Ni 100% da bo šlo skozi, a ponavadi gre ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bbobst ::

Kako pa je z auto native resolucijo na hdmi?
Verjetno TV naredi boljši upscaling kot box.
Ali kateri ti podpira?

freezby ::

Kar sem naročil 11. 11. sem dobil ravno za Miklavža, nato pa še kupoval ob petku in ponedeljku, pa sem idejo, da bo do božiča.
Vmes je tudi box Alfawise. Držim pesti, čeprav ne zgleda najbolje. Rabim stestirat, da mirno prerežem iptv potem do novega leta.

Blisk ::

Kupil sem 4 različne TV boxe in edini, ki dokaj dobro deluje je tale.
https://www.ebay.com/itm/2017-3-32GB-DD...

Edino kar sem imel problem pri tem, je ko gledam preko kodija eno serijo, se full pojavljajo kocke, če isto serijo gledam prek VLC je spodnja polovica zelena, če pa gledam preko računalnika je pa OK. Ampak to je edina serija, kjer sem imel probleme.
Za vse ostalo pa deluje BP, medtem ko pri ostalih treh ni nonstop neki delalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Invictus ::

Sam imam tega...

https://www.aliexpress.com/item/X96-Aml...

Dela O.K. Kolikor je pač lahko android O.K. ;).

KODI dela kul. Nisem se pa nič zafrkaval s kakimi updati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

polde66 ::

@blisk če ti kaže zeleno na tv-ju pojdi v nastavitve kodija, v nastavitvah playerja pod zavihkom video izklopi pospeševanje vida (izklopi oba polja)
polde

w4nkst4 ::

Je kaksna potreba da se na mibox3 instalira libreelec ali je kodi zadovoljiv???

modelno1 ::

libreelec = kodi?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Invictus ::

libreelec je OS za KODI.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

w4nkst4 ::

jp, je boljši ta OS kot sama aplikacija KODI? je sploh možno na mibox zagnati libreelec OS prek usb?
in še...KODI ali SPMC oz kak drug program???

hvala

w4nkst4 ::

hm, novo vprašanje:

RASPBERRY PI 3 ALI ANDROID BOX???

leeon ::

pa če naročim iz gearbest EU skladišča, je to brez carine? je že kdo probal? vprašal sem na gearbest, pa nisem dobil odgovora v stilu da/ne, ampak mečkanje, da ne poznajo točno naše zakonodaje bla bla bla

ncc2000 ::

leeon je izjavil:

pa če naročim iz gearbest EU skladišča, je to brez carine? je že kdo probal? vprašal sem na gearbest, pa nisem dobil odgovora v stilu da/ne, ampak mečkanje, da ne poznajo točno naše zakonodaje bla bla bla


Pomojih izkušnjah DA.

Tomson ::

Zakanodaja je jasna, če je artikel v EU skladišču a še ni bil carinjen, gre skozi postopek carinjenja. Ampak, v praksi, pa še res nisem slišal za primer, da bi nekdo, ki je naročil iz EU skladišča plačal postopek carinjenja, kar je predvsem posledica, da že pošiljk izven EU ne uspejo pregledat, ker jih je enoatvno preveč, pošiljke iz EU skladišč pa so še nižje pod radarjem, mislim da se zaenkrat sploh ne kontrolirajo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

freesty ::

Dobil dva dni nazaj Alfawise H96 Pro+ domov. Placal 34€ in slo mimo carine. Narocil z gearbesta. Mam pa se 2 paketa okoli 28-32€, bomo vidli, ce bom mel isto sreco :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Invictus ::

w4nkst4 je izjavil:

hm, novo vprašanje:

RASPBERRY PI 3 ALI ANDROID BOX???

Prvo plus Libreelec...

Vsaj veš da boš dobil kak update v prihodnosti ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tomson ::

Kaj pa vem če je to bistveno, sam imam obe varianti, pa se nikakor več ne bi odločil za RP. Kot prvo je res veliko več dela da vse skupaj pripraviš, potem je tukaj cena, RP vse skupaj je kar nekajkrat dražja zadeva, pač odvisno kaj že imaš doma, a hitro lahko prideš na 80€ (RP, ohišje, SDkartica, daljinec, adapter), pa SPDIFja nimaš, skratka nisem prepričan da je vredno ... Je pa TUKAJ res dober vodič, če koga zamika ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

jb_j ::

kakšna dobra koda za poceni Abox?

Gtonek1 ::

Včeraj dobil (naročen 28.11.) tanix tx3 iz gearbest za 19.56, nič ddv in carine.
Hvala Tomson, za kodo in nasvete

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gtonek1 ()

krop ::

Jz tudi. Dober box za ta dnar. Primerljiv z boxi v rangu 35€

matobeli ::

A je trenutno kakšen dober deal za MiBox?
««
41 / 148
»»