» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
218 / 223
»»

mgermo ::

4knative

fpbs ::

4knative je izjavil:

Cene QLED-ov pa so tako visoke, ker je tehnologija jača od OLED. Logično!

Daleč od tega. Oni računajo na ovce. Potrebujejo samo "ustrezno oceno" reviewarjev, "strokovne tolmače" na raznih forumih, in spretne trgovce.

andrej69 ::

index je izjavil:

@andrej69 - hvala za dozdajšnje nasvete, zdaj pa bi spet rabil enega.
Odločam se med philips 55/7101 ali pa sony 55/8505 modelom. Videl oba v trgovini na normalnem kablu pa se mi zdi slika enaka pri obeh. Probal poiskat na netu en model proti drugemu pa mi nič ne izvrže. Me lahko malo razsvetliš, kaj bi mi več prineslo v naslednjih letih pri enem ali drugem modelu - hvala


Gre za dokaj enaka televizorja.Zato tudi v praksi, ni kakšne večje razlike.Philips je celo nekaj boljši v določenih segmentih.Ima 17 bitno procesiranje slike,ima štiri jedrni procesor,nekaj boljši zvok.
Pa tudi sama kvaliteta slike na Philipsu, ti bo v temnem prostoru izgledala nekoliko bolje, zaradi Ambilighta.Tukaj mislim, predvsem na občutek nekoliko boljšega konrasta in pa črne barve.Kar se tiče, kaj bi ti več prineslo v prihodnosti.Kot sem dejal, gre za dokaj enaka modela, tako, da ne boš nič pridobil-izgubil v prihodnje, pa vseeno kateri model vzameš.Če se ti ne mudi, pa lahko še počakaš kakšna dva meseca, da pridejo prvi modeili 2017.Modeli 2017, bodo za prihodnost nekoliko boljši, kajti bodo že imeli Dolby Vision,
HLG, HDR perfect itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

Kar se tiče Qled, gre zopet predvsem za marketing.Prednost Qled televizorjev, bo predvsem pri HDR vsebinah.
Kajti Qled televizorji, bodo imeli večjo svetilnost samega panela, in predvsem nekoliko boljšo barvno reprodukcijo pri prikazovanju svetlejših kadrih, napram Oled televizorjem.Oled bo še vedno imel, boljši kontrast, črno barvo v kadrih, kvalitetnejšo sliko v dinamiki, sam odziv panela je boljši, širši kot gledanja itd..

Tsunamii ::

Oled bo še vedno imel, boljši kontrast, črno barvo v kadrih, kvalitetnejšo sliko v dinamiki, sam odziv panela je boljši, širši kot gledanja itd..


To govoris napram LCD ali QLED ? ;)

4knative ::

QLED > OLED > LED

Saj boste sami videli kakšne bodo ocene priznanih preizkuševalcev televizorjev. Jaz zaupam mojstrom in sem 100% da se jih ne da podkupiti.

andrej69 ::

Tsunamii je izjavil:

Oled bo še vedno imel, boljši kontrast, črno barvo v kadrih, kvalitetnejšo sliko v dinamiki, sam odziv panela je boljši, širši kot gledanja itd..


To govoris napram LCD ali QLED ? ;)


A si videl kaj sem napisal..?

andrej69 ::

Saj Qled je še vedno LCD televizor, z novo Quantom dot tehnologijo:)Da ne boste mislili, da je to povsem nova tehnologija panela kakor OLED..

4knative ::

andrej69 je izjavil:

Saj Qled je še vedno LCD televizor, z novo Quantom dot tehnologijo:)Da ne boste mislili, da je to povsem nova tehnologija panela kakor OLED..


"Samsung says its new QLED TVs are better than OLED TVs"

Valda bom verjel Samsungu, ti si itak pristranski...

andrej69 ::

4knative je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Saj Qled je še vedno LCD televizor, z novo Quantom dot tehnologijo:)Da ne boste mislili, da je to povsem nova tehnologija panela kakor OLED..


"Samsung says its new QLED TVs are better than OLED TVs"

Valda bom verjel Samsungu, ti si itak pristranski...


Potem pa verjemi:) Kar pa se tiče tega citata, pa mislim, da ti ne rabim nič govorit..:DKajti ni še neodvisnih primerjalnih testov..Saj vem, da si pristaš Samsunga. Toda toliko barabske politike in zavajanja potrošnikov kakor je pri Samsungu, ne vidiš pri nobenem drugem proizvajalcu:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

4knative ::

drejči, pustimo se presenetit, mogoče bo Philips letos najbolj prodajan. Ampak vi vlagate več v lučke za televizijo, kot v sliko. Bo težka.

Gatsu ::

Sony A1 OLED >>>>>>>>>>>>>>>>>>> vse ostalo tbh

Tole mi bo nekako takšen cilj kot mi je bil Pioneer Kuro ki je bil 4K ko je prišel ven tisti zadnji model. Potem sem ga pa kupil za 2200EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

andrej69 ::

4knative je izjavil:

drejči, pustimo se presenetit, mogoče bo Philips letos najbolj prodajan. Ampak vi vlagate več v lučke za televizijo, kot v sliko. Bo težka.


Sedaj pa mi povej, kaj manjka na Philipsu kar se tiče kvalitete slike..? Pa tudi nikoli nisem napisal, da je najkvalitetnejši kar se tiče kvalitete slike.Vedno, pa se gleda vloženo-dobljeno.Tukaj pa je Philips med vodilnimi, predvsem v nižjem srednjem in srednjem rangu..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče Qled, gre zopet predvsem za marketing.Prednost Qled televizorjev, bo predvsem pri HDR vsebinah.
Kajti Qled televizorji, bodo imeli večjo svetilnost samega panela, in predvsem nekoliko boljšo barvno reprodukcijo pri prikazovanju svetlejših kadrih, napram Oled televizorjem.Oled bo še vedno imel, boljši kontrast, črno barvo v kadrih, kvalitetnejšo sliko v dinamiki, sam odziv panela je boljši, širši kot gledanja itd..

Za prikaz HDR vsebin je veliko bolj pomembna čim večja možnost prikaza razpona med najbolj temno in svetlo sliko, ne pa sama svetilnost, in tu je OLED v precejšnji prednosti. Poleg tega, glede HDR podpore, Samsung QLEDi podpirajo samo HDR10. LG OLEDi pa poleg HDR10 podpirajo še Dolby Vision, Active HDR in najpomembnejši HLG.

Tomson ::

Za res dober in navdušojoč HDR prikaz je pomembno visoko kontrastno razmerje (kot je fpbs omenil, razpon med najtemenjšo in najsvetlejšo sliko), kar ne pomeni samo ultra visoko svetilnost ampak tudi čim bolj globoko črno ter seveda pri LCDjih učinkovito lokalno zatemnjevanje, ki seveda ni kos OLED tehnologiji, ki je na tem področju na slabšem (LCD). Ima pa seveda LCD tehnologija bistveno višjo svetilnost, kar v določenih primerih tudi ni zanemarljivo, saj je kakšen prizor npr. eksplozije, sonca in podobnih svetlih prizorov res fascinanten. OLED ima seveda višje kontrastno razmerje zaradi prikaza črne in je posledično HDR bolj naravnan od res izjemno temnih prizorov do povsem dovolj svetlih, sploh v zatemnjenem prostoru. LCDji (in recimo novi kvazi QLEDi) pa gredo v drugo smer, ne toliko v globino črne a v izjemne svetilnosti, kar sicer tudi naredi močan vtis, a na drugačen način. Nekaterim je bolj všeč HDR na OLEDIh, drugim na LCDjih, sta pa oba impresivna. Osebno, ker gledam TV večinoma v zatemnjenem prostoru me OLED bolj impresionira, če pa bi gledal HDR vsebine čez dan, je LCD defenitivno bolj impresiven.

Iz omenjenih lastnosti izvirata tudi dva (UHD Premium standarda, za LCD in OLED TVje)

STANDARD 1: More than 1,000 nits peak brightness and less than 0.05 nits black level.
STANDARD 2: More than 540 nits brightness and less than 0.0005 nits black level.

Poleg visokega kontrastnega razmerja pa je pomemben dejavnik še prikaz širšega spektra barv, kjer mora 10bitni panel biti zmožen prikazat čim višjo pokritost spektra barv DCI-P3 (WideColorGamut).

Bistvo HDR ni samo visoka svetilnost, ampak tudi bistveno več prikazanih detajlov, živahnejše, natančnejše in bolje pokrite barve. Ideja HDRa je, da slika izgleda bolj naravno in realistično (čeprav je tudi precej odvisno od produkcije in pri slabi HDR produkciji je lahko rezultat precej žalosten. Enako velja, če TV ni sposoben izkosristiti potenciala HDR vsebin, kot npr. poceni HDR Ready Tvji, ki so samo marketinška poteza).
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tukaj si lahko pogledate, kar se tiče svetilnosti.
http://www.samsung.com/global/tv/quantu...

index ::

Hvala Andrej za odgovor,sem si šel zadevo bolj v živo pogledat in je bil ravno neki smučarski dogodek na obeh tv-jih in oprosti ampak ko so šibali iz leve proti desni je bil na philipsu na premikajočih likih slika blur, sony ki je stal zraven pa ne. Ko sem še danes prebral na trusted review da naj bi hdr komaj prišel na philipse z neko nadgradnjo itd. kar pa sony že vse ima pa mislim da se bom odločil al za sony al pa za samsung 60-KU6072 ki je tudi stal zraven in je mel skoraj še boljšo sliko kot pa ostala dva, saj kot si enkrat že napisal če vzamem samsunga si pač nabavim še minixa pa sem rešo android multimedijsko povezavo z tv-jem.

Tomson ::

Sony ima daleč najboljše procesiranje gibanja trenutno, če veliko gledaš šport je Sony the one to get. Samsung KU6000 je pa je en res tak overall soliden in cenovno ugoden TV. Je pa včasih potrebno tudi kakšno nastavitev spremenit na TVjih, pa se zadeva lahko še precej izboljša. Ne vedno, v nekaterih primerih pa, sploh pa pri npr. procesiranju gibanja.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

index ::

Super, hvala za odgovor,eden od teh dveh pade drugi teden sigurno, lahko kar prosim za najbolj optimalne nastavitve za enga ali drugega, se sedaj spomnim da ste že kar nekaj postali včasih tukaj na forumu za kakšen model tv-ja :-)

4knative ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče Qled, gre zopet predvsem za marketing.Prednost Qled televizorjev, bo predvsem pri HDR vsebinah.
Kajti Qled televizorji, bodo imeli večjo svetilnost samega panela, in predvsem nekoliko boljšo barvno reprodukcijo pri prikazovanju svetlejših kadrih, napram Oled televizorjem.Oled bo še vedno imel, boljši kontrast, črno barvo v kadrih, kvalitetnejšo sliko v dinamiki, sam odziv panela je boljši, širši kot gledanja itd..

Za prikaz HDR vsebin je veliko bolj pomembna čim večja možnost prikaza razpona med najbolj temno in svetlo sliko, ne pa sama svetilnost, in tu je OLED v precejšnji prednosti. Poleg tega, glede HDR podpore, Samsung QLEDi podpirajo samo HDR10. LG OLEDi pa poleg HDR10 podpirajo še Dolby Vision, Active HDR in najpomembnejši HLG.


HLG je softwerska rešitev, koliko je meni znano. Torej 5 vrstic kode in že imajo HLG vsi, tudi starejši modeli.

Tomson ::

@index:

Calibration Settings

Sony XD850: klik, klik, klik
Samsung KU6000: klik, klik, klik

HLG je softwerska rešitev, koliko je meni znano. Torej 5 vrstic kode in že imajo HLG vsi, tudi starejši modeli.

Drži, gre za softversko zadevo, ki lahko pride z updajtom TVja in je royalty-free, proizvajalcem TVjev ni potrebno plačat licenčnine BBCju in NHKju. Podpira pa HDMI2b, HEVC in VP9 standard. Več na to temo - KLIK.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

andrej69 ::

index je izjavil:

Hvala Andrej za odgovor,sem si šel zadevo bolj v živo pogledat in je bil ravno neki smučarski dogodek na obeh tv-jih in oprosti ampak ko so šibali iz leve proti desni je bil na philipsu na premikajočih likih slika blur, sony ki je stal zraven pa ne. Ko sem še danes prebral na trusted review da naj bi hdr komaj prišel na philipse z neko nadgradnjo itd. kar pa sony že vse ima pa mislim da se bom odločil al za sony al pa za samsung 60-KU6072 ki je tudi stal zraven in je mel skoraj še boljšo sliko kot pa ostala dva, saj kot si enkrat že napisal če vzamem samsunga si pač nabavim še minixa pa sem rešo android multimedijsko povezavo z tv-jem.


Kar se tiče Philipsa, ni nikakršnih težav.Moraš izklopit Perfect Natural Motion opcijo, in pa vklopit opcijo
ClearLCD.Sony je tovarniško bolje nastavljen, kakor ta model Philipsa.Zato treba obvezno naredit nastavitve na tem Philipsu.Kar se tiče HDR, imata oba HDR procesing.Kar se tiče Samsunga, ima seveda boljši kontrast, in pa boljšo prikazovanje črne barve.Toda, jaz bi ti vsekakor priporočil Sony ali Philips model..
Kajti Samsung ima samo 50Hz panel,nima širokega barvnega razpona, ima slabši barvni razpon,ima slabše procesiranje slike, ima slabšo svetilnost panela itd..Seveda pa je odločitev tvoja.Tukaj imaš še test za Philips model.
https://www.avforums.com/review/philips...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

Kar se tiče Hybrid Log Gamma (HLG),bo možno po nadgradnji Softwerja, toda ne pri vseh modelih:)In seveda v teh opcijah: Internet video services, HDMI, USB port.V nekaterih modelih pa: In terrestrial and satellite TV.

fpbs ::

4knative je izjavil:

HLG je softwerska rešitev, koliko je meni znano. Torej 5 vrstic kode in že imajo HLG vsi, tudi starejši modeli.

Ja, saj LG je to že storil za modele 2016, Samsung je pa edini, ki to ni ponudil za letošnje modele.

4knative ::

fpbs je izjavil:

4knative je izjavil:

HLG je softwerska rešitev, koliko je meni znano. Torej 5 vrstic kode in že imajo HLG vsi, tudi starejši modeli.

Ja, saj LG je to že storil za modele 2016, Samsung je pa edini, ki to ni ponudil za letošnje modele.


Malo mi povej kaj vse gledaš trenutno v HLG in kje najdeš te zadeve, da ti je to tako pomembno trenutno?

Anney ::

Broadcaste iz BBCja in japonske verjetno . :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

4knative ::

Ja, ampak na kakšen način? Človek ima verjetno japonski vpn in enega uk, ter dva ponarejena potna lista... Glavno da je HLG. Saj podobna zgodba je pri HDR in Dolby Vision. Vsebine bolj malo, lahko prečešeš svetovni splet podolgem in počez.

Blazz ::

index je izjavil:

@andrej69 - hvala za dozdajšnje nasvete, zdaj pa bi spet rabil enega.
Odločam se med philips 55/7101 ali pa sony 55/8505 modelom. Videl oba v trgovini na normalnem kablu pa se mi zdi slika enaka pri obeh. Probal poiskat na netu en model proti drugemu pa mi nič ne izvrže. Me lahko malo razsvetliš, kaj bi mi več prineslo v naslednjih letih pri enem ali drugem modelu - hvala


simpl, 7101 je podrtija od tvja, preberi neodvisne reviewe....

andrej69 ::

Blazz je izjavil:

index je izjavil:

@andrej69 - hvala za dozdajšnje nasvete, zdaj pa bi spet rabil enega.
Odločam se med philips 55/7101 ali pa sony 55/8505 modelom. Videl oba v trgovini na normalnem kablu pa se mi zdi slika enaka pri obeh. Probal poiskat na netu en model proti drugemu pa mi nič ne izvrže. Me lahko malo razsvetliš, kaj bi mi več prineslo v naslednjih letih pri enem ali drugem modelu - hvala


simpl, 7101 je podrtija od tvja, preberi neodvisne reviewe....


Po teh testih ni ravno videt, da bi šlo za podrtijo od televizora:)
https://www.avforums.com/review/philips...
https://hdtvpolska.com/philips-pus7101-...
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/12...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

4knative je izjavil:

Malo mi povej kaj vse gledaš trenutno v HLG in kje najdeš te zadeve, da ti je to tako pomembno trenutno?

Ja, saj se strinjam s teboj. Za tiste, ki kupujete vstopne modele, kot je KS7000, ki že ob nakupu razpadajo, in jim bo življenska doba zelo kratka, in nikdar na tem TVeju ne boste videli niti sence HDRa, res ni potrebe, da bi podpiral še HLG.
Povsem nekaj drugega pa je, če kupuješ TV višjega cenovnega razreda, za nekoliko daljše obdobje, potem je pa pomembno, da podpira čim več možnih HDR formatov, plus tega, da podpira še "HDR upscaling" za boljši prikaz neHDR vsebin.

mgermo ::

KS7000 ni vstopni razred in HDR na njem je več kot dober. Poglej si reviewe.

p.s.: Tudi sam večkrat basham Samsunga, ampak utemeljeno.

bbobst ::

fpbs je izjavil:

4knative je izjavil:

Malo mi povej kaj vse gledaš trenutno v HLG in kje najdeš te zadeve, da ti je to tako pomembno trenutno?

Ja, saj se strinjam s teboj. Za tiste, ki kupujete vstopne modele, kot je KS7000, ki že ob nakupu razpadajo, in jim bo življenska doba zelo kratka, in nikdar na tem TVeju ne boste videli niti sence HDRa, res ni potrebe, da bi podpiral še HLG.


Ne zavajati ljudi.
Meni ne razpada in tudi HDR je OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

4knative ::

Človek nabija tja v en dan iz teorije. Najprej kupi in predvsem uporabljaj, potem boš pa lahko povedal kaj ti ni všeč in kje je HLG in kje HDR. Jaz ti lahko iz prakse povem, da HDR na demo posnetkih zgleda vrhunsko, v filmih in serijah je redko prisoten, v igrah pravtako. Nekatere zadeve zgledajo odlično v HDR, druge povprečno. Amazonov GT naprimer je super v 4K HDR, ker ustvarjalci znajo za kaj koristi HDR. Na lokalni televiziji ti HDR, Dolby Vision in HLG ne pomaga dosti. Špekulirati kaj bo čez leto, dve, tri je nonsense. Nisi vidoviti Milan. Tehnologija gre naprej, televizor se po določenem času amortizira. Zdaj maš top televizor, čez 2 mesca je že za časom. Čez 5 let lahko prosiš da ti ga kdo sploh povoha na bolhi za drobiž. Kakšen dolgi rok?

fpbs ::

mgermo je izjavil:

KS7000 ni vstopni razred in HDR na njem je več kot dober. Poglej si reviewe.

Oprosti, "SUHD" je pomotoma izpadlo, torej KS7000 je vstopni SUHD model.

4knative ::

Mislim, da je že tomson nekje napisal da je med vstopnim KS7000 in top modelom KS8000 razlika samo v dizajnu. Nekateri pravijo da ima KS8000 nekoliko večjo svetilnost. KS9000 pa je ukrivljen. Toliko samo - ena kratka lekcija. Seveda pa je ogromno takih ljudi, ki ne znajo kaj ponuja vstopni in kaj high end model in vzamejo tistega, ki ima višjo številko. Ne zamerim, denar mora krožit.

Tomson ::

Ma ne, ni samo dizajn, je nekaj razlik, ki pa so težko vredne 300-400€ razlike, saj za to ceno dobiš praktično KS9000. Med KS7000/8000 pa:

KS8000 ima 60W 4.1 zvočnike (KS7000 ima 40W 2.1, vgrajen dvojni tuner ter "Supreme UHD dimming" in "Supreme Motion", rahlo višji ANSI kontrast ter in še višji on/off kontrast ter PQI 2300 vs PQI 2100 pri KS7000.

Potem pa imamo KS9000 ki je ukrivljen model, pa potem KS9500, ki je zopet ukrivljen in flasghip model z full-array local dimming, pa še model KS9800, ki je popolnoma enak modelu KS9500 a le v večji diagonali in pa z drugačnim dizajnom.

V praksi pa razlike med KS7000/8000/9000 niso velike in očem hitro opazne, so pa ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MSMouse ::

Pozdravljeni.

Po nekje 7-8 letih sledi menjava TVja. Imamo 42" Toshibo, točnega modela nevem.. Zdaj za očeta kupujemo novega. Cenovno pa nekje okoli 700€.


Trenutno je v igri Philips 49PUS6501, zanimiv je tudi Sony KD49X8005 (vendar kar malo nad budgetom). Ta dva sem si na hitro ogledal v Big Bangu.
Kaj pa npr. Samsung UE55KU6072? V živo ga nisem še videl, všeč mi je predvsem zaradi velikosti.. Lahko kdo poda neko primerjavo med zgoraj omenjenim Philipsom in Samsungom? Slika, AndroidTV vs. Tizen,... Morda še kakšna alternativa?

Lep pozdrav,
Andrej
Lp

4knative ::

No, to sem mislil, da razlike med modeli SUHD niso opazne na prvo uč. HLG pa verjetno pride s firmwarom, čeprav se ne bo dalo probati, saj ni servisa, ki bi zadevo ponujal.

leiito ::

MSMouse je izjavil:

Pozdravljeni.

Po nekje 7-8 letih sledi menjava TVja. Imamo 42" Toshibo, točnega modela nevem.. Zdaj za očeta kupujemo novega. Cenovno pa nekje okoli 700€.


Trenutno je v igri Philips 49PUS6501, zanimiv je tudi Sony KD49X8005 (vendar kar malo nad budgetom). Ta dva sem si na hitro ogledal v Big Bangu.
Kaj pa npr. Samsung UE55KU6072? V živo ga nisem še videl, všeč mi je predvsem zaradi velikosti.. Lahko kdo poda neko primerjavo med zgoraj omenjenim Philipsom in Samsungom? Slika, AndroidTV vs. Tizen,... Morda še kakšna alternativa?

Lep pozdrav,
Andrej


Prehod z 42" na 49" se zdi na prvo žogo velik, ampak za povprečnega gledalca je velikost najbolj pomembna, za fotre pa sploh, razen če gledajo tivi tako kot vozijo, z očmi na šipi. Kupi mu vsaj 55, da se ne bo matral človek.

traktor ::

Je Samsung 55KU6072 za 640 eur dober nakup, nanj bo priključen android tv box, pa iptv?

andrej69 ::

traktor je izjavil:

Je Samsung 55KU6072 za 640 eur dober nakup, nanj bo priključen android tv box, pa iptv?


Za takšen denar vsekakor.

Blazz ::

andrej69 je izjavil:

Blazz je izjavil:

index je izjavil:

@andrej69 - hvala za dozdajšnje nasvete, zdaj pa bi spet rabil enega.
Odločam se med philips 55/7101 ali pa sony 55/8505 modelom. Videl oba v trgovini na normalnem kablu pa se mi zdi slika enaka pri obeh. Probal poiskat na netu en model proti drugemu pa mi nič ne izvrže. Me lahko malo razsvetliš, kaj bi mi več prineslo v naslednjih letih pri enem ali drugem modelu - hvala


simpl, 7101 je podrtija od tvja, preberi neodvisne reviewe....


Po teh testih ni ravno videt, da bi šlo za podrtijo od televizora:)
https://www.avforums.com/review/philips...
https://hdtvpolska.com/philips-pus7101-...
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/12...



Philips has proclaimed that it wants to return to being the number one TV manufacturer in Europe but it will surely not happen with a TV like 7101. It makes us sad to conclude that this is the worst Philips TV we have reviewed for several years.

andrej69 ::

Blazz je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Blazz je izjavil:

index je izjavil:

@andrej69 - hvala za dozdajšnje nasvete, zdaj pa bi spet rabil enega.
Odločam se med philips 55/7101 ali pa sony 55/8505 modelom. Videl oba v trgovini na normalnem kablu pa se mi zdi slika enaka pri obeh. Probal poiskat na netu en model proti drugemu pa mi nič ne izvrže. Me lahko malo razsvetliš, kaj bi mi več prineslo v naslednjih letih pri enem ali drugem modelu - hvala


simpl, 7101 je podrtija od tvja, preberi neodvisne reviewe....


Po teh testih ni ravno videt, da bi šlo za podrtijo od televizora:)
https://www.avforums.com/review/philips...
https://hdtvpolska.com/philips-pus7101-...
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/12...



Philips has proclaimed that it wants to return to being the number one TV manufacturer in Europe but it will surely not happen with a TV like 7101. It makes us sad to conclude that this is the worst Philips TV we have reviewed for several years.


Moraš vedno pogledat par testov, če so na voljo..Pa se najbolje vidi, koliko velja kateri televizor:)Na osnovi enega testa, še ne moreš dejat, da gre za nekvaliteten televizor.Zato sem ti prilepil nekaj zadnjih testov, kjer se vidi, da se gre za kvaliteten televizor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Robert ::

Mogoče se sliši malo neresno ampak me vseeno zanima ali je že kje na tržišču 32' TV z resolucijo 3840 x 2160 Pixels.

Blazz ::

4knative ::

Za 32 colne 4k glej monitorje.

leiito ::

andrej69 je izjavil:

Blazz je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Blazz je izjavil:

index je izjavil:

@andrej69 - hvala za dozdajšnje nasvete, zdaj pa bi spet rabil enega.
Odločam se med philips 55/7101 ali pa sony 55/8505 modelom. Videl oba v trgovini na normalnem kablu pa se mi zdi slika enaka pri obeh. Probal poiskat na netu en model proti drugemu pa mi nič ne izvrže. Me lahko malo razsvetliš, kaj bi mi več prineslo v naslednjih letih pri enem ali drugem modelu - hvala


simpl, 7101 je podrtija od tvja, preberi neodvisne reviewe....


Po teh testih ni ravno videt, da bi šlo za podrtijo od televizora:)
https://www.avforums.com/review/philips...
https://hdtvpolska.com/philips-pus7101-...
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/12...



Philips has proclaimed that it wants to return to being the number one TV manufacturer in Europe but it will surely not happen with a TV like 7101. It makes us sad to conclude that this is the worst Philips TV we have reviewed for several years.


Moraš vedno pogledat par testov, če so na voljo..Pa se najbolje vidi, koliko velja kateri televizor:)Na osnovi enega testa, še ne moreš dejat, da gre za nekvaliteten televizor.Zato sem ti prilepil nekaj zadnjih testov, kjer se vidi, da se gre za kvaliteten televizor.


Od treh linkov dela samo eden, zadnji, kjer piše v nekem tujem jeziku, morda poljščini, da gre za dobro robo, ampak Poljaki so hitro zadovoljni, samo da so barve živahne.

andrej69 ::

@leiito
Kar se tiče Poljskega testa.Saj se kvaliteta na testih, ne ocenjuje skoz oči temveč se testira z raznimi inštrumenti kot so: Spectra Calovog Calman 5 Ultimate Business softver,X-Rite C6 kolorimeter,Video Forge generator vzorcev.Tako, da kvaliteto slike in vse ostalo ocenjujejo ta orodja, ne pa oči:)Tukaj si lahko še pogledaš test.
https://www.avforums.com/review/philips...
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/12...

andrej69 ::

Tomson ::

Dovolj bodi Philips gonje. Dejstvo je, da ima Philips letos nekaj modelov vrednih nakupa, za določen profil uporabnikov, ki so vsaj kar se kvalitete slike tiče povsem na nivoju najboljših (v določenih cenovnih rangih) in s precej ugodno ceno. Sam bi izpostavil modela 6501 (IPS) in 7601 (VA), pa tudi poceni model 4101/4201, model 7101 je z updejtom sicer rešil nekaj težav, a še vedno ni neka bestbuy opcija, saj med 6501 in 7101 v praksi ni tako velike razlike kot na papirju.

Po drugi strani pa je res, da z delovanjem Philips TVjev, uporabniška izkušnja, mnogi niso zadovoljni (nekateri pa), predvsem malo naprednejši uporabniki in tisti ki nimajo potrpljenja. Se pa tudi pri modelu 6501 žal v nekaj primerih (po poročanju uporabnikov) pojavlja pri določenih vsebinah vodoravna črta, ki je očitno posledica slabega panela). Ne pri vseh TVjih, a je kar nekaj nezadovoljnih uporabnikov, kar pa se da seveda rešit z menjavo TVja. Sicer lahko naletimo na takšne in drugačne občasne težave pri vseh modelih in proizvajalcih, a tako pač danes je.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()
««
218 / 223
»»