» »

Toshiba Sattelite L300 Bios Update - Računalnik se ne zažene

Toshiba Sattelite L300 Bios Update - Računalnik se ne zažene

Suly ::

Torej na svoji Toshibi sem z ustreznim programov updejtal bios iz verzije 1.7 na verzijo 2.2 (zadnjo).

Update je potekal povsem brez težav in se tako tudi zaključil. Nato se je računalnik povsem običajno sam odjavil in ugasnil.
Ni pa se več ponovno zagnal. Ko pride do okna, kjer bi se moral naložit windows XP, se za "stotinko" sekunde pojavi modro okno in se računalnik restarta. Ne pomaga varen zagon in nič.

Glede na to da je bilo vse z biosom narejeno z uradnimi programi in nič ni šlo narobe pri flashanju, me resnično zanima kaj lahko sploh še storim, da stvar popravim. Pomoč

hojnikb ::

Zakaj si sploh flešal bios ?
A računalnik ti gre čez POST ?
#brezpodpisa

Suly ::

Klasično sem posodobiv laptop. Driverji in tud bios.

POST je ?

Kot pravim, pride vse do tja ko bi se mogo zagnat Windows. Tud pojavi se logotip, ampak po treh sekundah, brez da se črta za nalaganje premakne v desno, se že restarta.

#000000 ::

Flashaj ga nazaj na 1.7

edit: aja zgleda se ti neki pregreje s tem novim biosom, zato je lahko restart.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Big_Al ::

Imel zadnjič tak primer na desktopu, namestim winse z AHCI, nameščam drajvere in utilitije za plato, flešam bios, restart pol pa ne gre v winse. Se je BIOS resetiral (čeprav sem odkljukal do not reset bios), nazaj iz IDE na AHCI in v WIN.

Suly ::

Naredil sem osnovno napako, da nisem naredo backupa. V bistvu je ta uradn Toshibin program deloval tak da sem samo klikno na ikono .exe in se je postopek že kr začel, da sploh nisem mel možnosti izbire ali prekinitve, kaj šele kakšnega backupa.
Tak da bios 1.7 nikakor ne morem nikjer dobit. Razen če obstaja pot za katero sam nevem ?

Big Al, lahko to malo več opišeš. Ker nevem kje naj kaj nastavljam, saj bios ne ponuja nič od teh možnosti.

Zheegec ::

Poglej, če lahko izključiš AHCI v bios-u, ali pa nastaviš trdi disk iz SATA/AHCI na IDE/ATA. Če te opcije nimaš bo potrebno namestiti OS na novo najbrž... Windows XP ane?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Suly ::

ALIEn3001 car si kaj ti naj druga rečem :) Ob pravem času na pravem mestu. Hvala !
Tam pri AHCI sem dal na Compatible, pa dela.

No zdaj bom še do konca posodobil driverje, pa upam da se mi po tem nebo več potrebno javljat :) Zaenkrat pa dela tak kot mora, hvala še enkrat.

Morda bi še samo vprašal, če je zdaj karkoli drugače, ko je tista nastavitev spremenjena oz. čemu to sploh služi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Suly ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

blue screen po menjavi matične

Oddelek: Pomoč in nasveti
181748 (1427) Hayabusa
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495705 (5166) CyberAD
»

SSD Crucial M4 zrel za RMA?

Oddelek: Strojna oprema
315364 (4361) gazibo
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
327087 (6235) kreki
»

Kako dodati XP k že naloženi visti z AHCI v biosu

Oddelek: Operacijski sistemi
193183 (2160) Gutjerez

Več podobnih tem