» »

RED ALERT!!! Pismo od microsofta

RED ALERT!!! Pismo od microsofta

NiKeC ::

Ljudje pomagajte... nevem zakaj sem danes dobil ta e-mail na svoj računalnik saj nisem obiskoval nobene strani oz. se nisem prijavil na noben beta. WTF?!?!?! Kaj naj naredim (pa ne mi s takimi: kupi original)oz. kaj mi lahko v najslabšem primeru naredijo (nimam nobenega podjetja in se nikakor ne ukvarjam s piratsvom - samo windowse imam inštalirane pač piratske/takot večina :D). Zdaj ne vem ali je to lažno sporočilo ali ne (sporočilo ima nizko prioriteto)... malo strah me je postalo...

Sporočilo:
Mr. xxxxxx,
our new program which is still in test phase and is a part of SP1 for Internet Explorer (r) has detected an illegal version of Microsoft (r) Windows XP Professional Corporate Edition installed on your computer.
The program we described has sent our anti-piracy base the product-key used for installing your copy of Windows XP. Computers in our base have found more than 2.000 same keys all over the world and found the real customer who bought the copy of our product. His legal process against you is not our matter.
We want to stop people stealing our products. You and more than twenty thousand people all over the world who received this letter today - this is the last warning. Your local anti-piracy units and police departments have received the facts today. You are in their files. They know your name, address and phone number. If we find any our product installed illegally on your computer in the era of five (5) days you are going to feel the consequences. The deadline is December, 10th.


Microsoft legal department

Še podatki o pošiljatelju:
Return-Path:
Received: from mail.gstarman.com (router-gdpc.univ-montp2.fr [162.38.102.72])
by gstarman.com (8.11.6/8.11.6) with SMTP id gB5JWTU10500
for ; Thu, 5 Dec 2002 20:32:30 +0100
Received: from int-serv1.hq.microsoft.com (int-serv1.microsoft.com [152.152.96.1]) by X500ROOT.ms.com (IntraStore TurboSendmail) with ESMTP id AAA2113 for ; Thu, 05 Dec 2002 20:33:26
To: "niko@gstarman.com"
From: "piracy@microsoft.com"
Subject: Piracy warning
Date: Thu, 05 Dec 2002 20:33:22
Message-ID:
Content-Type: text/plain; charset="us-ascii"
X-Mailer: Mircosoft corp.
Status:

Ziga Dolhar ::

Fraud, if you ask me :).

Ziga Dolhar ::

On the other hand .. kaj pa če je vse res? ne.

Jest bi letel v štacuno pa nabavil hitro Windowse pa Office. ne.


IMHO, stvar je polna čudnih stvari , da ne omenjam, da ma Microsoft po temle sodeč očitno zelo lame pravnike.

Al pa te je punca zatožila... kaj veš.

Fear.

Zgodovina sprememb…

R0K ::

Ne se sekirat. Itak je fake.

Pa tut če pridejo do tebe domov, morjo met nalog, drgač jim ne rabiš odpret oz pokazat računala. Naloga pa itak noben nima - sploh pa itak ne, če si privat. Se jim ne splača. Oni služijo na firmah.

Itak pa bi ti mogu tak email poslat slovenski microsoft.

NiKeC ::

p**** materna. moj sošolec me je najebo prokleta p*****. Jaz pa še celi paničn... Samo čudno se mi je zdelo ker sem se pred kratkim prijavo za Windows.net RC2 beta prav s tem mailom... potem pa sem še ip pogledo pa se mi je zdelo vse kot da je res. Na srečo mi je sošolec povedo hvalabogu... sn mislo že disk menjavat pa linux gor poknit :D
aja temo lahko zaklenete te...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NiKeC ()

Cokolesnik ::

Programska oprema je za fizične osebe absolutno prevelik strošek, ki si ga večina niti privovoščiti ne more, saj komaj zbere za strojno opremo. To razume vsak butalec, govoto pa tudi vsi na proračunsko požrešnih ustanovljenih antipiratskih ustanovah. Naj rešujejo vzroke in ne posledice. S ceno, stimulacijo, ugodnimi pogoji ipd.Če bi se država zavedala, koliko dodane vrednosti lahko doprinese nek državljan (od otrok do upokojencev), če ima talent in smisel za elektronsko izdelan izdelek/storitev - kar gotovo imamo Slovenci, in bi mu ta dosežek vsaj poskušala približati že z ugodnim nakupom orodij, si lahko le želimo. Prepričan sem, da bi bili že daleč naprej, če bi pravilno spodbujali inovativnost in informacijsko družbo. Tako pa le opazujemo požrešno državo, kako vidi samo polno malho davkov...
Konec koncev je Microsoft tako velik tudi na račun nelegalnega razmozevanja ze od MS-DOS naprej.
Pošlji reply Microsoftu in navedi:da si Windowse dobil od Miklavža in da nisi kriv, če Miklavž želi prihraniti. Recesija v računalniški industriji je namreč tudi v nebesih.:D

Ziga Dolhar ::

Čokolešnik, to je že predebatirano ter tukaj neumestno. Sorry.

imho.

NiKeC ::

Phasma3000 anonymous Emailer je še program če hočete še koga potegnit.

DavidJ ::

Zanimivo, ti jim kradeš, oni bi se pa še - the deadline - pogajali. :D

Fake je tale stvar, 100%.

:D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Narcos Satanicos ::

vsi koj vse originale nabavt!


... pa bankrotirat...

Gandalfar ::

Narcos: ves obstajajo alternative tako, da ti ni potrebno bankrotirat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nategavščina ???

Oddelek: Kaj kupiti
264144 (2431) amigo_no1
»

Kje kupit Windows XP Pro in koliko stane?

Oddelek: Operacijski sistemi
384790 (3740) bond007
»

Kdo kaj svetuje

Oddelek: Operacijski sistemi
291457 (1230) bodom
»

e.mail spamer

Oddelek: Omrežja in internet
342632 (2120) Tr0n

Več podobnih tem