» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
219 / 223
»»

4knative ::

To je torej LG OLED killer? To Philips, zmaga!!!

Tomson ::

Kako, a nisi rekel da bodo Samsung QLED-wannabe OLED killerji? ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Kar se tiče kvalitete slike,sem že lansko leto napisal, da je Philips kvalitetnejši napram lanskim Lg Oledom.
Najverjetneje, pa bodo letošnji Lg modeli nekaj kvalitetnejši napram Philipsu.Kolikšna bo pa dejanska razlika v praksi, pa bomo videli.Kajti pri Lg-ju, gre dejansko za enak panel kakor so ga imeli lanski modeli.Seveda z nekaj izboljšavami. In sicer je model panela: LC650LQD (LG Display)

Dejv ::

Zdravo,

zanima me kaj bi priporočili do 43' velikosti tv. Pa da je smart tv.

Hvala

Tomson ::

Odvisno od cenovnega ranga in konkretnega namena uporabe. TUKAJ lahko preveriš kateri so bestbuy modeli v različnih cenovnih razredih ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Dejv je izjavil:

Zdravo,

zanima me kaj bi priporočili do 43' velikosti tv. Pa da je smart tv.

Hvala


Za koliko denarja..?

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče kvalitete slike,sem že lansko leto napisal, da je Philips kvalitetnejši napram lanskim Lg Oledom.
Najverjetneje, pa bodo letošnji Lg modeli nekaj kvalitetnejši napram Philipsu.Kolikšna bo pa dejanska razlika v praksi, pa bomo videli.Kajti pri Lg-ju, gre dejansko za enak panel kakor so ga imeli lanski modeli.Seveda z nekaj izboljšavami. In sicer je model panela: LC650LQD (LG Display)

Letošnji paneli se bodo že po osnovni strukturi precej razlikovali od lanskih:
http://news.cheaa.com/2016/0817/486967....

Dejv ::

andrej69 je izjavil:

Dejv je izjavil:

Zdravo,

zanima me kaj bi priporočili do 43' velikosti tv. Pa da je smart tv.

Hvala


Za koliko denarja..?


do 750 max

Tomson ::

Sony 43XD8005 za 700EUR. Odličen TV z VA panelom. V tem cenovnem rangu je to to. Kljub temu, da ima 50Hz panel je odličen pri procesiranju gibanja. Slika "out of the box" je zelo dobra, upscaling je na najvišjem nivoju, barve natančne, žive, skratka, ne išči dalje. ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

andrej69 ::

@Dejv
Za takšen denar, bi ti priporočil tale model Philipsa.
PHILIPS 43PUS6501

Ali pa tale model Samsunga.
SAMSUNG UE43KU6400

Ali pa tale model Sonya.
Sony KD-43XD8005B

Dejv ::

andrej69 je izjavil:

@Dejv
Za takšen denar, bi ti priporočil tale model Philipsa.
PHILIPS 43PUS6501

Ali pa tale model Samsunga.
SAMSUNG UE43KU6400

Ali pa tale model Sonya.
Sony KD-43XD8005B


trenutni lg, ki je star že 7 let bo potrebno menjati v kratkem, ker mi hdmi vhod ne deluje več, ostali delujejo ampak kdo bo še prek scarta tv gledu :)

hvala za nasvet, morm mal it po trgovinah pogledat ta tri modela

4knative ::

Tomson je izjavil:

Kako, a nisi rekel da bodo Samsung QLED-wannabe OLED killerji? ;)


Sony OLED bo baje LG OLED killer. Drejči pa pravi da Philips. Zmeden sem.

andrej69 ::

4knative je izjavil:

Tomson je izjavil:

Kako, a nisi rekel da bodo Samsung QLED-wannabe OLED killerji? ;)


Sony OLED bo baje LG OLED killer. Drejči pa pravi da Philips. Zmeden sem.


Ne rabiš biti zmeden:):D Saj dejansko Sony in Panasonic 2017, sta dejansko najkvalitetnejša OLED televizorja.Toda bo pa tudi cena kvalitetna..:)) Ne vem , če se isplača dati toliko denarja več, da boš imel 10-15% kvalitetnejšo sliko..Philips in Lg sta čisto dovolj, kar danes človek potrebuje:)Včasih smo bili zelo zadovolnji z CRT televizorji, sploh, če je že imel 100Hz panel.Danes, pa hočemo ne vem kakšno kvaliteto, pa še nismo zadovolnji..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Tomson ::

Pa saj danes niti ne gre toliko za to kaj potrebuješ, temveč kaj si lahko privoščiš! ;)

A ljudje potrebujejo avtomobile za 100.000EUR, pa hiše za 2mio, pa 25m jahte, pa tri vikende, pa 250 TV kanalov, pa 100/100GB internet, pa telefon za 900EUR ... pa ... ? ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

4knative ::

Malo si šel predaleč, ko primerjaš televizor z jahto. Najboljši TV, ki je trenutno na trgu z diagonalo 55 inčev si lahko privošči prav vsak posameznik, ki dobiva mesečno plačo. V to sem prepričan. Najslabšo jahto pa mislim da ne.

Če bi mi bila največja prioriteta v lajfu najboljši 65 inčni televizor, bi si ga pač kupil. Verjetno bi se moral čemu odpovedati zaradi tega. Če pa bi mi bila največja prioriteta 35m jahta, bi se lahko metal na trepalnice in ne bi pomagalo.

Tomson ::

Saj ne gre za direktno primerjavo in vlečenje vzporednic, namenoma sem podal tudi ekstremne primere, želel pa sem povdarit dejstvo, da se lahko živi brez jahte, brez TVja za 3000€, pravzaprav tudi brez TVja, na koncu pač kot pri večini stvari v današnjem času šteje finančna situacija posameznika. In nekdo, ki ima pod palcem dovolj, si bo pač privoščil TV, kot si ga marsikdo nikoli ne bi. Vozimo se z avti za 1.000€ in za 100.000€. Doma imamo TVje za 100€ in 10.000€. Primerjava je povsem na mestu. Pač eni si lahko privoščijo več kot drugi, res ne vem v čem je tu problem, če ima nekdo npr. željo in si lahko privošči in kupi TV, ki je 15% boljši in 80% dražji? ;) Poglej malo npr. na avforums, vsak dan je govora o nakupu TVjev za nekaj tisoč evrov ...
Sicer pa malo precenjuješ finančno stanje slovencev, saj ti lahko z visoko gotovostjo zatrdim, da si vsakdo pač ne more privoščit TVja za 5.000€, kolikor stane eden bojših 55" modelov. Če sem čisto odkrit, tudi sam si ga ne morem, pa bi si ga, če bi si ga lahko. Jasno pa ne bom jemal večletnega kredita, kot bi ga lahko tudi ti v tvojem primeru za nakup jahte! Pač bi bil malo daljši kredit, pa malo krajša jahta! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

index ::

@Tomson
Prvo hvala za teste, rad bi navedel da čeprav je Sony bolj nabildan z opremo me pa nenormalno vleče Samsung 60KU6072 ker ga dobim po nori ceni in seveda zaradi velikosti :-)
Sem prebral tudi da je Ku 60hz, Sony pa 100HZ pa me zanima kakšna bo potem razlika končna, z softwerom sem se že sprijaznil, bom nabavil minixa v vsakem primeru, že zato da si bom lahko sukal 4K, hdr pa še mi ni tako pomemben.Kaj bom torej ali kako videl razliko med temi khz ?

Tomson ::

Razlika bo vidna pri prikazovanju hitrih scen (šport, akcija), sicer niti ni tako velike razlike med dobrimi 50Hz in povprečnimi 100Hz modeli, a Sony je pri procesiranju gibanja letos pred konkurenco, ta model ima ša 100Hz panel, pri Samsung KUxxxx (50Hz) TVjih pa je letos procesiranje gibanja slaba stran omenjenih modelov, nekatere prisoten "judder" precej moti, drugi pa ga npr. niti ne opazijo, vse je torej odvisno od tvoje občutljivosti za prikazovanje gibanja. Predlagam, da greš do trgovine (če še nisi bil) in si ogledaš nekaj športnih kanalov na obeh TVjih, če te pri Samsungu nič ne moti, se nimaš kaj sekirat. Vzameš 60" model po ugodni ceni. Sicer pa ima Sony XD850 IPS panel, Samsung KU6000 pa VA, kar pomeni dosti boljši prikaz črne, višje kontrastno razmerje in posledično boljša uniformiranost zaslona, kar je še posebej opazno v zatemnjenem prostoru, ima tudi boljši zvok, nižji input lag ter bolj natančno "out of the box sliko". Sony pa je res precej boljši pri prikazu športa in HDR vsebin (podpira WideColorGamut, Samsung ga ne)...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

Tomson: Stvar prioritet. Rad bi povedal, da je TV po prioriteti dosti nižje od avtomobila. Za avtomobil je logična stvar da se vzame kredit, za najboljši televizor pa ga niti ti, kot veliki entuziast, ne bi vzel. Torej, televizor je v končni fazi samo televizor. :D

Tomson ::

Seveda so prioritete, a zakaj nočeš razumet, da nismo vsi ljudje enaki? Nekdo, ki stanuje na vasi in ima službo v 50km oddaljenem mestu brez povezave javnega prevoza bo na prvo mesto, brez razmišljanja postavil nakup avtomobila. Nek upokojenec npr. ki živi v Ljubljani in nima nobene potrebe po avtomobilu, ki bi mu predstavljal le velik, nepotreben strošek in se obenem močno dolgočasi pa bo npr. brez razmišljanja postavil nakup TVja pred nakup avtomobila. Vsak človek ima v življenju svoje želje, potrebe, navade, prioritete in seveda osebno finančno stanje, kar se bo na naštetih segmentih tudi močno odražalo. Nekdo si bo lahko privoščil vse kar ga zanima, nekdo pa le delček tega. Pač ne živimo več v socializmu, ko so bile plače precej podobne, kruti kapitalizem pač terja svoj davek.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bojanpo ::

Jp, prioritete. Dobra sluzba, lastna streha nad glavo, "nujen" avtomobil, vsakoletna 2 dopusta v eksotiki (vsaj eden no) in sele potem top notch TV. Ostale malenkosti pridejo kasneje na vrsto oziroma po potrebi. Se spomnim se pogovora s sodelavcem pred leti : Ti, a neb blo dobr met moznost vsak mesec vsaj 1k € porabit za gadgete? Sva nekako prisla do zakljucka, da slovenske razmere in standard to tezko omogoca, da bo tujina potrebna.. No, prav sva imela, s tem da teh 1k € porabis za mogoce predcasno poplacilo kredita ali dodas all inclusive v eksoticni dopust. Stvar prioritet ja.

leiito ::

Ja pa Philips OLED v testu zelo pohvaljen, po trditvah avtorjev jim je uspelo odpraviti nekatere pomanjkljivosti, ki jih LG ni zmogel. Pridni.

4knative ::

Ja, pravi LG OLED killer.

Melanholija ::

Jaz še za isto ceno raje LG vzamem!

andrej69 ::

Melanholija je izjavil:

Jaz še za isto ceno raje LG vzamem!


Lahko navedeš razlog..?

darkz ::

Philips oled LG killer z LGjevim panelom ;((
Je pa res da so ga izbolšljšali precej.
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Tomson ::

Melanholija, naj uganem, znamka Philips?! ;)

Bodimo realni, pri 1000€ razlike med LG 55B6 in Philips 55POS901 bi bilo res nesmiselno kupiti slednjega, pri enaki ceni pa bi bilo nesmiselno kupiti LGja. Razen v primeru, da je WebOS3 vs Android bistvenega pomena, glede na to da Android ni sinonim za tekoče, odzivno in neproblematično upravljanje.. Sicer pa je Philips na precej področjih vidno boljši og LGja: prikaz "near black" je bistveno izboljšan, več je vidnih detajlov, ki izgledajo precej bolj naravno, manj je "šuma" in zameglitve v ozadju, pa še ti "black blockinga" pri Philipsu ni več, ki se je pojavljal pri LGju pri najzahtevnejših scenah. Potem UltraResolution opcija pri Philipsu, ki glede na teste doda precej ostrine k sliki in vse skupaj deluje bolj 4k, z več detajli, kar je povezano tudi s kontrastnim razmerjem in se posledično pozna tudi pri HDR vsebinah, ki naj bi v praksi dosegale, oz. vsaj izgledale svetlejše. In če vzamemo boljši prikaz "near black" vsebin in nekoliko vidno višjo svetilnost, dobimo pri HDR vsebinah res vidno izboljšanje. Potem še procesiranje gibanja, ki je zopet na Philipsu boljše, še manj je opazen "judder in blur". Pa potem še upscaling, ki je zopet pri Philipsu boljši, to je sicer področje kjer LG nasplošno ravno ne blesti in pa seveda zvok, ki je precej boljši kot pri LGju.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

nokkj ::

Rabil bi nov majhen TV za obesit na steno.
Najbrž 32-palčni, kaj več zaenkrat ne rabim.
Me pa niti najmanj ne zanimajo TV paketi pri ponudnikih, niti ne streaming servisi ala Netflix ipd...

Želel bi samo predvajanje svojih filmov iz računalnika (disk, DVD) in pa gledanje direktno iz spleta (brskalnika?)
Računalnik je v drugi sobi, kot pa bi bil TV.
Je pa ruter v stanovanju, pa pri obeh (računalnik, TV) je ethernet priključek, tako da predpostavljam, da bi streamanje šlo po kablu (ali direktno do TV ali pa do kakšne škatlice pri TV?)

Prosil bi za kak nasvet o tem, kakšna je najboljša kombinacija za doseganje gornjega. Ne morem se odločiti kaj zares rabim... ali kak Smart TV; ali pa morda ne-Smart TV + kakšen TV box, ... V bistvu me vsa ponudba samo zmede, že nekaj časa berem o Kodiju, Plex, Chromecastu, Android TV, itd, itd, pa je samo še slabše :) Ne vem tudi, če lahko zaupam OSom na TVjih.

OK.d ::

LPOK.d

Tomson ::

@nokkj:

OSom na TVjih seveda lahko zaupaš, a kakšne zunanje rešitve so ponavadi še malo bolj stabilne, sploh ko je govora o Androidu.

Sicer pa odvisno od cenovnega ranga, nič nisi omenil proračuna. Za to kar potrebuješ bo sicer vsak TV dober, vprašanje pa je kako kvalitetno sliko želiš. Za začetek lahko preveriš kateri so najboljši 32" TVji, pa potem podebatiramo naprej. Tudi predlagan Samsung 32K5102 je dobra opcija glede na ceno.

Kar pa se Android Boxov tiče pa zopet odvisno od tega koliko si pripravljen zapravit, Scishion je povsem ok zadeva glede na ceno, le 1GB je za koga hitro premalo, če se nalaga več zadev. Tako po ceni navzgor bi sam izbiral med:

Scishion V88 Pro S905 8/1 Android 6.0 za 30EUR
Mini M8S II S905 16/2 Android 6.0 za 40EUR
Beelink GT1 S912 16/2 Android 6.0 za 50EUR
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

andrej69 ::

nokkj je izjavil:

Rabil bi nov majhen TV za obesit na steno.
Najbrž 32-palčni, kaj več zaenkrat ne rabim.
Me pa niti najmanj ne zanimajo TV paketi pri ponudnikih, niti ne streaming servisi ala Netflix ipd...

Želel bi samo predvajanje svojih filmov iz računalnika (disk, DVD) in pa gledanje direktno iz spleta (brskalnika?)
Računalnik je v drugi sobi, kot pa bi bil TV.
Je pa ruter v stanovanju, pa pri obeh (računalnik, TV) je ethernet priključek, tako da predpostavljam, da bi streamanje šlo po kablu (ali direktno do TV ali pa do kakšne škatlice pri TV?)

Prosil bi za kak nasvet o tem, kakšna je najboljša kombinacija za doseganje gornjega. Ne morem se odločiti kaj zares rabim... ali kak Smart TV; ali pa morda ne-Smart TV + kakšen TV box, ... V bistvu me vsa ponudba samo zmede, že nekaj časa berem o Kodiju, Plex, Chromecastu, Android TV, itd, itd, pa je samo še slabše :) Ne vem tudi, če lahko zaupam OSom na TVjih.


Tukaj imaš televizor, kateri bo izpolnil tvoje želje..In ne potrebuješ nikakršnih zunanjih enot..
https://www.ceneje.si/Izdelek/6475761/a...

4knative ::

Vzemi Philips, Philips je špila. Je med drugim tudi LG OLED killer.

bojanpo ::

4knative je izjavil:

Vzemi Philips, Philips je špila. Je med drugim tudi LG OLED killer.


:)

MarkoDon ::

Čitam ta forum in mi ni jasno ali ste vsi 15 letni otroci...
Andrej69 preferira Philipsa, so what...hvala bogu, da nekdo ki obvlada, da mnenje
o nekem modelu Philipsa...Jaz sem pa vseeno tisti, ki bom odločil kaj bom kupil in
seveda tudi sam nosil posledice kakor v vsakdanjem življenju...

andrej69 ::

Cene Samsung modelov 2017.
edit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

Cene Samsung modelov 2017.

Gatsu ::

Hahahaa kere joke cene lol

4knative ::

Lanski modeli so imeli podobne cene ob izidu ali celo še višje če se ne motim?

nokkj ::

Proračun ni tako pomemben pri teh ta malih, lahko 400 ali več, samo da bo delal to kar hočem, pa da ne bo čez 5 let neuporaben, ker ne bo mogel predvajati kakih novih formatov...

Če prav razumem TV box + ne smart TV? Čeprav tisti Sony, Panasonic in Philips so smart, če sem prav prebral specifikacije.

Koliko OS od TVja moti delovanje TV boxa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokkj ()

leiito ::

MarkoDon je izjavil:

Čitam ta forum in mi ni jasno ali ste vsi 15 letni otroci...
Andrej69 preferira Philipsa, so what...hvala bogu, da nekdo ki obvlada, da mnenje
o nekem modelu Philipsa...Jaz sem pa vseeno tisti, ki bom odločil kaj bom kupil in
seveda tudi sam nosil posledice kakor v vsakdanjem življenju...


Ni problem v tem, da preferira Filipsa, problem je konflikt interesa, s prodajo taistih Filipsov se preživlja, in tudi to ne bi bil problem, če bi bil higieničen in bi dal v podpis full disclosure. Pa še vtis visoke profesionalnosti bi pustil.

Sicer pa valjda, načelno se sam odločiš, ampak marketinške tehnike manipuliranja s potrošniki so sofisticirane, obvladajo vse, od tega, da ti vcepijo občutek, da nujno rabiš s, do tega, da je x blagovne znamke y zate najboljša rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

MarkoDon ::

Saj pa je pri vseh artiklih isto...bom kupil Forda zato ker ga ima Prevc, daj no...
spuščate se v take podrobnosti katerih 99% ljudi
nikoli ne bi opazla...

4knative ::

MarkoDon je izjavil:

Saj pa je pri vseh artiklih isto...bom kupil Forda zato ker ga ima Prevc, daj no...
spuščate se v take podrobnosti katerih 99% ljudi
nikoli ne bi opazla...


99% ljudi ne bi opazilo - NE opazila!!!

mat xxl ::

Sploh pa, ker že dodelano laser tehnologijo TV jev še šparajo, da se najprej še OLED z izpeljankami obrne in zamedi.

leiito ::

MarkoDon je izjavil:

Saj pa je pri vseh artiklih isto...bom kupil Forda zato ker ga ima Prevc, daj no...
spuščate se v take podrobnosti katerih 99% ljudi
nikoli ne bi opazla...


Jp, to s Prevcem je ista situacija.

Joze_K ::

To je najbolj zanimiv TV-zaslon na svetu

Sony televizor A1 Bravia, ki edini na svetu zvoka gledalcu ne posreduje prek zvočnika, temveč kar prek slike na zaslonu

fpbs ::

Neverjetno kakšne neumnosti pišejo novinarji. Vsi letošnji Crystal Sound LG OLEDi imajo vgrajeno to novost, tudi vse patente za to ima LG.
http://www.olednet.com/en/ces2017-lgdis...

4knative ::

Malo težje bodo v en centi TV spravili globokotonec, ki ti privzdigne pričesko. Ampak ok, pustimo se presenetiti. Zadeva je atraktivna.

wini ::

Osebno tudi če bi bili modeli brez integriranih zvočnikov ... itak imam na souround. Ni primerjave v kvaliteti zvoka.

leiito ::

Joze_K je izjavil:

To je najbolj zanimiv TV-zaslon na svetu

Sony televizor A1 Bravia, ki edini na svetu zvoka gledalcu ne posreduje prek zvočnika, temveč kar prek slike na zaslonu


Jp, smo že komentiral, videti je zanimivo in baje celo ne vpliva na življenjsko dobo. Čeprav se zdi tudi LGjeva rešitev Wallpaper z ločenim soundbarom, v katerem je tudi vsa elektronika, zanimiva. Poleg tega ne vemo kakšno kakovost zvoka spravi Sony ven na ta način, ali res dovolj dobro, da nadomesti soundbar. Brez wooferja najbrž težko in če ne, v čem je potem poanta.

MrStein ::

A nima Sony odzadaj woofer? Vsaj na eni sliki je tak.

(oziroma del za nižje tone od tistih, ki gredo preko zaslona)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
219 / 223
»»