» »

Android tv box

Android tv box

««
38 / 148
»»

MaX ::

spyker123 je izjavil:

zdravo,
ima kdo iskratel nettop hd30? Je to ok za kodi varianto oz windows 10?
http://maloprodaja.iskratel.com/


Dlje časa sem uporabljal tale nettop, tako da lahko povem, da za win10 meni ni bil primeren. Openelec/Libreelec sta pa super delala na njem. Zamenjal sem ga, ker me je motil preglasen ventilator. Ob gledanju je pogosto preklopil na visoke obrate in se ga je dobro slišalo.

Zdaj sem zamenjal za MECool m8s pro+, na katerega sem namestil librelec. Popolnoma tih in učinkovit. Priporočam :-)

neo5468 ::

Tudi mene zanima kje si našel Shield za tolk poceni, Mavrik.

ncc2000 ::

d4vid je izjavil:


Anyway, v jutri moram probat Android TV rom na mecool-u :) Trenutno lavfam libreelec in mi je vrh glave dovolj, ampak radovednost mi ne da miru :))


Lahko prosim sporočiš, če se ta Mecool na Libreelecu zbudi iz sleepa ali se ob zbujanju reboota, kot pri stock romu?

Hvala!

d4vid ::

Žal ne dela. Se reboota, v sleep zgleda sploh ne gre. Pravtako te možnosti nimam v meniju v kodiju.

//Oprosti, da je malo dlje trajalo da sem sprobal, žal nimam tolk časa da bi sprobaval te stvari (tud če sam 2 minuti traja) :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Mavrik ::

neo5468 je izjavil:

Tudi mene zanima kje si našel Shield za tolk poceni, Mavrik.


Mal sem vas zavajal, 136EUR je bil (159CHF) v black friday akciji na Digitec.ch . Zdaj je nazaj 199CHF - cca 170EUR. Verzija samo z daljincem.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

4knative ::

Mavrik je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Tudi mene zanima kje si našel Shield za tolk poceni, Mavrik.


Mal sem vas zavajal, 136EUR je bil (159CHF) v black friday akciji na Digitec.ch . Zdaj je nazaj 199CHF - cca 170EUR. Verzija samo z daljincem.


Lagal si spet, upam da si daš kakšen opomin. :D

spyker123 ::

iz amazona.de se da naročit nvidia shield v slovenijo? carina te udari? kaj pa poštnina? koliko te pride vse skupaj, če je shield recimo 180 evrov?

najbiker ::

poštnina je 17,77 eur, saj toliko sem jo plačal za express delivery. naročil včeraj, dobim v četrtek. je pa bila cena 199,99 eur z daljincem in gamepadom.

Tomson ::

Trenutno je v EU dejansko najugodnejši na Amazon.de dobiš ta hip za 149EUR, poštnina je 10EUR za dostavo v 5-7 dnevih, pri nakupih v EU ni dodatnih stroškov ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

spyker123 ::

jaz sem našel za 150 brez kontrolerja..mogoče bom šel v to varianto..iger ne igram oz. moj laptop ni gamerski, zato mi kontroler ne pride v poštev..

4knative ::

Jutri bo za 120 eur in bom še sam vzel en komad za hec. Ni zavajanje, to je samo predvidevanje. Ni laž, resnica pa tudi še ne. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

oxyuranus ::

d4vid je izjavil:

Si mel v roki ze kak android box ali zakaj jih pljuvas?
Zakaj bi rabil PC, ce arm shendla tiste videoposnetke?
Za 30EUR dobis cist kul box, nov, za 70EUR dobis xiaomi mi box, ki je zakon, ima android prilagojen za TV... Zakaj bi potem kupoval PC, ker mislim da tezko dobis primerljivo TV izkusnjo, razen ce lavfas samo kodi.


V bistvu jih ne pljuvam, samo se mi zdi noro, kupovati hardware, ki je za svojo price/performance 4x drazji kot mini itx plata. Ta miselnost mi je totalno zgresena, ja, saj zadeva ne bo sla v zaprto pest ampak bo imela pa TB+ diska in nekaj, kar ne bo preziveto cez nekaj let. Pa, ce si ze napaljen na android, ga lahko laufas v virtual boxu, pa bo se vedno hitrejsi kot frankensteini, ki jih opisujete. O primerljvi TV izkusnji pa sploh ne govori, oboje je racunalnik, samo te android "boxi" so precej manj zmogljivi in zaradi svoje androidosti tudi precej bolj oskrunjeni.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

spyker123 ::

kako pa laufajo igre na nvidia shield? imaš posebej igre za to ali gre zgolj za streamanje iger z pc-ja?

oxyuranus ::

spyker123 je izjavil:

kako pa laufajo igre na nvidia shield? imaš posebej igre za to ali gre zgolj za streamanje iger z pc-ja?


Ne igram iger, ampak preprican sem, da intel build in graficna kartica prekasa po performancah karkoli ze dobis na teh android "protoboardih". Tole bi znalo biti povezano.

http://store.steampowered.com/steamos/b...

Tole dobis za okrog $90, https://www.asrock.com/mb/Intel/Q1900-I... , zakaj bi kupoval android igraco, saj je vticnica zraven in je ne bom napajal preko baterije (7W/h zre pri 100% obremenitvi, brez diskov (ki vsak pozre se okrog 5W/h, ce ni ssd, tistih nisem meril).
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

oxyuranus ::

Aja, pa da ne bo pomote, to je ze stara plata. Pa druga zadeva, dobi se kup hifi ohisij, kamor lahko zapakiras mini itx plato (pasivno hlajenje in NE RABI drugega) z diski vred, pa ne bo kvarila izgleda v dnevni sobi. Pac pobrskajte malo. Android so jajca od OSa, ki je narejen izkljucno z javo, napajanjem iz baterije in popolno nesposobnostjo uporabnika v mislih. Ce je to vasa edina zahteva, sploh baterija in nesposobnost, vzamite android (bi se tudi tukaj dalo marsikaj reci, pa se mi ne da), za VSO ostalo uporabo, si pa samo prikrajsujete performance in drugo potencialno uporabo *NAS (za plato zgoraj, 4xSATA + micro pci express, lahko natlacis notri se dodatne 4 diske), surround sound (7.1, opticni out), server,...
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

Vanadium ::

Kateri s905w 2gb box priporočate? Uporabljal se bo samo za kodi in iptv.

4knative ::

Vanadium je izjavil:

Kateri s905w 2gb box priporočate? Uporabljal se bo samo za kodi in iptv.


https://www.gearbest.com/tv-box/pp_6560...
Za 33 eur iz EU skladišča s kodo: GBM8SE

Tomson ::

Od S905W je trenutno najboljša opcija Mecool M8s Pro W 2/16GB Android TvBox s kodo Bfriday284 za 22 EUR
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

pierch ::

@oxyuranus:
Če mogoče ni jasno, nekateri tu potrebujemo eksplicino in samo media player, ne pa multipraktik od PCja. Vse ostalo imamo drugače rešeno (streaming od bilokje, share, NAS, Plex, itd). Za take potrebe je mini PC en velik overkill, na vseh področjih. Kot sem rekel za 20€ z Libreelec je kitajski jajc bomba, ker sploh ne rabi met nekih velikih performans, da prikazuje 1080p vsebino.

Pa še to. Omenjaš razne miniItx plate, ohišja, diske pa vse to. Če tega nimaš doma na lagerju moraš seveda kupit in redko katera komponenta, ki jih potrebuješ je 20€.
Pa ne mislit, da ne poznam. Imam doma 2 miniITX PCja, ampak ne za media player.
Pierch

4knative ::

20 eur bomba, 30 eur špica! :D

spyker123 ::

Je kdo že kdaj vračal robo nazaj na kitajsko? koliko so kaj poštnine? moj tv box, ki ga želim vrniti, ima 250g..kot navadno pismo ga ne morem poslati, ker potem ni tracking številke, ki jo GB hoče za potrditev prejema pošiljke in nato vračilo keša plus dodatne točke ali kajjazvem..verjetno okoli 5 evrov že zna vse skupaj stati? morebiti mi to poštnino naložijo gor GB wallet..

clancy ::

Tomson je izjavil:

Od S905W je trenutno najboljša opcija Mecool M8s Pro W 2/16GB Android TvBox s kodo Bfriday284 za 22 EUR


Kaj pa tale je za kaj?
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1097...

Po specifikacijah je sicer isti kot tale Mecool, ampak sem ga zadnjič čisto na hitro naročil, sedaj pa vidim, da ni nobenega user review-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

Tomson ::

@clancy: Tudi super, malo dražji, a S905X, nič bat! ;) Nekih hudih razlik razen specifikacij pri teh poceni opcijah itak ni...

@spyker: mislim da je zadnjič nekdo omenil, da je pošnina do 1kg nekje 5-10€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

neo5468 ::

spyker123 je izjavil:

kako pa laufajo igre na nvidia shield? imaš posebej igre za to ali gre zgolj za streamanje iger z pc-ja?

Lahko streamaš igre iz PCja, če imaš Nvidia grafično in igraš na 4k resoluciji in 60 fpsji če imaš dovolj dober računalnik. Na voljo imaš tudi vse igre iz Google Play Store po defaultu, potem lahko kupiš pa še igre posebej narejene za Shield naprave.

Trenutne ene boljših Shield iger so:

-Half Life 2 in obe epizodi
-Doom 3
-Borderlands 2 in pre-sequal
-Tomb Raider 2013 (reboot verzija)
-Trine 2
-Metal Gear Rising
-Resident Evil 5
-Super Meat Boy
-Hot Line Miami

Laufa pa kar dobro. Tu imaš 2 youtube gameplay clipa da vidiš performance:



4knative ::

Baje, da je kar visok input lag - torej ko pritisneš gumb na kontrolerju traja nekaj časa da se zadeva prikaže na televizorju. Ni glih na nivoju sodobnih konzol.

neo5468 ::

Input lag je 20-30 ms kar je dovolj dobro da igraš vsako single player igro. Edino pri multiplayer igrah kot je csgo se bo poznalo.

Tu lahko vidiš kako tekoče deluje 4k 60fps:



Tukej si poglej pa latency, pojdi na 2:07 proti koncu videa kjer odpre inventory, tam se najbolj pozna delay:



Torej in a nutshell, zanemarljivo. Bolj je problem kakšen input lag ima sama televizija, ne pa Shield streaming, ampak to bi bil problem tudi pri ps4 in xbox1, tako da Shield nima tukej veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

ncc2000 ::

d4vid je izjavil:

Žal ne dela. Se reboota, v sleep zgleda sploh ne gre. Pravtako te možnosti nimam v meniju v kodiju.

//Oprosti, da je malo dlje trajalo da sem sprobal, žal nimam tolk časa da bi sprobaval te stvari (tud če sam 2 minuti traja) :)


Hvala

Tomson ::

Še nekaj dobrih dealov na GB CyberMonday:

Tanix TX3 Mini S905W 2/16 s kodo: NLBF112426 iz 25€ na 19€
Alfawise H96 Pro+ S912 3/32 s kodo: NLBF112417 iz 49€ na 34€
Beelink GT1 Ultimate S912 3G/32 s kodo: NLBF112435 iz 60€ na 46€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

Jaz bi še vir za kode, če se da. Hvala.

Tomson ::

Te promo kode dobim od znanca na Gearbest, imam vpogled v njihov interni dokument (ni povezava) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

To je pa drugo, insajderske informacije pa to. Tako je to če se s kitajci družiš, zavidam ti. :))

Du5aN ::

Tomson je izjavil:

Še nekaj dobrih dealov na GB CyberMonday:

Tanix TX3 Mini S905W 2/16 s kodo: NLBF112426 iz 25€ na 19€


Kako dobiš tegale na 19€..? Meni s to kodo pokaže ceno 23€ (China Warehouse), kar pomeni da bo še vedno "padel" pod DDV in carinski postopek, če ga odprejo na meji...

Gtonek1 ::

Iz eu pa je 31.45+1.25, od kod sploh pride eu-5 ?
Lp

Tomson ::

@du5an

Sprazni košarico, dodaj tega iz linka, vpiši promo kodo in prideš na 19.56€. Meni še ta trenutek deluje koda:

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

Tomson ma neke veze s kitajci. Njegova košarica je modificirana in vedno kaže kakšen evro ali dva manj. :D

Vanadium ::

meni je tudi 19+drobiž pokazalo. Je že naročen.

P.S.

Predvidevam da pod 20EUR ni carine ane? kako je z dokazovanjem te cene in potem kaki so stroški?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

4knative ::

Tomson imaš kakšno kodo od kitajskih frendov za Xiaomi mi band 2?

RoccoC ::

@Tompson, upam da vlečeš dobr provizije, ker si jo zaslužiš (ni mišljeno sarkastično).

*TV* ::

Tomson je izjavil:

Še nekaj dobrih dealov na GB CyberMonday:

Tanix TX3 Mini S905W 2/16 s kodo: NLBF112426 iz 25€ na 19€
Alfawise H96 Pro+ S912 3/32 s kodo: NLBF112417 iz 49€ na 34€
Beelink GT1 Ultimate S912 3G/32 s kodo: NLBF112435 iz 60€ na 46€


Hvala za kode! Naročil Beelinka.

spyker123 ::

na nvidia shield normalno priklopiš 1tb usb disk?

neo5468 ::

ja

4knative ::

spyker123 je izjavil:

na nvidia shield normalno priklopiš 1tb usb disk?


A si ga dobil za 129 eur na amazon.de? Mater so hitro šli v promet.

Du5aN ::

Tomson je izjavil:

@du5an

Sprazni košarico, dodaj tega iz linka, vpiši promo kodo in prideš na 19.56€. Meni še ta trenutek deluje koda:



Tomson, hvala!!! Sedaj dela, cena 19.56€, naročeno. :)

Gtonek1 ::

Še deluje, naročil:)
hvala

OvCa77 ::

Če kdo hoče "privarčevati" še kakšen procent, priporočam: https://givingassistant.org/. Na gearbestu je 6% cashbacka, ko dosežeš 5.99$ ti izplačajo na paypal. Če rabi kdo referal (oba dobiva 5$) naj mi piše na zs.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

ramiz?! ::

a bi teoretično lahko priklopu xiaomi mi box na računalniški monitor in pol prek kodija gor gledal tv programe?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Tomson ::

Seveda, ali ga povežeš s TVjem ali PC monitorjem je čisto vseeno, samo da ima zaslon HDMI priključek. Ampak, MiBox ima samo WiFi, nima ethernet priključka, če ti to kaj pomeni ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

ramiz?! ::

Tomson je izjavil:

Seveda, ali ga povežeš s TVjem ali PC monitorjem je čisto vseeno, samo da ima zaslon HDMI priključek. Ampak, MiBox ima samo WiFi, nima ethernet priključka, če ti to kaj pomeni ...

Aha super, mah da nima etherneta me sploh ne moti

Edino kar rabim je torej monitor z zvočniki
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

polde66 ::

@Rramiz?!
čemu kupuješ mibox3 za cca 80 eur če samo potrebuješ ekran in dva zvočnika pa še ob par usb vhodov si in vhoda za mrežno, če ti po drugi strani en Tanix TX3 mini za 20 eur brez carine dela čisto enako le da nima bluetootha?
polde

ramiz?! ::

polde66 je izjavil:

@Rramiz?!
čemu kupuješ mibox3 za cca 80 eur če samo potrebuješ ekran in dva zvočnika pa še ob par usb vhodov si in vhoda za mrežno, če ti po drugi strani en Tanix TX3 mini za 20 eur brez carine dela čisto enako le da nima bluetootha?

mibox že imam in je priklopljen na TV v dnevni, bi pa si rad prestavil v svojo sobo in rabim nek monitor/tv, pa pač gledam kaj je najceneje na bolhi, al monitor al pa nek rabljen TV ... in čim je TV mal starejši so neke debele lcd kible, ki mi vizualno niso všeč
Never regret anything, there's always a reason things happen.
««
38 / 148
»»