» »

Android tv box

Android tv box

««
37 / 148
»»

4knative ::

Kitajci zagamani sploh ne poznajo Black Friday akcij.

Daniel ::

Morda pa še niso amerikanizirani...

fireX88 ::

Daniel je izjavil:

Morda pa še niso amerikanizirani...


kar je dobro!

5 let nazaj tega pri nas še ni bilo...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

BorutK-73 ::

4knative je izjavil:

Kitajci zagamani sploh ne poznajo Black Friday akcij.

Oni imajo 11.11 akcije.

facepalm ::

Ce koga zanima, bom prodal mojega h96 pro+ za 50eur. Je "stara" verzija s 4x usb vhodi, 3gb ddr4 in 32gb rom.

morosito ::

eno vprasanje: se da nastimati na android tv aplikacijo od siol-a: tvin in gledati tv preko aplikacije?

Assass1n ::

Seveda ravnokar gledam :) priporočam uporabo airmouse.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Tsunamii ::

facepalm je izjavil:

Ce koga zanima, bom prodal mojega h96 pro+ za 50eur. Je "stara" verzija s 4x usb vhodi, 3gb ddr4 in 32gb rom.


KAj bos kupil..?

facepalm ::

Smart tv in bom pobiral torrente direkt iz routerja. Sem se navelical kodija.
Naslednji box bo pa kak x86 NUC.

Tsunamii ::

facepalm je izjavil:

Smart tv in bom pobiral torrente direkt iz routerja. Sem se navelical kodija.
Naslednji box bo pa kak x86 NUC.


Osebno nisem na kodiju. VAzno mi je da ima S/PDIF, HDMI,LAn in vsaj 2x USB 3.0. Ker vse z diska mi gre tako da... Seveda bi bil akksen NAS super ampak..
ZA x86 NUC je sicer zanima zadeva. Sicer cenovno ( ker apc je mini comp ) malo visoko kar hocem.

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

polde66 ::

https://www.mimovrste.com/nettopi/intel...
evo nuc k boš mel še kaj iz njega, tisti zgoraj je počasen
polde

nikolatesla ::

Nabavil danes MECOOL M8S Pro+ za 34€ s poštnino iz EU skladišča. Hvala uporabniku foruma, ki je objavil kodo in mi tako prihranil nekaj €€. Zanima me, če je kdo od vas preizkusil MOBIO-TV od A1 oziroma bivšega Amisa. Dela vredu ali so problemi?

Zanima me tudi, če se da siol Tvin kupit oziroma sklenit mesečno naročnino?

Hvala!

4knative ::

To so servisi, ki so namenjeni uporabnikom storitev in dopolnjujejo paket. Mogoče bo kakšen EON na voljo kot samostojna storitev. Za drugo ni upanja.

Tomson ::

Danes nekaj dobrih Boxov in hudih cen v Flashsale iz EU skladišča:

Mecool M8s Pro+ S905 2/16GB za 24€
Sunvell R69 za 13€
H96 Pro+ S912 3/32GB za 31€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

Tale zadnji se baje pregreva, pazite.
Tomson spet zavaja, poštnina je 40 eur pri vseh, zato tudi take cene. Hvala, Tomson.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

polde66 ::

Box košta čez 70 eur. Kul.
polde

mrbanana ::

Vzel Lucky Bag Android Box 11.11 na Gearbestu, dobil sem SCISHION V88 Mars II - ki ima jajc Rockchip cpu ;(

Tomson ::

4knative je izjavil:

Tale zadnji se baje pregreva, pazite.
Tomson spet zavaja, poštnina je 40 eur pri vseh, zato tudi take cene. Hvala, Tomson.


Ja sory no, nič ne zavajam, res pa nisem preverjal, se opravičujem. Videl res dobre cene in EU skladišče. Se posipam s pepelom! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

Dolžan si zdaj kakšen pravi deal zalepit tu gor, ok? Potem ti bo oproščeno in boš lahko živel v miru naprej. :))

Tomson ::

Ok, deal, to bo moj današnji celodnevni cilj! ;) prav škoda, pa tako dobro se je slišalo, res hude cene in EU skladišče.. Njah, ko je too good to be true...

PS: a to šteje? :) Blackview A7 - soliden 5.0" pametni telefon za 24€! EU skladišče z ok poštnino...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

hojnikb ::

ni več...
#brezpodpisa

spyker123 ::

zdravo,
ima kdo iskratel nettop hd30? Je to ok za kodi varianto oz windows 10?
http://maloprodaja.iskratel.com/

OK.d ::

Pozabi, to nabavi kar je polde prilepil https://www.mimovrste.com/nettopi/intel...
LPOK.d

spyker123 ::

ja, saj..dokupiti rame in disk in si na 200+evrov

neo5468 ::

Chromecast v kombinaciji z Plex ga zmaga. Deluje odlično. Predvaja tudi 20 Mbps high bitrate BluRay filme brez štekanja in zatikanja (in to preko wifi). Vse kar sem hotel je Plex client za BluRay filme, Twitch in Youtube. Razmišljal sem o teh cheap android boxih, ampak je Chromecast veliko bolj elegantna in minimalistična rešitev. Seveda pa ni za vsakega.

spyker123 ::

premišljujem tudi o mini laptopih, dosti ceneje kot barebone nettopi..

spyker123 ::

pa recimo o asrock nettop ion 330 ali pa zotac zbox id40..bi te zadeve bile zadovoljive?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spyker123 ()

neo5468 ::

Tvoj telefon je hitrejši. Ti atom procesorji imajo na Passmark 600 točk. To je počasno kot hudič. Ne priporočam. Če hočeš dober kodi player kupi Nvidia Shield za 200€ iz amazon.de ki ti predvaja 4k z 60 fpsji če je treba. Daleč najboljši media box. Za 100€ nimaš nič dobrega za kupit. Izberi Shield za 200€ ali pa tele kitajčke za 30-50€.

polde66 ::

Nettop HD30 sem imel ravno, ko so prišli ven win. 10. Pa ni šlo žal. Tale atomček je malce preslab, pa še mi smo imeli verzijo z 2gb ramom. Danes sem skup dal NUC z mimovrste, s tem da sem rame dokupil, ker stari niso pasali. Pa sem imel srečo, 35 eur za 8 gb. Disk sem pa imel. Pred tem sem imel Zotac 3150 celeron 8gb ram, pa tudi ni slab. Oz. imam še, če bo kakšna od hčera izrazila potrebo po tem bo dobila, čeprav so prenosniki povsod.
Če bi se odločal met Shiledom in NUC-om, NUC zmaga. Cena ista. Velikost je skoraj ista kot kakega android boxa sami višji in težji. Priklopov mnogo več, rama 8 gb max, disk kar češ. Uporabnost???? nima meja.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

neo5468 ::

Govorimo o media boxu za TV. Pri Shield imaš dober user interface, ki ga udobno uporabljaš z priloženim daljincom in temu namenjenemu tudi operacijskemu sistemu Android TV. Imaš Google Play Store appe, Google Voice Assistant, vgrajen Google Chromecast za pošiljanje stvari na televizor instantno itd. Pač izkušnja je namenjena za uporabo pred kavčom. Prav tako lahko več usb priklučkov dobiš z USB hub-om, vse druge potrebne priključke pa ima. Kaj ima pa Intel Nuc? Ne le da kupiš polizdelek ki ga moraš sam dokončat, kupit moraš tudi nek neroden Air Mouse ki ti lahko zdejle povem da je nerodno za uporabljat. Windows 10 ni narejen za kavč ampak za tipkovnico, miško in delo za mizo. Boš res imel tipkovnico v dnevni sobi?

Če bi se jaz odločal med NUC in Shield, ne bi pomislil niti 2x. Vzel bi Shield v vsakem primeru ker za to kar potrebuješ na TVju ponuja vse in to v dosti bolj udobnem in elegantnem načinu. Kaj ti bo tisth biljon x86 aplikacij na tvju? Boš furov Adobe Premiere gor? Shield je optimiziran za najboljšo izkušnjo pred TVjom, in vsaka aplikacija v Android TV Google Play Store bo optimizirana za delo na televizorju, NUC je pa samo računalnik priklopljen na televizor. Problemi bojo z prikazom in uporabo aplikacij ker so namenjene za tipkovnico+miško, text scaling itd.

Verjetno tudi ne rabim omenjati da lahko Shield predvaja 4k hdr (NUC ga ne more, vsaj tale za 150€ ne, mogoče uni za 450€), ima grafični čip z polovico CUDA cors kot gtx 950, zato vse igre iz play store laufajo zelo dobro, da ne omenjam retro emulatorje, ki jih Shield predvaja perfektno. Podpira praktično vse audio formate, tudi Atmos. Če imaš Nvidia grafično kartico, lahko še Game Streaming iz svojega računalnika izkoriščaš. Ubistvu ni kontesta če pogledaš celotno sliko in ne samo "wow imam celoten računalnik na TV v mali škatlici". Software je velikokrat bolj pomemben kot hardware, ampak v tem primeru je tudi hardware boljši, zato je nakup Shield-a če potrebuješ dober media box brez kompromisov, res najboljša izbira.

Mavrik ::

Edino kar ne podpira je Dolby Vision in HLG. Ampak tega tud na NUCu ne boš videl :P
The truth is rarely pure and never simple.

Badwolff ::

Zakaj bi dajal 200€ za media mini pc, ki dela isto kot android tv box. Kaj so prednosti?

neo5468 ::

Sem ti jih ravno naštel? Ti cheap android tv boxi niso android tv boxi ampak smartphonei brez funkcije klicanja in brez zaslona. Nimajo Android TV. No ja, edino Xiaomi Mi Box ga ima ampak ne more predvajati tekoče 4k, pa tudi ethernet priključka nima kar je za nekatere nujen pogoj. Glede hitrosti in odzivnosti pa sploh ne rabiš primerjat ker je dan in noč.

Tomson ::

Android TvBoxi so čisto ok, če jih uporabljaš kot multimedijski predvajalnik s KODIjem. Za nizko ceno dobiš vso funkionalnost KODIja, pa tudi praktično vse formate lahko predvajaš. In to je, vsaj v mojih očeh, glavni namen teh poceni boxov.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

facepalm ::

Je pa tipkovnica/miska must have. Prednost android boxa napram htpc ali nuc je dosti nizja cena in majhnost. Nic drugega.
Ce pa imas dejansko kam skrit htpc in te velikost ne moti, imas s htpcjem moznost naredit karkoli. Tudi vmesnik se da lepo prilagodit za tv in seveda, se da tudi daljinec uporabit.
Edino shield je druga zgodba.

neo5468 ::

To je res. Govorim bolj za višji budget. Meni Chromecast zaenkrat dovolj dobro služi za moje potrebe, ker ne rabim kodi playerja in njegovih addonov saj imam svoj Plex server in svoje BluRay filme na računalniku. Ampak če bi kupil dober 1000€ tv, naj me pa hudič vzame če ne dam še 200€ za shield in imam res dober 4k player ki poganja praktično vse.

robertus23 ::

neo5468 je izjavil:

Sem ti jih ravno naštel? Ti cheap android tv boxi niso android tv boxi ampak smartphonei brez funkcije klicanja in brez zaslona. Nimajo Android TV. No ja, edino Xiaomi Mi Box ga ima ampak ne more predvajati tekoče 4k, pa tudi ethernet priključka nima kar je za nekatere nujen pogoj. Glede hitrosti in odzivnosti pa sploh ne rabiš primerjat ker je dan in noč.

Popolnoma se strinjam s tabo.
Sem imel zadnjih nekaj let Minix-e(8h,neo u1,neo u9h) ,ki stanejo nekaj več kot tile poceni boxi.Vsi so se obnesli v nulo-podpora samega proizvajalca je na visoki ravni.Sedaj pa sem nabavil Nvidia Shield TV(2017) .Zadeva dela tako kot treba.Zaenkrat nimam nobenih pripomb.Imam pa tudi Intel Nuc Skull Canyon(kateri me je stal cca. 1000€ z rami in m.2 ssd) in stem nucom se lahko Nvidia Shield brez problemov primerja.Nimam pripomb za nuca in ne za shielda,je pa cenovna razlika velika.

hojnikb ::

na android tv box das libreelec in zadeva leti
#brezpodpisa

4knative ::

Shield 2017 samo z daljincem sem videl za 130 eur za black friday. Eni ste pripravljeni dat po 80 eur za kitajca, v tem primeru ni daleč do Shielda.

Badwolff ::

Kot rečeno, če ga imaš namen uporabljati za gledanje filmov s torrentov in kodi se mi sanja ne, kaj bi bilo boljše na pcju ali shieldu. Pa še komplet android imaš, kjer lahko laufaš kar češ, js recimo nba app. Kaj bi pridobil na shieldu /pcju? Moj mini XIII laufaš čist gladko. OK 4k nimam, tako da težko komentiram.

neo5468 ::

4knative je izjavil:

Shield 2017 samo z daljincem sem videl za 130 eur za black friday. Eni ste pripravljeni dat po 80 eur za kitajca, v tem primeru ni daleč do Shielda.

Tisti amazon.com deal ne šteje. Pokaž mi ceno na nemškem amazonu oziroma pač nekje v evropi za 130EUR pa ti ga jaz kupim. Najcenejše ga dobiš na nemškem amazonu za 200EUR. Pusti ameriške deale ker za nas so nerealni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

pierch ::

hojnikb je izjavil:

na android tv box das libreelec in zadeva leti

Same here, in to za dobrih 20€.
Pierch

d4vid ::

pierch je izjavil:

hojnikb je izjavil:

na android tv box das libreelec in zadeva leti

Same here, in to za dobrih 20€.


+1

Ce bi ze zlagal skupaj HTPC, bi neko orng zadevo zlozil, da lahko vsaj kako igro pozenes. NUC za 200€ je faljen, ce rabis samo kodi.

Anyway, v jutri moram probat Android TV rom na mecool-u :) Trenutno lavfam libreelec in mi je vrh glave dovolj, ampak radovednost mi ne da miru :))
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

spyker123 ::

Moram reči, da me nvidia shield zanima, ampak spet nima diska noter? pa ta shield je multimedijski predvajalnik ali konzola..če tako gledam, za 200 evrov dobiš ps4, pa se da tudi kodi gor naštimat ali?

hojnikb ::

NUC je kul, če hočeš poleg gledanja filmov tudi kakšen web browser uzad.
#brezpodpisa

mona123 ::

a je kdo razmislil o tem
https://www.synology.com/en-uk/products...
Torrent BOX+kamere+player

jaz sem ga ravnokar naročil..

Mavrik ::

neo5468 je izjavil:


Tisti amazon.com deal ne šteje. Pokaž mi ceno na nemškem amazonu oziroma pač nekje v evropi za 130EUR pa ti ga jaz kupim. Najcenejše ga dobiš na nemškem amazonu za 200EUR. Pusti ameriške deale ker za nas so nerealni.


Zakaj pa ne bi štel? (Jaz sem glih ShieldTV naročil za cca 125EUR v Švici.)
The truth is rarely pure and never simple.

4knative ::

Verjetno bo jutri tudi še kakšen deal brez kontrolerja za tam okoli 130 eur. Če misliš kupit moraš nanišanit prej in ko je 120 eur samo prožiš.

RoccoC ::

Mavrik je izjavil:

neo5468 je izjavil:


Tisti amazon.com deal ne šteje. Pokaž mi ceno na nemškem amazonu oziroma pač nekje v evropi za 130EUR pa ti ga jaz kupim. Najcenejše ga dobiš na nemškem amazonu za 200EUR. Pusti ameriške deale ker za nas so nerealni.


Zakaj pa ne bi štel? (Jaz sem glih ShieldTV naročil za cca 125EUR v Švici.)


Link?
««
37 / 148
»»