» »

Računalnik se ne zažene - ideje/nasvet

Računalnik se ne zažene - ideje/nasvet

gkuser ::

Prosim za pomoč in kakšen nasvet.

V delujočem računalniku (tako so rekli) sem zamenjal matično ploščo ter priključil vse konektorje (upam da pravilno). Vendar ko pritisnem gumb za zagon računalnika, se za malenkost premaknejo le ventilatorčki in to je to. Po prebiranju foruma sem prišel do naslednjih idej, ki jih bom poskusil jutri:

1) Sistem izločanja. Prvo bom priključil CPU, 1xRAM, grafično, itd ...
2) Da sem narobe priključil konektor "Power SW". Kako vem, da je pravilno ustavljen, kateri pin je zemlja in kater +?
3) Kratek stik! Matična plošča je pritrjena na plastične distančnike, eden distančnik na sredi ohišja/podnožja pa je železen, tega sem pustil praznega. Ali je bila prejšna plošča tu pritrjena nevem, ker sem dobil razstavljen računalnik. Kaj še bi spodaj podložil plastično podloško?
4) Mogoče še kakšna ideja?

Hvala,

Veron ::

2) plus je ponavadi barvna žica, zemlja pa črn ali bel

Riff ::

najprej preveri power switch konektor

gkuser ::

Pozdrav vsem in hvala za pomoč.
Problem je rešen :)

Kot rečeno sem začel s sistemom izločanja in prišel do zaključka, da je
bila težava v 2x2 pinskem konektorju, ki ga priključiš na matično ploščo.

Iz napajalnika mi gre več žic, ki so lepo zavite v plastične cevke/tube. In ena taka tuba je imela 20 pinski ter 2x2 pinski konektor, da bi čim bolj optimalno porabil tubo, sem porabil oba konektorja. No, to ni bilo dobro. Ko sem vzel 2x2 pinski konektor iz druge tube je računalnik začel delati.

Na začetku sem mislil, da je problem v kratkem stiku in ozemljitvi matične plošče, vendar tisti železni distančnik za matično ploščo ni igral nobene vloge ali je vijak notri ali ne stvar deluje. Problem je bil kot rečeno v 2x2 pinskem konektorju.

ales400 ::

Da ne bom odpiral nove teme, si bom kar to izposodil..

Zamenjal sem grafično kartico, ta nova (hd5850) je precej večja od prejšnje in mi sedaj prekriva sata priklope na matični plošči :) Zato sem sata kabel dal v drug sata priklop (katerega grafična ne prekriva)..

Ko zaženem računalnik mi ne zazna DVD-RW pogona :) Je to zaradi tega ker sem prestavil na drugo prosto mesto na matični, ali pa nisem dal kabla dovolj not :D (možno ker zaradi ostalih kablov pridem težko zraven..)
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

Riff ::

ja je možno ali pa poglej še napajalni kabelj na dvd rw ju in s ata kabel če se je slučajno iztaknil

coti ::

Premalo si vklopil SATA kabel. To na kateri SATA priklop je DVD priključen ne igra nobene vloge. Razen če imaš kaj v BIOSu izključeno.

ales400 ::

Hvala, za odgovre, sem bil na dopustu pa nisem mogel poročati..

Imam še en problem, oz starejši sosed :) Včeraj je izklopil računalnik, danes pa se mu več ne zažene. Oz pride do možnosti da dam SAFE MODE, potem se izpiše cel ekran driverov (pač standardno ko greš prek SAFE MODE v windowse), ko bi pa moglo iti dalje, pa se računalnik znova zažene. Če dam NORMALNI ZAGON se mu pojavi okno da nalaga windows (http://www.swotti.com/tmp/swotti/cacheD..., potem se pa spet znova zažene..

Kaj mu je šel disk? :)
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

Janac ::

virus 100% imel podobno izkušnjo.

l.p

ales400 ::

Hvala za odgovor, bom pogledal jutri. Mi je pa čudno da bi on mel virus :D :D
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
4713385 (12774) pol3ni
»

Lučka na monitorju utripa

Oddelek: Pomoč in nasveti
232149 (1702) Duhec
»

24-pin KONEKTOR na matični plošči in 20-pin na napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
486905 (4954) Win8NonGrata
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162779 (2033) fosil
»

Računalnik NE dela (ne pride do BIOS-a)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71749 (1630) ttommy

Več podobnih tem