» »

Prestop meje mlajši od 16 let

Prestop meje mlajši od 16 let

Pixy222 ::

Pozdravljeni!
Morda kdo ve ali mlajše osebe od 16 let še potrebujejo soglasje staršev za prestop meje v spremstvu druge polnoletne osebe? Kako je s tem znotraj EU in izven EU?
Če ima kdo kakšen link do zakona bi bil tudi zele hvaležen sam nisem ničesar našel...

lp, Primož

Marilyn ::

Ti kar svobodno, brez skrbi... Razen če boš šel z kom "sumljivim", potem vedi, da boš prečepel ure in ure v njihovi kabinici, tako kot sem jaz :)):))

Pixy222 ::

V bistvu se ne gre zame, da nebo pomote : ) Ali imaš kakšen link marilyn ali kaj uradnega, da nebom na pamet posredoval morda napačnih informacij...

krentam ::

če gresta tvoj kolega in pajdaš po kake droge /ali z drogami, so že prištimali kabino :D

Hecam se, nobenega soglasja ni treba saj sem tudi jaz bil v polemiki češ a bodo me z bratrancom spustil čez...
hja če pa je ta tvoj kolega ali njegov kolega kak tak muri, pa vedi da slej ko prej končata v kabinici kjer te prečesajo kot žakelj :)
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

Marilyn ::

Točno to sem hotel povedat, preveri raju tiste , ki te bodo peljali.
Tudi, če sam neboš ničesar kriv, boš preživel ure in ure v kabinici (pred policaji, ki te bodo grdo gledali, mrcvarili z neumnimi, bedastimi vprašanji)..na koncu si boš pa milslil...kaj mi je bilo tega treba...naravnost na smeh ti bo šlo, ko te bodo vprašali: "ali imaš kaj droge pri sebi in te bodo "šlatali"... V GLAVNEM...TI NIČ NE SKRBI, RAJE SKRBI ZA TISTE S KATERIMI SE BOŠ PELJAL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

tx-z ::

Eno leto al dve leti je blo tko (3leta nazaj), da če si bil mladoleten si rabu starše zravn al pa soglasje, sam mislm da je to sam en let velal pol so pa ukinl...
tx-z

technolog ::

Po moje ni tko. Otroc nimajo kej sami čez mejo hodit. LOL.

krentam ::

O pa je...
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

Marilyn ::

hahahahha...dej ne nabivi technolog.....te peljem jst če hočeš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

Pixy222 ::

Marilyn pa krentam dajta mi prosim kakšen link kjer to piše, ker zgolj na besede se ni za zanašat sej vesta kako je to eden pravi tako drugi drugače na koncu pa nihče ne ve kaj je res...
Technolog ja meni se tudi na oko tako zdi, da nepolnoletni ne morejo kar tako čez mejo.
ps. tole se negre zame ker sem že nekaj časa polnoleten : ) Kolega bi rad sestrično pa bratranca peljal čez mejo na Hrvaško, starši so že dol in me je prosil za pomoč če morda vem kaj več o tem.

technolog ::

Po moje more bit vsaj ena polnoletna oseba zraven.

Marilyn ::

ej mali, sedaj ti dajem en link www.google.com
sem našel v tisočinki sekunde, ali greš lahko ali ne...
ti pa technolog zadrži mnenje zase, ker je but...khm

PaX_MaN ::

Pixy222 je izjavil:

Marilyn pa krentam dajta mi prosim kakšen link kjer to piše, ker zgolj na besede se ni za zanašat sej vesta kako je to eden pravi tako drugi drugače na koncu pa nihče ne ve kaj je res...
Technolog ja meni se tudi na oko tako zdi, da nepolnoletni ne morejo kar tako čez mejo.
ps. tole se negre zame ker sem že nekaj časa polnoleten : ) Kolega bi rad sestrično pa bratranca peljal čez mejo na Hrvaško, starši so že dol in me je prosil za pomoč če morda vem kaj več o tem.

Od 2009 ni več treba met overjeno dovoljenje zakonitega zastopnika:
Soglasja zakonitega zastopnika za mladoletne tujce

Dne 23.03.2009 je bil v Narodnih novinah številka 36 objavljen Zakon o spremembah in dopolnitvah zakona o tujcih Republike Hrvaške. V veljavo je stopil osmi dan po objavi v Narodnih novinah – to je 31.03.2009. Več ...

Z navedenim aktom je bil črtan 8. člen Zakona o tujcih, tako, da za mladoletne osebe, ki v ali preko ozemlja Republike Hrvaške potujejo brez spremstva zakonitega zastopnika, ni (več) potrebno overjeno soglasje zakonitega zastopnika za prehod meje. Glede na navedeno se za mladoletne osebe, ki vstopajo v ali preko ozemlja Republike Hrvaške uporablja tudi 7. odstavek 32. a člena Zakona o spremembah in dopolnitvah zakona o nadzoru državne meje, ki določa, da se v času opravljanja mejne kontrole posebna pozornost posveča mladoletnih osebam, ne glede na to ali potujejo z ali brez spremstva zakonitega zastopnika.

Za potovanje mladoletnih oseb je pomemben 19. člen Pravilnika o načinu izvajanju nadzora državne meje, ki je bil v Narodnih novinah objavljen 27.03.2009 in je stopil v veljavo 04.04.2009. Iz tega člena je razvidno, da se mejna kontrola mladoletnih oseb izvaja na enak način kot mejna kontrola polnoletnih oseb, v skladu z odredbami Zakona o nadzoru državne meje. Več…

Ministrstvo za zunanje zadeve RS priporoča, da se v primeru skupinskih potovanj (ekskurzije, organizirano letovanje, udeležba na športnih, kulturnih in drugih prireditvah mladoletnikov) še vedno pripravi seznam članov skupine. Na ta način se omogoči lažjo in hitrejšo mejno kontrolo.

V izogib morebitnim problemom MZZ RS zakonitim zastopnikom svetuje, da mladoletne osebe prečkajo mejo z vso potrebno dokumentacijo, s katero dokazujejo namen vstopa, dokazili o zadostnih sredstvih, zavarovanju, ipd.

krentam ::

jst sem lahko šel kamot z bratrancem ćez mejo..
vem da ni bilo problemov, če pa ta bratranec in sestrična zgledata mlečna junca (kot da sta stara obadva 13 let) pa itak da nebodo spustili- bodo naši genijalci takoj pomislili da šverca otroke čez mejo :D :D
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

Pixy222 ::

PaX MaN hvala lepa za pomoč!

Marilyn ti pa bonton v roke, kolikor vem se drugi soforumašev ne kliče kar tako ''mali''

lp, Primož

Marilyn ::

Pixy222 je izjavil:

PaX MaN hvala lepa za pomoč!

Marilyn ti pa bonton v roke, kolikor vem se drugi soforumašev ne kliče kar tako ''mali''

lp, Primož

To ni nič slabega, pomanjševalnica pač... to še ne poMeni da je žaljitev..ali pač...MALI?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali so obvezni osebni dokumenti -18? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7727779 (13758) Utk
»

mladoletna oseba dolžna

Oddelek: Loža
122502 (1991) Ziga Dolhar
»

Pedofilija- definirajmo! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12527508 (17255) Oldi
»

Pristojnosti policistov na mejnih prehodih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821166 (18153) Tomi
»

Kako postanem roditelj?

Oddelek: Loža
223089 (2162) Matako

Več podobnih tem