» »

php-nuke za winse

php-nuke za winse

[D|g|t] ::

zelo me zanima kje bi lahko dobu nuke in post (<--neki tazga) za windowse. (se vsakega k sm ga probal dat dol je bil za linuxe (la pa jest ne znam iskat)lol)

thnx

Ziga Dolhar ::

Tisto je Nuke za -- PHP in MySQL.

Ni pa 'le' za Windows ali 'le' za Linux. Dela povsod. :)

Seadoo ::

A kot Nuke tu mislita kaj, kar škoduje Php-ju in MySql-u al je to kak program, ki dela kej pametnega?
Out of my mind. Back in five minutes.

Ziga Dolhar ::

Govora je o postnuke.org in phpnuke.org.

[D|g|t] ::

sam k sm hotu dt dol mi mi je vedno dajal dol s koncnicam tar.gz (neki podobnga)

Ziga Dolhar ::

Da.

www.winrar.com oz. www.winace.com bosta tudi tar+gzip odpakirala.

[D|g|t] ::

hehe kot prvo hvala!!! ratalo mi je... sam je se en blem sm se mal frisn v tem in ko sm razpakiral ni bil noben file uporabn (nism mogu pogledat tistih .php strani) kaj morm zdj narest -instaliru sm si tudi neki windows php installer (php-4.2.3-installer) sam se vedno ni nic ....

thnx in advance in se oproscam zarad tezenja s tem...:\

Ziga Dolhar ::

Ja, to morš zdej pognat na spletnem strežniku.

Najlažje bo verjetno tako, da inštaliraš Internet information Services (maš v Winsih pod Add/Remove Windows components).

To namestiš, potem namestiš PHP s pomočjo installerja, ki si ga zdownloadal, potem datotek od phpnuke prekopiraš v c:\inetupb\wwwroot\, nakar odpreš v internet explorerju http://localhost/pot_do_phpnuke

in Voila. Glede podrobnosti pa smo že govoril na forumu.

[D|g|t] ::

hvala! jest ne uporablam iis ampak apache

Ziga Dolhar ::

Potem pa skopiraš recimo v c:\Program Files ... do Apachea\httpdocs\phpnuke\

Potem inštaliraš PHP ter slediš navodilom za inštalacijo. V Apacheu še dodaš direktive za procesiranje PHPja (glej navodila oz. po forumu). Pa bo :].

XPfrik ::

Da se ne boš preveč zajebaval, si lepo dl-jaj tole:

KLIK

ali
TOLE

pa bo vse narejeno. Vse kar boš moral storiti je zagnati exe file, pa boš dobil PHP, MySQL, apache in phpNuke, vse instalirano, nastavljeno in takoj pripravljeno za delo v 3 minutah.

Bolj enostavno ne gre.

[D|g|t] ::

HVALA !! (tako se dela:D )

[D|g|t] ::

lp again!

1.Koncn sm si vzel cajt in si ustimu wse (tist link zgori --> thnx XPfrik <--)

2. Upam da nau prevec bedn zvenel sam nimam pojma kako naprej.(ich bin green :( ) Zato bi prosu ce bi mi kdo mal razlozu kak bi si loh ustvaru page (drgac mam vse nastiman ze php, apache, mysql,nuke.. in vse dela clo..)

thnx in advance :8)

bodom ::

a mi lohk kdo pove kako se menja temo v PHPnuke?

[D|g|t] ::

pejd pod preferences... pa mas tm uspodi za temo