» »

Grafične kartice v prenosnikih

Grafične kartice v prenosnikih

thadeus007 ::

Pozdravljeni!

V mislih imam nakup novega prenosnika tam cca. do 500€. Nism lih pretirani gamer, tu pa tam bi mogoče res zašpilal kako igrco, zato me predvsem zanimajo grafične kartice ki se pojavljajo v prenosnikih. Dobro to intel GMA približno poznam njene zmožnosti - se pravi vse ostalo razen kakih iger in grafično zahtevni programov CAD, bo funkcioniralo normalno.

Predvsem me pa zanima razlika med grafami recimo, ki se zapisujejo npr. [ATI Mobility Radeon HD 4250 (do 1,37 GB pomnilnika)] in tako [AMD Radeon HD6470M 512MB DDR3] ti dve grafi sem dal le za primer - vem da se po zmogljivosti ne moreta primerjat - bolj me zanima kaj je dejanska razlika med njima, glede na to da je zapis pomnilnika drugačen. :8)

čisto konkretno sem gledal nekako tale računalnik in me zanima zmogljivost te grafe

Hvala za odgovore že v naprej :D

DeeCoy ::

Tale GeForce bi moral gnati kar večino iger. Sigurno na njem ne bo laufal GTA IV, ki niti na GTX 560 ne teče gladko. Mislim, da boš z grafično zadovoljen.

thadeus007 ::

DeeCoy je izjavil:

Tale GeForce bi moral gnati kar večino iger. Sigurno na njem ne bo laufal GTA IV, ki niti na GTX 560 ne teče gladko. Mislim, da boš z grafično zadovoljen.


ne bo laufal sploh :( al pa sam da ne bo laufal gladko ? - k bi bil šokiran z kakšnimi nizkimi grafičnimi nastavitvami sm določene igre prešpilal 8-)

DeeCoy ::

Verjetno ne bo laufal. Povem ti, da ne teče gladko na GTX 560 + Amd phenom x6. Igrca narobe zasnovana.

thadeus007 ::

no pa ena igra manj... :P hehe

hvala za odgovor

DeeCoy ::

Ni problema ;))

Imam Ati mobility Radeion HD 5470 v laptopu, tudi z 512 MB, pa niti Black Ops ne dela gladko. Tako da za igre nabavi desktopa.

thadeus007 ::

aha... ma sj pravim, da nism lih neki gejmer, tu pa tam kak špil za sprostitev.

ka pa je dejanska razlika med grafo ko ti piše točno kok ma rama in tisto ko si sposoja pomnilnik od sistemskega pomnilnika? :)

DeeCoy ::

Tiste ko piše kok rama imajo so grafične kartice posebej (neinergrirane), tiste ki porabljajo računalnikov RAM pa so intergrirane

hojnikb ::

Pri grafičnah se ne oziraj na količino pomilnika, ker ta ni tak pomemben kot pa grafično jedro.
#brezpodpisa

Marilyn ::

poglej,zelo na grobo rečeno: če želiš igrat igre si ne kupuj prenosnika...še tako dober prenosnik, ti bo omogočal igranje iger samo na minimalnih nastavitvah - in še to je pod vprašanjem...stestirano

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

fosil ::

Glej to stran
Tako je!

technolog ::

Jst imam sindrom "deset let za časom", to pomeni, da igram igre izpred desetih let. Ravno prejšnje leto sem se veselil nad čari GTA San Andreas, pa c&c generals. Priporočam, ker se ful finančno splača.

blackbfm ::

Marilyn je izjavil:

poglej,zelo na grobo rečeno: če želiš igrat igre si ne kupuj prenosnika...še tako dober prenosnik, ti bo omogočal igranje iger samo na minimalnih nastavitvah - in še to je pod vprašanjem...stestirano


Ni res. Nekateri imajo čist spodobne grafe.

Na mojem sem komot prešpilu fallout 3/new vegas, anno 1404, mass effect, itd..na nekih srednjih nastavitvah. Grafa je NVS 5100, ki sploh ni primarno za špile, sicer pa je nekje v rangu ati hd 2600.

Marilyn ::

blackbfm je izjavil:

Marilyn je izjavil:

poglej,zelo na grobo rečeno: če želiš igrat igre si ne kupuj prenosnika...še tako dober prenosnik, ti bo omogočal igranje iger samo na minimalnih nastavitvah - in še to je pod vprašanjem...stestirano


Ni res. Nekateri imajo čist spodobne grafe.

Na mojem sem komot prešpilu fallout 3/new vegas, anno 1404, mass effect, itd..na nekih srednjih nastavitvah. Grafa je NVS 5100, ki sploh ni primarno za špile, sicer pa je nekje v rangu ati hd 2600.


gospodič je napisal slednje:

V mislih imam nakup novega prenosnika tam cca. do 500€.

;)

blackbfm ::

Za 500 je pa druga ja. Naceloma nekje od 800 naprej za spodobno grafo.

amacar ::

Imam ati radeon 5470, in BlackOps, lepo dela, prav tako DukeNukem Forever, Just Cause 2, NFS: Hot Pursuit, Assasin's creed 2 itd.
Resda AA mora biti izklopljen, sicer pa na resoluciji 1280 večino laufajo igre na medium (zgoraj naštete), black ops je tudi na 1680*1050 delal ok, duke nukem bi tudi na 1920*1080 bil igralen. (igram pa na zunanjem zaslonu, na 22" ali pa na tv-ju 32").

Tako da za kakšne špile bi se ga še dalo ponucati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GTA5! "Malo para, malo muzike" ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
769589 (6832) m0LN4r
»

gaming

Oddelek: Pomoč in nasveti
131612 (1419) SloBiscuit
»

Nadgradnja PC-ja za igre

Oddelek: Kaj kupiti
141456 (1234) mr1two
»

Hp ENVY- se splača?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182797 (2572) GabrieLeo
»

Prispel GeForce GTX 560 Ti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5626625 (24107) SavoKovac

Več podobnih tem