» »

postavitev klopotca

postavitev klopotca

LordTado ::

lp
A ve kdo iz kakega lesa bi naj bil drog za klopotec?

Beli_Zajcek ::

Naš je kovinski.

dzinks63 ::

Kako velik?, lahko vzameš kar telegraf štango, ponavadi je to akacija, kostanj. Še boljše npr.: impregnirani drogovi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

LordTado ::

5m nekje...

ja klopotec glih ne paše na železno stagno ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

mihec87 ::

Po želji..

V vsakem primeru barvanje 1x na leto ne uide..

ToniT ::

Telegraf štanga je najboljša rešitev!

amigo_no1 ::

Upam da ti ga bodo sosedi kmalu onesposobili (če greš v ropot varianto).
Ni hujšega kot poslušati tole klopotanje.

Beli_Zajcek ::

Ja seveda. Pri nas si je oče prvi omislil klopotca in so potem sosedje kmalu sledili (vinogradniško območje). Nihče se ni zgražal nad ropotom, pa imamo sedaj postavljena dva (vsi skupaj pa nebroj). Zdaj, če si pa slovencelj, nesposoben in nevoščljiv, potem pa razumem da te marsikaj moti.

amigo_no1 ::

Če si gluh, potem razumem da te ne moti.
Na naše ptice enakomerno ropotanje dejansko nima vpliva - preverjeno !

Zdaj, če si pa slovencelj, nesposoben in nevoščljiv, potem pa razumem da te marsikaj moti.

Nisva skupaj krave pasla, ne me žaliti in psihoanalizirati, da ne bom še jaz tebe označil za zarukanega kmetavza, ki je pet let za leseno žlico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

subby ::

Naš je bil eno sezono kar na smrekovini. Sicer je bil malce večji(1,8m premera), drugače pa železna štanga ni slaba izbira. Lažje se jo fiksira in za dlje jo imaš, kot pa lesene.

Beli_Zajcek ::

amigo_no1 je izjavil:


Nisva skupaj krave pasla, ne me žaliti in psihoanalizirati, da ne bom še jaz tebe označil za zarukanega kmetavza, ki je pet let za leseno žlico.


Itak, da nisva skupaj krave pasla. S človekom, ki poziva k uničevanju neškodljive stvari ne bi hotel imeti ničesar skupnega. Tako, da nekaj moje psihoanalize je že na mestu.

Brane2 ::

Pa ni škoda štange za klopotec ?

Postaviš si vetrnico pa je.

Si "zelen" obenem pa tvoj pederizem bode v oči in ga je nemogoče spregledat. In če ti je ravno do tega, pač postaviš v ohišje generatorja še en basovc in "elektronski klopotec"...
On the journey of life, I chose the psycho path.

IvoJan ::

amigo_no1 je izjavil:

Če si gluh, potem razumem da te ne moti.
Na naše ptice enakomerno ropotanje dejansko nima vpliva - preverjeno !

Zdaj, če si pa slovencelj, nesposoben in nevoščljiv, potem pa razumem da te marsikaj moti.

Nisva skupaj krave pasla, ne me žaliti in psihoanalizirati, da ne bom še jaz tebe označil za zarukanega kmetavza, ki je pet let za leseno žlico.

Boljse da si tiho. Clovek nekaj vprasa, ti pa smetis po njegovi temi in pametujes.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Brane2 ::

Resno mislim. Ni boljša varianta vetrni generator(ček) ?

Štanga itd itak že nekaj stane. Zakaj gor ne bi postavil še alternator in solidno vetrnico ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bananovec ::

Pri nas kolikor vidim je vseeno. Važno samo, da se vse skup ne sesuje. Drugače pa imajo klopotci svoj namen. Pri nas je tudi nekako tako, da je v vsaki vasi klopotec. Zdaj če ga greš delat just for fun in ga postaviš sredi naselja, potem pa tega ne privoščim ravno sosedom.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Brane2 ::

Dobro, mislu sem, če ga že postavljaš, zakaj ne imet zraven še štroma ?

Koneckoncev z elektronskim klopotcem ziher lahko dosežeš večji efekt, ker ga lahko kalibriraš in spreminjaš in ker lahko dela tudi ko ni vetra...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Beli_Zajcek ::

Kaj pa vem, sicer na elektronik forumu so taki projekti, ampak če nisi ravno iz te stroke se mi ne zdijo cenovno učinkoviti.

LordTado ::

Brane si verjetno mlad in potoplen v digitalni svet:)
Klopotec je dosti več kot samo koris od ropotanja...
Vprašaj kakeka dedka ali babico...

Gray_Warden ::

offtopic
čez 2 tedna bomo pa brali: kako lahko tožim soseda ki je z motorko podrl mojega klopotca =)
/offtopic

ontopic
Jaz bi to reč postavil na kakšno lepo telegraf štango. Če že stoji, naj bo vsaj lepo videt.
Why so serious?

Vikking ::

Kar se tiče klopotca, se postavi nekje sedaj, ko začnejo jagode na grozdih zoreti. Ter se odstrani po trgatvi. Vsaj v našem vinogradnem okolišu to počnejo. Sam ga nimam in prepustim ptičem veselo zobanje, čeprav imam 500 trsov.

Pyr0Beast ::

LordTado je izjavil:

Brane si verjetno mlad in potoplen v digitalni svet:)
Klopotec je dosti več kot samo koris od ropotanja...
Vprašaj kakeka dedka ali babico...


Natanko kaj je več ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amigo_no1 ::

Beli_Zajcek je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:


Nisva skupaj krave pasla, ne me žaliti in psihoanalizirati, da ne bom še jaz tebe označil za zarukanega kmetavza, ki je pet let za leseno žlico.


Itak, da nisva skupaj krave pasla. S človekom, ki poziva k uničevanju neškodljive stvari ne bi hotel imeti ničesar skupnega. Tako, da nekaj moje psihoanalize je že na mestu.

Ti bom spravil enga mujezina pod okno, boš videl kako neškodljivo je.
Hrupno onesnaževanje anyone ?

Poleg tega sem pa že povedal, da nima ta bedarija nobenega efekta na ptiče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

LordTado ::

Natanko tradicija in sinbol, ki se mora ohranjat...

M-XXXX ::

LordTado je izjavil:

Natanko tradicija in sinbol, ki se mora ohranjat...

Potem pa v jame živet... Ja včasih je blo tako v navadi...

Pyr0Beast ::

Pa WC na štrbunk, umivat se z mrzlo vodo, nič računalnika, samo abak, za jest samo kaša vsak dan, zjutraj ob 5h vstajat in njivo okopat, nato it sekat drva

Kdo še to počne ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dragi ::

Beli_Zajcek je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:


Nisva skupaj krave pasla, ne me žaliti in psihoanalizirati, da ne bom še jaz tebe označil za zarukanega kmetavza, ki je pet let za leseno žlico.


Itak, da nisva skupaj krave pasla. S človekom, ki poziva k uničevanju neškodljive stvari ne bi hotel imeti ničesar skupnega. Tako, da nekaj moje psihoanalize je že na mestu.



Dokler klopotanje ne preseže meje mojega ozemlja naj kar nabija kolikor hoče, ko pa tist nadležen ropot vsiljuješ meni ša se začnejo težave.

Isti kurac je z cerkvenimi zvonovi, turbofolk muziko in ostalo nesnago, ki nam je enim totalno neokusna.
Z tako stvarjo znaš komu fino stopit na živec, kaj pol sledi pa ne rabim razlagat ane? :)

LordTado ::

beast,
Če bi še danes tako živeli bi blo bolš in bolj zdravo...
Ampak nas je preveč:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

M-XXXX ::

LordTado je izjavil:

beast,
Če bi še danes tako živeli bi blo bolš in bolj zdravo...
Ampak nas je preveč:)

Zdravo: večina nas nebi doseglo 25 let
Boljše: nobenega potovanja, nobene uživancije, nič...

jej zavidam jim...

subby ::

@Pyro: se strinjam s tvojim pogledom na tradicije, ampak klopotcev nebi ravno mešal med tiste primitivne, neuporabne... če ne drugo, so vsaj za hobi dobri... kdo ima večjega =)

Pyr0Beast ::

Hehe. Saj mene klopotec sam ne moti, dokler ne ropota in je samo za okras. Že večkrat sem videl take ki imajo gor obešeno samo veternico (ali pa so una ropotala popadala dol :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LordTado ::

Po 100 let so živeli pri domači hrani, danes pa za rakom umre že skoraj vsak drug...

Dragi ::

Pyr0Beast je izjavil:

Hehe. Saj mene klopotec sam ne moti, dokler ne ropota in je samo za okras. Že večkrat sem videl take ki imajo gor obešeno samo veternico (ali pa so una ropotala popadala dol :)


Isto.
Na vikendici je sosed naredu raco v tem stilu, moram rečt da se vsakič narežim ob močnem vetru, ko vidim kako se vrtijo "plavuti".:))

KaiV6 ::

Pyr0Beast je izjavil:

Pa WC na štrbunk, umivat se z mrzlo vodo, nič računalnika, samo abak, za jest samo kaša vsak dan, zjutraj ob 5h vstajat in njivo okopat, nato it sekat drva

Kdo še to počne ? :)


Pa hodit peš 7km po snegu v šolo ne pozabit :)
<insert>podpis.html</insert>

Pyr0Beast ::

Bos ! :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

softić ::

LordTado je izjavil:

lp
A ve kdo iz kakega lesa bi naj bil drog za klopotec?


Brest.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom DNS zapisi

Oddelek: Omrežja in internet
152293 (1676) Apple
»

Hrup soseda - kakšne so dovoljene vrednosti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13421387 (16723) zmaugy
»

Nekaj mi briše disk

Oddelek: Strojna oprema
162214 (1553) Baja
»

Pobiranje denarja s TRR - Google Supertel??

Oddelek: Omrežja in internet
121280 (928) bambam20
»

Google ameriškim oblastem izroča podatke o svojih evropskih uporabnikih

Oddelek: Novice / Zasebnost
4717462 (14207) madmitch

Več podobnih tem