» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
128 / 223
»»

Blazz ::

ne posplošujem... sem prebral vse forume takrat ko sem bil že 90% da vzamem serijo 7. Mi pa še dandanes pojamra znanec pri philipsu, da pač 2015 serija 7 ni lih izdelek....

OK.d ::

No, kaj smo govorili;)
LPOK.d

mackilla ::

A se splača dati nekaj več za Philips serije 7150 nasproti seriji 6550? Mislim da je razlika okoli 150 evrov.

Tilen88 ::

Moj prijatelj ima philips 7serijo. Pa je tudi že parkrat jo imel na servisu.

OK.d ::

Mogoče veš za razlog servisiranja?
LPOK.d

Tilen88 ::

Se mu je sama od sebe ugašala na random.

andrej69 ::

Tilen88 je izjavil:

Se mu je sama od sebe ugašala na random.


To so problemi z Softwerom,ker ni optimiziran.Takšne stvari, se ne uveljavljajo pod garancijo.
Garancija se uveljavlja,pri okvarah panelov,matičnih plošč,napajalnih plošč,raznih
kondenzatorjev,tranzistorjev itd..

mackilla je izjavil:

A se splača dati nekaj več za Philips serije 7150 nasproti seriji 6550? Mislim da je razlika okoli 150 evrov.


Moj prijatelj ima model 7150,pa dela brez težav,že več kot leto.Tako,da ti priporočam ta model.Model 7150 je vseeno 4k,napram filhd modelu.Tako ,da se ti vsekakor isplača raje vzet,model 7150.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

To so problemi z Softwerom,ker ni optimiziran.Takšne stvari, se ne uveljavljajo pod garancijo.

Kaj pa lahko potem storiš s takim televizorjem? Za mene neoptimiziran softwer pomeni enako, kot nedodelan televizor. Kot lastnika televizorja v garanciji me popolnoma nič ne briga, ali je v TVeju defekten element, ali defekten softwer, samo hočem, da mi TV dela brezhibno.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

To so problemi z Softwerom,ker ni optimiziran.Takšne stvari, se ne uveljavljajo pod garancijo.

Kaj pa lahko potem storiš s takim televizorjem? Za mene neoptimiziran softwer pomeni enako, kot nedodelan televizor. Kot lastnika televizorja v garanciji me popolnoma nič ne briga, ali je v TVeju defekten element, ali defekten softwer, samo hočem, da mi TV dela brezhibno.


Ne moreš kaj dosti naredit,bo pa se dalo mislim,da letos nadgradit Softwer.Je pa res,da nima vsak televizor z tem težave.

wini ::

Še dobro da to ni za garancijo če se tv sam od sebe ugaša .... NOT

RedRanger ::

Danes sem imel priložnost sprobati shilipsa 7 serijo.

Android je zelo neodziven in počasen.
Čisto nasprotje od sony android TV.

OK.d ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

To so problemi z Softwerom,ker ni optimiziran.Takšne stvari, se ne uveljavljajo pod garancijo.

Kaj pa lahko potem storiš s takim televizorjem? Za mene neoptimiziran softwer pomeni enako, kot nedodelan televizor. Kot lastnika televizorja v garanciji me popolnoma nič ne briga, ali je v TVeju defekten element, ali defekten softwer, samo hočem, da mi TV dela brezhibno.


Ne moreš kaj dosti naredit,bo pa se dalo mislim,da letos nadgradit Softwer.Je pa res,da nima vsak televizor z tem težave.

Res je, razen philipsa:))
LPOK.d

car100 ::

RedRanger je izjavil:

Danes sem imel priložnost sprobati shilipsa 7 serijo.

Android je zelo neodziven in počasen.
Čisto nasprotje od sony android TV.


To si testiral lanski model al že letošnji? Pri letošnjem je sam meni res bolj počasen ampak npr. v youtube pa leti posnetke nalaga takoj pregled playliste leti tako da nvem če je loh še dost hitrej. (po testu sem jaz gledal da je Philips 2015 vs 2016 še enkrat hitrejši v smart funkcijah!) Je pa sony vsekakor boljši da ne bo pomote samo tudi dražji.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Ne moreš kaj dosti naredit,bo pa se dalo mislim,da letos nadgradit Softwer.Je pa res,da nima vsak televizor z tem težave.

Samo, meni ni jasno, zakaj potem svetuješ nakup takih nedodelanih televizorjev.

Thunder wave ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ne moreš kaj dosti naredit,bo pa se dalo mislim,da letos nadgradit Softwer.Je pa res,da nima vsak televizor z tem težave.

Samo, meni ni jasno, zakaj potem svetuješ nakup takih nedodelanih televizorjev.

Zakaj? Ker jih on prodaja in ima očitno pri Philipsu največjo maržo. Simpl ko pasulj.
No druga opcija pa je, da je serviser in s Philipsi najbolj služi. Ker nihče nikjer ne priporoča Philipsa, on pa in to z zanimivo veliko vztrajnostjo.

Zgodovina sprememb…

wini ::

No sej se vsak zase odloči ... tukaj praktično noben ne hvali philipsa razen andrej69
Jst ga 100% ne bom kupu, drugi pa kakor hočejo. V bistvu so mi vsi tv-ji trenutno na tržišču neki polizdelki zaradi "slabe" slike ... razen oled tvjev.

Tomson ::

Letos bo pa, kot kaže, Samsung KS8000 best buy v višjem srednjem razredu. Glede na nekaj testov, top tv, v marsičem konkurenčen tudi flagship modelom...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

fpbs ::

Thunder wave je izjavil:

fpbs je izjavil:

Samo, meni ni jasno, zakaj potem svetuješ nakup takih nedodelanih televizorjev.

Zakaj? Ker jih on prodaja in ima očitno pri Philipsu največjo maržo. Simpl ko pasulj.
No druga opcija pa je, da je serviser in s Philipsi najbolj služi. Ker nihče nikjer ne priporoča Philipsa, on pa in to z zanimivo veliko vztrajnostjo.

To me spominja na leta, ko sem bil še zaposlen na servisu. Takrat še ni bilo interneta, pa so ljudje klicali po servisih za nasvet. Moje delovno mesto je bilo poleg majstrovega, tako, da sem vedno slišal vse pogovore. Ta moj majster je strankam in svojim prijateljem vedno svetoval nakup najslabših televizorjev. Nekoč sem ga vprašal, zakaj daje take nasvete. Odgovor je bil: Zato, da bomo imeli delo!

grandibal ::

Živjo, kupujem televizor pa bi vas prosil za nasvet :)

Televizor bo oddaljen 2.5m, postavljen bo tako, da bo vertikalni kot gledanja malo večji, recimo 30 stopinj, mogoče malenkost več.
Priključen bo na računalnik kot sekundarni monitor, uporabljal se bo za gledanje filmov in serij in tudi za igranje iger.
Ne rabi biti 4k, 1080 bo čisto dovolj, grafična je sicer GTX 970 4GB.
3D in ambilight ne rabim.

Kateri televizor mi priporočate glede na uporabo?
Razmišljal sem o cenovnem rangu nekje okoli 500€, lahko tudi kaj več, če bo res velika razlika v kvaliteti.

Hvala vsem za pomoč!

RedRanger ::

Sprobal sem 7170 Philipsa, nism se zanimal ali je letošnj ali lanski, uglavnm amdroid deluje katartrofalno. Lp

Philips uporablja neke stare procesorje, Sony pa nove.Sony televizorji imajo za ansroid cisto enake hardwereske stvari, tako tv za 5000€ ali za 600€ android dela popolnoma enako. Lp

puginho ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

To so problemi z Softwerom,ker ni optimiziran.Takšne stvari, se ne uveljavljajo pod garancijo.

Kaj pa lahko potem storiš s takim televizorjem? Za mene neoptimiziran softwer pomeni enako, kot nedodelan televizor. Kot lastnika televizorja v garanciji me popolnoma nič ne briga, ali je v TVeju defekten element, ali defekten softwer, samo hočem, da mi TV dela brezhibno.


Ne moreš kaj dosti naredit,bo pa se dalo mislim,da letos nadgradit Softwer.Je pa res,da nima vsak televizor z tem težave.


hahaha ti si legenda kake nasvete daješ, televizor ne dela, to je za servis pod garancijo pa če je software al ni!

m4j3r ::

Kolikor sem bil zagret za tega Philipsa, me je sedaj čisto minilo :)
Kaj pa pravite na tega Sonya: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...
Se splača dat dobrih 100€ več, ali je še vedno boljši nakup LG 49UF770V

RedRanger ::

Jaz bi vzel Sonya.

mat xxl ::

Poglej raje za Panasoniki, so razred za sebe .......


Philips, pa, kaj mi pomaga, če gre za polizdelek ......

DarwiN ::

grandibal je izjavil:

Živjo, kupujem televizor pa bi vas prosil za nasvet :)

Televizor bo oddaljen 2.5m, postavljen bo tako, da bo vertikalni kot gledanja malo večji, recimo 30 stopinj, mogoče malenkost več.
Priključen bo na računalnik kot sekundarni monitor, uporabljal se bo za gledanje filmov in serij in tudi za igranje iger.
Ne rabi biti 4k, 1080 bo čisto dovolj, grafična je sicer GTX 970 4GB.
3D in ambilight ne rabim.

Kateri televizor mi priporočate glede na uporabo?
Razmišljal sem o cenovnem rangu nekje okoli 500€, lahko tudi kaj več, če bo res velika razlika v kvaliteti.

Hvala vsem za pomoč!

Zmontiraš na steno in pod ustreznim kotom naravnost proti tvojim očem.


Drgač pa IPS panel. Recimo UE55J5150. Manj kot 55 se IMO ne splača kupit (50-tka bojda ni IPS)..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

TVTV ::

Odločam se za nakup TV sprejemnika, in sicer med Philips 3D LED TV 40PFH6510/88 https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp... in med Samsung LED LCD TV UE40J5512 https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp.... Naročen imam že Philipsov TV, ampak študiram preklicati naročilo, saj je preko forumov mogoče prebrati ogromno kritik glede Philopsovih TV sprejemnikov.

Če ima kdo bilo kakšne izkušnje z zgoraj omejenimi TV sprejemniki, je zelo dobrodošlo...

m4j3r ::

mat xxl je izjavil:

Poglej raje za Panasoniki, so razred za sebe .......


Philips, pa, kaj mi pomaga, če gre za polizdelek ......


In po čem Panasonic tako izstopa? Ni mi preveč všeč da so šli na Firefox OS...

Blazz ::

andrej69 je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Se mu je sama od sebe ugašala na random.


To so problemi z Softwerom,ker ni optimiziran.Takšne stvari, se ne uveljavljajo pod garancijo.
Garancija se uveljavlja,pri okvarah panelov,matičnih plošč,napajalnih plošč,raznih
kondenzatorjev,tranzistorjev itd..

mackilla je izjavil:

A se splača dati nekaj več za Philips serije 7150 nasproti seriji 6550? Mislim da je razlika okoli 150 evrov.


Moj prijatelj ima model 7150,pa dela brez težav,že več kot leto.Tako,da ti priporočam ta model.Model 7150 je vseeno 4k,napram filhd modelu.Tako ,da se ti vsekakor isplača raje vzet,model 7150.


lol... sorry sam če ti TV crkuje zaradi softwarea se to komot lahko uveljavlja pod garancijo... kot sem že 20-30 strani nazaj rekel, serija 7 je polizdelek in kot tak je še vedno danes, leto po releaseu.

DINAMIK ::

andrej69 je izjavil:

DINAMIK je izjavil:

Kdor kupuje tv 50 col mu priporočam tegale https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp... Nastavitve..,kalibracijo...,nastaviš po temu videu Veliko dražji tvji imajo slabšo sliko!


Ta Lg ima čisto povprečno sliko, za fulhd televizor.Kakšen Philips serija 5 6,samsung serija 6,Panasonic serija 5 in 6,imajo že kar nekaj boljšo sliko.Kar se tiče barvne reprodukcije je v redu,kar se pa ostalih kvalitet slike tiče,pa ni na nivoju omenjenih televizorjev.Predvsem je minus,kajti nima lokalnega zatemnenja.

Imaš prav nima lokalnega zatemnenja...,vendar to ni noben tak velik minus,če te moti svetloba v popolni temi pač preklopiš v kino način ali pa imaš prižgano kako led lučko.Slika v tem razredu je odlična ..,kar se tiče pa ostalega deluje vse v nulo..,pa ne mi sedaj reči,da se lahko en takle Philips serije 6 bolje obnese???http://hdtelevizija.com/2016/02/06/phil...

andrej69 ::

TVTV je izjavil:

Odločam se za nakup TV sprejemnika, in sicer med Philips 3D LED TV 40PFH6510/88 https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp... in med Samsung LED LCD TV UE40J5512 https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp.... Naročen imam že Philipsov TV, ampak študiram preklicati naročilo, saj je preko forumov mogoče prebrati ogromno kritik glede Philopsovih TV sprejemnikov.

Če ima kdo bilo kakšne izkušnje z zgoraj omejenimi TV sprejemniki, je zelo dobrodošlo...


Philips je definitivno boljši televizor.Ni bojazni,da ti ne bi delal.Samo toliko.To kar pa tile dečki tukaj pišejo,pa naj ne odvrne nikogar od nakupa.Saj dejansko tukaj razen mene,nima nihče nikakršnih izkušenj z televizorji.Napišejo to kaj uspejo,prebrat na kakšnem forumu.Bi pa vsem anti Philips uporabnikom svetoval,naj še preberejo forume drugih proizvajalcev,ali se kakorkoli pozanimajo, pa ne bodo več tako pljuvali po tej znamki.

andrej69 ::

RedRanger je izjavil:

Sprobal sem 7170 Philipsa, nism se zanimal ali je letošnj ali lanski, uglavnm amdroid deluje katartrofalno. Lp

Philips uporablja neke stare procesorje, Sony pa nove.Sony televizorji imajo za ansroid cisto enake hardwereske stvari, tako tv za 5000€ ali za 600€ android dela popolnoma enako. Lp


Android deluje povsem normalno na Philipsu.Pa ne širit zopet dezinformacij.Ker meni tako ne boš dal prav,si še tukaj prečitaj.Nihče nima težav,samo ti jih imaš.Tukaj je govora,še za Android 5.1.Letošnji 6.0,pa še boljši.Sicer pa noben smart, ne deluje 100%.Sem že govoril nekaj okrog tega.Za tebe je bolje,da si kupiš telefon,mogoče pa ti bo tam Android bolj všeč.Ali pa si kupi računalnik,pa boš še lahko kaj drugega delal na njem.
http://www.preporucamo.com/philips-40pf...
http://hdtvpolska.com/topic/37116-test-...

rini ::

http://www.preporucamo.com/philips-40pf...


Ta človek Saša s to mizo v clanku je na youtube zelo hvalil kvaliteto Panasonica 50cx700

RedRanger ::

andrej69 je izjavil:

RedRanger je izjavil:

Sprobal sem 7170 Philipsa, nism se zanimal ali je letošnj ali lanski, uglavnm amdroid deluje katartrofalno. Lp

Philips uporablja neke stare procesorje, Sony pa nove.Sony televizorji imajo za ansroid cisto enake hardwereske stvari, tako tv za 5000€ ali za 600€ android dela popolnoma enako. Lp


Android deluje povsem normalno na Philipsu.Pa ne širit zopet dezinformacij.Ker meni tako ne boš dal prav,si še tukaj prečitaj.Nihče nima težav,samo ti jih imaš.Tukaj je govora,še za Android 5.1.Letošnji 6.0,pa še boljši.Sicer pa noben smart, ne deluje 100%.Sem že govoril nekaj okrog tega.Za tebe je bolje,da si kupiš telefon,mogoče pa ti bo tam Android bolj všeč.Ali pa si kupi računalnik,pa boš še lahko kaj drugega delal na njem.
http://www.preporucamo.com/philips-40pf...
http://hdtvpolska.com/topic/37116-test-...


Jst govorim iz svojih izkušen, doma imam PHILIPS LED TV PFL6198K/12, kar se tiče slike je res vrhunski televizor, tv je zelo prijazen za uporabnika, kar se tiče pa smart funkcij so pa skoraj neuporabne. So, če imaš čas čakati cev popoldan da kaj odpre.

Pri kolegu imajo doma KDL-50W755C. Tv kar se tiče slike, mi je pri philipsu bolj všeč. Slabost je, da ima tv slabo svetilnost pa da traja nekaj časa da ga osvojiš(neprijazen starejšim). Tako da ga v kakšnji zelo osvetljeni dnevni ne priporočam. Kar se tiče androida je super ker je odprt sistem, ni stvari ki gor nebi "delala". Android dela tekoče, zadnji mesec je prišla aplikacija tvin in voyo (Prej so imeli slabo podporo sony android tveji kar se tiče slo aplikacij, zgleda da gre na bolje). Iger nisem sprobaval. Slabost je, da se aplikacije doskat sesuvajo(aplikacija se je zaustavila), upam da bodo naredili kaj na tem.

Par dni nazaj sem sprobal na hitro PHILIPS LED TV PUS7150/12, katerega sem misll kupit, ker sem misll da res dela vse tako kot pravi andrej69.
Že sam preskok iz gledanja analognega tv signala na home (android) stran je rabil nekaj časa, potem brskanje po aplikacijah se je zatikalo....tako da do gledanja slike sploh nisem prišev ker me je že prvi utis delovanja tvja odvrnil...Tv v sami ideji je uredu, samo u praksi se pa ne izkaže najbolje. Mogoče sem naletev na tazga al so pa res vsi taki tveji.

Govorim iz lasnih izkušen, če ste v dvomih kako delujejo smart tvji, hitr, počas, pejte v prvo trgovino naj vam dajo dalinca pa boste vidl. Tuki vsak svoje hval.

Pa lep dan :D

Tilen88 ::

puginho je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

To so problemi z Softwerom,ker ni optimiziran.Takšne stvari, se ne uveljavljajo pod garancijo.

Kaj pa lahko potem storiš s takim televizorjem? Za mene neoptimiziran softwer pomeni enako, kot nedodelan televizor. Kot lastnika televizorja v garanciji me popolnoma nič ne briga, ali je v TVeju defekten element, ali defekten softwer, samo hočem, da mi TV dela brezhibno.


Ne moreš kaj dosti naredit,bo pa se dalo mislim,da letos nadgradit Softwer.Je pa res,da nima vsak televizor z tem težave.


hahaha ti si legenda kake nasvete daješ, televizor ne dela, to je za servis pod garancijo pa če je software al ni!


Se popolnoma strinjam. +1

Tomson ::

andrej69 je izjavil:

TVTV je izjavil:

Odločam se za nakup TV sprejemnika, in sicer med Philips 3D LED TV 40PFH6510/88 https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp... in med Samsung LED LCD TV UE40J5512 https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp.... Naročen imam že Philipsov TV, ampak študiram preklicati naročilo, saj je preko forumov mogoče prebrati ogromno kritik glede Philopsovih TV sprejemnikov.

Če ima kdo bilo kakšne izkušnje z zgoraj omejenimi TV sprejemniki, je zelo dobrodošlo...


Philips je definitivno boljši televizor.Ni bojazni,da ti ne bi delal.Samo toliko.To kar pa tile dečki tukaj pišejo,pa naj ne odvrne nikogar od nakupa.Saj dejansko tukaj razen mene,nima nihče nikakršnih izkušenj z televizorji.Napišejo to kaj uspejo,prebrat na kakšnem forumu.Bi pa vsem anti Philips uporabnikom svetoval,naj še preberejo forume drugih proizvajalcev,ali se kakorkoli pozanimajo, pa ne bodo več tako pljuvali po tej znamki.


Če smo že tako odkriti, sam mislim da več šteje mnenje nekoga, ki redno sledi in prebere vse teste različnih virov, spremlja "owner's thread's" na AvForumu ter redno preverja odzive kupcev na Amazonu in Bestbuyu kot pa eni sami osebi, v tem primeru bivšemu serviserju TVjev, ki iz nikomur znanega razloga preferira Philips TVje, ki roko na srce v letu 2016 res niso tako slabi kot so bili, zaradi cen pa še vedno niso konkurenčni modelom proizvajalcev Panasonic, Sony in Samsung.

Pa brez zamere...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mackilla ::

Čisto sem že bil odločen za nakup Philipsa predvsem zavoljo ambilighta po prebiranju te teme me je pa postalo strah kot psa:)

grandibal ::

DarwiN je izjavil:

grandibal je izjavil:

Živjo, kupujem televizor pa bi vas prosil za nasvet :)

Televizor bo oddaljen 2.5m, postavljen bo tako, da bo vertikalni kot gledanja malo večji, recimo 30 stopinj, mogoče malenkost več.
Priključen bo na računalnik kot sekundarni monitor, uporabljal se bo za gledanje filmov in serij in tudi za igranje iger.
Ne rabi biti 4k, 1080 bo čisto dovolj, grafična je sicer GTX 970 4GB.
3D in ambilight ne rabim.

Kateri televizor mi priporočate glede na uporabo?
Razmišljal sem o cenovnem rangu nekje okoli 500€, lahko tudi kaj več, če bo res velika razlika v kvaliteti.

Hvala vsem za pomoč!

Zmontiraš na steno in pod ustreznim kotom naravnost proti tvojim očem.


Drgač pa IPS panel. Recimo UE55J5150. Manj kot 55 se IMO ne splača kupit (50-tka bojda ni IPS)..


Hvala za nasvet!

Raje ne bi vzel 55" da bo IPS, se mi zdi da bo 40" za 2.5m razdalje boljša velikost, kaj menite ostali?

Razmišljam, da bi s pomočjo roke z nosilcem montiral tv na steno. Tako bi bil nagnjen, pa še lahko bi ga zapeljal stran od okna, ki je zadaj.
Ima kdo kakšne izkušnje z montiranjem tvja na roko, je dovolj stabilno in ni problema če se večkrat premika?

mat xxl ::

m4j3r je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Poglej raje za Panasoniki, so razred za sebe .......


Philips, pa, kaj mi pomaga, če gre za polizdelek ......


In po čem Panasonic tako izstopa? Ni mi preveč všeč da so šli na Firefox OS...



Firefox gor ali dol DELAJO in ja deluje celo IP TV preko same TV ja ne preko zunanjih naprav, da ne omenjam, da je Netflix že vgrajen in se ne rabiš ič dodatno hecati, celo neko testno naročnino imaš že plačano ko ga aktiviraš.

OK.d ::

"Pri kolegu imajo doma KDL-50W755C. Tv kar se tiče slike, mi je pri philipsu bolj všeč. Slabost je, da ima tv slabo svetilnost pa da traja nekaj časa da ga osvojiš(neprijazen starejšim). Tako da ga v kakšnji zelo osvetljeni dnevni ne priporočam. Kar se tiče androida je super ker je odprt sistem, ni stvari ki gor nebi "delala". Android dela tekoče, zadnji mesec je prišla aplikacija tvin in voyo (Prej so imeli slabo podporo sony android tveji kar se tiče slo aplikacij, zgleda da gre na bolje). Iger nisem sprobaval. Slabost je, da se aplikacije doskat sesuvajo(aplikacija se je zaustavila), upam da bodo naredili kaj na tem."


Ali tvin res deluje na tem sonyu, ker play ga še ne ponuja dočim voyo je označen da podpira android tv?
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

DINAMIK ::

Kdor kupuje nov tv naj si ogleda teste televizorjev na tej strani http://hdtelevizija.com/recenzije/plazm...

Če je testiran tudi vaš,ki si ga ogledujete za lažjo odločitev.Darko je profesjonalec http://hdtelevizija.com/about/

Tukaj ima svoj kanal https://www.youtube.com/results?search_...

Upam,da se bo kdo lažje odločil za nakup svojega televizorja ;)

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

andrej69 je izjavil:

TVTV je izjavil:

Odločam se za nakup TV sprejemnika, in sicer med Philips 3D LED TV 40PFH6510/88 https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp... in med Samsung LED LCD TV UE40J5512 https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp.... Naročen imam že Philipsov TV, ampak študiram preklicati naročilo, saj je preko forumov mogoče prebrati ogromno kritik glede Philopsovih TV sprejemnikov.

Če ima kdo bilo kakšne izkušnje z zgoraj omejenimi TV sprejemniki, je zelo dobrodošlo...


Philips je definitivno boljši televizor.Ni bojazni,da ti ne bi delal.Samo toliko.To kar pa tile dečki tukaj pišejo,pa naj ne odvrne nikogar od nakupa.Saj dejansko tukaj razen mene,nima nihče nikakršnih izkušenj z televizorji.Napišejo to kaj uspejo,prebrat na kakšnem forumu.Bi pa vsem anti Philips uporabnikom svetoval,naj še preberejo forume drugih proizvajalcev,ali se kakorkoli pozanimajo, pa ne bodo več tako pljuvali po tej znamki.


Če smo že tako odkriti, sam mislim da več šteje mnenje nekoga, ki redno sledi in prebere vse teste različnih virov, spremlja "owner's thread's" na AvForumu ter redno preverja odzive kupcev na Amazonu in Bestbuyu kot pa eni sami osebi, v tem primeru bivšemu serviserju TVjev, ki iz nikomur znanega razloga preferira Philips TVje, ki roko na srce v letu 2016 res niso tako slabi kot so bili, zaradi cen pa še vedno niso konkurenčni modelom proizvajalcev Panasonic, Sony in Samsung.

Pa brez zamere...



Še vedno se ukvarjam z televizori,tako da vem kaj govorim.;)

Tomson ::

Ah, ok, sem razumel da več ne. Vzeto na znanje. Na kakšnem področju pa, če ni skrivnost?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

RedRanger ::

Tvin in voyo deluje na sony android tv, preizkuseno.

Dami ::

Če ima kdo sony android tv ter dvb-c, kako se pri nekaterih programih (fox, natgeo itd.) vklopijo podnapisi, ker so po default off in da tako tudi ostanejo ko prestaviš kanal. Ker moram vsakič znova in znova vklapljat. VERY annoying.

Pa recimo listanje celih strani v guidu oz. pri seznamu za sortiranje programov. Na 7 let stari bravii sta to rdeč in zelen gumb, tu sta pa prazna (nedodeljena) tako da se lahko premikam samo po en kanal. VERY annoying. Se dajo kako funkcije dodeljevat tipkam? Poleg teh dveh bi recimo za netflix rad da se zažene KODI, znotraj njega pa spet mogoče par tikp dobi novo funkcijo.

Sam android vmesnik sicer deluje hitro, nekateri bolj konkretni meniji (recimo sortiranje programov) pa ima tak +1s lag ko pritisnem na gumb daljinca, ki je btw ena vlka žalost. Pri 3600€ vrednem tvju dobiš slabši kup plastike kot pri 7 let stari Z4500 bravii.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tomson ::

grandibal je izjavil:

DarwiN je izjavil:

grandibal je izjavil:

Živjo, kupujem televizor pa bi vas prosil za nasvet :)

Televizor bo oddaljen 2.5m, postavljen bo tako, da bo vertikalni kot gledanja malo večji, recimo 30 stopinj, mogoče malenkost več.
Priključen bo na računalnik kot sekundarni monitor, uporabljal se bo za gledanje filmov in serij in tudi za igranje iger.
Ne rabi biti 4k, 1080 bo čisto dovolj, grafična je sicer GTX 970 4GB.
3D in ambilight ne rabim.

Kateri televizor mi priporočate glede na uporabo?
Razmišljal sem o cenovnem rangu nekje okoli 500€, lahko tudi kaj več, če bo res velika razlika v kvaliteti.

Hvala vsem za pomoč!

Zmontiraš na steno in pod ustreznim kotom naravnost proti tvojim očem.


Drgač pa IPS panel. Recimo UE55J5150. Manj kot 55 se IMO ne splača kupit (50-tka bojda ni IPS)..


Hvala za nasvet!

Raje ne bi vzel 55" da bo IPS, se mi zdi da bo 40" za 2.5m razdalje boljša velikost, kaj menite ostali?

Razmišljam, da bi s pomočjo roke z nosilcem montiral tv na steno. Tako bi bil nagnjen, pa še lahko bi ga zapeljal stran od okna, ki je zadaj.
Ima kdo kakšne izkušnje z montiranjem tvja na roko, je dovolj stabilno in ni problema če se večkrat premika?


Glede na vse napisano bi trenutno bila ena boljših opcij Sony X830C, precej dober overall TV, z IPS panelom in posledično dobrimi vidnimi koti. Je sicer precej dražji od predvidenih 500€, ga dobiš za 850€ 43", a če finance dopuščajo defenitivno vredno nekaj stotakov več...

Sam imam na iztegljivem nosilcu 30kg plazmo, ki jo vsakodnevno premikam za 50cm ven in pod max kot. Po 7-letih zadeva še vedno funkcionira tip top, je pa res, da sem kupil res kvaliteten nosilec. Skratka, pri kvalitetnem nosilcu se nimaš kaj bat ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

Sicer si lahko TUKAJ sam pogledaš kateri modeli imajo dovolj široke vidne kote in so overall dober nakup, če je X830C preko budgeta ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

OK.d ::

RedRanger je izjavil:

Tvin in voyo deluje na sony android tv, preizkuseno.

Zanimivo da ga play ne ponudi8-O
LPOK.d

buttcrack ::

play ne ponudi večine aplikacij, si jih pa lahko preko računalnika dodaš v nalaganje na TV ali pa DL apk in na usb

OK.d ::

Aha, potem še ni to uradno, sem pač mislil da je apk. potegnil iz playa.
LPOK.d

J.McLane ::

Ročno lahko naložiš katerokoli apk, če ti TV dovoli inštalacijo iz "unknows sources".

Moje vprašanje je kako TVIN deluje na TV kjer ni touch screena? Ali so samo aplikacijo že tako zasnovali, ampak je še niso objavili na play kot "TV friendly"?
««
128 / 223
»»