» »

Izšla Opera 11.50

1
2
3

jlpktnst ::

Zakaj bi rabu bookmarke prek drugih browserjev. Maš opero za main, pa kaj drugega za občasen use. Problem imam ker je opera preveč dobra in imam perma 50+ tabov :) V firefox znoriš že pri 10tih.

axee ::

Pri chromu mi pa tudi 70+ ne dela probleme. Delim jih z raznličnimi okni (delo, zabava, itd). Chrome bo absolutno moj primaren brskalnik, včasih pa mi zasede še kaj drugega oz če potrebujem (wiki v moodle-u deluje samo v FF). In če ne morem uporabljati niti skupnih zaznamkov, bo moj sekundarni brskalnik pač ostal FF. Toliko funkcij, na tone, pa včasih ravno ni taprave, veš!

_Stupid_ ::

A slučajno ve kdo kako se vklopi tisti "trikotnik" na desni strani v adress baru? Ko klikneš na njega naj bi se odprl seznam obiskanih strani. Zdaj moraš pa napisat začetek naslova, da ti prikaže. V prejšnji verziji je bila ta opcija, zdaj je pa kar ni več...

Ganon ::

opera:config#UserPrefs|ShowDropdownButtonInAddressfield

barson ::

Ali pa samo pritisneš puščico dol v addressbar-u

vorantz ::

barson je izjavil:

Ali pa samo pritisneš puščico dol v addressbar-u


Ki ga default očitno ni >_>

Gray_Warden ::

vorantz...ne! Dejansko klikni na addressbar potem pa fizično pritisni tipko dol na tipkovnici. It aint that hard!

če ti to slučajno ne zadošča greš na opera->appearance->buttons->browser in nato desno zgoraj izbereš "top 10" in ta gumb povlečeš tja kjer bi ga rad imel.

kot sem rekel, ni težko, le poiskati je treba.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

usoban ::

KaRkY je izjavil:


Jaz sem in to ne 1x okoli 6x(5x na Win pa 1x na Lin) vsakič zaradi sesuvanja na flash straneh.


Se strinjam, sesuvanje Flasha je moteč faktor, ampak sem ga deležen na vseh browserjih, tako na Linuxu kot na Windowsih. Kar se tega tiče je še najboljši Chrome s sandboxom, ki te prijazno opozori da je prišlo do sesutja in ne crasha celega browserja.

Sicer pa Flash je itak luknjast ko švicarski sir, zdi se mi antipatičen in bi bil prva tehnologija, ki bi jo na webu iztrebil. Ampak to je že offtopic :))

Also, Dragonfly se je na prvi pogled tudi kar mojstrsko zrihtan :)

Gray_Warden ::

še ena čudovita novost v Operi 11.5 ki se jo ravnokar odkril....ponovno se da sinhronizirat gesla (nekaj kar pri 11.11 ni bilo). Odlično!
Why so serious?

illion ::

a se je sploh dal kdaj prej gesla sinhronizirat? mensezdi da nikol..

drgač je pa dragonfly kr uredu, sam mogoče seže lih do kolen firebugu :(

Ganon ::

illion je izjavil:

drgač je pa dragonfly kr uredu, sam mogoče seže lih do kolen firebugu :(


Sicer tega ne uporabljam, sem pa slišal ravno obratno.

MrStein ::

poweroff je izjavil:

Pa to je verjetno en bolj zanič brskalnik, če ima samo 2% tržni delež (in je celo zastonj)?

Mislim,... Linux ima tudi okrog 1% in potem nekateri potegnejo sklep, da je zanič. ;)

Ima zastonj konkurenco. Ki je (po mnenju uporabnikov, očitno) boljša.
;):P:O:D:))8-)8-O;((>:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

poweroff je izjavil:

Linux sem sprobal. Dela odlično.

Opero tudi. Pohvale zanjo. Hočem pa pokazat kako so primerjave med tržnimi deleži in kvaliteto - bullshit.

Potem se strinjaš, da so izjave "Linux ima v resnici 345% tržni delež"* še večji bullshit in da avtorje takih izjav po določenem času ne moreš resno jemat, tudi če se siliš.

* - heh, "V bistvu smo najboljši" - SNS

hamax je izjavil:


Cost of making Back to the Future

Kravatarji pozabili enote... :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

DuleKrtola ::


Še zdaj mi pa ni jasno, s kje se norvežani financirajo :D


+1
Najbrž ni enostavno zadržat takih developerjev, da ne bi šli h konkurenci

Sicer pa eno stran orng pogrešam v Operi. Če v Chromeu označim text, slike, tabelo..., skopiram in pejstam v OneNote ali Word, bo dejansko prilepilo vse, slike, linke, ni da ni. Če kopiram iz Opere prilepi le plain text.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

DuleKrtola je izjavil:

usoban je izjavil:

Še zdaj mi pa ni jasno, s kje se norvežani financirajo :D


+1
Najbrž ni enostavno zadržat takih developerjev, da ne bi šli h konkurenci


Opera ima 760 zaposlenih. Poleg desktop brskalnika, so prisotni še na mnogo drugih področjih, od mobilnih naprav, televizorjev, STB-jev, ...

So že večkrat razložili, ker gre za največkrat zastavljeno vprašanje. :D

How does Opera make money (aka our most asked question ever)?

Ganon ::

Se že kažejo prvi obrisi Opere 12 s kodnim imenom Wahoo. :)

http://my.opera.com/desktopteam/blog/20...

RockyS ::

Nekateri namigujejo da bo 12ki predstavljeno tudi strojno pospeševanje.

BlueRunner ::

Ali morda kdo namiguje tudi to, da bo Opera kdaj podprla tudi kakšne PKCS #11 naprave? Recimo pametne kartice in podobno?

Zakaj tega še vedno nimajo urejenega?

kriko1 ::

Je kak univerzalen API za delo z takimi napravami v kakih odprtih specifikacijah?

BlueRunner ::

Duh!

Da, reče se mu PKCS #11.

Ganon ::

Danes so na konferenci pokazali 12.00 alpha verzijo, z vključenim hardwarskim pospeševanjem. Kmalu sledi tudi snapshot za javno testiranje.



"Everything is accelerated," said Jan Standal, Opera's vice president of desktop products, in an interview today at the company's Up North Web press event here about Opera 12. "The whole user interface."


http://news.cnet.com/8301-30685_3-20118...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

DuleKrtola ::

Sem edini, ki v operi v gmailu nima gumba +You?

gmail


Nekaj časa nazaj je še bil. Sup with that?

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

amigo_no1 ::

Opera 11.52 build 1100
V gmailu imam težave s šumniki (v 11.50 težav ni bilo),

namesto " š " mi kaže " ą ", namesto " ž " -> " ľ " , č prikaže pravilno , veliki " Š " -> " © ".


Napake mi sedaj ne uspe ponoviti, prej sem recimo pisal dolg tekst v gmailu, ko sem poslal so se namesto šžŠ pojavili prej omenjeni znaki.
Enaka težava se ponavlja tudi pri novih prejetih mailih s šumniki, kjer ravno tako š in ž nista pravilno prikazana.
(kokije in cache sem že zbrisal in Opero ponovno zagnal, brez spremembe).

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Si poskusil na Operinem forumu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amigo_no1 ::

Ravno preveril, kot kaže je drugih browserjih enako.
Gmail krivec ?

MrStein ::

Sem poslal sebi tak mail, pa so šumniki OK.
V Chrome.
Si poslal z drugega accounta?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Hmm, v enem prejetem mejlu sem opazil, da je "č" narobe. Čez pol ure od istega pošiljatelja pa spet OK.

Mogoče na guglu kaj "kvačkajo".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amigo_no1 ::

Predvsem v mailih iz hotmaila je mi to dogaja.Sem si poslal testni mail iz hotmaila na gmail in šumniki so.
Encoding je iso-8559-2 v teh problematičnih mailih, tako kot v mojem testnem.
Ni Opera krivec.

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

V integriranem mail klientu je ok, ga uporabljam od vekomaj, vključno z omenjenim buildom.
Web vmesnik uporabljam redko, ampak trenutno pri meni zgleda ok, verjetno google res neki dela.

Je to plaintext mail ali html?

MrStein ::

Sem si poslal mail s šumniki iz dveh drugih webmailov na gmail in oboje je prispelo in se prikaže OK.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Sem spet dobil obvestilo od Amisa in šumniki so spet narobe.
V subjectu so sicer OK. (razen če preklopim v preprosti HTML vmesnik GMail-a, potem so tudi subjecti narobe).

Tudi v new look je isto kot v standardnem. Mogoče je to zaradi uvedbe tega novega look-a (I already hate it ...).


PS: A je kaka tema odprta v forumu za to? Tu je malo off topic.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amigo_no1 ::

Mail je plaintext, uporabljam ne star (basic html) ne "najnovejši" http://gmailblog.blogspot.com/2011/06/p..., ampak sedanji look.
V basic html so šumniki pravilno prikazani, tudi v normal (standard) view in new look so danes šumniki ok (na taistem mailu včeraj niso bili).

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Mučkajo mučkajo.
Zdaj imam v plain HTML spet subjecte OK, vsebina mailov pa je še vedno narobe, v basiv in normal look-u.
(torej mail, ki ima OK vsebin že ves čas, je danes tudi OK, tisti z narobe vsebino pa je še vedno narobe).
Bom probal v kakem MUA pogledati, kak on prikaže.
Kateri MUA in protokol bi bil najbolj preprost in hiter? IMAP? Da mi ne bo najprej tri ure headerjev prenašal...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

Ste kaj preverili Opero 12, PR poimenovano "preizkusi Opero Next." Meni všečna zadeva, čeprav so glavne novosti pod pokrovom.


Anyway, to ni razlog, da pišem v temo. Opera stable, up-to-date, mi je kar naenkrat začela požirati neverjetne količine RAMa. Tu moram izraziti, da ima Chrome bolje rešeno, ker ima interni Task Manager, s katerim, če bi ga imela Opera, bi lahko ugotovil če je kriv kak plugin ali inštalacija. To se mi je začelo dogajati po prejšnjem Upgrade-u, ki ni bil toliko časa nazaj (ene 2 tedna?). Poleg RAMa (do 2GB toleriram) mi - ko je v ozadju - upočasni računalnik za nekaj sekund vsakih ~20min.

(Upočasnjevanje se dogaja le, ko se nabere ogromno read/write/other bytes (task manager kolumne), recimo nekaj GB, pa čeprav nisem bil sploh za računalnikom in ni varjante, da bi toliko podatkov pregledal ali poslal v svet. Zato sumim na plugin...)

Rešitev je kilava: enkrat dnevno pač resetiram Opero.

Ima mogoče še kdo takšno težavo?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

amigo_no1 ::

11.52 mi dela bp.Kaj vse imaš od pluginov ?
Ram žre samo FF (še vedno).

Ganon ::

Pri Operi so malenkost spremenili strategijo. Odločili so se, da kljub delu na verziji 12.00, pred le-to izdajo še 11.60, ker so vse novosti, razen HWA in novih preoblek že prišle do točke, ko bi jih lahko vključili v končno različico, zato nočejo čakati še mesec ali več, da bi vse skupaj izdali v 12.00. Končna različica 11.60 bo tako zunaj že prihodnji teden, vsaj tako se planira. Se pa trenutno vzporedno razvija 12.00 in 11.60.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Hmm, v enem prejetem mejlu sem opazil, da je "č" narobe. Čez pol ure od istega pošiljatelja pa spet OK.

Mogoče na guglu kaj "kvačkajo".

Očitno je to bil vzrok, ker zdaj so spet vsi maili OK. (ne da bi jaz karkoli spreminjal)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amigo_no1 ::

Ni Opera, google "čara".

GMAIL - težava s šumniki

MrStein ::

Ja, saj, to sem napisal. ;)
Mogoče nejasno. Torej GMail je "sral".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ganon ::

RockyS ::

Še komu ne deluje FB chat v tunny?

RockyS ::

z zadnjo verzijo 11.60 je odpravljena napaka NSL (never stops loading).

FB chat še zmeraj ne deluje =)

Jst ::

Komaj čakam 12.00.

Pa "never stops loading" je prisoten tudi v Opera Mobile...

ps: kako na androidu v Operi Mobile uporabljaš funkcijo, da ti shrani user/pass?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RockyS ::

Preveč hitijo z verzijami(public), premalo se naredi na HTML5 in sedaj se je pojavil še bug s procesorjem, še 4 jedra zna nabit na 100%.
Včasih so public verzije bile nek BOOM, zdaj pa ne več, zdaj se še samo tekmuje s preostalimi.

amigo_no1 ::

RockyS je izjavil:

z zadnjo verzijo 11.60 je odpravljena napaka NSL (never stops loading).

FB chat še zmeraj ne deluje =)

FB chat preverjetno dela na 11.50 in 11.52 (polkna).

RockyS ::

Pol pa nevem v čem je problem, namreč meni ne prikaže desnega menija, torej chata in in tistih "latest feed" zgoraj.

Ganon ::

RockyS je izjavil:

Preveč hitijo z verzijami(public), premalo se naredi na HTML5


To nikakor ne drži.

RockyS ::

In zakaj ne?

Mipe ::

Briga me za izgled! Kaj pa standardi? Kako dolgo bom moral še priporočati Chrome in FF za HTML5 vsebino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Ganon ::

Pa ravno Opera je najbolj up-to-date. Kar preverite, sploh v HTML5 zaseda prvo mesto. Vajini posti nimajo nobenega smisla.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rigs of Rods - Soft body physics car crash simulation

Oddelek: Igre
172597 (1885) oo7
»

Izšla Opera 12 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12619168 (14256) Ganon
»

Izšla Opera 11.50 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12425312 (19187) primar
»

Mixed content attack test za browserje

Oddelek: Informacijska varnost
142167 (1936) MrStein
»

Izšel Firefox 5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
17835436 (28102) subby

Več podobnih tem