» »

Zakaj so pri nas DELL računalniki tako dragi?

Zakaj so pri nas DELL računalniki tako dragi?

imi ::

Gledam reklamo na neki nemški TV in vidim reklamo za DELL računalnik:

Pentium 2.?? Mhz procesor
512MB spomina (SDRAM)
120 GB hard disk
Radeon 9700 grafična kartica
skupaj z monitorjem 17"

1100 EURO

Pa si poglejte cene pri nas....
(to ni edini primer, sem jih že videl nekaj)

Joj da sem jezen!

;((

Ziga Dolhar ::

Cene _česa_ pri nas?

Sicer s cenami nisem preveč na tekočem, a moraš ločiti branded računalnike ter garažne.

Predpostaviva, da so "branded" tisti, ki so mednarodno znani in dobavljivi. Nek slovenski "brand" v _tej_ definiciji odpade torej.

Torej ne primerjaj tiste konfiguracije, ki jo sestaviš sam iz lokalnega cenika s tistimi, ki jih prodajajo Veliki.

Pojdi na www.dell.com (www.fmc.si) pa si tam sestavi "računalo po meri" :].

Mr.B ::

Da ne boste kej čež FMC šimfali , jas sem imel enga Della kot server , garancija itd. Pa mi je crknila DLT enota "DELL", pa so hoteli da plačam čeprav je vse v garanciji , stroške pošiljanja za popravilo DLT enote ?
Pri Compaqu vse to krije Compaq. Pri Dellu pa Stranke ?
Sicer zgleda res velja da je pri DELL-u le cena dobra ostalo pa je .... Raje si kupi sestavljeno kišto , ti saj stroškov pošiljanja , ne bodo računali !
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

imi ::

Saj vem da znamka nekaj stane, napram garažnim računalnikom!

Vendar...
Če si sestaviš približno tako konfiguracijo pri FMC-ju boš dal za računalnik vsaj 2000 EUR.

Poglej si cene na www.FMC.si!

;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imi ()

imi ::

Pa sploh se mi ne gre za DELL ali katerokoli znamko.

Jezi me to da so pri nas računalniki določenih znamk občutno dražji kot v tujini.

Ziga Dolhar ::

Mr. B.: Žalostno, ni kaj. Kot ponekod, kjer te potencialni delodajalci sami pokličejo, drugod pa ne ;-)

Mr.B ::

Dejstvo je da brende itak ni smiselno kupovati za doma. Seveda pa , odpriporočam , kupovati najcenejše zadeve ter iz tega sestaviti oz. kupiti le tak računalnik. Sicer pa so cene na netu v večini primerov namenjene za US tržišče , na ostalo pa moraš prišteti še prevoz in carine plus seveda nekdo mora zraven še zase kej vzeti in seveda prodajalec. Sicer od česa pa mislite da slo0venija živi ? Vsaka zadeva gre preko nekaj vmesnih členov , tako da si vsak nekaj vzame . Drugače pa bom naslednj računalnik kupil , ko bomo v EU. Pa potem primerjaj cene pri nas in v evropi. Če bo predrago bomo šli pa v Austrijo ali pa Italijo.

Sicer službe še ne iščem , seveda je pa treba vedno biti v stiku , sej veste računalništvo je tvegan posel.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim še meni svetujte pri izbiri prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
332818 (1986) Tim Burton
»

Kateri PRENOSNIK kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
222893 (2426) Arthur
»

IBM vs. DELL

Oddelek: Kaj kupiti
201732 (1497) bradek
»

Nov laptop

Oddelek: Kaj kupiti
7905 (789) b4d
»

Prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
121385 (1216) Kekec

Več podobnih tem