» »

AMD Radeon HD 7900

AMD Radeon HD 7900

««
31 / 50
»»

Nwanko ::

Tema je 7900 series in pišem za 7950 kartico....

freesty ::

Če maš 2 ekrana so idle clocki 500mhz.

Xserces ::

Nwanko je izjavil:

Tema je 7900 series in pišem za 7950 kartico....

a nisi neki postov nazaj napisu da imas 5850 :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Nwanko ::

Nwanko je izjavil:

Sapphire 7950 3GB Dual-X
1100/1500 1.1V
Tolko mam zaj trenutno. Kolko je kaj max V in max temp za te čipe?

To sem napisal...

Xserces ::

Dual-X 2x92mm na 100% je tak ko moja 5850 nebo nikoli v idle. Ful tiha.


???
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Nwanko ::

Xserces je izjavil:

Dual-X 2x92mm na 100% je tak ko moja 5850 nebo nikoli v idle. Ful tiha.


???

Ja kaj ti ni jasno,napiso sn pač da je 7950 v full loadu tišja kot 5850 v idle. 5850 trenutno ne uporabljam več...

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Skyman ::

je kdo kaj navijal 7970? koliko gre brez dviga voltaže?

freesty ::

Odvisno od čipa pa odvisno kaksno imas stock voltazo. 1000Mhz gre vecina na stock potem pa vedno bolj redko. Sprobaj vsaka se drugace navija.

Nwanko ::

Zdaj sem komaj videl kaki vlki vdroop ma kartica.

MSI AB nastavitve: 1150/1550 1.187V - Z vdroopom 1.121V Aida64 OSD
Isto kaže z gpu-z senzori

Jaz pa se matram naret stable overclock,pa mi nikak ni ratalo :D

Še ena druga zadeva....
A ve kdo za kaki bios editor ko dela z 7900 seriami kartic,nemreč RBE še ne dela.... Rad bi si nastavo bios clocke da mi potem nebi bilo potrebno OC delat,da bi stock clocki bli višji.

Xserces ::

WTF? kartica ima vdrop? ni to mal cudn? moja 5850 v AB je 950/1250 1.237V v AIDI 1.237V edino ce ima to 7XXX serija kej drugac ;D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Nwanko ::

Sem prebral par forumov in se res dogaja...sedaj sem na 1.174V v MSI AB kaže pa 1.104V al pa še manj,kr neke niha ne...

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Se na hitro ene $200 dol za 7970, pa bo ze skor dobra za nabavit. :)

VidKo ::

Nwanko je izjavil:

Jaz pa se matram naret stable overclock,pa mi nikak ni ratalo :D

A ve kdo za kaki bios editor ko dela z 7900 seriami kartic,nemreč RBE še ne dela.... Rad bi si nastavo bios clocke da mi potem nebi bilo potrebno OC delat,da bi stock clocki bli višji.


Po eni strani ne moreš naredit stabilnega oveclocka, po drugi bi pa rad flashal bios z višjimi frekvencami? Najprej naredi stabilen overclock, spremljaj temperature in šele nato flashaš bios z OC nastavitvami!
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

fr4nc ::

D3m je izjavil:

AMD to slash HD 7970, 7950 and 7870 prices on Monday

Pocenitve.

Nice! Zakaj pa 7850 ne :8)?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

OChack ::

se sprašujem enako, verjetno se preveč prodaja
Int€l inside, IDIOT Outside

D3m ::

"Verjetno" zaradi zamudnega roka GTX 660. Nisem pa siguren.
Ali pa zaradi dobre prodaje, kot je omenil OChack.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

JanezH ::

Po kolkem času pa pridejo te pocenitve do nas, do Nemčije?

mihco ::

cene po evropi so ze nekaj casa na tem nivoju...

stock ::

Cene 7850 so v zadnjem času celo narasle ne padle. Nvidia preveč mučka in v tem segmentu ni druge kartice. Čim pride 660 bodo cene najprej saj nazaj na prejšno raven pa potem kmalu pod 200€. Pomojem do konca poletja zelo verjetno. Pa še nova generacija i3 pa se bo dalo nardit en ornk budget sistem :)

RejZoR ::

Evo, me je zadeva dokončno premamila in sem si naročil Gigabyte HD7950 WindForce 3X 3GB. Sem gledal mal tud GTX 670, sam so svinsko drage pa še pol jih ima samo referenčni cooler, kar mi ne diši preveč...
Upam da jo čim prej dobim :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

freesty ::

Kul. Porocaj kako se obnese. Imaš namen navijat? Sem tudi sam gledal gigabytovo.

RejZoR ::

Zaenkrat ne. Itaq je tovarniško navita. Se pa nikol ne ve ampak zadnje čase se mi s tem ne da več ubadat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

timek ::

Malo sem gledal po spletu in sem opazil da imata sapphire 7950 in 7950 OC isti hladilnik.
Sam si lastim 7950 in me sedaj zanima se jo da naviti s stock hladilnikom (2 ventilatorja) na 900Mhz ali bi bilo potrebno menjati hladilnik?

Lp

Janac ::

seveda

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mr1two ()

freesty ::

Če malo povečaš voltažo jo lahko uporabljaš pri 1100core brez problema non stop.

GrimReaper ::

RejZoR je izjavil:

Evo, me je zadeva dokončno premamila in sem si naročil Gigabyte HD7950 WindForce 3X 3GB. Sem gledal mal tud GTX 670, sam so svinsko drage pa še pol jih ima samo referenčni cooler, kar mi ne diši preveč...
Upam da jo čim prej dobim :)

Vprašanje kako je z glasnostjo, pri GTX670 je ASUS kar nekaj tišja:
Tom
7950 test, ampak brez Gigabyte
Če bi sam kupoval, bi vzel raje ASUS, ker že pri prejšnji Gigabyte GTX460 sem opazil da se nekam preveč greje (navijanje ni prišlo v poštev) in da bi bla lahko še bolj tiha.
Kot druga izbira pa sigurno Gigabyte. Gainward/Palit so pa še vedno (sam sem jih zasovražil z GTX460) med najbolj glasnimi.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

RejZoR ::

Coolerji, ki jih uproabljajo na večih serijah so najboljše opcije. Torej TwinFrozr, WindForce, DirectCU itd, če pogledaš modele teh kartic imajo vse iste coolerje celo med AMD in NVIDIA grafami in vse se načeloma super obnesejo. Ko pa gledaš kartice, ki imajo čist drugačen hladilnik vsako serijo pa se vprašaš če so azijci res naredil in preizkusili zadevo kot je treba al je bolj kot ne samo da izgleda flashy in da se čim hitreje proda.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pro_moted ::

Glede ASUS 7950 DC2. Malo pazite, če si jo bo kdo naročil.Namreč Prva revizija teh kartic ima napako v pritrditvi hladilnika na PCB.Po nekaj časa hladilnik ni več dobro stisnjen ob vezje in grafa se greje tudi do 110 stopinj ( so merli eni francozi).
Tako da če boste naročali to grafo vprašajte če je verzija 1 ali verzija 2. Pri verziji 2 je to odporavljeno ker je narjejna tako kot 7970. Pri verziji 1 pa je velika verjetnost te napake.Jaz imam na žalost verzijo 1, za to napako pa sem zvedel prepozno. Zaenkrat še ni odstopil hladilnik, pa upam da tudi ne bo.
Največji hec pa je , tudi če hladilnik odstopi in se grafa pregreva, recimo orodja za diagnostiko vseeno kažejo nizke temperature, oz. normalne, grafa pa po nekaj časa špila zmrzne.Tako da je edini način da to ugotoviš dejansko da pogledaš ali se hladilnik premika levo desno, kljub temu da je pritrjen.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

RejZoR ::

Pol se verjetno pregreva VRM del in ne sam GPU na katerem so coolerji vedno pritrjeni z vijaki...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pro_moted ::

RejZoR je izjavil:

Pol se verjetno pregreva VRM del in ne sam GPU na katerem so coolerji vedno pritrjeni z vijaki...


VRM del se pregreva ja.
Koga zanima naj na Google napiše malo asus 7950 flaw , pa malo pobrska pa bo našel za kaj se gre.
Povesi se zaradi teže hladilnika, ker ni podprt nikjer, ampak ga držijo samo 4je vijaki.Jaz mam podprtega z po meri narejeno ploščico, tak na sem zmanjšal bojazen da se to zgodi.Če se pa bo pa bom pač dal v garancijo in poskusil dobiti verzijo 2, ki pa je brezhibna.
Vsekakor pa ne menjam ASUS-a ker je vrhunsko tih ! In hladen.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

RejZoR ::

Šlamparija, kar je kar mal čudno za cooler, ki ga uporabljajo na precej karticah. Ko sem gledal pri svoji TwinFrozr III kartici je VRM hladilni del vpet v glavni hladilnik in tud privijačen na PCB, tko da ni šans, da bi kadarkoli odstopil. Kar bi morale imet vse kartice.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

freesty ::

Sapphire je izdal Vapor-X verzije kartic. Me zanima koliko boljse bo hlajenje. Če se bo poznalo bom mogoče celo na to počakal. Se splača vložit malo boljše v hlajenje, ker je to skoraj edina stvar, ki omejuje kartice do lustnega navitja:)

Pro_moted ::

RejZoR je izjavil:

Šlamparija, kar je kar mal čudno za cooler, ki ga uporabljajo na precej karticah. Ko sem gledal pri svoji TwinFrozr III kartici je VRM hladilni del vpet v glavni hladilnik in tud privijačen na PCB, tko da ni šans, da bi kadarkoli odstopil. Kar bi morale imet vse kartice.



Ja res škoda. Ker drugače je meni tišina pri tej kartici največji plus. Jaz sem pač samo to malo improviziral, upam da bo delovalo :D .
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

freesty ::



Baje ce tamle z vezico pritrdis pomaga.

Pro_moted ::

freesty je izjavil:



Baje ce tamle z vezico pritrdis pomaga.



Ja, jaz mam tu eno plastiko narejeno ,tak da drži . Je pa res smešno ko imajo še veliko dodatnik izvrtin, pa bi komot lahko kake nosilčke gor dali. Ampak ne, kljub temu da se zavedajo da je problem.
Tako da ja, če je možno si le nabavite verzijo 2, če ne pa improvizacija :D Je pa žalostno da na grafi za 300 evrov moraš flikat :D
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

RejZoR ::

freesty je izjavil:

Sapphire je izdal Vapor-X verzije kartic. Me zanima koliko boljse bo hlajenje. Če se bo poznalo bom mogoče celo na to počakal. Se splača vložit malo boljše v hlajenje, ker je to skoraj edina stvar, ki omejuje kartice do lustnega navitja:)


Ko sem nazadnje imel Vapor-X kartico je bila ogabno glasna in vroča. HD6870 Toxic. Sej je bila kar hitra ampak je med Deus Ex 3 ko si bil v dialogih tolk tulila, da si komaj slišal kaj folk govori. Pa ko sem v Trackmanii delal proge isto. Zdej se bom držal samo takih z masivnimi coolerji ala WindForce in TwinFrozr.
Tud ko sem gledal ima WindForce isto vapor chamber tko kot Vapor-X kartice, tko da je skor isti drek nakonc...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

freesty ::

Aha. Bom verjetno tudi sam nabavil 7950 oz. 7970 od gigabyte. Sem imel nazadnje gtx 460 WF3 in je bila res super kartica.

Bom pocakal, da dobis svojo in poves kako se obnese. Najbolj se mi gre za cooling performance per dB.

Sem pa malo gledal in ubistvu dobis sam graficno v skatli in nic drugega koristnega. Vsaj kak minidp to dp adapter bi bil kul.

Janac ::

ja skoda...

Fressty ce imas budget 700EUR...vzemi kako cenejso GTX690 ali pa pocakaj na 7990, s popustom si ravno na okoli 700EUR!

Mene pa tale privlaci:



samo je veliko drazja od drugih 7770

freesty ::

Cenejša 690ka? Nisem je videl pol 960€.
Pa samo 2GB vrama ima...
7990.. Ja sem razmisljal, bom verjetno zdaj nabavil 7970 pa potem se 7990, ce bo dnar:)

Janac ::

ali pa 680 z veliko rama?

npr http://www.dinokomp.si/product_info.php...

freesty ::

Za ta denar dobim skoraj 2x7950:)

Definitivno bom moral radeonko vzet. Pa tak sm hotu nvidio=\

RejZoR ::

Najs. Ravnokar dobil sporočilo, da bo HD7950 dostavljena jutri. Can't wait :) Dinokomp očitno ne počiva niti med praznikom :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

RejZoR je izjavil:

Najs. Ravnokar dobil sporočilo, da bo HD7950 dostavljena jutri. Can't wait :) Dinokomp očitno ne počiva niti med praznikom :)


Kero si mel pa zdej?

RejZoR ::

HD6950
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Siddh ::

je mogoče na prodaj? :D


Janac ::

Siddh je izjavil:

je mogoče na prodaj? :D

http://www.bolha.com/ati-graficne-karti...

tukaj iams eno

Siddh ::

hočem eno, od slotechovca
drugače pa niti nisem ziher če bi kupil, imam hd 6870 komaj malo več kot mesec dni


Janac ::

Zakaj pa potem potreba po 6950?

Mi posljes zs plz? Hvala.
««
31 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8610746 (8857) Brias
»

Najboljša grafična kartica pod 200EUR.

Oddelek: Kaj kupiti
244825 (4175) Brias

Več podobnih tem