» »

mastercard in paypal

mastercard in paypal

deejay2 ::

A mi lahko nekdo pove razliko v plačevanju samo z mastercard kartico in pa plačevanjem s paypalom? Imam mastercard, a ne vem, ali bi si naredil tudi paypal račun.

st0jko ::

Preko paypala je manj možnosti za zlorabo. Če okol po straneh vpisuješ svoje podatke, in jih te strani shranjujejo, celo v plain text obliki, kot je zadnje čase popularno, pa samo prosiš za težave. >:D
keks?

deejay2 ::

Jest si zadevo nekako takole predstavljam. Če plačuješ samo z Mastercardom, potem ti lahko te trgovine oziroma nepridipravi poberejo kasneje dodaten denar iz tvojega bančnega računa. Če imaš pa paypal, pa v bistvu na njega naložiš pred nakupom samo toliko denarja, kot bo ta nakup stal, potem ti pa tako ali tako noben ne more več nič pobrati, ker nič nimaš gor. Sem prav povedal?

technolog ::

Ne. Ubistvu morš na paypalu vsako stvar odobrit.

deejay2 ::

Kako pa to potrjuješ? A nepridipravi ne morejo potrjevat?

technolog ::

Ne, ker maš login in geslo.

deejay2 ::

Aha. Kako je pa s tem nakazovanjem denarja na paypal in iz njega? Se dnar prenese tja v trenutku al je treba kaj čakat na to? Pa a se kaj zaračunava, če iz paypal računa prenašaš na bančni račun nazaj denar?

technolog ::

Paypal ti trga iz mastercarda za transakcije, ki jih ti odobriš. Prodajalec ne izve ničesar, razen tvojega naslova, da ti lahko pošlje izdelke.

deejay2 ::

Kolk pa trga za te transakcije?

krucymucy ::

S tvoje strani nič. Imajo pa oderuške provizije pri menjavi tečaja.

nejcpirc ::

krucymucy je izjavil:

S tvoje strani nič. Imajo pa oderuške provizije pri menjavi tečaja.


Če kupuješ v UK (ebay.co.uk), potem pustiš, da za menjavo Funt/EUR poskrbi tvoja banka in ne paypal pa je tečaj čist OK.

deejay2 ::

Kako z moje strani nič? A če jest naložim na paypal račun denar mi nič ne zaračunajo, če ga pa iz paypal računa nazaj na svoj bančni račun prenesem mi pa?

technolog ::

Nč ne naložiš nikamor. Enostavno plačuješ, paypal ti direktno bremeni mastercard.

deejay2 ::

Aha ok. Torej, če sem prav razumel vse, je glavna prednost paypala v tem, da ima samo paypal dostop do tvojega bančnega računa oziroma mastercarda, vse ostale spletne trgovine pa tega dostopa nimajo in ti tudi ne more v prihodnosti zlorabljati računa.

technolog ::

Tako nekako.

deejay2 ::

Berem sedaj neko slovensko stran o Paypalu in sem naletel na tole:

Kako verificiram račun?
Ko izberemo verifikacijo računa, nam zaračunajo 1,50€, ki jih kasneje dobimo nazaj. Počakati moramo na štiri mestno kodo, ki jo dobimo na izpisku kartice (PayPal-xxxx €1.5) in jo vnesemo v PayPal (Confirm Credit Card).

A to pomeni, da ti iz Paypala pošljejo neko kartico in šele takrat lahko začneš kupovat s Paypalom?

TgT ::

To pomeni, da na izpisku od banke dobiš kodo s katero se identificiraš na paypalu >:D
Hit'N'Run

deejay2 ::

Misliš na PIN kodo od Mastercard kartice?

st0jko ::

NE. Paypal ti bremeni račun za 1.5€. Tebi na bančnem izpisku to bemenitev pokaže kot PayPal- z štiri mestno številko. To štiri mestno številko potem vpišeš v paypal.
keks?

deejay2 ::

Torej moram it na svojo banko in jim rečt, da naj mi dajo izpisek mojega računa za zadnji mesec? Jao komplikacije..

krucymucy ::

Lahko pogledaš na spletni banki pa ni treba nič čakat, še manj pa kam hodit.

deejay2 ::

je nimam...

BlaY0 ::

deejay2 je izjavil:

Kolk pa trga za te transakcije?

PayPal ti trga v primeru menjave valute (kot je že nekdo napisal), v primeru ko tebi nekdo nakaže denar (če si mu kaj prodal) in v primeru da hočeš s PayPal računa pobrati ta nakazan denar. Skratka povsod te lupijo razen pri nakupih.

bluefish ::

deejay2 je izjavil:

je nimam...
Potem greš na banko ali pa počakaš do konca meseca na izpisek prometa.

deejay2 ::

A kdo ve kolk ti trgajo pri menjavi valute? Jest bi kupu nekej v višini 100 funtov, kar znaša 113 evrov. Kolk več bi me torej to stalo?

mojca ::

Paypal ti pred transakcijo napiše, koliko EUR ti bo trgal. Takrat se sam odloči, ali boš menjavo prepustil PayPal-u ali banki.

blackbfm ::

Ne, ker maš login in geslo.


S paypalom je pač ena skrb manj - trgovina ne more dostopat direktno do kartice, še vedno pa stvar ni bistveno bolj varna.. podatke se tako ene in druge lahko čopne (virus, backdoor) ali pa phisha.

Te stvari je najbolj varno uporabljat na ločeni mašini, ali pa vsaj v virtualni (kakšen livecd, da je vedno na frišno) + REDNO spremljat promet/transakcije in stvari takoj blokirat če je karkoli sumljivega.

technolog ::

Ja, take skrbi maš, če uporabljaš windows.

zavajon ::

Ne boš verjel, ampak tudi v windowsih se da browserju dopovedat, da ne shranjuje gesel ;)

technolog ::

Kdo je omenjal kako shranjevanje gesel?

zez ::

zanima me, če lahko odpreš paypal račun tako, da se prijavi polnoletna oseba, kartco pa navedeš od osebe, ki ni polnoletna. ker ne bi odpirali še enega računa :) hvala

alese ::

nejcpirc je izjavil:

krucymucy je izjavil:

S tvoje strani nič. Imajo pa oderuške provizije pri menjavi tečaja.


Če kupuješ v UK (ebay.co.uk), potem pustiš, da za menjavo Funt/EUR poskrbi tvoja banka in ne paypal pa je tečaj čist OK.
prvič slišim,,kak pa to nardiš, kaj se ne upošteva tečaj pal.

Vaseer ::

@alese
My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options (for card you'd like to change this option)-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit
Link


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734668 (17699) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134297 (14261) igi82m
»

paypal pomoč... :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14417474 (8678) amacar
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311193 (9910) Oktan
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120176 (17253) Kwizlord

Več podobnih tem