» »

Windows XP NTFS particijo

Windows XP NTFS particijo

Bug ::

Kaka pa je to zdaj finta? Mam prenosnik poleg katerega sem dobil Win XP Pro, OEM in so bili instalirani na FAT 32 particiji. Ko pa sem sel cisto namestitev -> formatiral v NTFS -> setup se nalozi -> PC se znova zazene -> ko pa pridev namestitev zatezi da nekaj v datoteki i386 ne stima. Ko pa sem ponovno sel formatirat v FAT pa se je namestitev uspesno koncala??!!!!!8-O
Kaj je vzrok za ta cuden pojav ker bi vseeno hotel imeti NTFS sistemsko particijo?:O :O

Vanich ::

Hja, to tudi mene zanime, ker se mi isto dogaja......

andrej ::

ce slucajno pozabim, pingajta ta post cest 24h.

Mr.B ::

Sicer meni se dogaja podobno pri W2k. Če formatiram disk , pa dam cd v drugo mašino pa tam zalaufam setup , in tam tudi formatiram , mi javi na koncu pri prvi mašini da ni uspel formatirati , isto pa če vzamem iz druge mašine ven setup cd med formatiranjem , javi isto bedarijo, kao daje z trdim diskom nekaj narobe. Ampak je bol error v setup rutini.

Sicer je v vajinem primeru čudno , je sicer res da je najprej v obeh primerih FATxx particija , ki se potem konvertera v NTFS , ampak sklepam da je info file nekje malo narobe popravljen.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

boštjan ::

bug,zbriši particijo(e) in jih ponovno naredi

andrej ::

Mr.B: Pri XP in w2k ni vec FAT v NTFS converzije v setupu, ampak se zadeva direkt formatira v NTFS.

andrej ::

1. Kaksen BIOS mata? A mata instalirano kaksno cudno aplikacijo, ki omogoca uporabo vecjih diskov na vajinem racunalu?

2. a imata kaksno skrito particijo. doloceni proizvajalci narediko posebno 32 MB skrito particijo za lazji recovery podatkov? ce mata dos sistmsko napisita fdisk /status.

3. kaksno je tocno ime datoteke? a dual bootata?

Ziga Dolhar ::

Hmmm, jest mam na notebooku to 30 MB particijo (skrito) -- za kaj je dobra?

Hvala, andrej :)

andrej ::

nekateri proizvajalci jo majo za lazji recover njihovega sistema... poglej na support strani proizvajaca ce pise kaj na temo XP in NTFS, ce se da to zaobit in kaj tocno mas gori na particiji. ce mas to tudi na CD-ji potem particijo kar dol vrzi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux po instaliranju ne morem formatirat

Oddelek: Operacijski sistemi
342541 (2142) CCfly
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443109 (2347) xpozed
»

Delanje particij (NTFS)

Oddelek: Operacijski sistemi
151884 (1747) pivmik
»

disk se ne formatira

Oddelek: Strojna oprema
131557 (1384) koli99
»

kak nardit particije?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191075 (898) Jure2k

Več podobnih tem