» »

Napad na bančne avtomate z IR-kamerami

1
2
»

MrStein ::

KaRkY je izjavil:

Ideja z spreminjajočimi tipkami je kar dobra ampak ogromno ljudi ima probleme z tem da si zapomni PIN. Jih poznam kar nekaj ko jim je že blokiralo kartico zaradi drugačne postavitve tipkovnice, ker si zapomnijo pozicije ne pa številk.

Ja, že to da je vrstica 123 zgoraj, namesto spodaj te lahko zmede. Stojiš tam, buljiš v tipkovnico in ti ni jasno, kaj ne štima, le močan občutek imaš, da nekaj ni v redu in ti nekak ne gre vtipkat PIN, kot da si ga pozabil. :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

KaRkY ::

MrStein je izjavil:

KaRkY je izjavil:

Ideja z spreminjajočimi tipkami je kar dobra ampak ogromno ljudi ima probleme z tem da si zapomni PIN. Jih poznam kar nekaj ko jim je že blokiralo kartico zaradi drugačne postavitve tipkovnice, ker si zapomnijo pozicije ne pa številk.

Ja, že to da je vrstica 123 zgoraj, namesto spodaj te lahko zmede. Stojiš tam, buljiš v tipkovnico in ti ni jasno, kaj ne štima, le močan občutek imaš, da nekaj ni v redu in ti nekak ne gre vtipkat PIN, kot da si ga pozabil. :)


Točno o tem sem govoril. Sicer mene ne moti ker vem številko in ne pozicije.:)
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

int47 ::

krneki0001 je izjavil:

8M pikslov kamera stane 40 evrov. Če ji odstraniš IR zaščito, snema IR brez problemov, kako pa je s snemanjem toplote pa ne vem - sem se igral samo z NIR, pa še to samo za par nalog na faksu.

Tudi, če bi bila kamera nekoliko občutljiva za ustrezno valovno dolžino, imaš problem. Brez filtra, bi kamera zaznavala širok spekter, zanima te pa IR del, kjer je občutljivost zelo nizka. Kar te zanima, bi bilo precej pod nivojem šuma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zloraba bančne kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7321462 (5706) sprehajalec4
»

Teoretični napad na plačilne kartice s PIN-om tudi v praksi

Oddelek: Novice / Varnost
2711986 (9251) Uranij
»

Napad na bančne avtomate z IR-kamerami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5214355 (11116) int47
»

BREZ PASSWORDA?

Oddelek: Operacijski sistemi
81307 (1046) bosmla
»

Nov način vdora v bančne avtomate

Oddelek: Novice / Varnost
334877 (3214) jlpktnst

Več podobnih tem