» »

Android tv box

Android tv box

««
27 / 148
»»

Tomson ::

Načeloma lahko LibreElec naložiš na vse S905/S905X boxe, npr. po tem vodiču ali tem.

PS: še vedno so in delujejo ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

tomazic89 ::

MXR PRO RK3328 TV Box - 4GB + 32GB za 44.4EUR s kodo GBMXR: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_7645...
Ima kdo izkusnje?

d4vid ::

Oldi je izjavil:

Sicer pa, kako je stanje s Kodijem, ko sem pred dobrim mesecem zadnjič nekaj instaliral, so bili skoraj vsi repozitoriji out, kup filmov ni bilo dosegljivih... ena sama žalist napram stanju na začetku leta. So to rezultati boja proti pirateriji?


Preberi: https://kodi.tv/article/having-issues-f...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

4knative ::

tomazic89 je izjavil:

MXR PRO RK3328 TV Box - 4GB + 32GB za 44.4EUR s kodo GBMXR: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_7645...
Ima kdo izkusnje?


Kje dobiš te kode za popust? Beelink GT1 ali Apple TV 4K?

tomazic89 ::

4knative je izjavil:


Kje dobiš te kode za popust? Beelink GT1 ali Apple TV 4K?

Na home page-u "Flash Sale" -> "Daily deals" pise zraven cene: https://www.gearbest.com/gadget-deals.h...

Tomson ::

Na Gearbestu imajo DailyDeals, FlashSales in Special Promo codes (kjer so največji popusti), zadnje niso javno objavljene ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Matej_K ::

Če dam na svoj box liberelec in openelec, to pomeni da potme boxa nemorem več uporabljati kot naprimer brskalnik ali pa torent odjemalec ali pa youtube aplikacijo itd?
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

pibip ::

Pozdravljeni
Ce vstavim link za IPTV, ki ga uporabljam na tablici (SONY TABLET XPERIA Z) in na telefonu GALAXY S8
v IPTV BOX, recimo Xiaomi Mi Box 3 ali katerega podobnega v tem rangu, ali bo zadeva delovala ?
Sprašujem namreč, ker želim preko IPTV boxa gledat določene programe, ki jih spremljam na androidu (telefon in tablica) tudi na TV?
Zanima me , če ima kdo tovrstne izkušnje oz nasvet kateri box podpira link, ki deluje na prenosnih android napravah?

polde66 ::

Tanix TX8 max še enkrat,
Malce bolj sem stestiral stroj, ki mi je bil na začetku precej všeč, a nažalost Beelink še vedno vodi na moji lestvici priljubljenosti.
Tanix ima še malce težav z SPMC-jem, katerega nažalost ne prebavlja, zaženem film in se pojavi okno s katerega mi sporoča da Ima SPMC težave in opcija je ponovni zagon aplikacije. Bom sprobal še starejše verzije. Tudi s KODI-jem ni vedno vse tekoče, na začetku se zažene 1x 2x 3x dokler se ne postavi, ko se postavi dela tekoče in lepo.
Kar je še meni moteče je ko box ugasneš gori rdeča lučka, ki niti ni tako moteča ampak rajši jo nimam.
Beelink MXlll ll je res zakon.
polde

BadWolf ::

še en glas za mini mxiii ;)
edino kar me moti, če imam vpn, ki ga načeloma uporabljam za vso sivo cono, mi najde kodi le tu pa tam kak vir, aplikacije kot freeflix in podobno mi ne delajo, tudi nba app ne laufa videov, ampak tam je to najbrž feature, kot na netflixu. Če ga izklopim, je vse bp.
Torrent dela enako na obeh, no z vpnjem ne pridem čez 3M downloada, ampak to je spet feature.
Tudi daljinec je v bistvu super, edino kot airmouse se bolj lousy obnese, res počasi se premika kazalec.

kaj pa tole, nov beelink
https://www.gearbest.com/mini-pc/pp_917...
men je scer bolšnačeloma, če je brez lcdja, da se ne sveti neki brezveze

a so že kake alternative kodiju za predvajanje mkvjev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BadWolf ()

Oldi ::

@pibib Naložiš .m3u fajl z linki na IPTV programe. Sam sem na začetek dal tole in sem dobil GTV Kranj:

#EXTINF:-1 tvg-shift=1 group-title="Slovenski" tvg-id="1" tvg-name="1" tvg-logo="SLO_1.png",[COLOR gold]GTV[/COLOR]
http://91.220.221.60/gtv_hls/gtv.m3u8|U... (iPad; U; CPU OS 4_2_1 like Mac OS X; en_us)"

V Kodiu aktiviraš LiveTV in navedeš pot do tega fajla. V Kodiju boš dobil LiveTV opcijo, naprej je pa vse logično.

4knative ::

Beelink MINI MXIII II je res špica če ga dobiš za tam 30 eur (2+32 verzija). Za android box devat nad 50 eur je totalno zgrešeno, eni celo grejo in ruknejo 200 za shielda s fkn androidom fujjjjj in zraven še neka podn konzola. Do 30 eur, še boljše do 22 eur, max pa 50 eur. To je moje mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

Tomson ::

30€ je kar težka za 2/32, ga pa dobiš za 41€, kar se mi zdi kar dobra cena, trenutno v FlashSale, sicer pa se lahko uporabi kodo: GBCNA za katerikoli BOX (-14%), ki ni v akciji ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

neo5468 ::

4knative je izjavil:

Beelink MINI MXIII II je res špica če ga dobiš za tam 30 eur (2+32 verzija). Za android box devat nad 50 eur je totalno zgrešeno, eni celo grejo in ruknejo 200 za shielda s fkn androidom fujjjjj in zraven še neka podn konzola. Do 30 eur, še boljše do 22 eur, max pa 50 eur. To je moje mnenje.


Shield podn konzola? Boljša je od xbox one in ps4 če imaš gaming pc. Igre ti vsaj laufajo na 60fps z boljšimi detajli. Za take casuale kot si ti ki gledajo DVDrip je vsak 20EUR box dovolj. Za tiste ki pa hočejo perfekten high bitrate 4k playback z ac3(DD), DTS, DTS HD-MA, TrueHD in Dolby Atmos pa rabijo malo boljši box. Edina naprava boljša od Shield za tak content je HTPC, ki pa je dražji od 200EUR in večji. Android TV je tudi veliko boljši user interface, še posebaj če primerjaš proti tem cheap boxom ki furajo OS namenjen telefonom in tablicam, zato je veliko aplikacij okorno za upravljati, saj so optimizirane za touchscreen.

Po mojem mnenju imaš le 5 opcij če hočeš udobno izkušnjo na televiziji (od cenejšega do dražjega):
-RaspBerry Pi 3 (30EUR vendar potrebuješ še dodatne zadeve kot je recimo microSD in nek bluetooth daljinec/kontroler)
-Chromecast 2 (50EUR in Android/iPhone telefon)
-Xiaomi Mi Box International (60EUR)
-NVIDIA Shield TV (200EUR)
-HTPC (200EUR+)

Po mojem mnenju je Xiaomi Mi Box najboljša izbira glede na to kaj ponuja za to ceno. Naložiš še Moonlight za streamanje iger iz svojega gaming PCja pa imaš budget Shield. Edini drawback je da nima ethernet porta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

matobeli ::

Hehe, a ti primerjaš 200€ konzolo + min. 700€ gaming PC z PS4(pro) za cca 400€? ;)

RaspBerry Pi ima zelo dobro podporo CEC, vse kar rabiš v kodiju lahko brez problema upravljaš z daljincem od TVja, kar ga naredi zelo dobro opcijo. Nima pa podpore android aplikacijam kar ga naredi malo slabšo opcijo, ampak tudi na tem se dela.

tomazic89 ::

Meh jaz sem obupal in narocil HTPC (HP 260 G2).
Tak da ugodno prodam Minix neo x7 + A2 dalinjec.
Trenutno je gor Wasser release Android 7.1.

spyker123 ::

Pozdravljeni,
mene pa zanima, kateri predvajalnik mi bo na android boxu igral tudi dvd-je na disku, da bi kliknil samo mapo in play, brez, da bi klikal vsako posamezno datoteko posebej? recimo kot wd live player, kjer si samo kliknil ikono filma in je zagnal dvd normalno..
in pa kateri torrent klient je ok, da lahko downloadaš direktno na disk?

neo5468 ::

matobeli je izjavil:

Hehe, a ti primerjaš 200€ konzolo + min. 700€ gaming PC z PS4(pro) za cca 400€? ;)

RaspBerry Pi ima zelo dobro podporo CEC, vse kar rabiš v kodiju lahko brez problema upravljaš z daljincem od TVja, kar ga naredi zelo dobro opcijo. Nima pa podpore android aplikacijam kar ga naredi malo slabšo opcijo, ampak tudi na tem se dela.


Če že imaš gaming pc z nvidia grafično, potem je Shield veliko boljša izbira kot xbox/ps4. Razen če hočeš igrati exclusive igre kot so the last of us, uncharted, itd..

matobeli ::

Itak, nekdo ki dejansko gejma z GTX 1080 ali 1070 zih ne bo gejmal preko streama na kavču.
Nekdo z 1050 ali 1060 pa bo raje 200€ investiral v 1070 in si zraven kupil še HDMI kabel da poveže svojo kišto na TV.

Nvidia je torej samo za redke ljudi ki so zgolj casual gejmerji in imajo preveč keša. Ali sem kaj spregledal?

Torej, če že imaš gaming PC in imaš 200€ preveč, kupiš za teh 200€ boljšo grafično in ne glorificiranega HDMI kabla.

4knative ::

matobeli je izjavil:

Itak, nekdo ki dejansko gejma z GTX 1080 ali 1070 zih ne bo gejmal preko streama na kavču.
Nekdo z 1050 ali 1060 pa bo raje 200EUR investiral v 1070 in si zraven kupil še HDMI kabel da poveže svojo kišto na TV.

Nvidia je torej samo za redke ljudi ki so zgolj casual gejmerji in imajo preveč keša. Ali sem kaj spregledal?

Torej, če že imaš gaming PC in imaš 200EUR preveč, kupiš za teh 200EUR boljšo grafično in ne glorificiranega HDMI kabla.


+1

Ljudje vklopite malo pameti, 4K gladko predvaja vsak pametni TV, fukneš notri USB ključ in že šiba. Ne rabiš nekih Shieldov in podobnega bulšita. Tukaj si lahko pogledaš kaj vse ponuja ena solidna televizija sama po sebi:
http://www.lg.com/uk/tvs/lg-OLED55B7V

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

matobeli ::

Pretiravat pa ne, shield je čist preveč, ampak tiščat USB ključke v TV pa tud ni ravno 2017+

tomazic89 ::

Plus to, da si zlinkal TV za 2k EUR. Moj 5 let star LCD s HTPC-jem ali Android TV-boxom se vedno 'poje' vsak now smart TV kar se funkcionalnosti, performans in UI-ja tice. In to za < 500 eur. Ok slika ni tolk huda, ama dobro, biti pred TV ni ravno moja primarna dejavnost.

Zgodovina sprememb…

neo5468 ::

matobeli je izjavil:

Itak, nekdo ki dejansko gejma z GTX 1080 ali 1070 zih ne bo gejmal preko streama na kavču.
Nekdo z 1050 ali 1060 pa bo raje 200EUR investiral v 1070 in si zraven kupil še HDMI kabel da poveže svojo kišto na TV.

Nvidia je torej samo za redke ljudi ki so zgolj casual gejmerji in imajo preveč keša. Ali sem kaj spregledal?

Torej, če že imaš gaming PC in imaš 200EUR preveč, kupiš za teh 200EUR boljšo grafično in ne glorificiranega HDMI kabla.


Zakaj naj ne bi tisti z gtx 1070 ali 1080 prižgali kakšne igre na kavču? Saj bodo imeli boljšo izkušnjo kot tistih 30 fps na konzolah. Lol, a tisti ki imajo gtx 1080 misliš da bojo igrali igre na 900p in 30fps? Veš kok bom jaz iz sobe v sobo tisto kišto vleku za tisto 1 uro gaminga potem pa vse nazaj povezoval. Si nor? Shield glorificiran HDMI kabel? Tukaj se gre za convenience. Windows okolje sploh ni namenjeno za televizorje. Celoten moj point si zgrešil za par tisoč kilometrov.

Za tistega tipsona ki je pa prilimal nek random TV da je sposoben tekočega high bitrate 4k playbacka in vse audio formate se pa lahko samo zasmejim. Ne plačaš jurja+ za procesor na tistem TVju, ampak oled tehnologijo. Procesor je isti kot na 400EUR smart tvju, torej totalno sranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

4knative ::

Procesor me sploh ne zanima, niti grafična kartica, ne rami itd. Samo optimalno delovanje in najboljša slika, to je edino kar me zanima.

tomazic89 ::

4knative je izjavil:

Procesor me sploh ne zanima, niti grafična kartica, ne rami itd. Samo optimalno delovanje in najboljša slika, to je edino kar me zanima.

Potem si morda v napacni temi... pac kupi TV za xy$$ in stvar resena...
Mi se tu pogovarjamo kako za 'normalen denar', na obstojecem TV-ju, imeti experience, katerega niti SmartTV ne ponuja - FTP server, torrent client z web vmesnikom, streaming server za ogled na drugih napravah, web browsing s full size tipkovnico, morda tudi kaka igra kdaj, etc.

4knative ::

Experiance računalnika na televizorju niti ne želim, sorry. To je za tiste, ki nimajo računalnika in takih ni veliko.

neo5468 ::

Kaj sploh govoriš? Triggeraš me z svojim neznanjem do določene tematike.

4knative ::

neo5468 je izjavil:

Kaj sploh govoriš? Triggeraš me z svojim neznanjem do določene tematike.


Neznanje je to ko misliš da rabiš za gledanje 4K vsebin superračunalnik iz cerna. Vsak 4K TV zmore predvajati te vsebine, 60mbps nič takega, 100mbps mišica to ve, mišica to zna. Pa take fore.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: neo5468 ()

matobeli ::

Za usodno vino gledat maš čist dovolj.

neo5468 ::

4knative je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Kaj sploh govoriš? Triggeraš me z svojim neznanjem do določene tematike.


Neznanje je to ko misliš da rabiš za gledanje 4K vsebin superračunalnik iz cerna. Vsak 4K TV zmore predvajati te vsebine, 60mbps nič takega, 100mbps mišica to ve, mišica to zna. Pa take fore.



Pardon, hotel sem te citirati pa sem ponesreči kliknil predlagaj izbris. Takšnega stavka nikoli ne bi predlagal zbrisat ker je preveč smešen. 4k 60 Mbps/100 Mbps kot za šalo? Ti sploh veš kakšen CPU je v teh TVjih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

4knative ::

neo5468 je izjavil:

4knative je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Kaj sploh govoriš? Triggeraš me z svojim neznanjem do določene tematike.


Neznanje je to ko misliš da rabiš za gledanje 4K vsebin superračunalnik iz cerna. Vsak 4K TV zmore predvajati te vsebine, 60mbps nič takega, 100mbps mišica to ve, mišica to zna. Pa take fore.



Pardon, hotel sem te citirati pa sem ponesreči kliknil predlagaj izbris. Takšnega stavka nikoli ne bi predlagal zbrisat ker je preveč smešen. 4k 60 Mbps/100 Mbps kot za šalo? Ti sploh veš kakšen CPU je v teh TVjih?


Intel Xeon? Pravim ti da mi dol visi za CPU dokler dela vse gladko kot puter. Probal 4K Bluray rip s HDR in 65mbps bitrejtom in nemorešverjamit deluje gledko ko puter.

neo5468 ::

neo5468 je izjavil:

4knative je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Kaj sploh govoriš? Triggeraš me z svojim neznanjem do določene tematike.

Neznanje je to ko misliš da rabiš za gledanje 4K vsebin superračunalnik iz cerna. Vsak 4K TV zmore predvajati te vsebine, 60mbps nič takega, 100mbps mišica to ve, mišica to zna. Pa take fore.



Pardon, hotel sem te citirati pa sem ponesreči kliknil predlagaj izbris. Takšnega stavka nikoli ne bi predlagal zbrisat ker je preveč smešen. 4k 60 Mbps/100 Mbps kot za šalo? Ti sploh veš kakšen CPU je v teh TVjih?


Intel Xeon? Pravim ti da mi dol visi za CPU dokler dela vse gladko kot puter. Probal 4K Bluray rip s HDR in 65mbps bitrejtom in nemorešverjamit deluje gledko ko puter.


Ja server/desktop cpu je v tvju notr, ne ARM :)). Mislim da ne rabim nič več pisat ker sedaj si pa res vse povedal koliko se razumeš v te zadeve.

RedMiner ::

Lp,

sem čisto nov na tem področju in nimam pojma o android boxih. Razmišljam o nakupu te "škatlice" - uporabljal bi jo npr. za Tvin, EON, Youtube, rtv 4d in takšne podobne stvari. Kdaj bi šel tudi na chrome in poiskal kakšen spletni prenos (npr. bambuser).

Kaj priporočate?

4knative ::

matobeli ::

Ali pa kakšen xiaomi box, malo dražji, ampak baje super.

Se da tudi cenej, oziroma je za vsak budget nad 20eur na voljo nekaj.

BadWolf ::

matr ste zabredli v tej temi
xiaomi pa zgleda zelo cool (ampak sam en usb port)

neo5468 ::

BadWolf je izjavil:

matr ste zabredli v tej temi
xiaomi pa zgleda zelo cool (ampak sam en usb port)

Lahko usb hub priklopiš.

Tomson ::

Če kdo trenutno kupuje, en precej zanimiv Android TvBox v akciji za 47€ - Tanix TX9 Pro, koda: GBTX9P

Android 7.1, S912, 3/32GB, HDMI/CEC, Bluetooth 4.1, Lan 1000GB, Wifi 2.4/5.8G, SPDIF, LCD Display
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

To je predrago za fkn android box. Danes sem naročil x905w 1+8 za okroglih 20 eur. Več kot dovolj za ta tip naprav in za 1080p. Upam, da bo deloval. :))

Tomson ::

To je samo 8€ več kot si bil pripravljen dat za H96 Plus z rahlo slabšimi specifikacijami! ;)

Držim pesti za 20€ Box, čeprav vedno več kupcev (tudi tukaj na forumu) je s temi najcenejšimi boxi malo razočaranih, ta 1GB je lahko hitro ozko grlo, vmesnik pa tudi, pri teh malo dražjih se tudi pri vmesniku malo bolj potrudijo. No, odvisno tudi od firme.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

matobeli ::

Za 22eur se je splačalo (mogoče) vzet šišona mars2, 2/8. Bomo vidli

Tomson ::

Meni se zdi, da je predvsem odvisno od tega kaj kdo sploh potrebuje. Nekdo bo z Boxom za 20€ povsem zadovoljen, kdo drugi pa tudi s tistim za 80€ ne. Zato pa je pomembno, da so opcije in izbira v različnih segmentih, tako zmogljivosti, opremljenosti kot tudi cenovnih. In potem vsakdo najde zase primerno rešitev ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

Jaz bom rabil na enem zastarelem nepametnem FHD TVju za predvajat tvin, t-2go oz. televizijo. Nič kaj preveč zahtevnega torej. Mogoče še kakšno predvajanje filma iz ključa preko kodija.

Assass1n ::

H96 pro + pa en dalinec z airmouse. Jaz imam to za tvin, na cajte tvin štekne ampak se da preživet, potrebno je le prestavit kanal. Dalinec z airmouse pa priporočam vsem, do pred kratkim sem imel tipkovnico z touchpad, dalinec je zakon!!
Imam tk668 in gearbest.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

4knative ::

Kako ti lahko na tako dobrem boxu štekne tvin? To bi moralo delati gladko na boxu za 20 eur, kaj šele na boxu ranga 60 eur, kot je tvoj. Zato pa pravim, da ni vredno metat denarja v boxe... :))

Assass1n ::

Vrjetno je problem v sami aplikaciji, slika zamrzne in se ne premakne. Je pa povsem random in bolj nagaja če je internet linija obremenjena. Za info danes tv dela na enem kanalu od 8 zjutraj povsem normalno... Kdaj pa zamrzne 2x v enem filmu... Se da preživet, ni pa popolno. Za "zastonj" tv se ne pritozujem.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Invictus ::

Kolega je šel na RasPi 2, in je bistveno bolj zadovoljen od vseh kitajskih TV boxov :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Rpi je zelo fajn, edino kar me moti na njemu je dost bedna youtube aplikacija

d4vid ::

matobeli je izjavil:

Rpi je zelo fajn, edino kar me moti na njemu je dost bedna youtube aplikacija


To mislis tisto od kodija? Pocasna je kot hudic in nerodna tudi, ja...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hafo123 ::

Včeraj sem preizkusil H96Pro+ Android 7.1 3gb RAM/32gb ROM še z 4K filmom (velikosti 50GB).
Film je tekel tekoče brez težav!
««
27 / 148
»»