» »

Nadgradnja biosa iz diska

Nadgradnja biosa iz diska

oktalz ::

Na mojo plato ECS K7S5A bi rad namestil nov bios-po možnosti iz diska, ker mi je šel disketnik po gobe. Prosil bi za čim bolj natančen opis postopka, če se to spoloh da narediti.;(

boštjan ::

seveda se da,samo ti povej kere winse maš.ker če maš xp in datotečni sistem NTFS pol nastane problem.No pa predvidevam da maš FAT32.Bios od matične in flaš program skopiraš v eno mapo;npr c:\flešanje.pol pa restart ,zagonsko od 98 v disketnik(v biosu mej nastavljeno za disketnik first boot device),počakaš da se zbuta in izbereš opcijo 3.pol pa DOS ukazi c:->enter in pol
cd flešanje in maš odprto mapo kjer maš vse potrebno za flešanje biosa.ker mam isto plato sem si že ogledal postopek flešanja na tej strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

oktalz ::

Najprej hvala za odgovor. Imam Windovse 98 in pa seveda FAT 32, problem pa je v tem, da mi disketnik ne dela. Nekaj se mi je zmrdalo na vmesniku kamor priključiš kabel za disketnik. Najbrž ne bi bilo dovolj da grem v DOS kar iz vinndovsov, ali pa bi stvar delovala tudi na tak način?

Matek ::

Ja, bo delal.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Koci ::

ne to ti ne bo delalo. Poglej če maš kje v wimdowsih funkcijo, da ti najprej zaženejo dos. Drugače bo šlo bolj težko
Panta rei!!

Koci ::

aja maš pa še možnost, da si zagonsko pri kolegu zapečeš na CD.
Panta rei!!

neki123 ::

če maš win98 gor pol ne bo problema. ob zagonu pritiskaj F8 tipko, da se ti pojavi zagonski menu in izbreri "MS DOS - varni način" ( nekaj podobnega , ne spomnim se več točno). in potem si v dosu in se prebiješ do direktorija, kjer imaš BIOS file in FLASH program in nadgradiš bios.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bios upgrade brez diskete ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
212315 (1940) kekz
»

Napačen bios :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
151447 (1128) Azrael
»

Bios flash s cd-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
9706 (627) Tero
»

Flashanje Biosa na ABIT plošči

Oddelek: Pomoč in nasveti
81245 (1158) smilyxx
»

bios update

Oddelek: Strojna oprema
61003 (942) svejk

Več podobnih tem