» »

Plata ne prižge

Plata ne prižge

69charger ::

Sem potegnil iz omare staro ASUSko A7V133-VM,ki je še kakšen dober mesec nazaj normalno delovala. Sem sestavil skupaj,lučka na plati gori,ampak se ne prižge. Sem poskušal: ročni start(shortanje pinov),zamenjal 6 procov,probal druge napajalnike. Kaj bi lahko še bilo,a samo še stran vržem?
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

DeeCoy ::

Se ventilator na procu vsaj malo zavrti? Je proc dobro v ležišču? Vsi napajalni kabli uštekani? (4 pin za proc), si probal clear cmos? Daj malo več informacij ;P

69charger ::

Ma vse sem že probal,nič ne da plata od sebe. Sem probaval z raznimi rami,brez ramov,z 6 drugačnimi procesorji,brez grafične,tri napajalnike sem sprobal....nevem več kaj bi loh še probal.
Najbolj smešno je ker je bilo vse komplet sestavljeno proc+plata+cooler+ram,samo v omaro sem dal pa nazaj ven in ne dela več???
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

DeeCoy ::

So slučajno kondiji spustili?

69charger ::

Kondiji so kot novi,tudi niso mogli kar spustit če je bilo vse lepo v omari.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

DeeCoy ::

To je res, si slučajno kaj premetaval? Karkoli? Malo je čudno, da plata nebi dala čist nič od sebe, ker more neki skurt da se to zgodi.

69charger ::

Ne,plata je bila dobesedno na enem mestu 1 mesec,dam na mizo,priklopim PSU in nič :S Sem pa malo gledal okoli socketa na plati je ena zelo majhna praska,samo upam da ni šla kakšna vez. Najprej bo pa treba krivca za to najt. Seveda če je to sploh narobe.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

DeeCoy ::

če psu sigurno dela, potem je nekaj na plati. Če ni tisto, je pa kaj drugega. V vsakem primeru je plata samo še za rezervne dele xD

69charger ::

Mogoče samo zaganjalni del na plati ne dela,bom probal jump-startat sam napajalnik,ne preko plate ampak zelena vs črna žica :P
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Pšenični ::

Čudni simptomi.

Plato daj v ohišje, da ti bo delala. Ne kurblaj jo na mizi. Meni neki napajalnik ni prižgal plato, dokler ni bil v ohišju z njo. Pač stik pa to.

Poročaj.

Zgodovina sprememb…

69charger ::

Sem imel že v ohišju pa tudi ni bilo nič,bom jutri šeenkrat probal čene bi pa priklopil 20 pinca na plato,potem bi pa dal noter sponko in jumpstartal direktno,razen če ne bom kaj pokuril :P
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Pšenični ::

Čez noč poberi vse ven in pusti plato brez baterije. Majke mi, ....kaj jo je prjelo. Plata-ženski spol. .....no nič čudnega....

Zjutraj pa lepo počasi v akcijo....z razmislekom.

Sem že skuru kakšno plato, ampak taki primeri, ko nič ne bzaš pa da krepne.....to me pojezi.

Na zeleno in črno vežeš eno diodo ki jo ni škoda. Nekej malega, da napajalnik malenkost obremeniš. Crknila bo itak v par minutah.......

Zgodovina sprememb…

69charger ::

Sem zdele vseskupaj noter dal,nula. Bom probal še baterijo ven,mogoče je šla baterija??? To bom jutri probal pomerit.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

listje123 ::

Mogoče se je plata skujala ker si tko grdo zaprl v omaro:))

69charger ::

Nevem kva je bla tukej fora ampak ko sem imel celo noč baterijo ven,sem jo zdele noter dal,prižgem in dela??? Šokiran od sreče pozabim da imam bolj crap hladilnik gor,nepripet,sem verjetno en proc scmaril,nič za to :P

EDIT: Ma kdo osvežilec zraka za skurjene procesorje? Smrdi ko hudič
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

DeeCoy ::

Hmmm.. Tele stare plate so ratale čudna reč xD.. Bom jaz tudi na mojih crknenih doma baterije ven pobral, ju3 bom pa probal, mogoče bo kira delala xDD

gig1 ::

Si probal z razlicnimi napajalniki al skoz z istim? Za test priklopi na MB samo najnujnejse komponente (procesor, minimalno RAMa, disk, graficna).
Je mogoce tipka za zagon na ohisju pokvarjena? Preglej konektorje od napajalnika.

DeeCoy ::

gig1 je izjavil:

Si probal z razlicnimi napajalniki al skoz z istim? Za test priklopi na MB samo najnujnejse komponente (procesor, minimalno RAMa, disk, graficna).
Je mogoce tipka za zagon na ohisju pokvarjena? Preglej konektorje od napajalnika.

a se s koga norce delaš ti? Dej preber najprej celo temo, pol se pa oglaši.

69charger ::

Lol napišem da sem vse to naredil in potem naj grem to delat haha res kam gre ta svet.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maticna plosca asus p5b deluxe se ponovni zaganja

Oddelek: Pomoč in nasveti
181264 (1076) solatko
»

Ali je kriv procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
392935 (2010) PIK7
»

Nedelovanje racunalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
22990 (747) solatko
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398840 (8287) Pšenični
»

Slika se ugasnila, PC se ne prižge več...

Oddelek: Pomoč in nasveti
281732 (1415) bosmla

Več podobnih tem