» »

IIS 5.0

IIS 5.0

Loki ::

Instaliral sem si IIS 5.0 (z WIn 2000 CD) da bi stestiral svoje wevb pagine se preden bi jih poslal na net.

Zaenkrat sem cisti newbie, zato me zanima, kako dodam novega uporabnika.
V pomoci je sicer pisal nekej, da uporabim en ASP file, ga malo modificiram in nato pozenem (interactive web form), ampak mi skos vrne error 500,100 (internal server error).

A bi mi lahko kdo poslal tako prijavno skripko oz. povedal, kaj moram narediti.

TIA
I left my wallet in El Segundo

sasox ::

nou user: start/settings/control panel/administrative tools/computer management/system tools/local users and groups/users/ potem pa desn klik na polje na desni strani in new user... ostalo pa sam malo poglej

web nastavitve pa mas:

start/settings/control panel/ administrative tools/Internet Services Manager

pol pa kliknes na ime compa in mas tam ftp, web in administrative web.............desn klik na posamezn service (web, ftp) in options..........ostalo poglej mau sam..............pa ne pozabit vklopit web servica :))

Loki ::

V ppomoci sem prebral, da lahko Win 2000 Pro strezejo sam en sajt na enkrat? A je to res, ce je, zakaj? (gimme a guess > bridka izkusnja iz NT in pomoc k prodaji AS).
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

da, to je omejitev pro verzije. IIS 5 na serverju lahko streze ves strani hkrati. lahko celo naredis vec domen na en IP naslov ce hoces.

Loki ::

Sasox a si ti 100%, da je to prov?
Ta postopek namrec sluzi za dodajanje userjev, ki smejo uporabljati racunalnik.
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

kaksnega uporabnika bi ti dodal? kaj bi lahko ta uporabnik delal? recimo ce hoces naredit kaksen forum, potem lahko uporabnike crpas iz posebne baze... drugace pa lahko uporabis tudi navadne w2k uporabnike...

Loki ::

Interesting...Thanks.

Kako pa potem enemu uporabniku (recimo Administrator) naredis account?
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

navaden w2k account naredis tako kot je sasox povedal...

Loki ::

A datoteke pa poj sam nalozis tako, da za geslo & uporabnisko ime uporabis od tega acc?
I left my wallet in El Segundo

sasox ::

Na fajl desn klik pol pa: properties/security/ in potem tam dodas uporabnike in jim dolocis njihove pravice,...

Kaj bi rad naredil? A da lahko dolocene fajle samo doloceni osebki s pravilnim acc downloadajo oz. gledaj?

Loki ::

Mene zanima, ce bo to delalo kot nekaj takega: http://localhost/admin/default.htm oz. ali moram se kaj spremeniti v nastavitvah.
I left my wallet in El Segundo

sasox ::

ce hoces imeti dostop do tega direktorija zasciten z geslom potem pac klikni desen klik na fajle oz. to mapo in nastavis tam unga admina ki ga hoces in potem bos moral za dostop do tega vpisati uporabnisko ime tega admina in pass

upam, da je to to, kar zelis.........drugace pa se enkrat napisi:))

Loki ::

Ujej...

OK, gremo od zacetka...

dokoncas stran, FTP upload, za host das localhost/direktorij, za u. ime administrator, geslo *******.
Strani se pretocijo in stran dela.

Tko bi moralo biti v teoriji, a je tko tut v praksi?
I left my wallet in El Segundo

sasox ::

Ja to deluje sam pazi v ker direktorij bos uploadu web.........po defultu je direktroij za web .../wwwroot

Sicer pa malo probaj ane 8-)

Loki ::

Ja, sem pogruntal.
I left my wallet in El Segundo

sasox ::

No lepo 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win xp Administrativne pravice! Težave... Rabim pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
281737 (1517) smrekca
»

Spremeniti userju ime

Oddelek: Operacijski sistemi
132328 (2139) [SkA]
»

Remote desktop connection

Oddelek: Programska oprema
323126 (2714) CaqKa
»

win xp

Oddelek: Operacijski sistemi
11882 (742) CaqKa
»

privilegiji v Win2K

Oddelek: Pomoč in nasveti
131069 (966) JLP

Več podobnih tem