» »

AMD Radeon HD 7900

AMD Radeon HD 7900

««
3 / 50
»»

Jst ::

Prej je nekdo rekel, da še amd ne ve, kaj je to gnc. SPje so organizirali tako, da so podobni SIMD enotam v CPUjih.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Senitel ::

Mah podobni SIMD enotam v CPU-jih...
Vsak pixel na zaslonu je svoj thread (če se omejimo na pixel shaderje). V principu ima vsak pixel 4 podatke (tri osnovne barve: rdeča, zelena in modra + alpha kanal), v praksi običajno alpha kanal nima dosti povezave z ostalimi tremi.
Imamo operacije, ki jih je enostavno implementirat (seštevanje, množenje, skalarni produkti,...) in imamo operacije, ki jih je komplicirano implementirat in običajno niso tako pogoste (deljenje, sinus, kosinus, potenciranje,...). SP-ji so v bistvu posamezne enote, ki delajo te operacije in niso vsi enaki, niti ne more vsak delat nekaj posvoje.

VLIW5: 5 "SP-jev" je trdo zvezanih v eno enoto, ki vsak urin cikel "požre" en "very long instruction word" (5 dimenzij). "Very long" zato, ker je vanj spakiranih 5 ukazov za 5 SP-jev v enoti. Težava je jasno, da rezultat enega od teh podukazov ne more bit vhodni podatek za drug podukaz znotraj enega VLIW ukaza. Niti niso vsi SP-ji enaki: prvi štirje znajo seštevat, množit,... zadnji zna poleg tega delat še kompleksne operacije (nekako tako kot oni stari vic o policajih >:D). Racionalizacija zadaj je: ok pixli so sestavljeni iz 4 podatkov, enote za seštevanje in množenje so poceni, moramo pa znat delat tudi kompleksne a manj pogoste operacije.

VLIW4: Ista zgodba kot zgoraj, samo da prideš nekako do opažanja, da je tista peta draga enota večino časa nezasedena. To jasno vsi sovražimo, zato so komplet enoto vrgli ven in tranzistorje iz treh od štirih preostalih SP-jev zvezali tako, da so vsi trije skup sposobni izvest eno kompleksno operacijo.

Kot rečeno je v bistvu en pixel en thread. VLIW5/VLIW4/SSE/AVX vse požira ukaze iz enega threada. Torej pixel shader hoče seštet dve rgba barvni vrednosti so to 4 neodvisna seštevanja in si v VLIW4 primeru totalno srečen, v VLIW5 primeru si tudi zelo srečen (4/5 zasedenost). Pixel shader hoče vedet kakšen je recipročni kvadratni koren od nečesa (x-1/2), kar je kompleksna operaciji, in si v VLIW4 spet precej srečen (3/4 zasedenost), za VLIW5 si pa hudo nesrečen (1/5 zasedenost).
Da izboljšaš izkoristek mora compiler gledat naprej po pixel shaderju in ugotavljat, če lahko kasnejše ukaze stlači v trenutno nepopolno zaseden VLIW ukaz.

Ko pa na vse skup pogledaš nekoliko bolj od daleč pa ugotoviš, da itak nikoli ne procesiraš samo enega pixla, ampak jih zaradi celega kupa razlogov že tako ali tako procesiraš v večjih kupčkih. In tako prideš do tega, kar je NV naredila že z G80 in bo AMD naredil z 7900:
Zadevo obrneš! Namesto, da imaš dejansko majhen SIMD (5 elementov za VLIW5, 4 elemente za VLIW4) ta SIMD razširiš. 16 elementov zveni čisto cool cifra. Če tak širok SIMD poskušaš krmit iz enega pixel shader threada si se jasno ustrelil v nogo... Z bazuko! Ker ni ravno veliko realnih možnosti, da boš v pixel shader threadu našel recimo 4 neodvisna seštevanja rgba tekstur. In kot rečeno imaš že pri 5 elementov širokem SIMD probleme z izkoriščenostjo.
Ampak ker je tako ali tako milijon drugih razlogov, da GPU-ji že od nekdaj, procesirajo pixle v kupčkih, lahko ta širok SIMD futraš drugače. Vzameš 16 pixlov/threadov in ven potegneš tisti en skupen najbolj elementaren skalaren ukaz.

FireSnake ::

Zdaj, kolko je to res .....
http://fudzilla.com/graphics/item/25278...

Verjetno bomo vedeli že jutri.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

fireX88 ::

če bo tolk "boljša" potem bo tudi orenk dražja(tako kot je nekje pisalo ~500€), kar ni dobro..

če se sklicujem na bulldota ne vrjamem tem grafom, seveda pa upam na najboljše!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

FireSnake ::

Mene najbolj zanima tista IDLE poraba < 3W

Moram reči, da zadevo že res nestrpno pričakujem.

Čeprav ne igram iger ne vem kolk, bo treba počasi zamenjat grafo ... če bojo cene prave, bo letos božiček hodil okoli januarja :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ABX ::

Da, Srbski. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Jakob_X ::

Uradni power pointi in navodila za reviewjanje so ze usla na net in se ne razlikujejo od predhodno leakanih slik in benchmarkov. Zadeva je kar hitrejsa od 580 se posebej v visokih rezolucijah (eyefinity in podobno). Crossfire nekam prevec dobro izgleda ampak mi verjetno se za eno kartico ne bomo imeli denarja :). IDLE poraba izgleda zanimivo, ampak to je seveda samo v primeru da je monitor izklopljen, je pa to zelo dobro za crossfire sisteme saj ti recimo izkljuci drugo kartico v primeru ko ne delas kaj zahtevnega. Tudi ventilator v tem primeru ugasne kar pripomore k boljsemu spancu.

Se kaksen dan pa bomo lahko videli neodvisne rezultate. Po pravici povedano me bolj zanima serija 78xx. Iz financnih razlogov :)

ABX ::

Bilo kaj bo, bo eventualno potegnilo ceno dol vsem karticam.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Jst ::

Mene pa zanima samo 7900 zaradi nove arhitekture. Vse nižje imajo vliw4 in smo videli, koliko je pospeška glede na 5000 serijo. Res da bodo navite in verjetno tudi optimizirane, ampak vseeno... Če bo 7950 okoli 300EUR in se bo res izkazala, potem jo bom kupil.

Po drugi strani je pa škoda, da 50% hitrejša kartica zmore 5% boljšo sliko. Zaradi arhitekture PCja, seveda...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

frudi ::

Ehm, po zadnjih informacijah nobene 7000 kartice ne bodo vliw4. 7900, 7800 in 7700 naj bi bile GCN, nižji modeli pa naj bi bili direkt preimenovanje nižjih modelov 6000 serije, torej vliw5.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

FireSnake ::

ABX je izjavil:

Da, Srbski. :)


Točno tako :D

Jst je izjavil:

Če bo 7950 okoli 300EUR in se bo res izkazala, potem jo bom kupil.

Nekako v tej smeri razmišljam tudi jaz ... več denarja pa skorajda ne bi metal stran, ker pač premalo igram špile (getting ready for Diablo 3, though :D ).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jst ::

Jaz igram igre tako, na ene 2 do 4 mesece, mi je pa AMD zanimiv zaradi Eyefinity. Ker sem programer, nujno rabim 2 monitorja. In ob izidu 7900, če bo tako, kot sem napisal, bi kupil 3 nove monitorje...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Skyman ::

PrimozR ::

Prve ziher ne, ker smo videli že tako zadnjo stran, kot hladilnik in GPU z nekaj RAM čipi. Najboljše pa.

Mi je pa zanimivo, da je en RAM čip med jedrom in PCIe vodilom. Zanimivo ker je tam en kup visokofrekvenčnih sledi že tako ali tako, zdaj pa se jim klešejo dvojne (PCIe - GPU in GPU - RAM).Placa na levi pod tistim parom čipov (med GPU-jem in I/O delom) je pa več kot dovolj. No, za brezveze že ni tako.

123_meni ::

A je že kaj novega?

Brane2 ::

Wow. Tole zgleda zelo dobro, vsaj za moje pojme.

performanse v igrah so precej boljše, ampak glavni šus GCN je GPU computing, in tle je tole videt kot velik korak naprej.

Članek maš na anandtech.com, test pa na techpowerup.com
On the journey of life, I chose the psycho path.

FireSnake ::

Končno:
http://www.anandtech.com/show/5261/amd-...

Meni se zdi, da je več kot upravičila pričakovanja ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Loocas ::

No ja... daleč od GTX590 in HD6990, tako da tole ni ne vem kako že spet OK.

Prej razočaranje kot ne.

Loocas ::

mpak glavni šus GCN je GPU computing, in tle je tole videt kot velik korak naprej


to je pa res, ja.

mr1two ::

Loocas, pozabljaš, da sta tako 6990 in 590 dvojedrni grafični kartici... Itak da je skok in to fin.

Loocas ::

Absolutno je skok (sploh za ATI), je pa skok tudi v ceni.
Te karte bodo tam okoli 550€ v Evropi (odvisno od tečaja USD).

Senitel ::

Ja ampak jedro dejansko ni tako veliko, kot sem ugibal na prejšnji strani. Bo lahko padla, ko bo razpoložljivost večja in pride konkurenca. >:D

Loocas ::

ko pride, če pade... verjamem, da jo boš lahko na Bolhi kupu za 100€.. čez 3 leta.

Hočem povedat to, da je bil predhodni model HD6970 najmanj 200€ cenejši, ko je prišel na trg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Brane2 ::

Loocas je izjavil:

No ja... daleč od GTX590 in HD6990, tako da tole ni ne vem kako že spet OK.

Prej razočaranje kot ne.


Nisi poštekal. Glavnina ni v skoku performans ampak v spremembi arhitekture, ki bo s seboj potegnil ohoho.

Me drugim recimo bolj simpl drajverje in boljši izkoristek HW pri enakem naporu. Poleg tega je kvantni skok dosežen pri GPUGPU, kjer bo sedaj lahko GPU postoril veliko več kot prej.

To prej ni šlo, ker je bil pritisk trga izrazito samo v framerateih igric. Kakršenkoli napredek, ki bi moral biti kompromis pri Crysis framerateu je tako odpadel.

AMD je sedaj zajel sapo in počakal na ovinek, kjer bo to lahkko izpeljal- vdelal te vrste izboljšav tako, da bo trg zadevo sprejel kljub kompromisu.

Ko bo trg poštekal koristi iz GPUGPU, bodo njene korenine zasdosti globoko, da se bo razvoj nadaljeval pospešeno tudi v to smer.
On the journey of life, I chose the psycho path.

ABX ::

Je napredek in cena je primerna hitrosti single GPU kartici. Jaz čakam na 7950 in upam da bo cena bolj prijazna za moj budget.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

FireSnake ::

Loocas je izjavil:

No ja... daleč od GTX590 in HD6990, tako da tole ni ne vem kako že spet OK.

Prej razočaranje kot ne.


Pa ti veš, da mešaš jabolka in hruške? :P

Tole bo pa zanimivo branje:
http://www.anandtech.com/show/4455/amds...

ABX: tudi jaz bom počakal na grafo, ki bo v rangu nekje 200 do 300 EUR ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

ABX ::

Trenutno v tem rangu je best buj MSI GTX 460 Ti 448. Ki je po hitrosti na nivoju referenčne GTX 570, ampak stane "le" 280E.

Da vidimo kaj prinese 7950 v tem cenovnem razredu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

FireSnake ::

Meni se cedijo sline po 28nm :D

In kasneje po Intelovih 22nm :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

JC Denton ::

Dr_M ::

Hm, ni tole neki, da bi takoj letel v stacuno iskat. Sploh glede na ceno. Bolj primerna bi bila cena, kot jo je imela HD4870 :>
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BALAST ::

Pohitritev je kar velika, še posebno me pa preseneča Unigine 2.0 test, kjer se HD7970 obnese 200% bolje od predhodnice.

Cene pa so take, ker AMD predvideva na prednovoletno radost.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Xserces ::

cene so take ker ni nobene konkurence... ke je NV z svojo 28nm serijo? :S
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

123_meni ::

Ko zamenjaš grafično je fino zamenjat še plato zaradi PCI-Express 3.0 in potem če zamenjaš plato je treba zamenjat še proc. iz 1156 na 1155 itd...

Cena starega + cena novega in je spet 1000EUR manj v denarnici, VSE ZA TEHNOLOGIJO :)

Mitja358 ::

ABX je izjavil:

Trenutno v tem rangu je best buj MSI GTX 460 Ti 448. Ki je po hitrosti na nivoju referenčne GTX 570, ampak stane "le" 280E.

Da vidimo kaj prinese 7950 v tem cenovnem razredu.


Misliš GTX 560 Ti 448? :)

Gledam, da ima tale HD 7970 odlično porabo. Le 210W v loadu?

123_meni je izjavil:

Ko zamenjaš grafično je fino zamenjat še plato zaradi PCI-Express 3.0 in potem če zamenjaš plato je treba zamenjat še proc. iz 1156 na 1155 itd...

Cena starega + cena novega in je spet 1000EUR manj v denarnici, VSE ZA TEHNOLOGIJO :)


Zakaj bi menjal na PCI-E 3, če na PCI-E 2 dela bp?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

JC Denton ::

Xserces je izjavil:

cene so take ker ni nobene konkurence... ke je NV z svojo 28nm serijo? :S


Nihče ne ve točno, skoraj zagotovo ne prej kot v drugi polovici naslednjega leta.

123_meni ::

Mitja358 je izjavil:


Zakaj bi menjal na PCI-E 3, če na PCI-E 2 dela bp?


Verjetno na PCI-E 2 dela počasneje ??

eieieie1 ::

ABX je izjavil:

Trenutno v tem rangu je best buj MSI GTX 460 Ti 448. Ki je po hitrosti na nivoju referenčne GTX 570, ampak stane "le" 280E.

Da vidimo kaj prinese 7950 v tem cenovnem razredu.


Zakaj bi pa kupil gtx 560ti 448, če za enak denar dobiš gtx 570?

No ja... 20EUR je razlike... Se mi je zdelo da se da prinas dobiti za okoli 280EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

Mitja358 ::

123_meni je izjavil:

Mitja358 je izjavil:


Zakaj bi menjal na PCI-E 3, če na PCI-E 2 dela bp?


Verjetno na PCI-E 2 dela počasneje ??


To pa res, celo za slab odstotek.

P.S. Navija pa se hudičevo dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

BALAST ::

 Nvidiina predstava zmogljivosti

Nvidiina predstava zmogljivosti

"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

RejZoR ::

The level of awesome is awesome. :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ABX ::

eieieie1 je izjavil:

ABX je izjavil:

Trenutno v tem rangu je best buj MSI GTX 460 Ti 448. Ki je po hitrosti na nivoju referenčne GTX 570, ampak stane "le" 280E.

Da vidimo kaj prinese 7950 v tem cenovnem razredu.


Zakaj bi pa kupil gtx 560ti 448, če za enak denar dobiš gtx 570?

No ja... 20EUR je razlike... Se mi je zdelo da se da prinas dobiti za okoli 280EUR


Se ne da dobit pod 330E, če pa se motim bi te prosil za link.
Najboljšo varianto sem videl za 300E, ampak zakaj bi dal 20E če je hitrost ista? Navijata se tudi identično, kar se tiče končnega rezultata v FPS.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

123_meni ::

Kdaj pa bo v trgovini možno kupt Radeon HD 7970 ?

Dr_M ::

Je kje kaksen review od HD7950? Me prav zanima, ce je sploh kaj hitrejsa od GF 7950 >:D:)):)..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Senitel ::

123_meni je izjavil:

Kdaj pa bo v trgovini možno kupt Radeon HD 7970 ?

Že rečeno... 9. januar, dan pred CES.

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Skyman ::

jz sem sam mal bojim da ne bo 549$ prslo 549€ glede na € vs $ bi mogl pridet 422€ kar pa dvomim da bo toliko

Webeg ::

Evo tudi razultati overclockanja so ze na voljo!

Vir za OC

" Final Thoughts & Conclusion


This review really surprised me. I expected it to be better than the HD 6970 but not to the level of the HD 6990. I had hoped it would beat the GTX 580, but didn't have a clue by how much it would do so.


Instead, we see a GPU that is tantamount to parity with the dual-GPU beast HD 6990 and one that, for the most part, leaves the GTX 580 squarely in its dust. When it comes to strong computing power required for MSAA and Tessellation, it separates itself even farther (look at the Stalker and Battlefield 3 results!).


It seems to falter slightly with excessively high FPS games (such as Dirt 2 and HAWX 2...do you really need over 100 FPS? ...over 200?) and, apparently, DirectX 9 as we see via 3DMark06. How many people currently play DirectX 9 games again? I'll go with slim to none. Those that do will just have to make due with 150FPS instead of 200 FPS. Think you can handle that?


Back to heavy-duty graphics computations, go look at those Eyefinity results again. If the HD 7970 isn't beating the HD 6990 at stock, it's getting pretty darn close when overclocked. That was the one thing that surprised me the most. I figured at 1080p we'd see a close battle between the two, but when you put three monitors on the HD 7970 it would have to show some weakness. I figured wrong.


Of course a main concern will be how much this GPU costs. Unless I'm mistaken it is the first publicly available PCI-e 3.0 GPU, so there's one thing to make it more expensive. Then you have the fact that it beats out the GTX 580, making it the most powerful single GPU on the planet. Any guesses where this will end up?


Ok, enough suspense. AMD is putting this card at an MSRP of $549, with expected availability on January 9, 2012. That's about $50 higher than your average GTX 580 with 1.5 GB of RAM. What's really interesting is that, if you narrow down Newegg results to show only 3 GB models of GTX 580, not one of them is cheaper than $549. Zotac comes close, with an out of stock model for $555, but the others are EVGA and start at $590, going up from there.


Retailers will surely tack on an early-adopter premium, but if they somehow miraculously release at their MSRP, the GTX 580 is going to need a price drop before long. Of course, NVIDIA is supposed to release its new Kepler architecture in 2012. AMD has beat them to the punch, and upped the ante. In some areas, even an overclocked GTX 580 can't match the new HD 7970 beast at stock. 2012 just got very interesting for GPUs.


AMD has taken back the hill. It's your move NVIDIA. "

fireX88 ::

Webeg je izjavil:

AMD has taken back the hill. It's your move NVIDIA. "


sooo true!!

RejZoR ::

Upam, da bo MLAA deloval še hitreje preko GCN. Glede na to da se MLAA glajenje robov izvaja preko compute shaderjev je to čist smiselno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Webeg ::

http://www.legitreviews.com/article/180...

"As good as the performance is with the stock clock speeds of 925 MHz core and 1375 MHz memory the true beauty of the Radeon HD 7970 was found when it was overclocked. We were able to push the card all the way up to 1165MHz core and 1625 MHz, which increased the performance of the card by over 20% in the benchmarks. With the Radeon HD 7970 overclocked to the max it was able to compete with the AMD Radeon HD 6990 OC and the NVIDIA GeForce GTX 590. It's nice to see the flagship single GPU card of the current generation flirting with the dual-GPU behemoths!"

Yey komej cakam na NV response... Iskreno upam, da so leaknani benchi real ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Webeg ()
««
3 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8610666 (8777) Brias
»

Najboljša grafična kartica pod 200EUR.

Oddelek: Kaj kupiti
244787 (4137) Brias

Več podobnih tem