» »

Spamerji kuponko.si in ostali

Spamerji kuponko.si in ostali

Tadeich ::

Ker večina ljudi ne ukrene nič, ko dobi spam, je spamanje očitno postal najlažji način za promocijo raznoraznih spletnih trgovin/portalov/obskurnih produktov in podobnih bedarij. Za tiste, ki vam tudi kipi ob takih rečeh sem pripravil navodila za nekaj minut dela, s katerim bomo vsi skupaj pripomogli k zavrtju tega škodljivega početja. Najhuje je ne ukreniti nič.

Torej, dragi spamerji, na katerokoli oglasno sporočilo, ki ga od danes naprej prejmem na svoj email, bom odgovoril z:






Korak 1, tržni inšpektorat

Prijava tržnemu inšpektoratu, v poslanemu sporočilu pripneto izvorno neželeno sporočilo:

Naslovnik: tirs.info@gov.si
Tema: Prijava [vstavi smetilca] za kršitev ZVPot s pošiljanjem neželene pošte
Primer sporočila:

Spoštovani,
s strani [vstavi smetilca] sem pričela prejemati na svoj elektronski naslov [vstavi svoj e-mail] neželena sporočila brez kakršnekoli privolitve z moje strani. Neželjeno sporočilo prilagam kot priponko. ( Po potrebi: Od [vstavi smetilca] sem zahteval umik s seznam prejemnikom, a se smetenje kljub temu nadaljuje. )

Lep pozdrav,
Jana Novak
031 *** ***
01.08.2011
Ljubljana







Korak 2, informacijska pooblaščenka

Naslovnik: odprite tole stran: http://www.ip-rs.si/kazalo-kontakt-iska... in izpolnite kratek obrazec
Vnesite ime, priimek in email naslov, na katerega ste prejeli neželeno pošto
Vnesite sporočilo informacijski pooblaščenki:

Prijava [vstavi smetilca] za pošiljanje neželene pošte


Spoštovani,
s strani [vstavi smetilca] sem pričela prejemati na svoj elektronski naslov [vstavi svoj e-mail] neželena sporočila brez kakršnekoli privolitve z moje strani. Neželjeno sporočilo prilagam kot priponko. ( Po potrebi: Od [vstavi smetilca] sem zahteval umik s seznam prejemnikom, a se smetenje kljub temu nadaljuje. )

Lep pozdrav,
Jana Novak
031 *** ***
01.08.2011
Ljubljana










Korak 3, zlorabljeno sredstvo neželenih sporočil

Prijavite SPAM-erja podjetju, katerega zlorabljajo za pošiljanje SPAM-a. V konkretnem primeru je to Mailchimp in prijava izgleda takole:
- obiščite povezavo: http://mailchimp.com/contact/abuse/
- izpolnite kratek obrazec:

MailChimp Campaign ID*: Vnesite v polje MailChimp Campaign ID številko poslane kampanje. To številko dobite v zaglavju prejetega SPAM maila (V GMailu kliknite Show original in najdite X-campaignid in vrednost za dvopičjem kopirajte v formo)

 ds

ds



 ds

ds



Name: Vnesti svoje polno ime
V Email vnesite email naslov na katerega ste prejeli neželeno pošto.
V Comments, Questions, Reason For Report vnesite naslednje sporočilo:

Dear Sir or Madam,
I have been receiving unwanted email messages from [vstavi ime smetilca]. I have never in any way agreed or opted in for this commercial campaigns. I demand immediate removal from the list of recipients and I expect you to take certain action to prevent sending unwanted email through your servers in future.

Yours sincerely,
Janez Novak
01.08.2011
Ljubljana,
Slovenia






Navodila za prijavljanje spamerjev sem objavil tudi na spletu tule.

T.

r3Qui3m ::

Dober članek,poučno, čeprav če upravljaš nekaj email računov (različne spletne strani) zna tole bit 8 urni delovnik :D
Jaz sem izbral dober mailBox in vsako tako sporočilo oziroma naslov iz koder je bil poslan dodam na blacklisto- če jim nekako uspe še pridet mimo filtra pa preverim IP pošiljatelja in pošljem report na email-blacklist ( prej odnehajo) ;)
Seveda vsakemu pošiljatelju prej vljudno napišeš, da boš prijavih jih za spam.

Tadeich ::

r3Qui3m je izjavil:

Dober članek,poučno, čeprav če upravljaš nekaj email računov (različne spletne strani) zna tole bit 8 urni delovnik :D
Jaz sem izbral dober mailBox in vsako tako sporočilo oziroma naslov iz koder je bil poslan dodam na blacklisto- če jim nekako uspe še pridet mimo filtra pa preverim IP pošiljatelja in pošljem report na email-blacklist ( prej odnehajo) ;)
Seveda vsakemu pošiljatelju prej vljudno napišeš, da boš prijavih jih za spam.


Se strinjam, da je tega veliko. Ampak razlog, da je tega toliko je ravno naša pasivnost. Imamo državne institucije, ki jih davkoplačevalci plačujemo, da skrbijo za nadzor zlorab. Vendar, če jih mi ne bomo prijavljali, se ne bo zgodilo nič. Verjamem, da če bi si vsak izmed nas vzel samo 5 minut, da prijavi smetilca, bi le-ti hitro ugotovili, da se to več ne izplača. To je namen mojega posta.

PS
sicer pa tu še zdaleč ni samo kuponko.si, prejel sem že vrsto sporočil od raznih virov , katerim nikoli nisem dovolil pošiljanja oglasov. Primer kuponkota je bil samo kaplja čez rob, saj so spamali vse povprek in ne morem verjeti, da se to pri nas tolerira. Bi bilo pa potrebno začeti prijavljati vse po vrsti.

PPS
Morda bi lahko naredili kakšno spletno stran, kjer bi te wizard vodil k prijavi kršitev na vse potrebne inštance naenkrat, da ne bi ljudje izgubljali časa po nepotrebnem? :)

NoName ::

js sm nazadnje na trzni inspektorat (gp.tirs afna gov.si) poslal

Spoštovani,

kot je razvidno iz pripetega sporočila, ki sem ga z naslova x@x.x na naslov y@y.y prejel danes, je poslovni subjekt xx d.o.o., xx 8, 2000 Ljubljana, za pošiljanje sporočila s komercialno vsebino pridobil moj e-naslov v javni bazi podatkov bixx.sx; kot pa veleva določilo 6. člena Zakona o elektronskem poslovanju na trgu (ZEPT), bi se jaz kot prejemnik moral vnaprej soglašati s pošiljanjem komercialnih sporočil, kar se nisem!

Prosim, da proti podjetju xx d.o.o., xx 8, 2000 Maribor, steče postopek zaradi kršenja ZEPT.

Sporočilo poslano tržnemu inšpektoratu Republike Slovenije, v vednost pa tudi pošiljatelju komercialnega sporočila.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

enota13 ::

Tadeich je izjavil:


PPS
Morda bi lahko naredili kakšno spletno stran, kjer bi te wizard vodil k prijavi kršitev na vse potrebne inštance naenkrat, da ne bi ljudje izgubljali časa po nepotrebnem? :)

Saj to je. Taka spletna stran bi morala obstajati pod domeno gov.si ter z njihove strani upravljana že od vekomaj. Pri prijavi bi morali biti vnešeni podatki preposlani hkrati vsem uradom, ki vršijo pristojnosti pri preprečevanju nedovoljenega oglaševanja. Namesto učinkovite e-storitve pa ti isti uradi, ležerno podajajo odgovore kateri člen zadeva njih in kateri člen zadeva neki drugi urad. Stanje kakršno je, je zanje najbolj ugodno, sodobnih e-storitev raje ne bi podpirali, saj bi kar naenkrat imeli s tem preveč opravkov.

Še tako goreča želja po zatrtju tistih, ki s svojimi oglasi vse povprek zlorabljajo, se človeku po enem tednu poleže, saj kot je omenil r3Qui3m, to kmalu postane glavna dejavnost.

Vseh težav bi bilo v hipu konec, če bi prijavitelj za vsako upravičeno prijavo prejel € na svoj račun. Ampak v tem istem hipu bi se oglasil tudi Branimir.

gimnazija123 ::

prijatelj se je registriral na tale kuponko in sedaj dnevno prejme ogromno njihove pošte. pozna kdo kak način kako se od tega odjavit oz. jih blokirat?

fosil ::

Običajno je čisto na koncu maila stavek v stilu: če se želite odjaviti, kliknite tukaj
Tako je!

marS ::

Hvala za munštr. Pa evo, jaz bi se takoj zaposlil v nekem takem uradu, ki bi to pregledoval. Me prav zanima koliko bi iztržil? :))
ena dobra ekipa bi lahko vsaj naše popucala.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kraja identitete email naslov

Oddelek: Pomoč in nasveti
141747 (1045) zmaugy
»

Spam

Oddelek: Pomoč in nasveti
345488 (3945) Matko
»

Spammanje mailboxa ob odprtju podjetja..

Oddelek: Omrežja in internet
121298 (781) SeMiNeSanja
»

Baza, email naslovi

Oddelek: Omrežja in internet
102140 (1733) SeMiNeSanja
»

upor slovenskim spamerjem

Oddelek: Omrežja in internet
335849 (4577) BlueRunner

Več podobnih tem