» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
167 / 223
»»

velokiraptor ::

MrStein je izjavil:

Spar ima v akciji Sony KDL-43WD755 za 440 EUR


sem to objavil že par dni nazaj, prosil za mnenje pa noben ni odgovoril.. mi lahko ti poveš kaj več o tem TV-ju? izgleda, da kar ne spada v višji razred ni omembe vredno tu gor ;)

Tomson ::

edit
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

nitro2 ::

Tomson je izjavil:

V tem cenovnem rangu +- je solidna opcija kakšen Samsung 55J6200, se ga dobi okoli 650EUR. (redna cena)

Alternativa LG 55LF630, za 50EUR, a je tudi overall slabši (razen vidnih kotov) ...

Mogoče še ena dokaj solidna opcija bi bil Philips 55PFK6510, se ga tudi dobi za okoli 600EUR ...


Najbolj se navdusujem nad samsungom.
Samo ga ne najdem nikjer za taksno ceno.

Tomson ::

Za 678€ ga imaš pri Makspro in MojTV ...

Mogoče še malo preberi o Philipsu, za 620€ tudi zelo dobra opcija. TEST: TrustedReviews 9/10 in ExpertReviews 4/5
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

fpbs ::

WOLED will lead premium TV market after 2020:
CEO Lee Chung-hoon of UBi REARCH said "OLEd TV will show 16.7% market share in 2016 at the world premium TV market, and lead premium TV market with 68.1% share in 2020." and analyzed such like "LCD TV could not follow OLED TV performance excluding low price and high solution."


http://www.olednet.com/en/woled-will-le...

andrej69 ::

Zagreb AV Show 2016.

Law_Enforcer ::

Kakšna so kaj mnenja o "poceni" 65" televizorjih? Konkretno gledam HISENSE HE65k5510 za cca 1100 EUR. Trenutno imam LGjevo plazmo 60PA6500, ki je bila med najcenejšimi velikimi televizijami pred par leti in smo s sliko čisto zadovoljni. Bi takšna poceni 65ka imela boljšo/slabšo/enakovredno sliko mojemu trenutnemu TVju?

JanPa ::

raje Hisense M7000, za +100 eur ga imaš.

Simplicity ::

Sam sem pred kratkim kupil Hitachijevo 65. Smo zadovoljni - primerjal sem jo z Sonyjem - 55 in razlike v HD vsebinah ni bilo tako veliko, da bi vzel manjši model.
Sedaj ima tudi Hofer akcijo Mediona - 65 inch 4K za 999 EUR.
Če bi bil v tvoji koži ne bi menjal - razlika v velikosti je premajhna. Edino poraba elektrike se bo zmanjšala.

Poglej za 75 inch :)

webmaher ::

@Law Enforcer...cene 65 UHDjev kar fajn padajo tudi pri nas, tako da se pod 1,7k € dobi krneki... kdo pa je tvoj tv ponudnik in kaj največ gledaš...

Law_Enforcer ::

JanPa: Kje je mogoče dobiti 65" M7000 za 1200 EUR? Pod 1500 EUR ga ne najdem.


O nakupu nove televizije sploh razmišljam zato, ker opremljamo še drugo otroško sobo in imam idejo, da bi obstoječo 40" iz prve otroške sobe premaknil v drugo (kjer bi se TV gledal iz približno 2m), 60" iz dnevne sobe bi premaknil v prvo otroško sobo (razdalja gledanja cca 3,8m), za dnevno sobo pa bi pač kupil nekaj novega/večjega (razdalja gledanja cca 3m). Druga varianta mi je, da pač za drugo otroško sobo nabavim še eno osnovno 40" in je to to.

Ponudnik je Telemach, ampak TV programa se gleda izredno malo. Predvsem dnevnik dnevno in pa občasno Liga prvakov, sicer pa je tv v dnevni sobi do sedaj bil okupiran predvsem z Minimax-om in Nickelodeon-om (kar se bo v prihodnje odpravilo oz. preselilo v otroške sobe). Drugače pa z ženo pogledava kakšno serijo preko Netflixa oz. "rožice s travnika" (ponavadi nama je že 720p "puna kapa" kar se kvalitete tiče), film pa se pogleda max. 1 na mesec. Na TV (oz. receiver) je priključen Chromecast in še dodatno PC (za Kodi, Plex, Netflix, Youtube, Google music, idr.)

Danes sem ravno dal skozi teste "backlight bleedinga" in DSE in moja plazma se ne odreže najbolje - črna ni ravno črna, predvsem pa ne enakomerno po celem zaslonu, pa tudi efekt umazanega zaslona je kar precej opazen. Je pa res, da se do zdaj teh pomanjkljivosti trenutnega TVja sploh nisem opazil oz. me niso ovirale. Jasno je torej, da nek blazno zahteven uporabnik nisem, zato si mislim, da mi je v bistvu čisto vseeno, kateri nov TV vzamem. Slabši od trenutnega za moje potrebe verjetno ne bo... ?

Zgodovina sprememb…

Gatsu ::

Pa ne boš plazme dajal v otroško sobo, sej se bodo skuhal :D

mat xxl ::

Ma Plazmo raje prodaj v kako gostilno, uporabljajo za hrano greti, da se ne ohladi, preden jo odnesejo do mize ... ;).

vanderdam ::

Ali se da dobiti kakšen nasvet v zvezi tega tv gledam šport in filme razdalja za gledanje 3 metre vnaprej najlepša hvala za kakšen nasvet
LG55UH650V

JanPa ::

Law_Enforcer je izjavil:

JanPa: Kje je mogoče dobiti 65" M7000 za 1200 EUR? Pod 1500 EUR ga ne najdem.


O nakupu nove televizije sploh razmišljam zato, ker opremljamo še drugo otroško sobo in imam idejo, da bi obstoječo 40" iz prve otroške sobe premaknil v drugo (kjer bi se TV gledal iz približno 2m), 60" iz dnevne sobe bi premaknil v prvo otroško sobo (razdalja gledanja cca 3,8m), za dnevno sobo pa bi pač kupil nekaj novega/večjega (razdalja gledanja cca 3m). Druga varianta mi je, da pač za drugo otroško sobo nabavim še eno osnovno 40" in je to to.

Ponudnik je Telemach, ampak TV programa se gleda izredno malo. Predvsem dnevnik dnevno in pa občasno Liga prvakov, sicer pa je tv v dnevni sobi do sedaj bil okupiran predvsem z Minimax-om in Nickelodeon-om (kar se bo v prihodnje odpravilo oz. preselilo v otroške sobe). Drugače pa z ženo pogledava kakšno serijo preko Netflixa oz. "rožice s travnika" (ponavadi nama je že 720p "puna kapa" kar se kvalitete tiče), film pa se pogleda max. 1 na mesec. Na TV (oz. receiver) je priključen Chromecast in še dodatno PC (za Kodi, Plex, Netflix, Youtube, Google music, idr.)

Danes sem ravno dal skozi teste "backlight bleedinga" in DSE in moja plazma se ne odreže najbolje - črna ni ravno črna, predvsem pa ne enakomerno po celem zaslonu, pa tudi efekt umazanega zaslona je kar precej opazen. Je pa res, da se do zdaj teh pomanjkljivosti trenutnega TVja sploh nisem opazil oz. me niso ovirale. Jasno je torej, da nek blazno zahteven uporabnik nisem, zato si mislim, da mi je v bistvu čisto vseeno, kateri nov TV vzamem. Slabši od trenutnega za moje potrebe verjetno ne bo... ?



recimo:
http://www.redcoon.it/B672452-Hisense-H...

dobiš tudi ceneje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JanPa ()

JanPa ::

Priporočam pa da si pred nakupom prebereš kak forum da vidiš kaj pravijo tisti ki jo imajo.


Na kakšno višino maj montiramo tv na steno?

JanezH ::

A lahko prosim kakšno mnenje o tem televizorju: SAMSUNG UE70KU6000KXZT?
In o tem: Samsung UE65KU6070UXZG

Je še kakšna druga razlika razen v satelitskem tunerju?

sasoe ::

E.Leclerc ima v prospektu Samsung UE50KU6072 za 650eur.

A kdo ve, v čem se razlikuje od KU6000? za 710 eur

Enako, če kdo pozna razliko med LG 49uh603v za 535 eur in LG 49uh600v za 580eur
Prodajalec pravi da ni razlike oz. če je kakšna v navedbi podatkov o TVju, je napaka? A cena?

In sem vedno mislil, višja številka oznake boljši je?, dražji je?, pa ne gre glih skupaj?
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

ali666 ::

Kakšen tv priporočate za nakup, za okili 1100€ -max 1200€ ?
Razmišljal sem o samsung 55ku6502 .Vaše mnenje?
Prosim za kakšen nasvet?

MrStein ::

sasoe je izjavil:

E.Leclerc ima v prospektu Samsung UE50KU6072 za 650eur.

A kdo ve, v čem se razlikuje od KU6000? za 710 eur

http://geizhals.at/?cmp=1447215&cmp=146...

Tu kaže, da ima 6072 še satelitski tuner.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

issak ::

velokiraptor je izjavil:

MrStein je izjavil:

Spar ima v akciji Sony KDL-43WD755 za 440 EUR


sem to objavil že par dni nazaj, prosil za mnenje pa noben ni odgovoril.. mi lahko ti poveš kaj več o tem TV-ju? izgleda, da kar ne spada v višji razred ni omembe vredno tu gor ;)


Jaz ga imam, sem zelo zadovljen. Za ta denar še posebaj. Jaz sem dal 100EUR več zanj.
Vidi se malo neenakomerna osvetlitev zaslona ko je čisto črn, spodnji levi del je malo bolj svetel kot kaj drugega, ampak nič tako hudega da bi vplivalo kaj dosti. Slika je zelo lepa drugače. Zvok ni neki baš.

Ja je pa tale forum bolj za 1000EUR+, enkrat je nekdo celo predlagal da se naredil ločen forum za 'rajo' ki iščejo TVje za 400EUR, ker tu se govori o OLEDih ali basta.

JanPa je izjavil:

Priporočam pa da si pred nakupom prebereš kak forum da vidiš kaj pravijo tisti ki jo imajo.


Na kakšno višino maj montiramo tv na steno?


Jaz imam spodnji rob TVja ca. 1m nad tlemi (43"). Montiraj ga tako, da ko sediš v normalem položaju na kavču, pri normalnem pogledu naprej gledaš v sredino TVja, brez da rabiš stegovat vratu gor ali dol.

Tole google pravi: Most sofa seating heights are close to 18 inches above the floor, and eye level for an adult seated in a relaxed manner is about 24 inches above the seat. That puts the optimum, center-of-television height for a typical seated viewer at 42 inches (18 inches + 24 inches) =1.0668m
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Tomson ::

Ja je pa tale forum bolj za 1000EUR+, enkrat je nekdo celo predlagal da se naredil ločen forum za 'rajo' ki iščejo TVje za 400EUR, ker tu se govori o OLEDih ali basta.

To pa ne bo držalo. Če pogledaš malo po postih nazaj, boš videl, da se govori o TVjih od 300€ dalje. Dejstvo pa je, da se za najcenejše modele najde izredno malo testov, v višjih cenovnih rangih pa jih je celo morje, kar posledično tudi pomeni več debate na temo TVjev, ki so dobro ocenjeni. Za npr. model Sony WD755 ni niti enega pametnega testa. Kaj bi potem nekaj na pamet pisali. Če si ga kdo lasti lahko pokomentira, to je pa to. In če kdaj kakšno vprašanje ne dobi odgovora, ker pač ni časa s strani poznavalcev, saj nismo zaposleni na slo-techu, to ne pomeni da se vprašanja ignorira. Sam včasih tudi za teden nazaj postrežem s kakšnim predlogom. Namesto da se kritizira, kar je najlažje, se lahko h komentiranju pristopi konstruktivno.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

JanPa ::

Montiral sem da je spodnji rob 95cm nad tlemi in mi je super.
Glede na razdaljo, kot je to to.
Če se gleda kot od 0-10°

darkozz ::

sasoe je izjavil:

E.Leclerc ima v prospektu Samsung UE50KU6072 za 650eur.

A kdo ve, v čem se razlikuje od KU6000? za 710 eur

Enako, če kdo pozna razliko med LG 49uh603v za 535 eur in LG 49uh600v za 580eur
Prodajalec pravi da ni razlike oz. če je kakšna v navedbi podatkov o TVju, je napaka? A cena?

In sem vedno mislil, višja številka oznake boljši je?, dražji je?, pa ne gre glih skupaj?


V obeh primerih gre za razlike samo v videzu (design, barva), vse ostalo je enako. LG za design uporablja zadnjo cifro (49Uh60?V), Samsung pa zadnji dve cifri modela (UE50KU60??). Več o pomenu posameznih oznak v modelih si lahko prebereš na strani Identifying the models of TV’s 2012-2016.

Pri omenjenih LG-jevih modelih je razlika samo v obliki stojala:
LG 49UH600V
LG 49UH603V

Tomson ::

ali666 je izjavil:

Kakšen tv priporočate za nakup, za okili 1100€ -max 1200€ ?
Razmišljal sem o samsung 55ku6502 .Vaše mnenje?
Prosim za kakšen nasvet?


KU6500 je "curved". Če nimaš nekega posebnega razloga raje vzameš KU6400, ki je flat, pa še cenejši.

Sicer pa imaš nekaj dobrih opcij v tem cenovnem rangu:

- Sony XD8005 (VA 4k 50Hz) zelo soliden TV
- LG UH750 (IPS 4k 100Hz) soliden TV
- Philips 6501 (IPS 4k 100Hz) ultra ugoden in precej soliden TV
- Samsung KU6400 (VA 4k 50Hz) ugoden, soliden TV
- Sony X8509C (VA 4k 100HZ) zelo dober VA TV

Če pa skočiš čez mejo (ITA), z malo truda dobiš za okoli 1.200€ defenitivno najboljšo opcijo, Samsung 55KS7000 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

vanderdam je izjavil:

Ali se da dobiti kakšen nasvet v zvezi tega tv gledam šport in filme razdalja za gledanje 3 metre vnaprej najlepša hvala za kakšen nasvet
LG55UH650V


Čitsto ok TV, najdeš pa tudi za manj boljše opcije, npr. Philips 55PUS6501 za 790€.

Več o omenjenem LGju si lahko prebereš TUKAJ, TUKAJ pa sam presodi, če je to to, kar iščeš ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

zmaki ::

Ali že kateri televizor z vgrajenim satelitskim tunerjem podpira sprejem kanalov na satelitskih DVB-S2X transponderjih ?

webmaher ::

a to misliš predvsem, če bi lahko gledal UHD kanale...standard je bil menda sprejet že v začetku 2014...bi me čudilo, če vsi tv narejeni v letu 2015 in kasneje tega ne bi podpirali...

Law_Enforcer ::

Zahvaljujem se za informacije. Zaenkrat smo v 2. otroško sobo dali novo 40ko. Ata pa bo zaenkrat ostal pri svoji plazmi in mogoče v prihodnosti menjal za kako 70-75 :).

vozimiško ::

Samo čim bolj stran od Phillipsa. Strinjam se da Philips ima veliko dobrih aplikacij kot je tudi Ambilight samo je problem da je predrag. Zakaj je predrag, zato ker vam display gre po dobrih 3 letih delovanja in nobenmu nič. Garancija je potekla za 46" njihove boljše serije 7 kot jo imam stane display 700€. Moj nasvet čim dalje od Phillipsa ker to da uzameš boljšo serijo (7) in jo dobro plačaš in potem ti gre v dobrih treh letih je katastrofa.

andrej69 ::

vozimiško je izjavil:

Samo čim bolj stran od Phillipsa. Strinjam se da Philips ima veliko dobrih aplikacij kot je tudi Ambilight samo je problem da je predrag. Zakaj je predrag, zato ker vam display gre po dobrih 3 letih delovanja in nobenmu nič. Garancija je potekla za 46" njihove boljše serije 7 kot jo imam stane display 700€. Moj nasvet čim dalje od Phillipsa ker to da uzameš boljšo serijo (7) in jo dobro plačaš in potem ti gre v dobrih treh letih je katastrofa.


Kaj pa misliš, da boš danes dobil televizor, ki bo deloval 10 let ali več:) Žal, se danes v vse televizorje ne glede na proizvajalca, vgrajujejo paneli slabše kvalitete, kot je bilo to leta nazaj.Tudi kar se tiče ostale Hardwerske tehnologije, ni na nivoju prejšnih let.Tako, da danes vseeno kateri televizor kupiš in koliko daš zanj.Danes garancije ni kar se tiče življenske dobe televizorja..Lahko ti bo deloval par let, lahko pa par mesecev:)Danes moraš imet predvem srečo, kar se tiče nakupa televizorja.

Nejcos ::

Modela Sony 55X8005C ni več, menda naj bi bila zamenjava KD55XD7005B. Je to res zamenjava ali ni primerjave?

Tomson ::

Težko bi rekel zamenjava, ker X800C je imel VA panel, XD700 ima pa IPS panel. Vsak imata svoje prednosti in slabosti, a gledano overall sta oba precej ok TVja, recimo na podobnem nivoju. Konkretneje si lahko prebereš sam: X800C (x810 ima 100hz, sicer isti tv) vs XD700
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

hodu63 ::

vozimiško je izjavil:

Samo čim bolj stran od Phillipsa. Strinjam se da Philips ima veliko dobrih aplikacij kot je tudi Ambilight samo je problem da je predrag. Zakaj je predrag, zato ker vam display gre po dobrih 3 letih delovanja in nobenmu nič. Garancija je potekla za 46" njihove boljše serije 7 kot jo imam stane display 700€. Moj nasvet čim dalje od Phillipsa ker to da uzameš boljšo serijo (7) in jo dobro plačaš in potem ti gre v dobrih treh letih je katastrofa.


Si me pa nasmejal. Pred tremi leti je Philips vgrajeval Samsung in Lg displeje. Torej če je tvoj tv letnik 2013 npr. pfl7008 je noter Lg panel, če pa je letnik 2012 npr. pfl7007 je noter odličen 200Hz Samsungov panel. Torej bi moral napisati prste stran od Lg in Samsunga. Philips ima res cel kup problemov predvsem softwerske narave ampak slika je pa vsaj v višjih modelih solidna. Npr. Philips pfl7007 s Samsung panelom ima boljšo sliko kot Samsungov tv istega letnika in z enakim panelom.

l.p.

puginho ::

Moram potrdit vozimiško, kolega je imel dva Philipsa v roku dveh let na servisu, sicer še pod garancijo ampak vseeno. Meni pa moj dela 8 let bp, še iz EU. Žal je tak da kitajci štanfajo poceni robo.

andrej69 ::

puginho je izjavil:

Moram potrdit vozimiško, kolega je imel dva Philipsa v roku dveh let na servisu, sicer še pod garancijo ampak vseeno. Meni pa moj dela 8 let bp, še iz EU. Žal je tak da kitajci štanfajo poceni robo.


Kot sem napisal že včeraj.Vsi vgrajujejo ne glede na proizvajalca" poceni tehnologijo v svoje televizorje:)
Kajti panele v glavnem naročujejo pri dveh proizvajalcih , ki izdelujejo panele in ostalo elektroniko.Tudi matičene plošče izdelujejo določene korporacije, za firme kot so Sony, Panasonic tudi Samsung itd..
Glede tega sem že nekaj napisal.Philips in Lg sta edina proizvajalca , ki v svoje televizorje vgrajujeta lastne panele, vsi ostali imajo panele drugih proizvajalcev.Tudi Samung ima že 40-50 % tujih panelov v svojih televizorjih.Moram povedat, da so tudi primeri, ko se tudi Panasonic in Sony pokvarijo v par mesecih niti ne 2 leti ali več:)Tako, da ne boste mislili, da če kupite danes Panasonic ali Sony televizor, da bo deloval dalje kakor Philips ,Lg ali Samsung televizor. Kot sem napisal danes moraš imeti precej sreče, pri nakupu televizorja..

sennheiser ::

To je bilo že 5 let nazaj znano, da panelov ne dela veliko proizvajalcev. Mal je sreča, dosti pa tudi koliko časa TV laufa. Sicer TV industrije in razvoja ne poznam, ampak če je vsaj malo podobno avtomobilski industriji, so podane določene zahteve glede kakovosti. S tem tudi mislim na življensko dobo. Lahko da imajo postavljeno zahtevo da more TV delati 2500 - 5000 ur. To pa lahko vsak si sam zračuna kaj pomeni. Dejansko vsi izdelki so narejeni tako, da se v čim krajšem možnem času zamenjajo, idealno da umre kak dan po poteku garancije. To je dejstvo. In tega bo čedalje več, ogromnih preskokov ni več, vsaj takih ne kot je bilo pred leti iz CRT na LCD, iz LCD na led osvetlitev, potem smart TV in 3D. Zadnji preskok je 4k in OLED. OK nekaj bo še šlo, ampak potem se bo ustavilo, % izbolšave bo manjši - podobno kot pametni telefoni. In proizvajalec če bo hotel preživeti, bo enostavno bil prisiljen delati izdelke, ki hitro umrejo. Samo na tak način bo lahko družba delala ogromne prihodke.

Nam uporabnikom se pa to zdi neumnost, sploh pa v primeru 2. ali 3. TV, ki se dejansko izjemno malo gleda pa da po 2 letih umre.

Sicer moram rečt, imamo v družini še 2 LCD-ja od Toshibe, kupljena 2007, ki še danes delujeta in 2 LG-ja, ki po 3 letih še delata.

A je mogoče kakšna baza podatkov glede reklamacij? Zanimivo bi bilo videti % pokvarjenih TVjev glede na % prodanih. Nebi se čudil, če je ta % zelo podoben med proizvajalci.

JanPa ::

ne boste verjeli nam se je pokvarila tudi Loewe televizija

fiti ::

Ravno sem bral, da je prišel na trg Loewe OLED Build 7, ki uporablja panel od LG. Ostala elektronika naj bi bila boljša in to se malenkostno pozna tudi na kvaliteti slike. Več pa: https://www.avforums.com/threads/loewe-...

fpbs ::

LG Display to Carry Out Pilot Production for Inkjet Printing OLEDs in First Half of 2017:

http://english.etnews.com/20161026200001

JanPa ::

fiti je izjavil:

Ravno sem bral, da je prišel na trg Loewe OLED Build 7, ki uporablja panel od LG. Ostala elektronika naj bi bila boljša in to se malenkostno pozna tudi na kvaliteti slike. Več pa: https://www.avforums.com/threads/loewe-...


Ampak tisti ki je kdaj kupil Loewe ve da bo treba seči globooko v žep.

andrej69 ::

Za Loewe OLED televizor veličino 55 inčev, bo treba odšteti nekje med 4500-5000 evrov, za veličino 65 inčev pa med 6500-7000 evrov.

Tomson ::

sennheiser je izjavil:


A je mogoče kakšna baza podatkov glede reklamacij? Zanimivo bi bilo videti % pokvarjenih TVjev glede na % prodanih. Nebi se čudil, če je ta % zelo podoben med proizvajalci.


Seveda so podatki o pokvarljivosti TVjev po znamkah in sicer:

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

ZeCHoW ::

Hey. Kater tv priporočate. Iščem sekundarni tv 40", smart-tv, 300€-500€?
^^

MadMax ::

Polnoletni CRT je izdahnil, slava mu :'(
Iščem torej naslednika, pa se v poplavi ponudbe vedno znova ozrem po LG, le da se vedno znova tudi izgubim v množici modelov.
Zato rabim pomoč poznavalcev :)
Kaj pomenijo oznake UH, UF, ..., kaj kakšna 3-številčna oznaka+črka, kaj 4-številčna... Kako iz oznake izluščit povezavo z modelnim letom in podobno mi je misterij...

Iščem pa 49", 4k, WebOS 3.0, magic remote (tudi zgolj opcija, da lahko dokupim).
LAN, WLAN, 3xHDMI, T/C/S in podobno so, kot vidim, že nekako povsod.
Zaželjeno črn, po možnosti mat ali "brušen" (saj vem da so že prejšnje želje zahtevne, ampak če ne bi bil tist "klavirski lak" na katerem se vse pozna, bi bilo res zaželjeno).
Source bo poleg navadne antene predvsem STB, DVD in tudi PC (kot monitor, zato 4k, v nasprotnem to ne bi bil pogoj).

Vem, da za 500eur željenega tega ne bom dobil, ampak do jurja bi se pa morda dalo kaj dobit?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

fpbs ::

Tomson ::

ZeCHoW je izjavil:

Hey. Kater tv priporočate. Iščem sekundarni tv 40", smart-tv, 300€-500€?


Imaš nekaj solidnih opcij:

- Samsung KU6000
- Panasonic CS630
- Sony WD655

Sam bi se med slednjimi verjetno odločil za Samsung KU6000 ...

MadMax je izjavil:

Polnoletni CRT je izdahnil, slava mu :'(
Iščem torej naslednika, pa se v poplavi ponudbe vedno znova ozrem po LG, le da se vedno znova tudi izgubim v množici modelov.
Zato rabim pomoč poznavalcev :)
Kaj pomenijo oznake UH, UF, ..., kaj kakšna 3-številčna oznaka+črka, kaj 4-številčna... Kako iz oznake izluščit povezavo z modelnim letom in podobno mi je misterij...

Iščem pa 49", 4k, WebOS 3.0, magic remote (tudi zgolj opcija, da lahko dokupim).
LAN, WLAN, 3xHDMI, T/C/S in podobno so, kot vidim, že nekako povsod.
Zaželjeno črn, po možnosti mat ali "brušen" (saj vem da so že prejšnje želje zahtevne, ampak če ne bi bil tist "klavirski lak" na katerem se vse pozna, bi bilo res zaželjeno).
Source bo poleg navadne antene predvsem STB, DVD in tudi PC (kot monitor, zato 4k, v nasprotnem to ne bi bil pogoj).

Vem, da za 500eur željenega tega ne bom dobil, ampak do jurja bi se pa morda dalo kaj dobit?


Točno 49" ali lahko tudi 50" ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

MadMax ::

fpbs: zelo dober "filtrator", hvala!

Tomson: lahko tudi 50, več pa bi res bilo že preveč.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tomson ::

Ok, nimaš kaj dosti razmišljat. LG 49UH8505 za tisočaka. To je v bistvu najboljši LGjev LCD ta hip ... Lahko tudi sam malo več prebereš: klik, klik, klik
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kalamar ::

Nameravam kupiti nov TV, v rangu 1000 EUR, max. širina 135 cm.
Gledal sem LG 60UH625V, v IT za 1250,00.
Ker nisem skoraj nič na tekočem z TV tehniko, prosim za nasvet.

LP
««
167 / 223
»»