» »

Avstrijska koroška, 5 dni s kolesom

Avstrijska koroška, 5 dni s kolesom

c0dehunter ::

Zdravo,

naslednji teden (start predviden v ponedeljek) nameravam s kolesom proti Avstriji, natančneje Koroški (Karnten). Šlo bo za čimbolj adventure filled freeride, kar pomeni da niti nimam nekega cilja, pač pa bi rad obiskal čimveč naravnih znamenitosti, spal pod milim nebom (ok, v šotoru), po možnosti celo ulovil kakšno ribo za večerjo :) Tudi kuhal si bom bolj kot ne sam.
Ker sam Avstrijsko Koroško ne poznam ravno dobro, me zanima kje se splača ustaviti in kaj si ogledati? Kot rečeno, iščem naravne zaklade, kolesarske poti v naravi (čim manj prometa), jezera, reke, jame, ... Tudi splošni nasveti bi prišli prav :)
Vstopna točka v Avstrijo bo pri Dravogradu, zanima pa me predvsem območje, označeno na spodnjem zemljevidu:

I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.
  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

BlaY0 ::

Ne morem ti povedat kaj si oglej, bi ti pa priporočil zemljevide od outdooractive.com. Imajo tudi overlay za Google Maps/Earth.

Vikking ::

Če startaš iz Celja, je veliko lepša izbira smer Mozirje, proti Solčavi. Potem imaš 2 lepi varianti

1 varianta da po slovenski strani kolesariš do Dravograda (čez Podolševa, Koprivna proti Črna na Koroškem, Mežica, Ravne, Dravograd).
2. varianta greš takoj na avstrijsko stran preko Pavličega sedla proti avstrijski vasi Železna Kapla.

c0dehunter ::

Nekaj sem gledal po outdooractive, ampak ni angleške verzije tako da konkretno nisem našel ničesar. Iskal sem avstrijske turistične zemljevide, pa je tudi težko najti. Zgleda da bo najbolje da se sproti odločam kaj pogledati, ko bo kje kakšna tabla.

Vikking, turo od Celja do Logarske sem že prevozil :) Tokrat bi rad šel tam, kjer se še nisem nikoli vozil.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

PacificBlue ::

od Mislinje do Dravograda je asfaltirana kolesarska pot.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

c0dehunter ::

Super!
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

BlaY0 ::

c0dehunter je izjavil:

Nekaj sem gledal po outdooractive, ampak ni angleške verzije tako da konkretno nisem našel ničesar...

Hmm... greš na Touren, poklikaš Austrijo in Koroško pa dobiš vse ven. Potem še izbereš kolo in si zmagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

Od Dravograda imaš skos kolesarsko štreko ob Dravi do Borovelj...

c0dehunter ::

Aha, sedaj sem pa našel nekaj kolesarskih poti, ki bi znale bit zanimive. Kako je pa s kampiranjem v okolici jezer, izven kampov? Je to sploh dovoljeno, lahko pričakujem kakšne težave?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

BlaY0 ::

Ne samo da ni dovoljeno tudi precej drago te pride, če te dobijo. Ni to Balkan al pa Grčija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14219712 (12539) zmaugy
»

Kakšno je življenje na Koroškem?

Oddelek: Loža
81438 (875) Furbo
»

Planiranje kolesarskega izleta

Oddelek: Šport
72192 (1740) jozagulikoza
»

Malo samote na hrvaški obali ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5121306 (19185) msjr
»

Voda po Sloveniji-slikee :( (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12120357 (14046) menjalnik

Več podobnih tem