» »

Tablet ali Netbook

Tablet ali Netbook

d0rK ::

Živjo.


Potrebujem pomoč pri tej dilemi. Tako zase kot za očeta bi kupil eno od navedenih opcij. Zase sem že zelo siguren da bo tablet, oziroma kar 100%. Ne vem pa kako bo stvar ležala očetu. Zato je ta tema predvsem namenjena ljudem ki ze imajo iskusnje z obema napravama. Oče bo napravo uporabljal za: internet, lahko urejanje dokumentov, mail. Brez iger, in vec kot kak youtube filmcek tudi verjetno ne.

Med tableti sta samo dve opciji, novi Samsung Galaxy Tab 10.1 (novejsa verzija), ali EEE Transformer. Sploh transformer mi je zelo všečen, ker se z dodatkom spremeni v netbook. Pa še vgrajene ima stvari kot je USB in drugo.

Pogledal sem tudi nekaj netbookov, natančneje naprimer Lenovo S205, in sem zelo razočaran nad vgrajeno baterijo. Strani poročajo, da je je dovolj za dvouren HD film, drugače pa za do 6ur lahkih opravil.

Kako se sicer razliujeta napravi? Sklepam, da so tableti se krepko zadaj po moči? Kaj jih sicer še loči?


Hvala!

M-XXXX ::

Neprimerno večja uporabnost tableta... Ga vzameš nap plažo, da muziko laufaš, v avto za GPS, na busu ko imaš 5 minutk časa...

d0rK ::

Zanimivo malo odgovorov.

Verjetno mu bom kupil kar EEE Transformerja, s tipkovnico. Ima vse nujne zadeve vgrajene. Sebi pa Galaxya.

Paramedic ::

In kje boš nabavil Transformerja?
End transmission.

joze67 ::

Tudi jaz bi ga... če bi za to ceno prišel s slovensko tipkovnico.

nurmaln ::

Ni problem v slovenski tipkovnici, Asus bi jo že naredil. Problem je ker Android 3 nima podpore za slovenske znake. Ti slovenski znaki na tipkovnici čist nič ne nucajo če operacijski sistem ne pozna znakov.

ps. ma pa podporo za cirilico če ti kej nuca :)
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Genetic ::

Podporo za slovenske znake verjetno ima. Pri EEE transformerju, virtualna tipkovnica, ko drzis nekaj casa tipko c, se ti prikazejo moznosti za vnos c, č ali ć.
In kaj bi bil problem pri fizicni tipkovnici. Ob pritisku tipke dobis kodo tipke, to kodo pa pretvoris v ustrezen utf8 znak.

nurmaln ::

Ja, ampak to mora narediti Google in dati v sistemu možnost vklopa Slo layout, potem bodo pa proizvajalci dali tudi fizično tipkovnico ustrezno.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Erazer ::

Baje bo podpora za nekaj mesecev, kar se tiče tipkovice, do takrat pa se menda da zadevo urediti na slednji način. Je že kdo poskusil?

Btw kje ga dobiš najceneje, dosedaj sem našel tule?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablični računalniki - so za kaj ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13962227 (29203) Opkow
»

Microsoft Surface Pro 3 namesto prenosnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
16447762 (36493) Lonsarg

Android tablica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9016425 (11382) Mavrik
»

iPAD da ali ne ?

Oddelek: Kaj kupiti
4510560 (8411) Lonsarg
»

ASUS Eee Pad Transformer Prime (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5924237 (20542) CaqKa

Več podobnih tem