» »

Kateri Core i7 250-300€

Kateri Core i7 250-300€

«
1
2

Ruby ::

Sestavljam novi namizni računalnik (da mam za neki časa bombo(pol leta)), naročil sem ploščo: http://www.mimovrste.com/artikel/238007... in Ram: http://www.mimovrste.com/artikel/244007... Grafično že imam Ati 6770 1G Gigabyte, Disk tudi 1TB, odločam pa se samo še za en dober procesor Core i7, katerega med 250-300€ vi priporočate? Kateri se dobro odrežejo :)?

Hvala!

LP

jazbec ::

naredu si neumnost da večje ni
vzel bi 1155 plato in i7-2600k, ti si pa vzel 1156 plato na katero grejo samo 1156 procesorji

al si mislu, da grejo vsi procesorji na eno plato:))

matonson ::

Če lahko naročilo prekličeš, to hitro naredi.

Ruby ::

F** ja to pa nism vedu, js sm mislu da grejo vsi i7 gor a ni tko?? keteri pa grejo zdej ? kr neki ...

Zakva prekličem zdej se mi zdi k da je ta plošča za invalide al kaj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ruby ()

Sssaga ::

drugače vzemi i7 860/870 :-P

Ruby ::

Sssaga kaj je razlika med 2600k pa kolk stane tale tvoj predlog:)?

Piggykiller ::

Intel Core i7-860 (2,80Ghz, 8MB) BOX 258.00 €
Intel Core i7-870 (2,93Ghz, 8MB) BOX 252.00 €
Intel Core i7-875K (2,93Ghz, 8MB) BOX 294.00 €
Na dinokompu

gendale ::

če si naročil preko spleta lahko itak vrneš matično in dobiš nazaj denar

matonson ::

Sej se mora dat preklicat. Sploh pa ker ni na zalogi. Neumnost bi bilo dajat isto denarja za slabši procesor.

yayo ::

Še vedno lahko vrneš ploščo, preglej pogoje poslovanja. Bi pa bilo fajn, če je plata še neodpakirana. Drugače pa imaš trenutno najcenejše rame na sestavi.si 8gb za 50-55 evrov (Corsair, Kingston...)

Ruby ::

Zakaj da prekličem kaj je narobe s to ploščo dejte mi povedat...@matonson zgleda je bila samo ena ker sem včeraj naročil dobim pa "danes" alpa jutri so mi poslal sporočilo........

Piggykiller ::

Znjo ni nič narob, samo lahko dobiš za isti denar bolši procesor, kateri pa ne paše na njo.

Ruby ::

Jah j*** zdej za 1 let bo dobra, vi mi še kr napište kaj priporočate...

cinkaCR7 ::

Prekliči, poveš da si zamešal. Naroči 1155 plato(p67 z68) in 2600k.

yayo ::

ti bo kdo drug bolj natančno opisal ampak trenutno so best buy Intelovi procesorji s 1155 podnožjem (2500k, 2600k...) in je škoda vzeti kaj drugega kar stane približno enako a ni enako dobro.

Piggykiller ::

Naj rajši vzame i5 2500k, mu bo vrh glave po vsej verjetnosti ga potrebuje samo za igranje iger.

Zgodovina sprememb…

cinkaCR7 ::

Za igre je 2500k res dovolj. Vendar 6770 ni lih neka bomba ;)

Ruby ::

Ne vem če bom menjal ploščo (nedasemi):p, za igre mam komp občasno (šiht) za ksne hude edin, gledal gameplaye Batllefield 3 čist me je ufural pa na HDTV(1080) mam zvezan komp gledam tud blueray filme(partis) ITD......mam pa zdej to kripo že core 2 duo sam piha že u sleep stanju pa pregreva to kr sobo ogreje:D.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ruby ()

Ruby ::

a pol bi bil ta dober Intel Core i7-870 (2,93Ghz, 8MB) BOX 252.00 € ??

Loocas ::

yayo je izjavil:

Še vedno lahko vrneš ploščo, preglej pogoje poslovanja. Bi pa bilo fajn, če je plata še neodpakirana. Drugače pa imaš trenutno najcenejše rame na sestavi.si 8gb za 50-55 evrov (Corsair, Kingston...)


8GB rami so že 40€ v SLO.

Ruby ::

Najhitrejši, med hitrimi je tukaj. Novi procesor Intel i7 870 je najboljše kar si lahko omislite v svojem namiznem računalniku. Nova generacija procesorjev od Intel-a prestavlja mejnike. Boljše zmogljivosti, manjša poraba električne energije in napredna arhitektura.

Intel i7 procesorska družina prinaša mnogo novosti in izboljšav. Zaradi svoje zmogljivosti je bila potrebna nova komunikacijska pot med procesorji in matičnimi ploščami, zato je sedaj tukaj novo podnožje 1156. Na to podnožje ni mogoče nameščati starejših Intelovih procesorjev, i7 pa niso kompatibilni s starejšimi matičnimi ploščami. Potreben je bil tudi nov nabor čipovja, sedaj je tukaj P55. Ker imajo i7 procesorji vgrajen kontroler, komunikacija poteka hitreje saj ni več potrebe, da komunicirajo z kontrolerjem na plošči, ki jim posreduje podatke ampak lahko prejemajo podatke neposredno od sistemskega pomnilnika. P55 nudi podporo zgolj za DDR3 pomnilnik, spominski kontroler pa po novem uporablja tri kanalni pomnilnik. 870 deluje pri 2,93 GHz in bo nedvomno razveselil mnoge navdušence, ki želijo le najboljše.

Pomoje da bom pol tega vzel...moram se še odločit do naslednje plače...

Jinto ::

boze mili, menjaj plosco.

gendale ::

samo pošlji jim mail in prekliči naročilo (oziroma zamenjaj za 1155 ploščo)

to ti ne bo vzelo niti 5 minut

Janac ::

no saj 1156 ni slaba izbira, sam pol si en let za casom ;)

yayo ::

Loocas je izjavil:

yayo je izjavil:

Še vedno lahko vrneš ploščo, preglej pogoje poslovanja. Bi pa bilo fajn, če je plata še neodpakirana. Drugače pa imaš trenutno najcenejše rame na sestavi.si 8gb za 50-55 evrov (Corsair, Kingston...)


8GB rami so že 40€ v SLO.


krasno, link prosim?

EDIT
OP je omenjal Corsair Vengeance 1600 in jaz sem razmišljal o enakem, ampak 8gb. Če ga sestavi.si prodaja za 50-55 evrov, je seveda čisto možno, da se kak drugi ram dobi še bolj poceni.

EDIT 2
Začenja mi smrdet, da je OP troll ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Loocas ::

GEIL Enhance+ GEP38GB1750C9DC 8GB (2x4GB) PC14000 DDR3
http://www.mlacom.si/geil-enhance-gep38...

42.9€

še mal več kot samo 1600MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

galu ::

Loocas je izjavil:

GEIL Enhance+ GEP38GB1750C9DC 8GB (2x4GB) PC14000 DDR3
http://www.mlacom.si/geil-enhance-gep38...

42.9€

še mal več kot samo 1600MHz


Ma je**m ti... Zej ko si to linkal, pa mi je žal da sem vzel Vengenace 8GB za 55€.:))
Tako to gre.

Buddah ::

Ruby a ti je dejansko tok vseen za denar da se boš kr tko skeširu za stvar ki je za časom? Tako kot so ti ostali rekl...zamenjeni plato! To kar si ti naroču je čist nelogično!

Ruby ::

Dej Buddah pol razlož pizda kako je lahko za časom, a ni to novejše od 1155, pa men se neda zajebavat nimam casa s tem poslov bom use u tri pi** materne i komp i plato...kakšne prednosti (morjo bit) sploh so pri 1156 ITD.....

jazbec ::

1155 je novejša, 1156 je stara
i7-2600k na 1155 je močnejši procesor od najmočnejšega i7 procesorja na 1156
pa bolj poceni je

Dr_M ::

Vec je, boljse je :)):))
1156 je vec kot 1155. >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Ruby je izjavil:

Dej Buddah pol razlož pizda kako je lahko za časom, a ni to novejše od 1155, pa men se neda zajebavat nimam casa s tem poslov bom use u tri pi** materne i komp i plato...kakšne prednosti (morjo bit) sploh so pri 1156 ITD.....

Drugič prej mal preberi si o Intelovih ali AMD platformah in šele potle streljaj kozle tukaj.

Ruby ::

Pizda bom bi mi blo da sm šu u E.Leclerc pa tm kupu komp na odelku igrač..sam zajebancije so zdej!!!!

jazbec ::

če bi se prej malo pozanimal nebi nlo zajebancij

Ruby ::

Ja pol bom pa poslov nazaj, priporočeno še nisem dobil al jih js kr obvestim da bi prekinu nakup ali pocakam in grem na posto da pošljejo nazaj use skupi...a ma kdo izkušnje z mimovrste

Janac ::

ne sprejem pošiljke pa bo

l.p

Ruby ::

In potem po 15 dneh pošljejo nazaj!? Ok upam da nebo kakšnih zapletov potlej

Janac ::

pol pa pr drugi štacuni kup plato pa proc

l.p

Ruby ::

Ja ne a res :), "1155" "pol" :)

Buddah ::

1156 je starejši kot 1155, ampak sej zdej si to vrjetno že ugotovil!

CPU socket @ Wikipedia

gendale ::

itt: op se ne pozanima preden kupi, pol so pa vsi ostali krivi razn njega

galu ::

Ne vem, kaj ga vsi tu zafrkavate. Vsakdo ve, da je 1156 socket boljši, kot pa 1155.
Podpiral bo naslednjo generacijo procesorjev in ima boljši PCIe bus.
Poleg tega je še bolj navijalska platforma in bolj ekonomična... Vsak poznavalec računalniškega hardvera ve, da VEČJA je številka, BOLJŠA je stvar (Tko kot je DR_M omenil že).
;)
Tako to gre.

Ruby ::

Dobr je Galu nism u teh vodah že kakšne 2 3 leta, js sm mislu da plata za 170 more bit dobra...pol pa zvem da podpira starejso generacijo proc. živ nateg, no zdej sm pa kupu Asus P8Z68-VPro 1155 in je problem rešen.

Ruby ::

Pa tole kišto http://www.mlacom.si/ohisja/silverstone... a je huda ta?

Janac ::

zgleda da ma hud cable management.

Ruby ::

sej to mi je najbolj pomembno kej veš kok bi jo čakal? iz mlacoma, piše Dobava: preverite majo nimajo?

Janac ::

kakšen teden ali manj

Ruby ::

Ok to mi je všeč kul..

Janac ::

seveda lahko tudi več traja...

poglej to:http://www.mlacom.si/nzxt-hades

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Ruby ::

P*** pol pa gledam u comshopu kisto od 120e uzun ful lepa pa velka a not pa nc od nc un pleh k za kostanj pečt, sm reku raj kakšno silvestone uzamm za ta dnar
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekaj komponent za 650€ max!

Oddelek: Kaj kupiti
475315 (4791) OmegaM
»

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
596422 (5383) knap
»

Namizni računalnik za odbelavo video-audio (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10014106 (12586) fuzia
»

PC za 940€

Oddelek: Kaj kupiti
332160 (1830) fr4nc
»

Nakup novega računanika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528331 (7369) noob96

Več podobnih tem