» »

AMD Radeon HD 7900

AMD Radeon HD 7900

««
45 / 50
»»

mirancar ::

mining pomeni da je cel mesec 24/7 delala na max obremenitvi (konstantnih 200W?)

fajn si jo skuril :) si kaj spremljal temperaturo? moja 4850 100C smatra kot normalno, brez warninga.

rdecaluc ::

Za 4850 ni normalno 100°C.

Moja je od Sapphire in se je prekleto grela (skoraj sem se opekel na dotik), nakar sem samo dal en improviziran hladilnik, ter odžagal PWM hlajenje da je posebej gor. Sedaj je load 60°C :D

V drugem kompu pa mi 5870 počasi crkava, pa razmišljam o tej za 240 :D
Est modus in rebus. ,typos

pegasus ::

Temp je bila ves čas pod 75C. Edino kar mi je čudno, da sem mašino zjutraj našel ugasnjeno brez znakov okvar, samo vklopiti se ni hotela. Ko sem izpulil štrom in ga vtaknil nazaj v psu, je zgledalo ok, ko pa sem vklopil mašino, sta se tale dva kondeljca na sliki konkretno vžgala. Je bilo nekaj sekund kar svetlo v temnem vogalu sobe :)

Mogoče ve kdo, čemu je ta vrsta elementov namenjena? In kaj bi lahko bil vzrok temu spontanemu samovžigu?

mirancar ::

rdecaluc je izjavil:

Za 4850 ni normalno 100°C.

Moja je od Sapphire in se je prekleto grela (skoraj sem se opekel na dotik), nakar sem samo dal en improviziran hladilnik, ter odžagal PWM hlajenje da je posebej gor. Sedaj je load 60°C :D

V drugem kompu pa mi 5870 počasi crkava, pa razmišljam o tej za 240 :D

moja je isto sapphire. Od praha se mi je zamašila ventilacija, in je potem bila na 100C, nekje pri 105+ se je nekaj začelo dogajat (artefakti, zamrznitev, izklop,..)
potem sem to spucal in zdaj ji je normalna temperatura 80C (dokler ne doseže 80, se ventilator ne vklopi), nato jo nekako probava držat med 80-90C, (do 50% ventilatorja)
2x je že zgledalo da bi moral po novo, pa se je nazaj popravlo :/

Xserces ::

Niso lih VRMji postavljeni desno od cipa?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

psickolog ::

pegasus je izjavil:

Po dobrem mesecu mininga se je gigabyteov 7970 odločil, da ima dost:


Katerega proizvajalca priporočate, da bo kartica preživela vsaj svojo garancijsko dobo?



A si kaj spreminjal frekvence? Znižana frekvenca rama? Si kaj bios menjal?


Jaz mam Gigabytove 7950 WF3. Vsem, razen eni, sem menjal bios v F43, in delajo hitro in hladno. Zaenkrat delujejo ok, in tudi sicer vecina ljudi hvali Gigabytove kartice. Upam, da
jih ne hvalijo prezgodaj.

pegasus ::

Nič nisem biosa tweakal, frekvence sam tolk da je zadeva še stabilno delovala. S temperaturo ni bilo problemov. Kot sem že rekel, mašina se mi je ponoči iz neznanega razloga ugasnila, tole pa se je zgodilo, ko sem jo spet hotel zalaufat.

FlyingBee ::

ne bi smel imet pegasus nickname pa gigabyte kupovat, Asus so bolj zate

galu ::

Tako to gre.

Nwanko ::

Kak pa je kaj poštnina? Kdo naročeval že,dobavni rok,garancija?

kmetek ::

včasih je treba malo brati

Item Under Review

This product is not currently offered by Amazon.co.uk because a customer recently told us that the item he or she received was not as described.

We are working to resolve this as quickly as possible. In the meantime, you may still find this product available from other sellers on this page.

galu ::

Za (prejšnjo) ceno (200€) je pa res skoraj vseeno katero verzijo tega čipa dobiš.

Drugače pa ne skrbi, smo (verjetno) vsi prebrali.:)
Tako to gre.

Rokim ::

Ja temperatura jedra oz. čipa grafe je bla 75 stopinj ja..tole kot lahko vidmo je zadnja stran grafe kjer čez njo piha vetrič mal močnejši kokr jz prdnem,no odvisno kok maš ventov u kompu.Tole je šlo zihr šez 100 stopinj da se je skurl.+ grafa je bla navita na kok 1200mhz core 6000mhz ramm?torej maks, pa nonstop šopanja na polno.Kšna druga znamka bi šla še prej po gobe pomoje.Pač navita na maks pa da dela na polno nonstop to nemore zdržat.Skurl se je že prej k si pa komp še enkrat pržgal je pa kratek stik ratu se je pa dokonca zapalilo tole.Zdej če gre majster gledat bo vidu da je bla navita,pa je nebojo hotl zamenjat,nevem probi in upaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rokim ()

Xserces ::

NE DA NEMORE ZDRŽAT... Če je primerno hlajena more to držat in pika.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Jst ::

darkoc: Kolega ima GB 7970 in je Windforce 3X, s tistimi tremi venti, prav glasna zadeva. V bistvu je to kar ena žalost, tako je glasna pri 100% obremenitvi (ajde, malo pretiravam, ampak za custom rešitev bi pričakoval boljšo rešitev). Asus z Direct CU II hladilniki - jaz imam 670 DCU II TOP - je neprimerno boljša zadeva. Tiha, tudi ko je obremenjena, slišiš samo šum zraka, ne pa ventilatorjev, kot tiste tri pri WF3.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Rokim ::

Dobr nevem kok je windforce 3x glasn,sam morš rečunat da ma 3 vente pa pri gigabytu je na prvem mestu performance-hlajenje pol šele tišina tko da ta kuler na auto več k na 60% itaq ne pride pomoje,na 100% pr 5 jurjih obratov je pa najbrž res glasno ja,sam če te mot glasnot pač ne navijaš ventov na 100%.

Jst ::

Fora je ravno pri temu, da nima zadeve navite, ventilatorji pa pri Crysis 3 delajo okoli 80-90% moči. Na ohišju ima 3 vente (+napajalnik), tako, da slab pretok zraka ni izgovor. V bistvu že kar po prvi minuti igranja ružijo venti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

galu ::

tudi moja 7950 windforce ni bila ravno tiha. kako so druge iz 7xxx serije ne vem, ampak vseeno dvomim da kaj prida tisje ali glasnejse.

zato je najboljse vloziti denar v vodno hlajenje. :))
Tako to gre.

Janac ::

galu je izjavil:

tudi moja 7950 windforce ni bila ravno tiha. kako so druge iz 7xxx serije ne vem, ampak vseeno dvomim da kaj prida tisje ali glasnejse.

zato je najboljse vloziti denar v pasivno hlajenje, ce je potreba po tisini mocna. :))


Fixed :)

FlyingBee ::

ja, drugače zračno je ASUS daleč pred vsemi

Jst ::

ASUS 670 Direct CU II TOP imam OC ene 5% na 1100/1550 (default je 1060, tako da ni velik OC, je pa zato boost ponavadi ~1250+, dostikrat čez 1300. Kar je glede referenčne več kot 20%), kar ni max, je pa dober kompromis, ker ko jo obremenim, je komaj slišna. Imam takšno ohišje, ki ima dvojne zunanje stene (ne vem kako bi drugače razložil), sound dampening, prašne filtre, all-in-all super ohišje. No, in ko igraš špil, kartico slišiš, če jo greš z tem namenom poslušati. Kar slišiš je šum zraka. Pri kolegu WF3 pa slišiš tako šum zraka, kot nažiganje treh 75mm ventilatorjev. FAIL za custom kartico.

Jaz sem z Direct CU II hladilnikom super zadovoljen. (Nisem pa z 670.) Veliko naredi tudi ohišje, ki je res namenjeno za silent PC. Vsepovsod guma, tool-less, takšni mehanizmi, da se vibracije nikakor ne morejo prenašati na ohišje. Protiprašni filtri delajo dobro - res pa je, da jih moram redno čistiti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

galu ::

Janac je izjavil:

galu je izjavil:

tudi moja 7950 windforce ni bila ravno tiha. kako so druge iz 7xxx serije ne vem, ampak vseeno dvomim da kaj prida tisje ali glasnejse.

zato je najboljse vloziti denar v pasivno hlajenje, ce je potreba po tisini mocna. :))


Fixed :)


Yep, pasivno hlajenje na high-end grafikah je odlična ideja.

:facepalm: x2
Tako to gre.

SuperVeloce ::

do sedaj sem zasledil le eno hd7850, vendar je bolj semi-passive, ker brez odlično prezračenega ohišja pač ne gre.

psickolog ::

Gigabyte 7950 je neprimerno tišja in hladnejša, če nanjo nalozžimo F43 bios. Jasno se tudi poraba zmanjša. Deluje pa stabilno na 1100 core in 1.09 voltazi, default voltaza za gb 7950 OC pa je 1.25. V primerjavi z Powercolor je GB veliko boljša.

Nwanko ::

Prasci hohovski. 15. prejšni mesec poslal grafo na servis,dans dobo mail od neke ženske z hoha češ da kartice niso mogli popravit,v trgovini pa tut nimajo druge da bi mi dali v zamenjavo. Kr je bla stara skor leto dni bojo mi dali nazaj 234EUR. A ni tak če ti nisi kriv za okvaro nej bi ti ponudli novo v zamenjavo?

D3m ::

Koliko je bila vredna kartica?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Nwanko ::

jaz sem dal 324 takrat. men sem jo pa 10 mesecov pol pa je riknila. zdaj mi pa ponujajo 234.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

Pro_moted ::

Nwanko je izjavil:

Prasci hohovski. 15. prejšni mesec poslal grafo na servis,dans dobo mail od neke ženske z hoha češ da kartice niso mogli popravit,v trgovini pa tut nimajo druge da bi mi dali v zamenjavo. Kr je bla stara skor leto dni bojo mi dali nazaj 234EUR. A ni tak če ti nisi kriv za okvaro nej bi ti ponudli novo v zamenjavo?


Ja saj če je bila to nakupna cena potem je OK. Pač nimajo enake kartice da ti dajo novo. Potem pa se zmeniš za katero drugo grafo za to vrednost, ali pa še kakšen evro primakneš pa boš imel boljšo kartico.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

kmetek ::

kaj ti ni firma dolžna zamenjati? katera firma in model je bil? četudi si dal 324€ takrat, dvomim, da je danes sploh vredna 234€....oziroma dobiš boljšo za ta denar hehe.

D3m ::

Kateri model ti je pa riknil?
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Samo res ne vem kaj se bunis. Realno gledano si profitiral, ker za delujoco verjetno niti za burek ne bi dobu :D

PrimozR ::

Kaj pa če je typo? 324 in 234 ni velike razlike.

Nwanko ::

Sapphire 7950 dual-x. Imajo eno powercolor 7950 v2 kot nova,še vedno 1 leto garancije. Tak da bom kr za to pisal da mi pošljejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

freesty ::

Reci raje, naj ti vrnejo kupnino. Tudi meni se zdi, da je slo za typo. Se enkrat pisi v glavnem.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Nwanko ::

Ni typo,drugače bi mi ponudli drugo firmo 7950. Sem se zmeno da mi pošlje Powercolor 7950 v2 wie neu, bla 219,ostanek 15eur pa na trr.

Halfdead987 ::

Nwanko je izjavil:

Ni typo,drugače bi mi ponudli drugo firmo 7950. Sem se zmeno da mi pošlje Powercolor 7950 v2 wie neu, bla 219,ostanek 15eur pa na trr.

Jaz bi definitivno raje denar. HD 7950 rabljena 1 leto ni vredna niti 200,tebi so pa 234 ponujali.

Nwanko ::

Ja kaj nej pol,sem finančno omejen,na bolhi ni nič pametnega,zraven ne morem dat,brez grafe sem več kot mesec dni. Vsaj dobim isti šmorn nazaj z leto dni garancije. Boli me. Če crkne bom pa spet pošiljo.

Jst ::

Če nimaš $$$ je garancija še toliko bolj pomembna.


---

Imam vprašanje: Kaj je res, da se BIOSa od 7900 ne da spreminjati? Samo flash druge? Če je to res, da BIOSa ne moreš editirati, je čudno, da dajejo switch na katrice s katerim preklapljaš med "BIOS default Read-Only" in "BIOS 2 For User."

Torej je res, da ne moreš editirati BIOSa 7900 kartic?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PrimozR ::

Jst ::

Ko sem imel 5850, je bil RBE soliden in zelo uporaben BIOS editor za Radeone. Sedaj pa gledam RBE, pa nič ne piše, da je serija 7000 podprta, je imel kolega prav. Meni je prišel zelo prav, ker sem jo v BIOSu navil in nastavil svoj profil ventilatorja in tako se nisem nikoli več rabil dotakniti OC programov. Sedaj na nvidiji 670 tudi ni mogoče editiranja... Škoda.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Assass1n ::

Jaz imam 7870 XT Sapphire, pa imam navito na 1200. To na stock voltaži, do koliko je varna meja le to dvigovat, če se bom kdaj spravit iskat max.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

freesty ::

Se mi zdi, da 1.3V. Samo spremljaj temperature.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Nwanko ::

V petek poslali,dans dobo grafo,3 ure se zajebavo da je sploh sliko dalo. Očitno z77x-ud5h plata nima rada gen3 grafik,edino kaj je potegnilo je gen2 pcie z f14 biosom.

D3m ::

Boš probal beta BIOS?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

pegasus ::

Ja, to je cel glavobol danes ... včasih si dal kartico v isa slot, nastavil irq in dma jumperje in je stvar delovala. Danes vtakneš kartico v pcie in če imaš srečo, dela ... sicer je ali ignorirana ali pa se mašina sploh ne POSTa. Brez možnosti karkoli spremenit. Res super ... Od štirih mašin mi ena kartica deluje samo v eni ...

Nwanko ::

Sem probal beta f16c mod,2,3 ne potegne...

D3m ::

Malo brskam po googlu imajo ljudje iste težave s to matično. Ne, da slike pa, če je Nvidia ali AMD.

Težave so rešili z drugo matično (Asus, MSI...ipd.)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

gigabyte mi je recimo z 660ti isto delala težave, zdaj pa imam 660 in je brez problemov

Nwanko ::

Mam p55a-ud5 in dela vse normalno,tota plata pa u pm. Od kolega 7850 takoj potegne,brez kakih koli nastavitev.

SuperVeloce ::

Imate pa res nesrečo. Preizkusil sem že marsikatero grafo na marsikatero plato, tudi pcie3 grafo na pcie1.1 plato, pa je začuda vedno delovalo. Edino pred leti sem nekomu pri upgrejdu sistema na amd čipovju (athlon 64 x2) dal notri grafično ki je bila pcie2.1 in sem moral bios update naredit da je bootal.
««
45 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8610743 (8854) Brias
»

Najboljša grafična kartica pod 200EUR.

Oddelek: Kaj kupiti
244824 (4174) Brias

Več podobnih tem