» »

Nepopolno izokriščanje RAM-a? & Mozilla Plugin

Nepopolno izokriščanje RAM-a? & Mozilla Plugin

Twix ::

Živjo :D

1. Na kompu mam 4GB RAMA im mi ga sistem tud zazna. Problem pa je ko recimo zaženem Mozilo (al pa kak drug program) in imam ogromno zavihkov odprtih, mi porabi tut neki RAM-a ampak nikol pa ne gre čez 2GB. Zakaj? Kam gre ostalih 2GB? A se da kako prilagodit da bi uporablo vsega?

2. In ali obstaja kak plugin za Mozilo, da bi mi avtomatsko shranjevalo zaprta okna? Ker ena od rešitev da ti cel ram ne zapolne firefox je ta da pač zavihke 'razbiješ' na okna, sam problem je ko pozabš na ta okna oz ko se zbrišejo iz zgodovine in pol nikjer ne dobiš nazaj teh okn :(.

Hvala

Lp
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!
  • spremenil: Twix ()

DeeCoy ::

Se pravi, ram ti kaže na 100%, firefox porabi "samo" 2GB? Imaš 32 al 64 bitne winse?

Twix ::

Jep.
64bit
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

DeeCoy ::

Poskeniraj za virusi, malware itd. Poglej kaj ti teče v ozadju in žre ram.

Twix ::

mah jest bedak :( ma ko bi človk vsaj mal bolj task manegerja pregledal :S

Se opravičujem za mojo kretenskost :( ;(

Vse je OK
ubistvu prbližn 2GB mi požre FF ostalo je 1GB, 1GB ga je pa še fraj (trenutno)

Zaj sprašuje le še 2. točko :)

P:S lahko moderator popravi naslov teme da se ne zabrezveze zabija cajt :) , aja pa vse kar je pod prvo lahko zbriše..
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twix ()

DeeCoy ::

Lahko jo sam popraviš. Klikni na prvem komentarju popravi, potem pa "polni popravi"


2. Sam firefox ima to možnost. Klineš alt, greš pod orodja, klikneš možnosti
Pod zavihkom splošno imaš: Ko se firefox zažene:

In izbereš tisto kar želiš.

Mavrik ::

Twix je izjavil:

Živjo :D

1. Na kompu mam 4GB RAMA im mi ga sistem tud zazna. Problem pa je ko recimo zaženem Mozilo (al pa kak drug program) in imam ogromno zavihkov odprtih, mi porabi tut neki RAM-a ampak nikol pa ne gre čez 2GB. Zakaj? Kam gre ostalih 2GB? A se da kako prilagodit da bi uporablo vsega?


Namesti si 64-bitni Firefox. Namreč 32-bitne aplikacije ne morejo uporabiti več kot 2GB lastnega spomina (3GB z dodanim modificiranjem Windowsov)
The truth is rarely pure and never simple.

Twix ::

Mavrik je izjavil:

Twix je izjavil:

Živjo :D

1. Na kompu mam 4GB RAMA im mi ga sistem tud zazna. Problem pa je ko recimo zaženem Mozilo (al pa kak drug program) in imam ogromno zavihkov odprtih, mi porabi tut neki RAM-a ampak nikol pa ne gre čez 2GB. Zakaj? Kam gre ostalih 2GB? A se da kako prilagodit da bi uporablo vsega?


Namesti si 64-bitni Firefox. Namreč 32-bitne aplikacije ne morejo uporabiti več kot 2GB lastnega spomina (3GB z dodanim modificiranjem Windowsov)


Aha. Sam google prav da 64 bitni Firefox ne obstaja :(

DeeCoy je izjavil:

Lahko jo sam popraviš. Klikni na prvem komentarju popravi, potem pa "polni popravi"
Tega gumba "polno popravi" ni več, nevem zakaj ne :S..


DeeCoy je izjavil:

2. Sam firefox ima to možnost. Klineš alt, greš pod orodja, klikneš možnosti
Pod zavihkom splošno imaš: Ko se firefox zažene:

In izbereš tisto kar želiš.


Saj to mam naštimano sam nikol mi ne odpre vseh oken ampak samo nazadnje zaprtega. In pol ko maš več oknov, se v zgodovini sproti brišejo..
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twix ()

enjst ::

Twix je izjavil:

Saj to mam naštimano sam nikol mi ne odpre vseh oken ampak samo nazadnje zaprtega. In pol ko maš več oknov, se v zgodovini sproti brišejo..
Imaš mogoče obkljukano "Počisti zgodovino ob izhodu iz programa Firefox"?

Orodja->Možnosti->Zasebnost->"FirefoX naj:" - Uporablja posebne nastavitve za zgodovino

Twix ::

enjst je izjavil:

Twix je izjavil:

Saj to mam naštimano sam nikol mi ne odpre vseh oken ampak samo nazadnje zaprtega. In pol ko maš več oknov, se v zgodovini sproti brišejo..
Imaš mogoče obkljukano "Počisti zgodovino ob izhodu iz programa Firefox"?

Orodja->Možnosti->Zasebnost->"FirefoX naj:" - Uporablja posebne nastavitve za zgodovino


Ne nimam :(

Recimo da maš 5 odprtih oken v njem pa po 5 zavihkov. In lepo zapiraš enega za drugim. In čez neki cajta greš spet na Firefoxa in želiš odpret un čist ta prvi oken, ki si ga zapru prej, pa ko greš "Firefox" -> "Zgodovina" -> "Nedavno zaprta okna" in pogruntaš da tistga okna ni več !!!! ,ker firefox shranjuje samo ene 3 zaprta okna ostalo pa kar briše :S

In recimo en tak plugin bi rabu :P da bi mi vso zgodovino zaprtih oken lepo shranjeval ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twix ()

enjst ::

Twix je izjavil:

In recimo en tak plugin bi rabu :P da bi mi vso zgodovino zaprtih oken lepo shranjeval ;)
Veš da sem avtomatično razumel, da ti zavihkov ne shrani. Za odprta okna nimam izkušenj, ker jih sproti zapiram (zagrabi sveta jeza če mi katera od obiskanih strani samovoljno odpre novo okno).

Mogoče ti bo tole prišlo prav ("Session Manager saves and restores the state of all windows"):
https://addons.mozilla.org/sl/firefox/a...

Twix ::

enjst je izjavil:

Twix je izjavil:

In recimo en tak plugin bi rabu :P da bi mi vso zgodovino zaprtih oken lepo shranjeval ;)
Veš da sem avtomatično razumel, da ti zavihkov ne shrani. Za odprta okna nimam izkušenj, ker jih sproti zapiram (zagrabi sveta jeza če mi katera od obiskanih strani samovoljno odpre novo okno).

Mogoče ti bo tole prišlo prav ("Session Manager saves and restores the state of all windows"):
https://addons.mozilla.org/sl/firefox/a...


Aha hvala ) bom sprobal ;)
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

bmatko ::

Jst ta problem rešim tako da firefox zaprem s pomočjo Taskmanagerja (končaj proces).
Naslednjič ko spet zaženem firefox se zaženejo vsa okna.

win64 ::

Imaš 64bitni firefox http://nightly.mozilla.org/, vendar je problem z dodatki in tem da je to testna verzija.

Twix ::

bmatko je izjavil:

Jst ta problem rešim tako da firefox zaprem s pomočjo Taskmanagerja (končaj proces).
Naslednjič ko spet zaženem firefox se zaženejo vsa okna.

Problem je ko nočeš met vseh oknov naenkrat odprtih (zarad lagga) in ti firefox ne shranjuje vseh odprtih oken, Dodatek Sesion Manager je pa res odličen.

win64 je izjavil:

Imaš 64bitni firefox http://nightly.mozilla.org/, vendar je problem z dodatki in tem da je to testna verzija.


A, nisem vedel ;)
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twix ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox 54 prinaša podporo več procesom

Oddelek: Novice / Brskalniki
4010091 (7112) WarpedGone
»

Prihaja največja sprememba v Firefoxu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6721380 (16024) bambam20
»

Firefox 42 končno 64-biten tudi za Windows

Oddelek: Novice / Brskalniki
4114072 (10899) Qushaak
»

Izšel Firefox 20 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5217199 (13146) medenko
»

Firefox 4 izšel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23572312 (61477) opeter

Več podobnih tem