» »

Android tv box

Android tv box

««
40 / 148
»»

d4vid ::

Ce ti TV in android podpirata CEC, lahko upravljas s daljincem od TV.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Oldi ::

@batista Box je na TV povezan na neki izbrani ločljivosti, recimo 1920x1080. Lahko zamenjaš na 720, samo ne vem zakaj bi to počel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

batista ::

Recimo če je nek film 720p potem bo verjetno upscale ki ga naredi TV kvalitetnejši od tistega ki ga naredi box.

polde66 ::

@batista a približn tko kot so včasih na starih črnobelih TV-jih imeli pred tv barvno steklo da je izgledala kot barvna?
polde

batista ::

Verjetno si se tega kar ti spomnil?

polde66 ::

@batista žal tvojega vprašanja kar se tiče kvalitete slike ne razumem, Upskale ne bo ker ti signal preko HDMI kabla ne bo dal možnosti na boxu izbrat večje resolucije kot jo tv podpira. Kar se pa tiče tipk na daljincu je pa čisto vseeno ali so ali niso, ker vsak naložen player na boxu ima svoje navigacijske tipke. Tako tudi KODI. Z daljincem priloženim boxom komot izvajaš vse potrebne ukrepe. Ž
e zgoraj povedano če ti box in tv podpirata CEC upravljaš z daljincem od tv-ja.
polde

Tsunamii ::

Meni pa moj Mini M8S box po tocno enem letu J.. vse skupaj. Al Kodi ali kater kol video program kar zasteka (zamrzne) med filmom. Probal vse zivo.. Al delajo za tocn 1 let ali pa imam sreco ( 1 sem dobil v okvari in ga reklamiral in dobil tega za manjse doplačilo) in zdaj ne vem kaj. Verjetno bo treba v shoping again :(
Je kaj primernega da ni preko 100€ ( ATm imam druge nakupe :D ) oz raje okoli 50€..po moznosti EU skladisce da dobim se letos :D Je pa nujno da ima SPDIF izhod in internet.
Razen ce kdo ve kaksen trik zakaj to sploh dela. Tnx.

pajdek ::

no mojstri android boxov ...moj minix X8 plus je šel po 4 letih po gobe:)

Torej kaj predlagate kateri tv android box za predvajanje Kodi-ja 4K UHD filme in HD filme z zunanjega diska,po možnosti da sam preklaplja med UHD in HD
pa da je dosegljiv takoj v sloveniji hvala za vsak nasvet

clancy ::

batista je izjavil:

Nabavil bi en takle poceni android box(recimo M96X - II MINI TV Box) za predvajanje mkv (kodi). Ali se da nastavit da box oddaja "untouched" oz. native signal na tv da potem tv naredi upscale na 4K?
In ne recimo če je film v 720p da box naredi upscale na 4K in potem pošlje signal na TV.
Opazil sem tudi da priloženi daljinec nima play, stop, pause...tipk. Kako se potem upravlja kodi pri predvajanju mkv? Je možno kako naredit da se box upravlja z daljincem od tv?


Z priloženim daljincem, se kaj dosti ne da delati, oziroma gre zelo počasi, ali pa določenih tabov sploh ne gre potrditi. Trenutno imam gor priklopljeno Logitechovo brezžično miško in gre super. Kot bi delal na računalniku. Čakam še edino na airmouse, ki sem ga naročil istočasno kot Tv Box, ampak paket še ni prišel.
Glede 4K ne bi vedel, ker sem še na 720p plazmi in se s tem še kaj dosti nisem ukvarjal.

GRT ::

Zanima me v čem je prednost gledanja predvsem za Kodije preko boxa ali če imaš Kodija na PCju?

Badwolff ::

Cena

Pa glasnost. Pc zna bit kr glasen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

GRT ::

Kako to misliš cena? PC imam že doma in samo inštaliram, box moram še kupit?
Ne razumem: pc zna bit kr glasen?

d4vid ::

Ventilatorji na graficni, procesorju, v napajalniku znajo bit glasni. Pa se kak disk in je to to...

Android box je pac skatlica, ki doda nekaj pameti TVju, sicer za taprav HTPC to ni nadomestilo, se manj za igralne konzole. No, nvidia shield zna bit ok za kaj takega, ampak trenutno govorim do 50€. Box je ok, ce nimas PCja vedno priklopljenega na TV. Ubistvu se nima smisla kregat o tem zakaj box namesto PCja. Komur pac box ni razumljiv, naj si ustima htpc ali xbox/ps
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

GRT ::

Kodi bi naložil na pc samo za gledanje filmov in nadaljevank.Pc je vedno povezan na tv. Sem imel popcorn pa je vedno štekal. Dovolj imam teh torrentov. Da probam te kodije, ko jih vsi tolk hvalijo.
Zato vprašam, ker mi ni smiselno še eno napravo priklapljat na tv. Razen, če s tem pridobim na kvaliteti ali čem drugem.

ncc2000 ::

Naloži Kodi na PC in probaj. Na nobenem android boxu Kodi ne bo deloval bolje, če cpu zmore, grafika pa podpira željene video formate.

Badwolff ::

Tako je, probaj, pa boš videl
Men se zdi sicer android box bolj komot, ampak najbrž ni zelo pomembno.
Pa ne pričakuj ful bolj gladkega delovanja od kodija, če ti popcorn šteka. Razen če misliš plačevat za serverje.

GRT ::

ncc2000 je izjavil:

Naloži Kodi na PC in probaj. Na nobenem android boxu Kodi ne bo deloval bolje, če cpu zmore, grafika pa podpira željene video formate.

No to je smiselno. V tem je fora, če mi pc grafična ne podpira 4K potem je brez veze, potem je boljše da se kupi primeren box, ki to podpira. Ali prav razmišljam?
Pa še to: Verjetno je neki box srednjega razreda bolj zmogljiv kot sam android na TVju. Hočem rečt, če ima TV že Android sistem vgrajen ali bi kodiji tekli gladko preko samega TVja ali je boljši neki box ala Xiaomi mi 3 oziroma nekaj za cca 50€

kriwc ::

Imam xiaomi mi box 3
Siol tvina ne uspem zagnati do "ogled v zivo" s priloženim daljincem ali aplikacijo na telefonu. Ali potrebujem nujno tudi miško ? Ne uspem “pritisniti” tipke “ogled v živo”..
Ali so pri novejših tv boksih z android 7.1 v google play store vse aplikacije na razpolago?

clancy ::

Priklopi gor računalniško miško, pa boš videl. Meni normalno dela. Res pa, da z priloženim daljincem nisem probal, ampak na splošno, z njim marsikaj ne gre. Imam pa M96X-II MINI TV Box, Android verzija 7.1.1

polde66 ::

@kriwc :https://slo-tech.com/forum/t599462/399
tukej najdi skrekano verzijo siol twina kjer dela tudi original daljinec

https://app.box.com/s/3q0azfmfavzilvtdb...
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

ncc2000 ::

GRT je izjavil:

ncc2000 je izjavil:

Naloži Kodi na PC in probaj. Na nobenem android boxu Kodi ne bo deloval bolje, če cpu zmore, grafika pa podpira željene video formate.

No to je smiselno. V tem je fora, če mi pc grafična ne podpira 4K potem je brez veze, potem je boljše da se kupi primeren box, ki to podpira. Ali prav razmišljam?


Še bolje bi bil nakup nakup ustrežne grafične, z boksom je prej ceneje kot boljše..


GRT je izjavil:

Pa še to: Verjetno je neki box srednjega razreda bolj zmogljiv kot sam android na TVju. Hočem rečt, če ima TV že Android sistem vgrajen ali bi kodiji tekli gladko preko samega TVja ali je boljši neki box ala Xiaomi mi 3 oziroma nekaj za cca 50€


Kako dela Kodi ali XBMC na nekem TV-ju z androtom, pojma nimam. Dejstvo pa je, da če strojni del boxa ali andro TV-ja podpira predvajanje željenih video formatov, bistvenih razlik pri gledanju video vsebin ne bo. Razlika med boljšim/slabšim HW-jem v Kodiju je predvsem v počasnejšem ali hitrejšem nalaganju programa, preklopi med vsebinami, nalaganji dodatkov in podobno. Ko pa gledaš nek video, in če sta resolucija in dekodiranje podprto, bistvenih razlik ne bo, pa če zadevo laufaš na šišonu ali i7.

polde66 ::

Kodi na TV Philips 5000 serije dela odlično. Ampak odlično pa je 1/8. Tudi drugi apk delujejo super. Zgleda je SW/HW tako kot treba.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Tomson ::

Tsunamii je izjavil:

Meni pa moj Mini M8S box po tocno enem letu J.. vse skupaj. Al Kodi ali kater kol video program kar zasteka (zamrzne) med filmom. Probal vse zivo.. Al delajo za tocn 1 let ali pa imam sreco ( 1 sem dobil v okvari in ga reklamiral in dobil tega za manjse doplačilo) in zdaj ne vem kaj. Verjetno bo treba v shoping again :(

Je kaj primernega da ni preko 100EUR ( ATm imam druge nakupe :D ) oz raje okoli 50EUR..po moznosti EU skladisce da dobim se letos :D Je pa nujno da ima SPDIF izhod in internet. Razen ce kdo ve kaksen trik zakaj to sploh dela. Tnx.


Od dobrih variant kot gledam ta hip je Alfawise H96+ S912 3/32GB s kodo: CMondaySI03 znižan iz 56EUR na 35EUR, kar je res dobra cena, ampak pač jasno China skladišče.

Od EU skladišč pa od malo boljših modelov Sunvell T95Z Plus S912 3/32GB za 57EUR, ki je sicer že v FlashSale pa s kodo: warehouseCZ09 še nekaj EUR ceneje ...

@Polde66

Kako to misliš da deluje odlično za oceno 1/8 al kako si to mislil? Načeloma za predvajanje mutimedije preko KODIja, brez nekih zahtevnejših zadev zadeva lepo deluje?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

S!lentHunter ::

Evo moj box mecool m8s pro+ ima bolj okrnjeno trgovino play, pomagal sem si z "trgovino" aptoide, ki pa mi ni ravno všeč, ali je mogoče naložiti originalno verzijo trgovine play ????? skratka želel bi imeti čisto klasično trgovino play
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Doma imam Alfawise H96+ in imam težavo, da se včasih noče prižgati. Moram ga izključiti iz omrežja, in nazaj vključiti, prek daljinca pa ne gre. Ima še kdo ta problem oz. pozna kdo rešitev? Načeloma me ne moti preveč, ker tako ali tako ugasnem samo TV, box pa mi ves čas deluje. Sem se pa že parkrat zmotil, ko sem hotel prižgati TV, pa sem uzel napačen daljinec in ugasnil box.

4knative ::

S!lentHunter je izjavil:

Evo moj box mecool m8s pro+ ima bolj okrnjeno trgovino play, pomagal sem si z "trgovino" aptoide, ki pa mi ni ravno všeč, ali je mogoče naložiti originalno verzijo trgovine play ????? skratka želel bi imeti čisto klasično trgovino play


Če kaj manjka, najdeš tu in naložiš preko installer appa.
https://apkpure.com/app

polde66 ::

@Tomson, mislil sem 1 gb ram in 8gb prostora, android je 5, ekran sem vzel 40" za potrebe dopusta. KODI deluje svetovno na njem, celo bolje kot marsikatera dobra box škatla kar me je malce presenetilo seveda v plus. Je pa dejstvo da tam ni nadgradenj na novejše androide. Tako kot kupiš tako ostane. Vzel sem jo Merkator tehniki za cca 340 eur 2 let nazaj. Super cena sploh pa me je zanimalo kako android tv sploh deluje.
polde

dc10 ::

A lahko kdo z Mecool M8S Pro+ stestira v EON-u, če mu delujejo sedaj ti razni "božični" filmi, ker meni delajo samo cca. 13-14 sekund oz. že po 8 sekundah je tema, samo glas se še sliši do 14 sekunde.... drugače pa TV programi in razne serije pa delujejo BP, samo filmi mi ne delujejo... sem pa namestil tudi zadnjo verzijo 1.0.6 in ne pomaga, sem tudi komplet odinstaliral EON, zbrisal vse njegove podatke, na novo namestil, pa ne gre... 8-O

lp

S!lentHunter ::

Meni eon na mecoolu normalno deluje sam sem pa eno starejso verzijo iz neta snel, ker ta zadnja ni bila ok
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

dc10 ::

.. a lahko mogoče sprobaš en film, ki so sedaj aktualni, če ti normalno deluje - razni božični filmi..., ne serijo ali risanko...8-)
Sicer bom pa še res moral sprobat nazaj z verzijo 1.0.2, če bo OK...

lp

dc10 ::

... sem včeraj malo sprobal razne možnosti, sem namestil verzije 1, 1.0.2, 1.0.3 in ni nič pomagalo. Vedno na 14 sekundi kaže kot da ne dobi podatkov iz vira (tisti krogec se vrti...), spreminjal sem nastavitve kakovosti videa vse do 1 mb, pa ni nič pomagalo...., ker imam box priklopljen preko LAN kabla, sem ga odklopil in vklopil Wifi.... potem pa začuda deluje..8-)
Preko kabla je povezava 100 Mb (ker ima box samo to hitrost, drugače je na ruterju 1Gb), zato mi sedaj ni jasno, kaj ga muči, ker preko Wifi ni takšne povezave kot preko kabla...
@S!lentHunter, a lahko še ti probaš preko kabla (če imaš sedaj prek Wifi povezavo), če imaš možnost, me res zanima, če ti bo enako "nagajalo" kot meni...

lp

4knative ::

Če kdo rabi Nvidia Shield 2017 Remote Only za 143 eur iz Amazona:
https://www.amazon.co.uk/NVIDIA-SHIELD-...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

w4nkst4 ::

beelink ali xiaomi mibox 3???

modelno1 ::

@4knative: 143 funtov je ~161 eur ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

4knative ::

w4nkst4 je izjavil:

beelink ali xiaomi mibox 3???


Xiaomi Mi Box!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

Tomson ::

@w4nkst4

Odvisno kaj so prioritete, če želiš močnejšo strojno opremo, potrebuješ ethernet priključek, potrebuješ SPDIF priključek potem kakšen Beelink (ali zgoraj omenjeni Alfawise ki je za 35EUR res top), če pa omenjeno ni nuja in želiš najboljši uporabniškiv vmesnik, AndroidTV ter Netflix 4k pa defenitivno MiBox. Sploh zdaj, ko se ga dobi že iz EU skladišča za 62EUR ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

4knative ::

Tomson, ti maš bolj veze s kitajci pa to... Tale Xiaomi ne bo naredil nič novega na tem področju? Kaj v stilu Xiaomi Mi Box 4K?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

bbobst ::

Pozdravljeni.
Zadnje čase nisem nič sledil kar se tiče media playerjev.
Rabim predloge ,kaj kupiti,pa da vendar ni predrago,torej max nekje do 40€.
Naj podpira 4K HDR ,X265-čim večji bitrate, da ima S/PDIF DTD passthrough.
Lahko je Android 7 ali pa kakken drug system.
Razni drugi bombončki niso pomembni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

Tomson ::

Ta hip daleč najboljša opcija je Alfawise H96+ S912 3/32GB SPDIF Bluetooth, 5G Wifi, 1000M Lan s kodo: CMondaySI03 znižan iz 51EUR na 35EUR
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

4knative ::

Sem slišal, da se zadnje verzije teh Alfawise H96 Pro+ kvarijo oz. pregrevajo oz. nekaj ne štima. Mogoče je to kaj povezano s ceno oz. popustom?

GupeM ::

Jaz ga imam zdaj kakšne 14 dni/3 tedne. Sem že bral, da se pregrevajo, zato sem potipal svojega, pa je samo malenkost toplejši od okolice. Od oka bi rekel da ima manj kot 30°C. Nekateri pišejo, da je zadeva pri njih vroča. Edini problem, ki sem ga imel do zdaj, sem opisal zgoraj. Torej, da ga včasih ne morem prižgati z daljincem, če ga pomotoma ugasnem. Dela pa lepo tekoče.

Assass1n ::

Jaz ga imam že nekaj časa pa sem ga odprl, na procesrju zamenjal hladilnik za enega, ki se mi je doma valjal od neke matične plošče. Ker je višji kot original sem moral izrezati pokrov in se segreje da ga ne morš držat, bi rekel preko 60. V originalu pa naj bi šel 80+ . Če dela kaj bolje nebi vedel :) to sem predelal bolj za lastno veselje.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

polde66 ::

Za merjenje temperature uporabite Aida64 ali CUP-Z. Lepo piše temperatura procesorja. V večini je krivec za višjo temeraturo WIFI. Vsaj na mojem Beelinku ultimate je tako. Če imam vklopljen wifi temperatura naraste za cca 10 stopinj.
polde

kanarin ::

Sem čisto sveži lastnik svojega prvega android boxa -Beelink Gt1 ultimate pa moram reči, da se ne znajdem najbolje. Vprašanja:

1. Kot ste mnogi že pisali je priložen daljinec res zelo omejeno uporaben - kakšen air mouse daljinc svetujete ? A bo npr. tak v redu ?

2. You Tube, ki je je že boxu (torej ni iz Play Stora) mi vedno prikazuje zgoraj statusno vrstico od Androida. Nimam pojma kako bi jo odstranil (je pač malo moteče) - ma kdo kakašen nasvet? ou Tubeiz PlayStore-a teh težav nima, samo prva je bolj prijazna za uporabo oz se vidi da je narejena za uporabo na TV

3. Kje dobiti informacije o aplikacijah/igrah, ki so narejene oz vsaj primerne za delovanje na android boxih (da ne nalagam po nepotrebnem take take "designed for phones" , ki ko jo zažaneš se ti odpre zarotirana za 90 stopnj)

4. Ker sem ljubitelj retro-gaminga me zanima, kakšna je najbolšja (predvsem user-friendly) zadeva kar se tega tiče na android boxu.

Ted ::

S!lentHunter je izjavil:

Evo moj box mecool m8s pro+ ima bolj okrnjeno trgovino play, pomagal sem si z "trgovino" aptoide, ki pa mi ni ravno všeč, ali je mogoče naložiti originalno verzijo trgovine play ????? skratka želel bi imeti čisto klasično trgovino play


Na box-u imaš android tv in temu primerne appe. Alternativa ti je kak apmirror in napagankr apk-jev.

Mecool je zanimiv, ker naj bi imel chromecast podporo, ki pa seveda ne deluje... Jaz zaenkrat ostajam na svojem miniju m8 (s905x), ki deluje ok. Nabavil sem sicer še box z z66x chipsetom, ki pa deluje porazno - ob nastavljeni 1080p resoluciji box sam nastavi 720p ločljivost ne glede na to kaj nastaviš v settingsih. Tudi nasploh deluje počasneje od s905x boxov in ga odsvetujem.
Mah...

boxi ::

Tomson a maš še kakšno ugodno varinto pod 20€?
Hvala!!
Lp, boxi

Tomson ::

Dobra opcija ta hip je sicer kakšen Tanix TX3 S905W 2/16GB Android 7.1 s kodo: BlackfridaySI16 iz 27€ na 22€

Pod 20€ pa je najboljša opcija X96 Mini S905W 1/8GB Android 7.1 s kodo: Bfriday092 iz 21€ na 17€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

boxi ::

Huh, to je blo pa hitr :). HVALA!!
Lp, boxi

XS!D3 ::

A je kdo naročal zadnje čase na Gearbestu? Je šlo vse normalno skozi?

Mi Box TV sem naročil 11. nov, par dni kasneje je bil kao shipped out, po več kot mesecu boxa od nikodar, na trackingu pa pisalo, da pošta sploh še ni prejela paketa ampak samo info o pošiljki, medtem ko me support prepričuje, da je box na poti in naj še malo počakam. No sedaj vidim, da se je 13. decembra, torej več kot en mesec po naročilu šele spremenil status v "bpost has received the item". Tako da vprašanje kdaj bo. Za božička, kot je bil mišljen, očitno ne.

Silvo ::

XS!D3 je izjavil:

A je kdo naročal zadnje čase na Gearbestu? Je šlo vse normalno skozi?

Mi Box TV sem naročil 11. nov, par dni kasneje je bil kao shipped out, po več kot mesecu boxa od nikodar, na trackingu pa pisalo, da pošta sploh še ni prejela paketa ampak samo info o pošiljki, medtem ko me support prepričuje, da je box na poti in naj še malo počakam. No sedaj vidim, da se je 13. decembra, torej več kot en mesec po naročilu šele spremenil status v "bpost has received the item". Tako da vprašanje kdaj bo. Za božička, kot je bil mišljen, očitno ne.


Če ti je kaj v tolažbo...nisi edini :)
Tudi sam čakam naročeno na Gearbestu podobno dolgo,
da me je že minilo,ker so vmes na trg prišli že novejši,boljši in ugodnejši izdelki.
Silvo
««
40 / 148
»»